Thursday, 14 November 2019|پنج شنبه، 23 آبان، 1398|لا اله الا الله الملک الحق المبين|افراد آنلاین: 64 نفر

مروری بر گذشته

ورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادند

تاریخ انتشار: جمعه، 18 مرداد، 1398 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، هنرمندان جهان
+ A -

زندگی افراد مشهور و ثروتمند اغلب رویایی به نظر می رسد اما حتی بزرگ ترین سلبریتی ها هم در زندگی خود به مشکل مالی برخورده اند. علیرغم اینکه بسیاری از چهره های مشهور زندگی الهام بخشی داشته اند و موفق شده اند با تلاش خود را از فقر به ثروت برسانند، اما گاهی هم عکس این ماجرا رخ داده است. در واقع گاهی شهرت و ثروت زیاد باعث ولخرجی بیش از اندازه می شود. در ادامه به چند مورد از چهره های مشهوری می پردازیم که در مقطعی از زندگی شان تمام ثروت خود را از دست دادند. بعضی از آن ها موفق شدند دوباره جایگاه قبلی شان را به دست آورند اما بعضی هرگز نتوانستند مشکلات مالی خود را حل کنند.

مایکل جکسون

گفته می شود جکسون در زمان مرگ ناگهانی اش در سال ۲۰۰۹، دست کم ۴۰۰ میلیون دلار بدهی داشت. حتی چیزی نمانده بود که خانه ی معروف «پادشاه پاپ» یعنی همان عمارت «ناکجا آباد» هم ضبط شود.

ولخرجی زیاد، جکسون را مجبور به گرفتن وام کرد که عمده ی آن را هرگز بازنگرداند. مشکلات مالی جکسون زمانی بدتر شد که او درگیر دعواهای حقوقی متعدد و پرخرجی شد و بهره ی قرض هایش هم بالاتر رفت. در زمان مرگ جکسون، یک حسابدار قانونی، مبلغ بدهی او را بر اساس تخمین ها بین ۴۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون دلار اعلام کرد.مشکلات مالی املاک او حل شده و مایکل جکسون حالا پردرآمدترین سلبریتی درگذشته از سال ۲۰۱۲ محسوب می شود.

نیکولاس کیج

کیج یکی از بزرگ ترین ستاره های هالیوود بود، به طوری که تنها در سال ۲۰۰۹، چهل میلیون دلار کسب درآمد کرده بود، اما او یکی از ولخرج ترین چهره های هالیوود هم محسوب می شد.

کیج با ثروت عظیم خود خانه ها، خودروها و آثار هنری کمیاب زیادی خریداری کرد. با این حال، در سال ۲۰۱۵، گزارش هایی منتشر شد که نشان می داد کیج از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۱ چطور ثروت ۱۴۰ میلیون دلاری اش را به باد داده بود.

سازمان دولتی خدمات درآمد داخلی آمریکا (زیرمجموعه ی وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا) چندین ملک کیج را به خاطر عدم پرداخت مالیات به عنوان گرو برداشته بود و بعد از آن کیج را مجبور کرده بود برای مالیات پرداخت نشده ی سال ۲۰۰۷ خود، بیشتر از ۶ میلیون دلار بپردازد. بی ثباتی وضعیت اقتصادی کیج باعث شده بود او بسیاری از دارایی های شخصی خود را بفروشد.

تا سال ۲۰۱۹، ثروت او ۲۵ میلیون دلار تخمین زده شده.

مایک تایسون

گفته می شود تایسون در دوران فعالیت حرفه ای خود، ۴۰۰ میلیون دلار کسب درآمد کرده بود اما یک بدهی ۲۳ میلیون دلاری در سال ۲۰۰۳ ثروت عظیم او را به باد داد.

تایسون، بوکسور سابق، اعلام ورشکستگی کرد، به زندان رفت و یک دوره ی توانبخشی گذراند و بعد از این ها بود که بالاخره دوباره به یک ثبات مالی رسید.

تا سال ۲۰۰۳، تایسون به اداره ی خدمات درآمد داخلی آمریکا، نهادهای مسئول امور مالیاتی بریتانیا، وکلا، یک مربی خصوصی، یک مدیر مالی، یک تهیه کننده ی موسیقی و مواردی دیگر، بدهکار شده بود. تایسون مجبور شد ۹ میلیون دلار برای طلاق توافقی اش پرداخت کند و از فرزند خود هم حمایت مالی کند.

حالا تایسون ورزش بوکس را کنار گذاشته و از قرار معلوم دوباره توانایی پرداخت بدهی هایش را پیدا کرده. در سال ۲۰۱۸، تایسون یک شرکت تولید ماریجوانا در ایالت کالیفرنیا به راه انداخت. او مدتی قبل اعلام کرد قصد دارد یک اقامتگاه با تم ماریجوانا به راه اندازد.

استفن بالدوین

در سال ۲۰۰۹ بالدوین – پدر هیلی بالدوین، هسر جاستین بیبر – در حالی که به دلیل عدم پرداخت مالیات و رهن های متعددش بدهکار شده بود، اعلام ورشکستگی کرد.

این مشکلات بار دیگر زمانی تکرار شد که در سال ۲۰۱۷ بعد از ۶ سال خودداری از پرداخت رهن، خانه ی بالدوین ضبط شد.

در موردی دیگر، بالدوین دستگیر شد و اعتراف کرد که ۳ سال کامل مالیاتش را پرداخت نکرده بود. او ۳۰۰ هزار دلار مالیاتش را پرداخت کرد و به ۵ سال آزادی مشروط محکوم شد.

در سال ۲۰۱۸، بالدوین بیان کرد در مزرعه ای در شمال شهر نیویورک زندگی می کند و در حال کار بر روی حوزه ی سرگرمی در دین مسیحیت است.

فیفتی سنت

در سال ۲۰۱۵، گفته می شد فیفتی سنت ۳۲/۵ میلیون دلار بدهکار بود.

او در دهه ی ۱۹۹۰ میلادی، به عنوان یک رپر کار خود را شروع کرد اما بیشتر ثروت خود را از تجارت در حوزه های مختلفی به دست آورد.

در سال ۲۰۱۵ گفته می شد فیفتی سنت ۳۲/۵ میلیون دلار بدهی دارد. او در آن زمان درگیر چندین دعوای حقوقی بود و از پرداخت هزینه های فرزندش هم سرباز زده بود. او یک سال بعد اعلام ورشکستگی کرد.

در سال ۲۰۱۸، گزارش هایی منتشر شد که از میلیونر بودن فیفتی سنت حکایت داشت. در این گزارش ها ادعا شده بود این ثروت میلیونی از ۷۰۰ بیت کوینی به دست آمده بود که برای آلبوم سال ۲۰۱۴ فیفتی سنت پرداخت شده بود. اما فیفتی سنت مدارکی به دادگاه ارائه کرد که نشان می داد این گزارش ها درست نبوده و او هرگز هیچ بیت کوینی نداشته.

مارک تواین

تواین ۱۱ ساله بود که پدرش را از دست داد و این مسأله باعث شد او در فقر بزرگ شود.

مارک تواین همیشه دوست داشت به شخص ثروتمندی تبدیل شود و حتی با اینکه با زنی از طبقه ی ثروتمند ازدواج کرد تا به پیشرفت طبقه ی اجتماعی اش کمک کند ، آرزوی او هرگز برآورده نشد.

بعد از موفقیت کتاب «ماجراهای تام سایر»، انتشارات تواین دچار ورشکستگی شد. این شکست های مالی در افسردگی تواین نقش داشت و در سال ۱۸۹۴، تواین اعلام ورشکستگی کرد.

با انتشار آثار موفق و برگزاری سخنرانی های پرطرفدار، تواین موفق شد امنیت مالی سابقش را به دست آورد اما بعدها ۳۰ هزار دلار از ثروتش را به خاطر سرمایه گذاری بر روی یک پودر پروتئینی از دست داد.

لری کینگ

کینگ یکی از شناخته شده ترین چهره های رسانه ای آمریکا است اما به دنبال وقوع مشکلات قانونی و مالی برای این مجری مشهور، او مجبور شد در سال ۱۹۷۸ اعلام ورشکستگی کند.

کینگ کار خود را در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ به عنوان مجری رادیو در شهر میامی فلوریدا شروع کرد. اما در سال ۱۹۷۱، او متهم به سرقت اموال گران قیمت و مبلغ ۵ هزار دلار از شریک تجاری آن زمانش شد.

گرچه از کینگ رفع اتهام شد، اما این اتفاق در آن زمان لطمه ی زیادی به کار او زد. کینگ زیر بار قرض رفت و مجبور شد در سال ۱۹۷۸ اعلام ورشکستگی کند.

با این حال، همان سال، کار مجری گری در یک برنامه گفتگو محور رادیویی در واشنگتن دی سی به او پیشنهاد شد. حالا سال ها است که کینگ در شبکه ی خبری سی ان ان، برنامه گفتگو محور پرطرفداری به نام Larry King Live دارد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

ماجرای عجیب خواستگاری از یک دختر به اسم احسان علیخانی!ماجرای عجیب خواستگاری از یک دختر به اسم احسان علیخانی!پیشنهاد عجیب کیهان درباره خانه پدری!پیشنهاد عجیب کیهان درباره خانه پدری!ابراهیم چلیکول، اسکندر فیلم مولانا شد + عکسابراهیم چلیکول، اسکندر فیلم مولانا شد + عکسنمایش مجدد فیلم جنجالی/ خانه پدری رفع توقیف شدنمایش مجدد فیلم جنجالی/ خانه پدری رفع توقیف شدفردوسی‌پور به دوبله پیوست/ پیوند مجری پرحاشیه با مارادونافردوسی‌پور به دوبله پیوست/ پیوند مجری پرحاشیه با مارادوناتلاش خانم بازیگر برای افزایش وزن، لاغری بیش از حد هوادارانش را شوکه کرد!تلاش خانم بازیگر برای افزایش وزن، لاغری بیش از حد هوادارانش را شوکه کرد!بیش از 1 میلیون تماشاچی در 3 روز اول اکران برای رجب ایودیک 6بیش از 1 میلیون تماشاچی در 3 روز اول اکران برای رجب ایودیک 6توصیف جان یامان از همسر رویاهاش در مصاحبه با مجله Helloتوصیف جان یامان از همسر رویاهاش در مصاحبه با مجله Helloپاسخ حادیثه به بی احترامی هواداران آصلی انورپاسخ حادیثه به بی احترامی هواداران آصلی انورپاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکسپاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکسدمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!دمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!ساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولاناساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولانااعترافات آنجلینا جولی درباره وابستگی به برد پیت!اعترافات آنجلینا جولی درباره وابستگی به برد پیت!اطلاعات سینمای پیش از انقلاب بطور کامل حذف شد!اطلاعات سینمای پیش از انقلاب بطور کامل حذف شد!سینمای ایران « قاتل بروسلی » را در هنگ کنگ می سازد!سینمای ایران « قاتل بروسلی » را در هنگ کنگ می سازد!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (276)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (276)مجید اوجی، تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون درگذشتمجید اوجی، تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون درگذشتحمایت رامبد جوان از بهروز وثوقیحمایت رامبد جوان از بهروز وثوقیحکم یک سال زندان برای مجری مشهور تلویزیون!حکم یک سال زندان برای مجری مشهور تلویزیون!تصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شدتصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شدنظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!نظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!کامنت پاریس هیلتون در اینستاگرام محمدرضا گلزار حاشیه ساز شد!کامنت پاریس هیلتون در اینستاگرام محمدرضا گلزار حاشیه ساز شد!اعتراف جالب ادا اجه بازیگر نقش ییلدیز در سیب ممنوعه!اعتراف جالب ادا اجه بازیگر نقش ییلدیز در سیب ممنوعه!پوستر «مطرب» کپی پوستر یک فیلم آمریکایی از آب درآمد!پوستر «مطرب» کپی پوستر یک فیلم آمریکایی از آب درآمد!
شکیرا در مورد افسردگی و خونریزی تارهای صوتی خود صحبت کردشکیرا در مورد افسردگی و خونریزی تارهای صوتی خود صحبت کردنقد تند و گزنده رضا صادقی به تهیه کنندگان موسیقینقد تند و گزنده رضا صادقی به تهیه کنندگان موسیقیماجرای افسردگی خواننده مشهور/ شکیرا از بزرگترین بحران زندگی‌اش گفتماجرای افسردگی خواننده مشهور/ شکیرا از بزرگترین بحران زندگی‌اش گفتمحسن یگانه سرگرم شغل دوم شدمحسن یگانه سرگرم شغل دوم شدافشای رابطه عاطفی کایلی جنر با خواننده مشهور جنجالی شد! + تصاویرافشای رابطه عاطفی کایلی جنر با خواننده مشهور جنجالی شد! + تصاویرعایشه گل آلدینچ: من سالها خودمو دوست نداشتم!عایشه گل آلدینچ: من سالها خودمو دوست نداشتم!۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشی۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشیادعای تازه خواهر مایکل جکسون/ پسرم از جکسون بهتر است!ادعای تازه خواهر مایکل جکسون/ پسرم از جکسون بهتر است!اعلام تاریخ انتشار آلبوم "بی‌نام" محسن چاوشیاعلام تاریخ انتشار آلبوم "بی‌نام" محسن چاوشیمایکل جکسون زنده شد؟ + عکسمایکل جکسون زنده شد؟ + عکسآموزش موسیقی به کودکان محروم توسط خواننده مشهورآموزش موسیقی به کودکان محروم توسط خواننده مشهوریاس: آلبوم و مستند زندگی‌ام در راه استیاس: آلبوم و مستند زندگی‌ام در راه استبرنامه کامل کنسرت های پاپ و سنتی تهران در آبان ۹۸برنامه کامل کنسرت های پاپ و سنتی تهران در آبان ۹۸خواننده سیلا با سر آشپز مشهور ترک ازدواج میکندخواننده سیلا با سر آشپز مشهور ترک ازدواج میکندخبر بد برای حادیثه/مادرش پیشنهادش را رد کرد!خبر بد برای حادیثه/مادرش پیشنهادش را رد کرد!هولیا اوشار: هنوز برای ازدواج زوده!هولیا اوشار: هنوز برای ازدواج زوده!اعترافات گلشاه ساراچ اوغلو بعد از 25 کیلو کاهش وزن /از حال خودم خنده ام میگیرهاعترافات گلشاه ساراچ اوغلو بعد از 25 کیلو کاهش وزن /از حال خودم خنده ام میگیرههدیه غافلگیر کننده برای ایوانا سرت چند روز بعد از تولدش!هدیه غافلگیر کننده برای ایوانا سرت چند روز بعد از تولدش!گوکچه بهادیر ترانه های محبوب سزن آکسو را بازخوانی میکندگوکچه بهادیر ترانه های محبوب سزن آکسو را بازخوانی میکندکیهان کلهر مرد سال موسیقی جهان شد + عکسکیهان کلهر مرد سال موسیقی جهان شد + عکسامینا جاهوویچ خواننده برای ازدواج آماده میشود!امینا جاهوویچ خواننده برای ازدواج آماده میشود!روانکاوی پسا‌مدرن «سحر تبر»: اکسپرسیونیسم نمایشی شاخ اینستاگرامروانکاوی پسا‌مدرن «سحر تبر»: اکسپرسیونیسم نمایشی شاخ اینستاگرامآهنگ جنجالی سلنا گومز منتشر شد/ تو را از دست دادم تا عاشقم شوی!آهنگ جنجالی سلنا گومز منتشر شد/ تو را از دست دادم تا عاشقم شوی!شعر بنی آدم سعدی در آلبوم پرفروش ترین گروه بریتانیایی!شعر بنی آدم سعدی در آلبوم پرفروش ترین گروه بریتانیایی!محسن یگانه به کانادا مهاجرت کرد + تکذیبمحسن یگانه به کانادا مهاجرت کرد + تکذیب
دیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟