Friday, 15 November 2019|جمعه، 24 آبان، 1398|اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم|افراد آنلاین: 54 نفر

مروری بر گذشته

عناوین روزنامه های دوشنبه 20 آبان 1398
عناوین روزنامه های دوشنبه 20 آبان 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 18 آبان 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 18 آبان 1398
مریم فیلم مولانا رونمایی شد + عکس
مریم فیلم مولانا رونمایی شد + عکس
ساخت مستندی از خاطرات پورن استار آمریکایی در ایران
ساخت مستندی از خاطرات پورن استار آمریکایی در ایران
فال امروز دوشنبه 20 آبان 1398
فال امروز دوشنبه 20 آبان 1398
مدل‌های افغانستانی با لباس‌های سنتی در نمایش مد کابل + عکس
مدل‌های افغانستانی با لباس‌های سنتی در نمایش مد کابل + عکس
حضور پرکار پارسا پیروزفر با سه فیلم
حضور پرکار پارسا پیروزفر با سه فیلم
نقد تند و گزنده رضا صادقی به تهیه کنندگان موسیقی
نقد تند و گزنده رضا صادقی به تهیه کنندگان موسیقی
مهناز افشار به تئاتر پیوست/ حمایت از هنرمندان سیستان و بلوچستان
مهناز افشار به تئاتر پیوست/ حمایت از هنرمندان سیستان و بلوچستان
درماندگی برن سات از سوالات عجیب و غریب خبرنگاران!
درماندگی برن سات از سوالات عجیب و غریب خبرنگاران!
۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشی
۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشی
فال امروز سه شنبه 14 آبان 1398
فال امروز سه شنبه 14 آبان 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 23 آبان 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 23 آبان 1398
عناوین روزنامه های سه شنبه 14 آبان 1398
عناوین روزنامه های سه شنبه 14 آبان 1398
فال امروز یکشنبه 19 آبان 1398
فال امروز یکشنبه 19 آبان 1398
آلرژی مرکبات؛ علائم، روش‌های تشخیص و درمان این آلرژی
آلرژی مرکبات؛ علائم، روش‌های تشخیص و درمان این آلرژی
فردوسی‌پور به دوبله پیوست/ پیوند مجری پرحاشیه با مارادونا
فردوسی‌پور به دوبله پیوست/ پیوند مجری پرحاشیه با مارادونا
اولاش تونا بازیگر نقش طاهر دیوانه زیادی در نقشش فرو رفته!
اولاش تونا بازیگر نقش طاهر دیوانه زیادی در نقشش فرو رفته!
ساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولانا
ساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولانا
فال امروز چهارشنبه 22 آبان 1398
فال امروز چهارشنبه 22 آبان 1398

نقد فیلم به دنیا آمدن

تاریخ انتشار: جمعه، 17 آبان، 1398 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، نقد فیلم و سریال
+ A -

کمتر پیش می‌آید که در سینمای ایران فیلمی ساخته شود که به تمامی به دور از اداهای روشنفکرانه، تیکه‌های بی‌مزه سیاسی و تلخی‌های اغراق‌شده باشد. فیلمی که بتواند موضوع خود را به درستی مطرح کند، مخاطب را به چالش بکشد و پایان‌بندیِ خوبی داشته باشد. جدیدترین اثرِ محسن عبدالوهاب چنین فیلمی است و تاثیر کوچک اما پایداری بر مخاطبش می‌گذارد. کلک دانش را با نقد فیلم به دنیا آمدن همراهی کنید.

در مسیرِ  عمیق‌تر شدن

محسن عبدالوهاب که پیش‌تر با فیلمنامه‌نویسی و دستیار کارگردانی شناخته می‌شد، در فیلمِ به دنیا آمدن(1394)، همچون فیلم قبلی‌اش، لطفا مزاحم نشوید (1388)، به صورت مستقل به کارگردانی اثرش پرداخته است. او در هر دوی این فیلم‌ها از ایده‌های ساده و نه چندان تازه استفاده می‌کند اما در همین مواردِ روزمره سعی دارد عمق بیشتری به موضوع ببخشد.

آثار او کوچک هستند و تقریبا ادعای خاصی ندارند اما رویکرد متفاوتی را درباره مسائلِ به ظاهر پیش‌پاافتاده در پیش می‌گیرند. در فیلم به دنیا آمدن به این دلیل که با یک فیلم غیراپیزودی مواجه هستیم، پرداخت موضوع نیز با جزییات بیشتری مطرح شده است. فیلم درباره یک خانواده‌ای هسته‌ای و کوچک است که به دلیل شرایط اقتصادی در مقابل بزرگ‌تر شدن مقاومت می‌کند.

در آغاز آنچه در ذهن من شکل گرفت این بود که نکند قرار است یک موضوع تکراری درباره سقط جنین ببینم که در اغلب موارد در سینمای ایران برای سیاه‌نمایی اوضاع اجتماعی نشان داده می‌شود. اما در ادامه تفاوت، خود را نشان داد. به طور مثال دکتر متخصص به گونه‌ای تصویر می‌شود که اغراق و بدلحنی درش وجود ندارد و اتفاقا با یک تخصص‌نماییِ خشک و بی‌روح، کاراکتری واقعی به نظر می‌رسد.

در واقع دکتر به شکلی متناقض، هم به خاطر پولِ بیشتر دست به این کار غیرقانونی در مطب‌اش زده و هم پیشنهاد می‌کند که زوج‌ها با فکر بیشتری دست به این کار بزنند و حتی توصیه‌های آینده‌نگرانه هم به آن‌ها می‌کند. همین جزییات باعث طبیعی‌تر شدن و باور پذیرشدن این کاراکتر شده است.

هر چند که صحنه‌های مربوط به او بسیار کوتاه است اما باعث شده که صحنه‌های مرتبط با موضوعِ سقط، سرد و رنج‌آور تصویر شود. شخصیت‌های اصلی نیز به خوبی روندی صعودی را طی کرده و به مرور برای مخاطب لایه‌های باطنی و درونی‌تر خود را رو می‌کنند.

البته می‌توان از ریتم کند فیلم به خصوص در سی دقیقه آغازین گله کرد و کم‌مایه بودنِ فیلمنامه را دلیل اصلی آن دانست. اما با وجود همه مواردی که در فیلم وجود دارد از جمله یک خرده‌پیرنگِ نه چندان تازه و ظاهری سرد و بی‌رمق همچون اکثر درام‌های سینمای ایران، با این حال فیلم می‌تواند مخاطب را با خود همراه کند و در آخر نیز به دل بنشیند.  این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنم.

چرا به دیدن ادامه می‌دهیم؟

اولین نکته این است که پلان‌ها و صحنه‌ها بدون آنکه کش‌دار باشند و ادای رئالیسم فرانسوی را دربیاورند، روزمره‌گیِ نه چندان مهیجِ دو زوجِ هنرمند را به مخاطب نشان می‌دهند. در نتیجه جذابیت‌ها، یکنواختی‌ها و مشکلات زندگیِ کاری آن‌ها به خوبی به ما القا می‌شود.

موضوع بعدی به هم‌جواری و در عین حال تضادِ شخصیتیِ پری (با بازی الهام کردا) و فرهاد (با بازی هدایت هاشمی) برمی‌گردد. هر دوی آن‌ها در دنبال کردن علایق هنری‌اشان مشترک هستند و در ابتدای فیلم نیز بسیار همراه و دارای تفاهم به نظر می‌رسند اما روحیات متفاوتشان از همان اول به چشم می‌آید.

فرهاد مردی بسیار خونسرد و حتی سردمزاج به نظر می‌رسد که انگار بخواهد هم نمی‌تواند کوچکترین آزاری به خانواده‌اش برساند و در واقع مرد مثبتی محسوب می‌شود. پری نیز زنی است که توانسته در کارش خوب جلو برود و از طرفی نیز باب میل اعتقادات همسرش رفتار کند و او را راضی نگه دارد اما تضاد شخصیتی آن‌ها کم کم خودش را نمایان می‌کند.

مخاطب به خوبی حس می‌کند که این آرامش و تفاهم قرار است به زودی به هم بخورد. البته عبدالوهاب از نماها یا زیرمتن‌های ذهنی برای کاراکترها یا موقعیت‌هایی برای القای این حس استفاده نکرده است. این خود مخاطب است که توقع وجود کشمکش را دارد و در نتیجه می‌تواند تا حدی حدس بزند که موضوع به چه سمتی خواهد رفت.

اما با وجود این قابل پیش‌بینی بودنِ موضوع، مخاطب کنجکاو می‌شود بداند این موقعیت احتمالی برای مردی خانواده‌دوست مثل فرهاد و زنی مطیع و آرام مثل پری چگونه رقم خواهد خورد. نکته جالب قضیه نیز همین جا است که باعث می‌شود مخاطب به دیدن فیلم ادامه دهد.

البته ناگفته نماند با آنکه تغییر نظر و نگاهِ پری دفعی و به یکباره صورت می‌گیرد اما ساختگی و تصنعی به نظر نمی‌رسد. این تغییر ناگهانی خود جزئی از یک پروسه برای کاراکتر پری محسوب می‌شود و آنچه او واقعا هست را به ما نشان می‌دهد. بعد از آن است که متوجه می‌شویم ریشه‌های پری به کجا می‌رسد و او در حقیقت چه اعتقاداتی دارد. تغییر ناگهانی فرهاد نیز در صحنه‌هایی از فیلم بسیار خوب از کار درآمده و بیشتر شبیه به یک برون‌ریزی جلوه کرده است.

البته ریتم کند و ایده دو خطی ماجرا می‌توانست به راحتی مخاطب را از دیدن ادامه داستان منصرف کند. فیلمنامه‌نویس باید متوجه این موضوع باشد که نبود صحنه‌های مهیج و جذاب ممکن است مخاطب را در آغاز کمی مایوس کند.

مواردی که در سینمای ایران کمیابند

در سینمای ایران سن میانسالی چندان مورد توجه فیلمنامه‌نویسان قرار نمی‌گیرد اما در فیلمِ به دنیا آمدن این موضوع با دقت خوبی مطرح شده و اتفاقا موضوع اصلی فیلم نیز بسیار با آن مرتبط است. چون اغلب در این سن کمتر پیش می‌آید که نظرات و اعتقادات افراد تغییر کند، در نتیجه این خود کار را دچار مشکل می‌کند.

از سوی دیگر وجود پسرشان کیان با دغدغه‌های دوران بلوغ‌اش نیز نکته قابل تاملی در فیلم است که در سینمایی که به کودکان و نوجوانان بی‌اهمیت است یک غنیمت هر چند ناچیز محسوب می‌شود. شکاف نسلیِ بین کیان و پدر و مادر به هیچ‌وجه باب میل جامعه‌شناسان آکادمیک تصویر نشده و اتفاقا نشان می‌دهد که با روش‌های خیلی ساده مثل حرف زدن و شنیدنِ ذهنیات فرزند هر چقدر هم که خنده‌دار و بچگانه باشند، می‌توان این شکاف را تا حدی پر کرد.

در فیلم طلا و مس (1388) و دهلیز (1391) نیز روابط بین والدین به خصوص پدر با فرزندان با دقت تصویر شده است که از جمله موارد خوب در سینمای ایران محسوب می‌شود. فیلمِ به دنیا آمدن نیز سعی در نشان دادن نحوه ارتباط میان اعضای یک خانواده دارد با این تفاوت که پری و فرهاد باید تلاش بیشتری داشته باشند تا با بچه خودشان ارتباط برقرار کنند و او را بفهمند چون اختلاف سنی زیادی بین ‌آن‌ها وجود دارد.

البته نشان دادن بلوغ یک نوجوان می‌توانست عمیق‌تر و پیچیده‌تر صورت بگیرد ولی در فیلمنامه در حد یک ایده یک خطی برای کاراکترِ کیان باقی مانده است. نکته جالب توجه دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد وجود چند کاراکتر شهرستانی است که عقبه‌ای مذهبی دارند و به خوبی در بافت فیلم جای می‌گیرند. وجود لهجه نیز به هیچ عنوان برای شیرین شدن فیلم و مواردی از این دست به کار نرفته بلکه تضادی جالب با زندگیِ راکد، روتین و مدرنِ فرهاد و پری ایجاد کرده است.

وقتی پایان بهتر از آغاز است

هر چقدر که مقدمه فیلم سرد و بدون رخداد خاصی جلو می‌رود، اواسط تا انتهای فیلم گرم، قابل همراهی و تا حد زیادی چالش‌برانگیز است. علاوه بر آن سوالات جدیدتری را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند، از جمله اینکه یک زن و مرد درباره موضوع فرزندآوری تا چه حد می‌توانند با یکدیگر مخالفت کنند. آیا لزوما یک توافق مشترک نیاز است که فرزندی به دنیا بیاید.

این موضوع باعث می‌شود ما دست به قضاوت بزنیم و در نتیجه با ذهنی فعال فیلم را دنبال کنیم و نه با ذهنی منفعل که فقط قرار است در قسمت‌هایی از فیلم بخندد یا گریه کند. فیلم شامل قسمت‌هایی است که نظرات فرهاد را می‌شنویم و تا حدی هم به او حق می‌دهیم. از آن سو حرف‌های پری نیز با وجود احساسی بودن، انسانی به نظر می‌رسند و همذات‌پنداری ما را جلب می‌کنند.

نکته جالب فیلمِ به دنیا آمدن دقیقا در همین جا است که می‌تواند نظرات احساسی و انسانی را به نظراتی منطقی تبدیل کند که فراتر از بحثِ مادر شدن است. از آن سو می‌تواند نظرات منطقی فرهاد را با وجود عقلانی بودن به نظراتی راحت‌طلبانه و سودجویانه تبدیل کرده و در نتیجه چالش خوبی را در کاراکترِ فرهاد و پری ایجاد کند.

ناگفته نماند که شخصیت‌های فرعی نیز کارکرد خوب و به جایی در داستانِ فیلم پیدا می‌کنند و عموما با بازی‌های باورپذیری همراه هستند. کاراکترِ افسانه (با بازی بهناز جعفری) به خوبی قسمت‌هایی از کاراکتر پری را تکمیل کرده و تضاد مناسبی را با او ایجاد می‌کند. جا داشت به اثرات این گفت‌وگوها بر کاراکتر افسانه بیشتر پرداخته می‌شد.

پدر پری (مرتضی نسیم‌سبحان) نیز با آنکه حضور کوتاهی دارد اما موثر ظاهر شده است. نشان دادنِ تصویری واقعی از یک پدر ایرانی مهم‌ترین وجه آن است؛ پدری که در سینمای ایران معمولا مستبد یا منغعل تصویر می‌شد.

کاراکتر رضا (با بازی رضا مرتضوی)، پسرخاله فرهاد به قدری شیرین و خاکی است که حرف‌های انسانی‌اش نیز کاملا غیرشعاری جلوه می‌کنند. غافلگیریِ انتهایی او هم برای فرهاد آنقدر باورپذیر است که به دل می‌نشیند و بیش از پیش موضع فیلمنامه و کارگردان را مشخص می‌کند.

در واقع پایان خوب فیلمِ به دنیا آمدن به این دلیل است که فیلمساز خود را بی‌طرف قلمداد نکرده بلکه قضاوت و موضع خود را در دل داستان و شخصیت‌ها مطرح کرده است. از طرفی از مخاطب نیز می‌خواهد که اینبار موضوع را با این موضع تماشا کند و ببیند تا چه حد با این نوع نگاه موافق است.

به نظرم اکثر مخاطبان از پایان این فیلم احساس رضایتی همراه با عادت‌شکنی داشته‌اند. حسی از اینکه بگویند: « وای این دیگه چه جورش بود…ولی آره اینم میشه». چرا که تغییر شیوه‌ای از زیست و زندگی سخت است اما نشان می‌دهد راه‌حل‌ برای یک مساله تنها به سرراست‌ترین و راحت‌ترین کار منحصر نمی‌شود.

پایان فیلمِ به دنیا آمدن، با وجود اینکه نتیجه‌ای قطعی دارد اما در قسمتی که مربوط به فرهاد است باز به اتمام می‌رسد. این موضوع نیز ما را به حدس و گمان‌هایی درباره تصمیم نهایی او وامی‌دارد که برخلاف پایان‌های زیادی بازِ بعضی از فیلم‌ها، دلچسب و رضایت‌بخش است.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

پیمان معادی اسب برنزی را تصاحب کرد + عکسپیمان معادی اسب برنزی را تصاحب کرد + عکسسریال عاشقانه فرهاد و شیرین با بازی جانسو دره و تولگا ساریتاش به زودیسریال عاشقانه فرهاد و شیرین با بازی جانسو دره و تولگا ساریتاش به زودیماجرای عجیب خواستگاری از یک دختر به اسم احسان علیخانی!ماجرای عجیب خواستگاری از یک دختر به اسم احسان علیخانی!پیشنهاد عجیب کیهان درباره خانه پدری!پیشنهاد عجیب کیهان درباره خانه پدری!ابراهیم چلیکول، اسکندر فیلم مولانا شد + عکسابراهیم چلیکول، اسکندر فیلم مولانا شد + عکسنمایش مجدد فیلم جنجالی/ خانه پدری رفع توقیف شدنمایش مجدد فیلم جنجالی/ خانه پدری رفع توقیف شدفردوسی‌پور به دوبله پیوست/ پیوند مجری پرحاشیه با مارادونافردوسی‌پور به دوبله پیوست/ پیوند مجری پرحاشیه با مارادوناتلاش خانم بازیگر برای افزایش وزن، لاغری بیش از حد هوادارانش را شوکه کرد!تلاش خانم بازیگر برای افزایش وزن، لاغری بیش از حد هوادارانش را شوکه کرد!بیش از 1 میلیون تماشاچی در 3 روز اول اکران برای رجب ایودیک 6بیش از 1 میلیون تماشاچی در 3 روز اول اکران برای رجب ایودیک 6توصیف جان یامان از همسر رویاهاش در مصاحبه با مجله Helloتوصیف جان یامان از همسر رویاهاش در مصاحبه با مجله Helloپاسخ حادیثه به بی احترامی هواداران آصلی انورپاسخ حادیثه به بی احترامی هواداران آصلی انورپاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکسپاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکسدمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!دمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!ساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولاناساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولانااعترافات آنجلینا جولی درباره وابستگی به برد پیت!اعترافات آنجلینا جولی درباره وابستگی به برد پیت!اطلاعات سینمای پیش از انقلاب بطور کامل حذف شد!اطلاعات سینمای پیش از انقلاب بطور کامل حذف شد!سینمای ایران « قاتل بروسلی » را در هنگ کنگ می سازد!سینمای ایران « قاتل بروسلی » را در هنگ کنگ می سازد!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (276)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (276)مجید اوجی، تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون درگذشتمجید اوجی، تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون درگذشتحمایت رامبد جوان از بهروز وثوقیحمایت رامبد جوان از بهروز وثوقیحکم یک سال زندان برای مجری مشهور تلویزیون!حکم یک سال زندان برای مجری مشهور تلویزیون!تصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شدتصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شدنظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!نظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!کامنت پاریس هیلتون در اینستاگرام محمدرضا گلزار حاشیه ساز شد!کامنت پاریس هیلتون در اینستاگرام محمدرضا گلزار حاشیه ساز شد!
نویسنده ایرانی برنده ادبیات مرزها شد/جایزه اشتراکی ایران و فرانسهنویسنده ایرانی برنده ادبیات مرزها شد/جایزه اشتراکی ایران و فرانسهخداحافظی ریحانا از دنیای موسیقی؟خداحافظی ریحانا از دنیای موسیقی؟شکیرا در مورد افسردگی و خونریزی تارهای صوتی خود صحبت کردشکیرا در مورد افسردگی و خونریزی تارهای صوتی خود صحبت کردنقد تند و گزنده رضا صادقی به تهیه کنندگان موسیقینقد تند و گزنده رضا صادقی به تهیه کنندگان موسیقیماجرای افسردگی خواننده مشهور/ شکیرا از بزرگترین بحران زندگی‌اش گفتماجرای افسردگی خواننده مشهور/ شکیرا از بزرگترین بحران زندگی‌اش گفتمحسن یگانه سرگرم شغل دوم شدمحسن یگانه سرگرم شغل دوم شدافشای رابطه عاطفی کایلی جنر با خواننده مشهور جنجالی شد! + تصاویرافشای رابطه عاطفی کایلی جنر با خواننده مشهور جنجالی شد! + تصاویرعایشه گل آلدینچ: من سالها خودمو دوست نداشتم!عایشه گل آلدینچ: من سالها خودمو دوست نداشتم!۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشی۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشیادعای تازه خواهر مایکل جکسون/ پسرم از جکسون بهتر است!ادعای تازه خواهر مایکل جکسون/ پسرم از جکسون بهتر است!اعلام تاریخ انتشار آلبوم "بی‌نام" محسن چاوشیاعلام تاریخ انتشار آلبوم "بی‌نام" محسن چاوشیمایکل جکسون زنده شد؟ + عکسمایکل جکسون زنده شد؟ + عکسآموزش موسیقی به کودکان محروم توسط خواننده مشهورآموزش موسیقی به کودکان محروم توسط خواننده مشهوریاس: آلبوم و مستند زندگی‌ام در راه استیاس: آلبوم و مستند زندگی‌ام در راه استبرنامه کامل کنسرت های پاپ و سنتی تهران در آبان ۹۸برنامه کامل کنسرت های پاپ و سنتی تهران در آبان ۹۸خواننده سیلا با سر آشپز مشهور ترک ازدواج میکندخواننده سیلا با سر آشپز مشهور ترک ازدواج میکندخبر بد برای حادیثه/مادرش پیشنهادش را رد کرد!خبر بد برای حادیثه/مادرش پیشنهادش را رد کرد!هولیا اوشار: هنوز برای ازدواج زوده!هولیا اوشار: هنوز برای ازدواج زوده!اعترافات گلشاه ساراچ اوغلو بعد از 25 کیلو کاهش وزن /از حال خودم خنده ام میگیرهاعترافات گلشاه ساراچ اوغلو بعد از 25 کیلو کاهش وزن /از حال خودم خنده ام میگیرههدیه غافلگیر کننده برای ایوانا سرت چند روز بعد از تولدش!هدیه غافلگیر کننده برای ایوانا سرت چند روز بعد از تولدش!گوکچه بهادیر ترانه های محبوب سزن آکسو را بازخوانی میکندگوکچه بهادیر ترانه های محبوب سزن آکسو را بازخوانی میکندکیهان کلهر مرد سال موسیقی جهان شد + عکسکیهان کلهر مرد سال موسیقی جهان شد + عکسامینا جاهوویچ خواننده برای ازدواج آماده میشود!امینا جاهوویچ خواننده برای ازدواج آماده میشود!روانکاوی پسا‌مدرن «سحر تبر»: اکسپرسیونیسم نمایشی شاخ اینستاگرامروانکاوی پسا‌مدرن «سحر تبر»: اکسپرسیونیسم نمایشی شاخ اینستاگرامآهنگ جنجالی سلنا گومز منتشر شد/ تو را از دست دادم تا عاشقم شوی!آهنگ جنجالی سلنا گومز منتشر شد/ تو را از دست دادم تا عاشقم شوی!
دیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟