Sunday, 15 September 2019|يکشنبه، 24 شهريور، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 44 نفر

مروری بر گذشته

فال امروز یکشنبه 17 شهریور 1398
فال امروز یکشنبه 17 شهریور 1398
دختر آبی درگذشت
دختر آبی درگذشت
میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد
میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد
فال امروز شنبه 23 شهریور 1398
فال امروز شنبه 23 شهریور 1398
واکسن آنفولانزا می‌تواند خطر مرگ را در افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهد
واکسن آنفولانزا می‌تواند خطر مرگ را در افراد مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهد
عناوین روزنامه های شنبه 23 شهریور 1398
عناوین روزنامه های شنبه 23 شهریور 1398
واکنش جنجالی سحر قریشی به درگذشت دختر آبی + عکس
واکنش جنجالی سحر قریشی به درگذشت دختر آبی + عکس
15 مورد از خواص آب انار که می‌تواند سلامت انسان را تضمین کند
15 مورد از خواص آب انار که می‌تواند سلامت انسان را تضمین کند
اسیدپاشی به دختر و پسر تهرانی سرقرار!
اسیدپاشی به دختر و پسر تهرانی سرقرار!
برنامه جدید مهران مدیری توقیف شد؟
برنامه جدید مهران مدیری توقیف شد؟
فال امروز جمعه 22 شهریور 1398
فال امروز جمعه 22 شهریور 1398
فال امروز جمعه 15 شهریور 1398
فال امروز جمعه 15 شهریور 1398
فال امروز پنجشنبه 21 شهریور 1398
فال امروز پنجشنبه 21 شهریور 1398
کومدون چیست و چطور می توان آن را درمان کرد؟
کومدون چیست و چطور می توان آن را درمان کرد؟
تالیا، خواننده زنی که در مد و سینما هم ستاره شد
تالیا، خواننده زنی که در مد و سینما هم ستاره شد
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (267)
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (267)
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 23 شهریور 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 23 شهریور 1398
عناوین روزنامه های ورزشی چهارشنبه 20 شهریور 1398
عناوین روزنامه های ورزشی چهارشنبه 20 شهریور 1398
بیوگرافی آکاسیا اصیل تورکمن بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی آکاسیا اصیل تورکمن بازیگر ترک + عکس
واکنش عجیب لیلا اوتادی به انتقادات از کتاب شعرش / لطفا حداقل از رو بخوانید تا باعث خنده ما نشوید!
واکنش عجیب لیلا اوتادی به انتقادات از کتاب شعرش / لطفا حداقل از رو بخوانید تا باعث خنده ما نشوید!

عمار صالحی، فرزند فرمانده سابق ارتش، به اخلال در نظام اقتصادی کشور متهم شد

تاریخ انتشار: دوشنبه، 11 شهريور، 1398 اخبار ، اخبار اقتصادی
+ A -

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات برخی دیگر از متهمان پرونده فساد بزرگ در بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی، به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد و بار دیگر نام متهمی منتسب به یکی از مسئولان، افکار عمومی را حساس کرد. این بار، قرعه فال به نام پسر ارشد فرمانده کل سابق ارتش ایران افتاد.

پرونده فساد در بانک سرمایه، بزرگ ترین پرونده اختلاس در نظام بانکی ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷ است که تا کنون ده ها نفر از جمله پرویز کاظمی (وزیر کار دولت احمدی نژاد)، حسین هدایتی و محمد هادی رضوی و احسان دلاویز، در این پرونده تفهیم اتهام و محکوم شدند.

در این جلسه، به بررسی اتهامات گروه جهانبانی به لیدری محمد رضا جهانبانی پرداخته شد. عمار صالحی، فرزند ارشد سرلشگر عطاء الله صالحی، فرماندهی کل سابق ارتش جمهوری اسلامی، یکی از متهمان پرونده گروه جهانبانی در بانک سرمایه است که پس از تفهیم اتهامات به دفاع از خود پرداخت.

فاطمه صالحی، متولد چهارم خرداد ۱۳۶۸ در تهران، خواهر عمار صالحی و مشاوره عالی بانک حکمت ایرانیان، از مجموعه های اقتصادی ارتش است. چندی پیش، خبر بازداشت وی تکذیب شد. عمار و فاطمه صالحی، خواهر زاده های محمد شریعتمداری، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دولت حسن روحانی هستند. داماد محمد شریعتمداری به جرم اخلال در نظام اقتصادی کشور و اخذ تسهیلات با اسناد جعلی از بانک سرمایه، به ۲۰ سال حبس و ۷۰ ضربه شلاق در ملاعام محکوم شد. فاطمه صالحی، هم چنین معاون توسعه و مدیریت بیمه حکمت صبا نیز محسوب می شود و پیش تر، نامزد انتخابات شورای شهر در ایران بود.

فاطمه صالحی، خواهر عمار صالحی و دختر سرلشگر عطاء صالحی در زمان انتخابات برای شورای شهر

او متهم به دریافت تسهیلات با مدارک صوری از بانک سرمایه به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال و بدهی به گروه جهانبانی به مبلغ حدود ۳۷ میلیاردتومان است. متهم عمار صالحی، در شرکت هایی چون جهان تجارت تی وا، شرکت تجارت نور ابرار، شرکت توسعه تجارت آرمانی، عضو هیات مدیره یا مدیرعامل بوده و از طریق این شرکت ها، تسهیلات فراوانی را دریافت کرده است.

نماینده دادستان در جلسه رسیدگی به اتهامات عمارصالحی گفته بود که اظهارات این فرد درباره اخذ تسهیلات ۴۰۰ میلیارد ریالی از بانک سرمایه، با آنچه در جلسه بازپرسی مطرح کرده است،در تاقض می باشد. طبق گفته های نماینده دادستان، عمار صالحی، ۱۳۰۰ فقره قرارداد را امضا کرده و برخی از آن ها در مهمانی ها امضا شده است.

نماینده دادستان اعلام کرده بود که در اردیبهشت ۱۳۹۳، عمار صالحی به عنوان مدیرعامل شرکت جهان تجارت تیوا، خواستار دریافت ۶۸۰ میلیارد ریال تومان تسهیلات از بانک سرمایه شده و ظرف چند روز،هیات مدیره بانک، با درخواست وی موافقت می کند و ۲۲ اردیبهشت۱۳۹۳ نیز تسهیلات به حساب وی واریز می شود. عمار صالحی معتقد است که بعضی از امضاهای قراردادهای وی، جعل است اما طبق گفته های نماینده دادستان، بررسی های کارشناسی نشان از کذب بودن ادعای عمار صالحی دارد.

نماینده دادستان که در جلسه محاکمه آقا دادماد (سید محمد هادی  رضوی- داماد وزیر کار دولت روحانی) و حسین هدایتی (عابر  بانک  پرپسولیسی ها) نیز حضور  داشت، گفته بود که عمار صالحی ادعا می‌کند من ملک شبهه دار استفاده نمی‌کنم در حالی که از محل تسهیلات بانک سرمایه توسط آقای جهانبانی بنز ۶۵۰ میلیون تومانی و ملک لوکس در زعفرانیه برای او خریداری شده است.

وکیل عمار صالحی بیان کرده بود که درباره وام موکل من در بیستم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ از  بانک سرمایه، ایشان پیش از دریافت تسهیلات، از شرکت استعفا می‌کند. اینکه موکل چگونه در شرکت نبود و درخواست وام هم کرده جای سوال است. شنیده‌ها نشان می‌دهد اصول اسناد نبوده ممکن است امضای موکل را جعل کرده باشند و موکل من ادعای جعل و درخواست رسیدگی دارد که نماینده دادستان در این زمان، اظهارات وکیل مدافع عمار صالحی را مردود دانست.

متهم عمار صالحی در جلسه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ در بانک سرمایه

وکیل عمار صالحی گفته بود که قطعا موکل بنده وحدت قصدی برای وقوع این بزه نداشته و اگر گمان می‌کرد که این مشکلات برای وی پیش خواهد آمد اصلا اقدام به چنین کاری نمی‌کرد لذا باید به عنصر معنوی توجه شود. در کیفرخواست آمده چرا شرکت، بانک را از تغییرات مطلع نکرده است در حالی که اگر بانک از این تغییرات مطلع نبوده پس چگونه مدیران بانکی را استعلام کرده است؟

وکیل این متهم در ادامه پیرامون موضوع واگذاری خودروی بنز از سوی متهم جهان‌بانی و عمار صالحی افزود: این موضوع نیز از سوی موکل بنده و حتی آقای جهان‌بانی تکذیب شده است.

بعد از این صحبت‌های وکیل متهم صالحی، جهان‌بانی خطاب به قاضی گفت: تمام مطالب وکیل را رد می‌کنم چرا که معتقدم آقای عمار صالحی از همه چیز خبر داشته است.

همان طور که قبلا هم گفته بودیم، سال ۹۸، سال شگفتی ها خواهد بود. از محاکمه ژن خوب ها و آقا داماد ها و خبر خروج فرزندان برخی از مسئولان فعلی و سابق از کشور و پناهندگی شماری از ورزشکاران و خبرنگاران تا رکورد زنی پی در پی شاخص کل بورس ایران. امیدواریم برخورد با دانه درشت ها در اقتصاد ایران که گلوگاه های فساد هستند، همچنان تداوم داشته باشد و مردم با واقعیت های بسیاری از زندگی خانواده برخی از مسئولان فعلی و قبلی آگاه شوند.

گفتنی است، جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی جهانگیری (برادر معاون اول رئیس جمهور) و حسین فریدون (برادر رئیس جمهور) بزودی برگزار می شود. نیمه دوم سال ۹۸، شگفتی های بیشتری خواهیم شنید. هر دم از این باغ بری می رسد . . .

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

بیوگرافی آکاسیا اصیل تورکمن بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آکاسیا اصیل تورکمن بازیگر ترک + عکسصبا کمالی: من بازداشت نشدمصبا کمالی: من بازداشت نشدمتکذیب خبر سکته قلبی پژمان بازغیتکذیب خبر سکته قلبی پژمان بازغیواکنش جنجالی سحر قریشی به درگذشت دختر آبی + عکسواکنش جنجالی سحر قریشی به درگذشت دختر آبی + عکسبرنامه جدید مهران مدیری توقیف شد؟برنامه جدید مهران مدیری توقیف شد؟زمان پخش سریال مرضیه مشخص شدزمان پخش سریال مرضیه مشخص شداهانت صبا کمالی به امام حسین (ع) + حکم بازداشت و عذر خواهی صبا کمالیاهانت صبا کمالی به امام حسین (ع) + حکم بازداشت و عذر خواهی صبا کمالیبیوگرافی امره بی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی امره بی بازیگر ترک + عکسنمایندگان مجلس با تدوین طرحی دولت را ملزم یه شکایت از هالیوود کردند!نمایندگان مجلس با تدوین طرحی دولت را ملزم یه شکایت از هالیوود کردند!واکنش عجیب لیلا اوتادی به انتقادات از کتاب شعرش / لطفا حداقل از رو بخوانید تا باعث خنده ما نشوید!واکنش عجیب لیلا اوتادی به انتقادات از کتاب شعرش / لطفا حداقل از رو بخوانید تا باعث خنده ما نشوید!بیوگرافی هاکان اوماک بازیگر ترک + عکسبیوگرافی هاکان اوماک بازیگر ترک + عکسحضور بازیگران و هنرمندان در مراسم های عزاداری + تصاویرحضور بازیگران و هنرمندان در مراسم های عزاداری + تصاویرتینا آخوندتبار با ظاهر جدید و موهای تراشیده! + تصاویرتینا آخوندتبار با ظاهر جدید و موهای تراشیده! + تصاویرگلشیفته فراهانی ونیز را دست پر ترک کردگلشیفته فراهانی ونیز را دست پر ترک کردبیوگرافی باران بولوک باشی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی باران بولوک باشی بازیگر ترک + عکسآنجلینا جولی از صحرا کریمی حمایت کردآنجلینا جولی از صحرا کریمی حمایت کردسکوت ستاره اسکندری شکست/ اولین واکنش به حاشیه‌های پخش یک ویدئوسکوت ستاره اسکندری شکست/ اولین واکنش به حاشیه‌های پخش یک ویدئوجوکر جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز را بردجوکر جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز را بردبیوگرافی کان سوی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی کان سوی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آهو طوبی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آهو طوبی بازیگر ترک + عکستصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (267)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (267)افزایش انتقادات به سریال بانوی سردار شبکه ۳افزایش انتقادات به سریال بانوی سردار شبکه ۳بیوگرافی آهو سونگور بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آهو سونگور بازیگر ترک + عکسماجرای طلاق ترانه علیدوستی از همسرش!ماجرای طلاق ترانه علیدوستی از همسرش!بیوگرافی آلمیلا آدا بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آلمیلا آدا بازیگر ترک + عکس
مشکل "قمارباز" محسن چاوشی مشخص شدمشکل "قمارباز" محسن چاوشی مشخص شدتالیا، خواننده زنی که در مد و سینما هم ستاره شدتالیا، خواننده زنی که در مد و سینما هم ستاره شدماجرای پیشنهاد آمریکایی ها به پارسا خائف نابغه عصر جدیدماجرای پیشنهاد آمریکایی ها به پارسا خائف نابغه عصر جدیدفرزاد فرزین، خواننده ای که ادای لات ها را در می آوردفرزاد فرزین، خواننده ای که ادای لات ها را در می آوردسه قطعه محسن چاوشی لو رفت/ رکورد عجیب آقای خاصسه قطعه محسن چاوشی لو رفت/ رکورد عجیب آقای خاصاعتراف جاستین بیبر در اینستاگرام/از مصرف مواد مخدر تا افکار خود برای خودکشیاعتراف جاستین بیبر در اینستاگرام/از مصرف مواد مخدر تا افکار خود برای خودکشیبررسی پایان‌نامه فوق‌لیسانس عادل فردوسی‌پور: مدل‌های پیش‌بینی مسابقات فوتبالبررسی پایان‌نامه فوق‌لیسانس عادل فردوسی‌پور: مدل‌های پیش‌بینی مسابقات فوتبالمحسن چاوشی؛ از نفرین تا آزادی ۳۲ محکوم به اعدام با کمک هوادرانشمحسن چاوشی؛ از نفرین تا آزادی ۳۲ محکوم به اعدام با کمک هوادرانشرکورد کنسرت در ایران توسط ماکان بند شکسته شدرکورد کنسرت در ایران توسط ماکان بند شکسته شدواکنش فرزانه کابلی به جنجال های اخیر حرکات موزونشواکنش فرزانه کابلی به جنجال های اخیر حرکات موزونشرضا صادقی، خواننده موسیقی پاپ زیر تیغ جراحی رفترضا صادقی، خواننده موسیقی پاپ زیر تیغ جراحی رفتواکنش سالار عقیلی و فرزانه کابلی به حواشی کنسرت جنجالیواکنش سالار عقیلی و فرزانه کابلی به حواشی کنسرت جنجالیحمله کیهان به سالار عقیلی و خانم بازیگر/ کار زشت و سخیف!حمله کیهان به سالار عقیلی و خانم بازیگر/ کار زشت و سخیف!مافیا، الیسا را از موسیقی فراری داد!مافیا، الیسا را از موسیقی فراری داد!عکس عاشقانه تارکان و همسرشعکس عاشقانه تارکان و همسرشبازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگرامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگربیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندمورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟مورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟اعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریاعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداری
میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکس