Monday, 25 May 2020|دوشنبه، 5 خرداد، 1399|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 41 نفر

مروری بر گذشته

به تعویق افتادن مراسم اسکار 2021 به دلیل شیوع کرونا!
به تعویق افتادن مراسم اسکار 2021 به دلیل شیوع کرونا!
شباهت ساقی حاجی پور، بازیگر جوان ایرانی به آدری هپبورن + تصاویر
شباهت ساقی حاجی پور، بازیگر جوان ایرانی به آدری هپبورن + تصاویر
تمسخر صنعت خودرو ایران توسط سفارت کره شمالی!
تمسخر صنعت خودرو ایران توسط سفارت کره شمالی!
فال روزانه – 28 اردیبهشت 1399
فال روزانه – 28 اردیبهشت 1399
کاهش فعالیت خورشید؛ عصر یخبندان جدید در راه است؟
کاهش فعالیت خورشید؛ عصر یخبندان جدید در راه است؟
شبنم فرشادجو: عکس بی حجاب من را پخش نکنید + عکس
شبنم فرشادجو: عکس بی حجاب من را پخش نکنید + عکس
خودرو دنا پلاس به صورت رسمی به ناوگان پلیس کشور پیوست
خودرو دنا پلاس به صورت رسمی به ناوگان پلیس کشور پیوست
محمدعلی کشاورز در بستر بیماری
محمدعلی کشاورز در بستر بیماری
کتک کاری گونای موسایوا مدل مشهور و همسرش!
کتک کاری گونای موسایوا مدل مشهور و همسرش!
تجمع کارمندان صدا و سیما در اعتراض به حقوق دریافتی شان + تصاویر
تجمع کارمندان صدا و سیما در اعتراض به حقوق دریافتی شان + تصاویر
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 30 اردیبهشت 1399
پیشخوان روزنامه های ورزشی – 30 اردیبهشت 1399
از سریال جدید سیامک انصاری و جواد رضویان چه خبر؟
از سریال جدید سیامک انصاری و جواد رضویان چه خبر؟
عذرخواهی مهناز افشار برای بازی در فیلم مهمانخانه ماه نو
عذرخواهی مهناز افشار برای بازی در فیلم مهمانخانه ماه نو
طرز تهیه قارچ پلو
طرز تهیه قارچ پلو
اعترافات جالب بورجو اسمرسوی مجری مشهور ترک!
اعترافات جالب بورجو اسمرسوی مجری مشهور ترک!
اس ام اس تبریک عید فطر
اس ام اس تبریک عید فطر
سایپا کوییک و ساینا با افزایش تولید جایگزین پراید می‌شوند
سایپا کوییک و ساینا با افزایش تولید جایگزین پراید می‌شوند
تصمیم غیرمنتظره الیکا عبدالرزاقی پس از اعلام معلولیت جسمی‌اش
تصمیم غیرمنتظره الیکا عبدالرزاقی پس از اعلام معلولیت جسمی‌اش
سریالی که جایگزین زیرخاکی می‌شود + عکس
سریالی که جایگزین زیرخاکی می‌شود + عکس
دیلان پولت، عکاس مشهور ترک اعتراف کرد پدرم مادرم را کشت!
دیلان پولت، عکاس مشهور ترک اعتراف کرد پدرم مادرم را کشت!

نقد فیلم به دنیا آمدن

تاریخ انتشار: جمعه، 17 آبان، 1398 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، نقد فیلم و سریال
+ A -

کمتر پیش می‌آید که در سینمای ایران فیلمی ساخته شود که به تمامی به دور از اداهای روشنفکرانه، تیکه‌های بی‌مزه سیاسی و تلخی‌های اغراق‌شده باشد. فیلمی که بتواند موضوع خود را به درستی مطرح کند، مخاطب را به چالش بکشد و پایان‌بندیِ خوبی داشته باشد. جدیدترین اثرِ محسن عبدالوهاب چنین فیلمی است و تاثیر کوچک اما پایداری بر مخاطبش می‌گذارد. کلک دانش را با نقد فیلم به دنیا آمدن همراهی کنید.

در مسیرِ  عمیق‌تر شدن

محسن عبدالوهاب که پیش‌تر با فیلمنامه‌نویسی و دستیار کارگردانی شناخته می‌شد، در فیلمِ به دنیا آمدن(1394)، همچون فیلم قبلی‌اش، لطفا مزاحم نشوید (1388)، به صورت مستقل به کارگردانی اثرش پرداخته است. او در هر دوی این فیلم‌ها از ایده‌های ساده و نه چندان تازه استفاده می‌کند اما در همین مواردِ روزمره سعی دارد عمق بیشتری به موضوع ببخشد.

آثار او کوچک هستند و تقریبا ادعای خاصی ندارند اما رویکرد متفاوتی را درباره مسائلِ به ظاهر پیش‌پاافتاده در پیش می‌گیرند. در فیلم به دنیا آمدن به این دلیل که با یک فیلم غیراپیزودی مواجه هستیم، پرداخت موضوع نیز با جزییات بیشتری مطرح شده است. فیلم درباره یک خانواده‌ای هسته‌ای و کوچک است که به دلیل شرایط اقتصادی در مقابل بزرگ‌تر شدن مقاومت می‌کند.

در آغاز آنچه در ذهن من شکل گرفت این بود که نکند قرار است یک موضوع تکراری درباره سقط جنین ببینم که در اغلب موارد در سینمای ایران برای سیاه‌نمایی اوضاع اجتماعی نشان داده می‌شود. اما در ادامه تفاوت، خود را نشان داد. به طور مثال دکتر متخصص به گونه‌ای تصویر می‌شود که اغراق و بدلحنی درش وجود ندارد و اتفاقا با یک تخصص‌نماییِ خشک و بی‌روح، کاراکتری واقعی به نظر می‌رسد.

در واقع دکتر به شکلی متناقض، هم به خاطر پولِ بیشتر دست به این کار غیرقانونی در مطب‌اش زده و هم پیشنهاد می‌کند که زوج‌ها با فکر بیشتری دست به این کار بزنند و حتی توصیه‌های آینده‌نگرانه هم به آن‌ها می‌کند. همین جزییات باعث طبیعی‌تر شدن و باور پذیرشدن این کاراکتر شده است.

هر چند که صحنه‌های مربوط به او بسیار کوتاه است اما باعث شده که صحنه‌های مرتبط با موضوعِ سقط، سرد و رنج‌آور تصویر شود. شخصیت‌های اصلی نیز به خوبی روندی صعودی را طی کرده و به مرور برای مخاطب لایه‌های باطنی و درونی‌تر خود را رو می‌کنند.

البته می‌توان از ریتم کند فیلم به خصوص در سی دقیقه آغازین گله کرد و کم‌مایه بودنِ فیلمنامه را دلیل اصلی آن دانست. اما با وجود همه مواردی که در فیلم وجود دارد از جمله یک خرده‌پیرنگِ نه چندان تازه و ظاهری سرد و بی‌رمق همچون اکثر درام‌های سینمای ایران، با این حال فیلم می‌تواند مخاطب را با خود همراه کند و در آخر نیز به دل بنشیند.  این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنم.

چرا به دیدن ادامه می‌دهیم؟

اولین نکته این است که پلان‌ها و صحنه‌ها بدون آنکه کش‌دار باشند و ادای رئالیسم فرانسوی را دربیاورند، روزمره‌گیِ نه چندان مهیجِ دو زوجِ هنرمند را به مخاطب نشان می‌دهند. در نتیجه جذابیت‌ها، یکنواختی‌ها و مشکلات زندگیِ کاری آن‌ها به خوبی به ما القا می‌شود.

موضوع بعدی به هم‌جواری و در عین حال تضادِ شخصیتیِ پری (با بازی الهام کردا) و فرهاد (با بازی هدایت هاشمی) برمی‌گردد. هر دوی آن‌ها در دنبال کردن علایق هنری‌اشان مشترک هستند و در ابتدای فیلم نیز بسیار همراه و دارای تفاهم به نظر می‌رسند اما روحیات متفاوتشان از همان اول به چشم می‌آید.

فرهاد مردی بسیار خونسرد و حتی سردمزاج به نظر می‌رسد که انگار بخواهد هم نمی‌تواند کوچکترین آزاری به خانواده‌اش برساند و در واقع مرد مثبتی محسوب می‌شود. پری نیز زنی است که توانسته در کارش خوب جلو برود و از طرفی نیز باب میل اعتقادات همسرش رفتار کند و او را راضی نگه دارد اما تضاد شخصیتی آن‌ها کم کم خودش را نمایان می‌کند.

مخاطب به خوبی حس می‌کند که این آرامش و تفاهم قرار است به زودی به هم بخورد. البته عبدالوهاب از نماها یا زیرمتن‌های ذهنی برای کاراکترها یا موقعیت‌هایی برای القای این حس استفاده نکرده است. این خود مخاطب است که توقع وجود کشمکش را دارد و در نتیجه می‌تواند تا حدی حدس بزند که موضوع به چه سمتی خواهد رفت.

اما با وجود این قابل پیش‌بینی بودنِ موضوع، مخاطب کنجکاو می‌شود بداند این موقعیت احتمالی برای مردی خانواده‌دوست مثل فرهاد و زنی مطیع و آرام مثل پری چگونه رقم خواهد خورد. نکته جالب قضیه نیز همین جا است که باعث می‌شود مخاطب به دیدن فیلم ادامه دهد.

البته ناگفته نماند با آنکه تغییر نظر و نگاهِ پری دفعی و به یکباره صورت می‌گیرد اما ساختگی و تصنعی به نظر نمی‌رسد. این تغییر ناگهانی خود جزئی از یک پروسه برای کاراکتر پری محسوب می‌شود و آنچه او واقعا هست را به ما نشان می‌دهد. بعد از آن است که متوجه می‌شویم ریشه‌های پری به کجا می‌رسد و او در حقیقت چه اعتقاداتی دارد. تغییر ناگهانی فرهاد نیز در صحنه‌هایی از فیلم بسیار خوب از کار درآمده و بیشتر شبیه به یک برون‌ریزی جلوه کرده است.

البته ریتم کند و ایده دو خطی ماجرا می‌توانست به راحتی مخاطب را از دیدن ادامه داستان منصرف کند. فیلمنامه‌نویس باید متوجه این موضوع باشد که نبود صحنه‌های مهیج و جذاب ممکن است مخاطب را در آغاز کمی مایوس کند.

مواردی که در سینمای ایران کمیابند

در سینمای ایران سن میانسالی چندان مورد توجه فیلمنامه‌نویسان قرار نمی‌گیرد اما در فیلمِ به دنیا آمدن این موضوع با دقت خوبی مطرح شده و اتفاقا موضوع اصلی فیلم نیز بسیار با آن مرتبط است. چون اغلب در این سن کمتر پیش می‌آید که نظرات و اعتقادات افراد تغییر کند، در نتیجه این خود کار را دچار مشکل می‌کند.

از سوی دیگر وجود پسرشان کیان با دغدغه‌های دوران بلوغ‌اش نیز نکته قابل تاملی در فیلم است که در سینمایی که به کودکان و نوجوانان بی‌اهمیت است یک غنیمت هر چند ناچیز محسوب می‌شود. شکاف نسلیِ بین کیان و پدر و مادر به هیچ‌وجه باب میل جامعه‌شناسان آکادمیک تصویر نشده و اتفاقا نشان می‌دهد که با روش‌های خیلی ساده مثل حرف زدن و شنیدنِ ذهنیات فرزند هر چقدر هم که خنده‌دار و بچگانه باشند، می‌توان این شکاف را تا حدی پر کرد.

در فیلم طلا و مس (1388) و دهلیز (1391) نیز روابط بین والدین به خصوص پدر با فرزندان با دقت تصویر شده است که از جمله موارد خوب در سینمای ایران محسوب می‌شود. فیلمِ به دنیا آمدن نیز سعی در نشان دادن نحوه ارتباط میان اعضای یک خانواده دارد با این تفاوت که پری و فرهاد باید تلاش بیشتری داشته باشند تا با بچه خودشان ارتباط برقرار کنند و او را بفهمند چون اختلاف سنی زیادی بین ‌آن‌ها وجود دارد.

البته نشان دادن بلوغ یک نوجوان می‌توانست عمیق‌تر و پیچیده‌تر صورت بگیرد ولی در فیلمنامه در حد یک ایده یک خطی برای کاراکترِ کیان باقی مانده است. نکته جالب توجه دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد وجود چند کاراکتر شهرستانی است که عقبه‌ای مذهبی دارند و به خوبی در بافت فیلم جای می‌گیرند. وجود لهجه نیز به هیچ عنوان برای شیرین شدن فیلم و مواردی از این دست به کار نرفته بلکه تضادی جالب با زندگیِ راکد، روتین و مدرنِ فرهاد و پری ایجاد کرده است.

وقتی پایان بهتر از آغاز است

هر چقدر که مقدمه فیلم سرد و بدون رخداد خاصی جلو می‌رود، اواسط تا انتهای فیلم گرم، قابل همراهی و تا حد زیادی چالش‌برانگیز است. علاوه بر آن سوالات جدیدتری را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند، از جمله اینکه یک زن و مرد درباره موضوع فرزندآوری تا چه حد می‌توانند با یکدیگر مخالفت کنند. آیا لزوما یک توافق مشترک نیاز است که فرزندی به دنیا بیاید.

این موضوع باعث می‌شود ما دست به قضاوت بزنیم و در نتیجه با ذهنی فعال فیلم را دنبال کنیم و نه با ذهنی منفعل که فقط قرار است در قسمت‌هایی از فیلم بخندد یا گریه کند. فیلم شامل قسمت‌هایی است که نظرات فرهاد را می‌شنویم و تا حدی هم به او حق می‌دهیم. از آن سو حرف‌های پری نیز با وجود احساسی بودن، انسانی به نظر می‌رسند و همذات‌پنداری ما را جلب می‌کنند.

نکته جالب فیلمِ به دنیا آمدن دقیقا در همین جا است که می‌تواند نظرات احساسی و انسانی را به نظراتی منطقی تبدیل کند که فراتر از بحثِ مادر شدن است. از آن سو می‌تواند نظرات منطقی فرهاد را با وجود عقلانی بودن به نظراتی راحت‌طلبانه و سودجویانه تبدیل کرده و در نتیجه چالش خوبی را در کاراکترِ فرهاد و پری ایجاد کند.

ناگفته نماند که شخصیت‌های فرعی نیز کارکرد خوب و به جایی در داستانِ فیلم پیدا می‌کنند و عموما با بازی‌های باورپذیری همراه هستند. کاراکترِ افسانه (با بازی بهناز جعفری) به خوبی قسمت‌هایی از کاراکتر پری را تکمیل کرده و تضاد مناسبی را با او ایجاد می‌کند. جا داشت به اثرات این گفت‌وگوها بر کاراکتر افسانه بیشتر پرداخته می‌شد.

پدر پری (مرتضی نسیم‌سبحان) نیز با آنکه حضور کوتاهی دارد اما موثر ظاهر شده است. نشان دادنِ تصویری واقعی از یک پدر ایرانی مهم‌ترین وجه آن است؛ پدری که در سینمای ایران معمولا مستبد یا منغعل تصویر می‌شد.

کاراکتر رضا (با بازی رضا مرتضوی)، پسرخاله فرهاد به قدری شیرین و خاکی است که حرف‌های انسانی‌اش نیز کاملا غیرشعاری جلوه می‌کنند. غافلگیریِ انتهایی او هم برای فرهاد آنقدر باورپذیر است که به دل می‌نشیند و بیش از پیش موضع فیلمنامه و کارگردان را مشخص می‌کند.

در واقع پایان خوب فیلمِ به دنیا آمدن به این دلیل است که فیلمساز خود را بی‌طرف قلمداد نکرده بلکه قضاوت و موضع خود را در دل داستان و شخصیت‌ها مطرح کرده است. از طرفی از مخاطب نیز می‌خواهد که اینبار موضوع را با این موضع تماشا کند و ببیند تا چه حد با این نوع نگاه موافق است.

به نظرم اکثر مخاطبان از پایان این فیلم احساس رضایتی همراه با عادت‌شکنی داشته‌اند. حسی از اینکه بگویند: « وای این دیگه چه جورش بود…ولی آره اینم میشه». چرا که تغییر شیوه‌ای از زیست و زندگی سخت است اما نشان می‌دهد راه‌حل‌ برای یک مساله تنها به سرراست‌ترین و راحت‌ترین کار منحصر نمی‌شود.

پایان فیلمِ به دنیا آمدن، با وجود اینکه نتیجه‌ای قطعی دارد اما در قسمتی که مربوط به فرهاد است باز به اتمام می‌رسد. این موضوع نیز ما را به حدس و گمان‌هایی درباره تصمیم نهایی او وامی‌دارد که برخلاف پایان‌های زیادی بازِ بعضی از فیلم‌ها، دلچسب و رضایت‌بخش است.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

صدیقه کیانفر بازیگر تلویزیون درگذشت + علت مرگصدیقه کیانفر بازیگر تلویزیون درگذشت + علت مرگجکی چان در کنار مردم هندوستانجکی چان در کنار مردم هندوستانآخرین خبر از وضعیت جسمی محمدعلی کشاورزآخرین خبر از وضعیت جسمی محمدعلی کشاورزخبر وزیر ارشاد از بازگشایی سینما، کنسرت و تئاترخبر وزیر ارشاد از بازگشایی سینما، کنسرت و تئاترمحمدعلی کشاورز در بستر بیماریمحمدعلی کشاورز در بستر بیماریبچه مهندس خواننده شد/ اولین تک آهنگ روزبه حصاریبچه مهندس خواننده شد/ اولین تک آهنگ روزبه حصاریتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (290)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (290)عذرخواهی مهناز افشار برای بازی در فیلم مهمانخانه ماه نوعذرخواهی مهناز افشار برای بازی در فیلم مهمانخانه ماه نوساخت دنباله سریال دنیای شیرین دریاساخت دنباله سریال دنیای شیرین دریاماجرای اهدای عضو شیلا خداداد و عسل بدیعی + عکسماجرای اهدای عضو شیلا خداداد و عسل بدیعی + عکسانتقاد هانده آتایزی از بازیگری کنان ایمیرزالی اوغلو!انتقاد هانده آتایزی از بازیگری کنان ایمیرزالی اوغلو!فیلم مهمانخانه ماه نو از امروز اکران آنلاین خواهد شدفیلم مهمانخانه ماه نو از امروز اکران آنلاین خواهد شدجسد گریگوری تایری بویس بازیگر فیلم گرگ و میش و نامزدش در آپارتمانشان پیدا شد!جسد گریگوری تایری بویس بازیگر فیلم گرگ و میش و نامزدش در آپارتمانشان پیدا شد!به تعویق افتادن مراسم اسکار 2021 به دلیل شیوع کرونا!به تعویق افتادن مراسم اسکار 2021 به دلیل شیوع کرونا!تجمع کارمندان صدا و سیما در اعتراض به حقوق دریافتی شان + تصاویرتجمع کارمندان صدا و سیما در اعتراض به حقوق دریافتی شان + تصاویراز سریال جدید سیامک انصاری و جواد رضویان چه خبر؟از سریال جدید سیامک انصاری و جواد رضویان چه خبر؟نظر مروه بولگور در مورد ویژگیهای جالب توجه در مرداننظر مروه بولگور در مورد ویژگیهای جالب توجه در مردانتماشاگران به عصر جدید بازگشتند/ فینال در شب یلداتماشاگران به عصر جدید بازگشتند/ فینال در شب یلداسریالی که جایگزین زیرخاکی می‌شود + عکسسریالی که جایگزین زیرخاکی می‌شود + عکستصمیم غیرمنتظره الیکا عبدالرزاقی پس از اعلام معلولیت جسمی‌اشتصمیم غیرمنتظره الیکا عبدالرزاقی پس از اعلام معلولیت جسمی‌اشگلشیفته فراهانی: از فساد دوری می‌کنم/ کریس همسورث جنتلمن و جذاب است!گلشیفته فراهانی: از فساد دوری می‌کنم/ کریس همسورث جنتلمن و جذاب است!سریال زیرخاکی نیز به سرنوشت پایتخت و نون خ دچار شد!سریال زیرخاکی نیز به سرنوشت پایتخت و نون خ دچار شد!فیلم ایرانی ژاپنی مهناز افشار بزودی اکران می شودفیلم ایرانی ژاپنی مهناز افشار بزودی اکران می شودشبنم فرشادجو: عکس بی حجاب من را پخش نکنید + عکسشبنم فرشادجو: عکس بی حجاب من را پخش نکنید + عکسشکست سنگین رضا رشیدپور در جذب مخاطب تلویزیون!شکست سنگین رضا رشیدپور در جذب مخاطب تلویزیون!
سامان جلیلی از موسیقی خداحافظی کردسامان جلیلی از موسیقی خداحافظی کردمعرفی تاثیرگذارترین سلبریتی در شبکه‌های اجتماعیمعرفی تاثیرگذارترین سلبریتی در شبکه‌های اجتماعیاولین قدم جدی کان یلدیریم و حادیثه برای ازدواج!اولین قدم جدی کان یلدیریم و حادیثه برای ازدواج!بریتنی اسپیرز به دنیای موسیقی بازمی‌گرددبریتنی اسپیرز به دنیای موسیقی بازمی‌گرددنسیم مقصودلو خواهر امیر تتلو به جرم خوانندگی بازداشت شدنسیم مقصودلو خواهر امیر تتلو به جرم خوانندگی بازداشت شداز اعتراف کندال جنر به بیماری اختلال اضطراب تا جریمه سنگین بابت کلاهبرداری!از اعتراف کندال جنر به بیماری اختلال اضطراب تا جریمه سنگین بابت کلاهبرداری!ریحانا، خواننده ای که پولش از پارو بالا می‌رود!ریحانا، خواننده ای که پولش از پارو بالا می‌رود!اعتراض شدید همسر فرهاد به بنیامین بهادریاعتراض شدید همسر فرهاد به بنیامین بهادریدیلان پولت، عکاس مشهور ترک اعتراف کرد پدرم مادرم را کشت!دیلان پولت، عکاس مشهور ترک اعتراف کرد پدرم مادرم را کشت!درخواست مبلغ 40 هزار دلار توسط پروفسور سمیعی از خانواده بهنام صفوی!درخواست مبلغ 40 هزار دلار توسط پروفسور سمیعی از خانواده بهنام صفوی!کنایه تند کاوه آفاق به محسن چاوشیکنایه تند کاوه آفاق به محسن چاوشیانتشار آلبوم سالار عقیلی پس از ۱۹ سالانتشار آلبوم سالار عقیلی پس از ۱۹ سالاطلاعات شخصی مدونا و لیدی گاگا لو رفتاطلاعات شخصی مدونا و لیدی گاگا لو رفتحمله تند و تیز مانی رهنما به محسن چاوشی!حمله تند و تیز مانی رهنما به محسن چاوشی!واکنش کیهان به درگیری چاوشی و ابی/ همسر خواننده فراری عصبانی شد!واکنش کیهان به درگیری چاوشی و ابی/ همسر خواننده فراری عصبانی شد!جدال لفظی محسن چاوشی با همسر ابی + عکسجدال لفظی محسن چاوشی با همسر ابی + عکسمدونا خواننده معروف: بدن من ضد ویروس است!مدونا خواننده معروف: بدن من ضد ویروس است!نیک بلیکسکی، خواننده رپ شبانه به قتل رسیدنیک بلیکسکی، خواننده رپ شبانه به قتل رسیدسرنوشت شکایت شجریان از تلویزیون چه شد؟سرنوشت شکایت شجریان از تلویزیون چه شد؟پویان مختاری؛ گرداننده سایت شرط بندی حضرات بت دستگیر شدپویان مختاری؛ گرداننده سایت شرط بندی حضرات بت دستگیر شدماجرای تلاوت قرآن و پیام فارسی جنیفر گراوت خواننده زن آمریکاییماجرای تلاوت قرآن و پیام فارسی جنیفر گراوت خواننده زن آمریکاییتغییر چهره باورنکردنی اَدل پس از کاهش وزن 45 کیلوگرمی! + تصاویرتغییر چهره باورنکردنی اَدل پس از کاهش وزن 45 کیلوگرمی! + تصاویرچرا فیلم تخصصی از زندگی شجریان ساخته نشد؟چرا فیلم تخصصی از زندگی شجریان ساخته نشد؟صحبت‌های جالب هم‌تیمی سابق پژمان جمشیدی/ کار پژمان تقلید صدا بودصحبت‌های جالب هم‌تیمی سابق پژمان جمشیدی/ کار پژمان تقلید صدا بودنجف دریابندری، نویسنده و مترجم مشهور ایرانی درگذشتنجف دریابندری، نویسنده و مترجم مشهور ایرانی درگذشت
علیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدعلیرضا جاپلقی پارکورکار اینستاگرامی دستگیر شدشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسشوخی علی کریمی با عشق جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی + عکسهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزهدیه روز مادر به سبک کریستیانو رونالدو: یک دستگاه مرسدس بنزافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسافشای رابطه جنجالی رونالدو و کیم کارداشیان + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسقرنطینه فوق لاکچری کریستیانو رونالدو + عکسمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمزدک میرزایی دلیل مهاجرتش از ایران را اعلام کردمسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!مسعود اوزیل، از هیجان به دنیا آمدن دخترش تا هدیه فوق العاده گران قیمت به همسرش!واکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش طارمی به استندآپ مهران مدیری درباره رابطه‌اش با سحر قریشیواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسواکنش مهدی طارمی به انتشار تصاویر خصوصی و رفتار برنامه‌های تلویزیونی + عکسکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترکشف حجاب کیمیا علیزاده در یادبود کشته‌شدگان ۷۳۷ بیشترشهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟شهره بیات کشف حجاب کرد و پناهنده شد + پدرش چه گفت؟کریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرکریستیانو رونالدو و ورود به دنیای هنرآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسآپارتمان رویایی رونالدو در ایتالیا + عکسمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانمهدی قائدی؛ غول کوچولوی فوتبال ایرانهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شودهالک ایرانی در برابر هالک برزیلی؛ سجاد غریبی برای اولین مبارزه خود وارد رینگ می‌شوددیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹