ads
Friday, 02 December 2022|جمعه، 11 آذر، 1401|اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم|افراد آنلاین: 89 نفر

خواص و ویژگی های سنگ چشم ببر

تاریخ انتشار: شنبه، 2 مهر، 1401 دنیای مد ، طلا و جواهرات
+ A -

سنگ چشم ببر یکی از رایج‌ترین سنگ‌های مورد استفاده در انگشتر و سرآستین مردانه است. همچنین اغلب برای استفاده در گردنبند و گوشواره به صورت مهره بریده می‌شود. از سنگ چشم ببر در سنجاق‌ها، گوشواره‌ها، آویزها و بسیاری از جواهرات دیگر استفاده می‌شود. چشم ببر اغلب برای مجسمه‌های کوچک و برای تولید سنگ‌های غلتیده استفاده می‌شود.

سنگ‌هایی با رنگ عسلی روشن از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. سنگ چشم ببر یک سنگ نیمه قیمتی محسوب می‌شود.

ویژگی‌های کلی سنگ چشم ببر

چشم ببر به کوارتز چاتویانت نیز معروف است، سه گونه از این نوع کوارتز وجود دارد. به دلیل وجود کریوسیدولیت، تأثیری شبیه چشم گربه دارد که به چاتویانسی یا تلألو متغیر و سوسو زن معروف است. درخشندگی ابریشمین دارد، سیاه رنگ همراه با لکه‌های زنگ زده اکسید آهن است که جلوه راه راه زرد یا قهوه‌ای مایل به طلایی به سنگ داده است.

چشم عقاب زمانی شکل می‌گیرد که کریوسیدولیت به کوارتز تغییر کند اما رنگ آبی مایل به خاکستری یا آبی مایل به سبز مواد اصلی باقی بماند.

مشخصات علمی سنگ چشم ببر

دسته‌بندی

معدنی

فرمول شیمیایی

سیلیس (سیلیس دی اکسید، SiO2)

رنگ

طلایی تا قرمز قهوه‌ای

سختی مقیاس موس

6.5-7

درخشش

ابریشمی

وزن مخصوص

2.64–2.71

درجه سختی چشم ببر 7 است و ساختار کریستالی سه گوش دارد. آفریقای جنوبی تنها منبع چشم ببر است که بسیار نزدیک به معادن الماس این کشور است. زمانی چشم ببر مانند الماس گران‌بها بود اما با رقابت دو تاجر رقیب، بازار از این سنگ اشباع شد.

سنگ چشم ببر چگونه تشکیل می‌شود؟

ساخت این ترکیب کوارتز ابتدا به صورت مواد معدنی الیافی آبی رنگ به نام کریوسیدولیت آغاز می‌شود که از آهن و سدیم تشکیل شده است. تبدیل زمانی آغاز می‌شود که کریستال کوارتز در بین الیاف کریوسیدولیت رخنه می‌کند و با خاتمه این فرایند، دو سنگ تشکیل می‌شود. سنگ آبی رنگ که “چشم عقاب” و سنگ قهوه‌ای مایل به طلایی که “چشم ببر” نامیده می‌شود.

به محض تشکیل سنگ، آهن و سدیم کاملاً حل و ناپدید می‌شوند و کوارتز قالب الیافی و رنگ آبی کریوسیدولیت را به خود می‌گیرد که در این فرایند خطوطی موازی تشکیل می‌شود و جلوه درخشانی همراه با حرکت نور در سطح آن به سنگ می‌دهد.

اگر چه آهن و سدیم حل می‌شوند اما نشانه‌هایی از اکسید آهن هیدروژنه در کریوسیدولیت و کوارتز باقی می‌ماند که رنگ زردی را ایجاد می‌کند که در چشم ببر و چشم عقاب مشترک است؛ میزان این ماده معدنی در سنگ مشخص می‌کند که چشم ببر تا چه حد قرمز، زرد و یا قهوه‌ای باشد. گونه‌ای کمیاب از چشم عقاب آبی، کمترین میزان این ماده معدنی را دارد.

خواص خاص سنگ چشم ببر

خواص چشم ببر برای افزایش ثروت و زنده دلی استفاده می‌شود. شجاعت را تقویت کرده، هیجان جنسی و قوای جسمانی بهمراه داشته و اجازه می‌دهد که این خواص با ذهنی روشن و دیدگاهی مثبت متعادل شود.

بعنوان سنگ قدرت در جذب پول، ثروت و شانس شهرت فراوانی دارد اما قدرت‌های معنوی نیز دارد. حرکت نور در سطح آن باعث شده سنگ فوق العاده‌ای برای رؤیت پنداره و پیشگویی باشد.

از روزگاران قدیم به عنوان محافظ محسوب شده و سربازان رومی هنگام جنگ آنرا به همراه خود داشتند و بخصوص برای مقابله با جادوی سیاه مفید است. همچنین برای درک حقیقت در هر موقعیتی استفاده می‌شود.

خواص درمانی سنگ چشم ببر

درمان اختلالات چشمی یکی از کاربردهای رایج چشم ببر است. می‌تواند جریان انرژی در بدن را کاهش دهد که به درمان بیماری‌های مرتبط با استرس مفید است.

اما اگر نمی‌خواهید انرژی‌تان کاهش یابد، جواهرات حاوی چشم ببر را چند روز متوالی استفاده نکنید. چشم ببر قرمز سرعت فعالیت چاکرای سوم را کاسته و از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند. به طور کلی چشم ببر متعادل کننده عواطف است که لجاجت را نرم کرده و دیدی روشن به فرد می‌دهد. با تخلیه انرژی و ایجاد تمرکز، ارتباط با اراده و قدرت شخصی را تقویت می‌کند.

خواص ماورائی سنگ چشم ببر

انرژی

تصویری

عنصر

آتش

قدرت

پول
محافظت
شجاعت
انرژی
شانس
پیشگویی

به دلیل تسلط خورشید بر این سنگ و دارا بودن برقی از نور طلایی برای تقویت اعتقادات و ایجاد شجاعت و اعتماد بنفس استفاده می‌شود. سنگ گرمی است و برای افراد ضعیف و بیمار بسیار مفید است.

طالع شناسی و ماه تولد سنگ چشم ببر Tiger’s Eye

پیوند: خورشید

سنگ برج جدی و اسد است.

انرژی‌های مردانه و زنانه را متعادل می‌کند.

دیدن آن در خواب هشداری است که می‌خواهد هوشیار باشید زیرا شخصی حقیقتی را از شما پنهان می‌کند.

سنگ چشم ببر با کدام چاکرا در ارتباط است؟

استفاده از چشم ببر برای ارتباط با چاکراهای پایینی (چاکرای اول یا ریشه‌ای، چاکرای دوم یا خاجی، و چاکرای سوم یا شبکه خورشیدی) باعث ایجاد تعادل انرژی و سلامت جسمی و ذهنی می‌شود.

اگر خواص چشم ببر برای حفظ سلامتی همیشه همراهتان باشد، از مالیخولیا و بیماری‌های روان تنی جلوگیری می‌کند. همچنین در موقعیت‌های استرس زا، آرامش بوجود می‌آورد.

سوالات متداول

سنگ چشم ببر برای چی خوبه؟

چشم ببر برای افزایش اعتماد به نفس و قدرت شما مفید است و به عنوان سنگ شجاعت شناخته می‌شود. این یک سنگ چاکرای ریشه و خاجی است، به این معنی که به شما کمک می‌کند زمین‌گیری کنید، پایه‌ای امن و قوی بسازید و یک بار دیگر انگیزه خود را پیدا کنید. همچنین در دفع انرژی منفی خوب است.

سنگ چشم ببر نشان دهنده چیست؟

چشم ببر نمادی از قدرت، شجاعت و شجاعت ببر است که در طول تاریخ و در سراسر جهان مورد احترام است.

آیا چشم ببر یک سنگ شانس است؟

چشم ببر سنگ خوش شانسی است که ثروت را جذب می‌کند. در فرهنگ‌های باستانی برای محافظت و پیروزی در طول جنگ استفاده می‌شد. متوجه خواهید شد که اکثر مردم سنگ چشم ببر را در درب منزل خود قرار می‌دهند تا ثبات مالی و موفقیت را به ارمغان بیاورند. پوشیدن چشم ببر نیز می‌تواند برای نشانه‌های زودیاک مانند جوزا شانس بیاورد.

چاکرا سنگ چشم ببر چیست؟

چشم ببر با رنگ‌های قهوه‌ای طلایی، نارنجی و زرد معمولاً با سه نقطه پایین چاکرا، چاکرای ریشه، چاکرای خاجی و چاکرای شبکه خورشیدی مرتبط است.

سنگ چشم ببر شما را از چه چیزی محافظت می کند؟

از صاحب آن در برابر انرژی‌های منفی محافظت می‌کند، باعث بهبودی و دفع نفرین می‌شود.

چه کسی باید از سنگ چشم ببر استفاده کنه؟

تقریباً همه می‌توانند سنگ چشم ببر را بپوشند. مشکلات تنها در صورتی پیش می‌آیند که تحت علامت زودیاک با سیاره‌ای قرار بگیرید که با آن‌هایی که بر این سنگ قیمتی حکمرانی می‌کنند، یعنی خورشید و مریخ، درگیری داشته باشید. دشمنان خورشید زحل و زهره و مریخ عطارد هستند.

آیا می‌توانم برای خواب از سنگ چشم ببر استفاده کنم؟

متأسفانه، زمانی که قبل از خواب استفاده می‌شوند، بسیار مؤثر نیستند زیرا تمایل به تحریک ذهن و بدن دارند. در واقع اعتقاد بر این است که چشم ببر باعث کابوس و بی خوابی می‌شود. بنابراین، اگر واقعاً به آنها نیاز ندارید، بهتر است آنها را دور از چشم خود بگذارید!

جهت خرید انواع انگشتر، آویز و دستبند، سنگهای قیمتی، نیمه قیمتی و کلکسیونی و سفارش انواع حکاکی و تراش روی سنگ های قیمتی و... به فروشگاه ایلیا گوهر مراجعه کنید.

شما می‌توانید تمام طرح‌های موجود در فروشگاه را مشاهده و خریداری نمایید. در آخر یادآوری می‌کنیم که سهولت خرید و رضایت مشتری‌ها، دغدغه اصلی مجموعه گالری ایلیا گوهر می‌باشد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 از سراسر وب

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

بازگشت ابوالفضل پورعرب به بیمارستانبازگشت ابوالفضل پورعرب به بیمارستانکیم کارداشیان کانیه وست را نقره داغ کردکیم کارداشیان کانیه وست را نقره داغ کرداحضار علی شادمان و سجاد افشاریان به دادسرااحضار علی شادمان و سجاد افشاریان به دادسرافیلم ایرانی «جاده خاکی» بهترین فیلم ۲۰۲۲ به انتخاب کایه دو سینمافیلم ایرانی «جاده خاکی» بهترین فیلم ۲۰۲۲ به انتخاب کایه دو سینمانمونه های تازه از تمرد و کنارگیری هنرمندان از اجرانمونه های تازه از تمرد و کنارگیری هنرمندان از اجرایک کمیته و خبرهای خوب درباره سینماگران بازداشت شدهیک کمیته و خبرهای خوب درباره سینماگران بازداشت شدهکتایون ریاحی آزاد شدکتایون ریاحی آزاد شدشهاب حسینی از هندی‌ها جایزه گرفتشهاب حسینی از هندی‌ها جایزه گرفتاعتراض کیهان به کشف حجابی دیگر و جایزه گرفتن فیلم چرک!اعتراض کیهان به کشف حجابی دیگر و جایزه گرفتن فیلم چرک!افشاگری آنجلینا جولی درباره جنایات و خشونت‌های جنسیافشاگری آنجلینا جولی درباره جنایات و خشونت‌های جنسیمحمود شهریاری پس از دو ماه آزاد شدمحمود شهریاری پس از دو ماه آزاد شدنجات سینما با دو فیلم توقیفی «کاناپه» و «قاتل و وحشی»نجات سینما با دو فیلم توقیفی «کاناپه» و «قاتل و وحشی»واکنش متفاوت پریناز ایزدیار به آتش سوزی جنگل هیرکانیواکنش متفاوت پریناز ایزدیار به آتش سوزی جنگل هیرکانیشایعه دستمزد ۳۰ میلیاردی بهنام تشکر برای برنامه فوتبالیشایعه دستمزد ۳۰ میلیاردی بهنام تشکر برای برنامه فوتبالیبازیگر «بازی مرکب» به آزار جنسی متهم شدبازیگر «بازی مرکب» به آزار جنسی متهم شدهنگامه قاضیانی آزاد شدهنگامه قاضیانی آزاد شدواکنش مازیار لرستانی به شایعاتواکنش مازیار لرستانی به شایعاتماجرای لو رفته زر امیرابراهیمی و یک قاتل زنجیره‌ایماجرای لو رفته زر امیرابراهیمی و یک قاتل زنجیره‌ایچرا پایتخت ۷ ساخته نمی‌شود؟چرا پایتخت ۷ ساخته نمی‌شود؟چرا هنگامه، باران، الناز، سیما، میترا به دادسرا احضار شدند؟چرا هنگامه، باران، الناز، سیما، میترا به دادسرا احضار شدند؟ابوالفضل پورعرب در بستر بیماری + عکسابوالفضل پورعرب در بستر بیماری + عکسپژمان جمشیدی بیشتر تماشاگر دارد یا فیلم‌های انیمیشن؟پژمان جمشیدی بیشتر تماشاگر دارد یا فیلم‌های انیمیشن؟تولید فیلم‌های سینمایی بدون حجاب در ایران! [به‌روزرسانی]تولید فیلم‌های سینمایی بدون حجاب در ایران! [به‌روزرسانی]مهران رجبی جدید تلویزیون هم کشف شدمهران رجبی جدید تلویزیون هم کشف شدبحران مجری در تلویزیون | بازیگران کمدی شکست‌خورده راهی قطر شدندبحران مجری در تلویزیون | بازیگران کمدی شکست‌خورده راهی قطر شدند
اتهامات توماج صالحی اعلام شداتهامات توماج صالحی اعلام شدواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالواکنش محسن چاوشی به شایعه خواندن سرود تیم ملی فوتبالخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدخواننده افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ معرفی شدشش آهنگ برتر جام جهانیشش آهنگ برتر جام جهانیمحسن چاوشی ممنوع الفعالیت شد؟محسن چاوشی ممنوع الفعالیت شد؟تسنیم: اقدام همایون شجریان بسیار هوشمندانه بودتسنیم: اقدام همایون شجریان بسیار هوشمندانه بودماجرای ویدئوی تکان‌دهنده منتشر شده از خواننده رپماجرای ویدئوی تکان‌دهنده منتشر شده از خواننده رپپیام جدید ستاره عصر جدید پس از آزادیپیام جدید ستاره عصر جدید پس از آزادیشایعه خواندن سرود تیم ملی توسط رضا یزدانیشایعه خواندن سرود تیم ملی توسط رضا یزدانیتیلور سوئیفت رکورد تاریخی دریک را شکستتیلور سوئیفت رکورد تاریخی دریک را شکستتوماج صالحی رپر جنجالی بازداشت شد [به‌روزرسانی]توماج صالحی رپر جنجالی بازداشت شد [به‌روزرسانی]سه آهنگ پاپ ایرانی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطرسه آهنگ پاپ ایرانی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطرریحانا مدعی اسکار شدریحانا مدعی اسکار شدامیر تتلو از رهبر انقلاب عذرخواهی کرد!امیر تتلو از رهبر انقلاب عذرخواهی کرد!مستند کانیه وست جنجالی شدمستند کانیه وست جنجالی شدبازداشت سلبریتی ها | بازداشت بازیگران، روزنامه نگاران و ورزشکارانبازداشت سلبریتی ها | بازداشت بازیگران، روزنامه نگاران و ورزشکارانشایعه عجیب مهران مدیری و علی کریمیشایعه عجیب مهران مدیری و علی کریمیتتلو برای کنسرت برگزار نشده‌اش دبه درآورد!تتلو برای کنسرت برگزار نشده‌اش دبه درآورد!۱۴ کنسرت اروپایی همایون شجریان لغو شد [به‌روزرسانی]۱۴ کنسرت اروپایی همایون شجریان لغو شد [به‌روزرسانی]جشن سالگرد جمهوریت ترکیه با هنرنمایی موزیسین ایرانیجشن سالگرد جمهوریت ترکیه با هنرنمایی موزیسین ایرانیخبر تازه درباره ممنوع‌الخروجی همایون شجریان و سحر دولتشاهیخبر تازه درباره ممنوع‌الخروجی همایون شجریان و سحر دولتشاهیشروین حاجی پور جایزه گرمی می‌برد؟شروین حاجی پور جایزه گرمی می‌برد؟بخت بالای شروین حاجی‌پور برای جایزه گرمیبخت بالای شروین حاجی‌پور برای جایزه گرمیمهدی یراحی: قصد مهاجرت ندارم و در ایران هستممهدی یراحی: قصد مهاجرت ندارم و در ایران هستماعتراض به حضور رائفی پور در تلویزیوناعتراض به حضور رائفی پور در تلویزیون
با داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویدبا داوران زن در جام جهانی قطر آشنا شویددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شددلیل مرگ بروس لی پس از ۵۰ سال اعلام شدپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستپست علی دایی رکورد لایک اینستاگرام فارسی را شکستلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویدلیونل مسی از برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی می‌گویددعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!دعوای کلارا چیا و جرارد پیکه: او خواستار رفتاری مشابه با شکیرا است!اختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شداختلاف دیوید بکهام و همسرش ویکتوریا علنی شدمایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!مایک تایسون: سریال مایک داستان زندگی مرا دزدیده است!عادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریاعادات آزاردهنده و غیرقابل تحمل دیوید بکهام و همسرش ویکتوریامبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟مبارزان UFC برای هر مسابقه چقدر دستمزد می گیرند؟لیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندلیونل مسی در سریال معروف بازی می‌کندمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کردمدل برزیلی خیانت جنسی پیکه به شکیرا را فاش کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کرداللهیار صیادمنش از نامزد ترکیه ای خود رونمایی کردمعروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟معروفترین جملات بروس لی چگونه می‌تواند زندگیتان را تغییر دهد؟کریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادکریستیانو رونالدو از مرگ پسر تازه متولد شده اش خبر دادبروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویربروکلین بکهام پسر دیوید بکهام داماد شد + تصاویرهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدهتل لوکس کریستیانو رونالدو در مراکش افتتاح شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شدسارا خادم الشریعه، بانوی اول شطرنج ایران در کانادا مادر شددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کرددختر بروس لی نقل قول معروف پدرش را تایید کردادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودادعای جدید در خصوص پرونده تجاوز رونالدو: پلیس لاس وگاس حکم جلب صادر کرده بودبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانبازداشت دریا بویوکونجو ، قهرمان شنای ترکیه، به دلیل آرزوی مرگ برای اردوغانمبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟مبارزه سجاد غریبی و مارتین فورد کی برگزار می شود و چه قوانینی دارد؟دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!دختر علی دایی در لندن کریسمس را جشن گرفت!بروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودبروس لی؛ فقط ۳۲ سال برای ستاره شدن کافی بودشکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"شکایت شطرنج باز معروف از سریال "گامبی وزیر"استعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتوراستعداد ستاره تیم ملی در نوازندگی سنتور