Wednesday, 21 August 2019|چهارشنبه، 30 مرداد، 1398|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 49 نفر

مروری بر گذشته

فال امروز چهارشنبه 23 مرداد 1398
فال امروز چهارشنبه 23 مرداد 1398
واکنش رامبد جوان به قضاوت هایی که شد
واکنش رامبد جوان به قضاوت هایی که شد
16 روز تا حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا
16 روز تا حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا
توضیحات تکمیلی پلیس تهران در مورد تاثیر خالکوبی بر صدور گواهینامه رانندگی
توضیحات تکمیلی پلیس تهران در مورد تاثیر خالکوبی بر صدور گواهینامه رانندگی
رژیم غذایی گیاهی احتمال مرگ ناشی از سکته قلبی را تا 32 درصد کاهش می‌دهد
رژیم غذایی گیاهی احتمال مرگ ناشی از سکته قلبی را تا 32 درصد کاهش می‌دهد
عکس عاشقانه تارکان و همسرش
عکس عاشقانه تارکان و همسرش
سود و درآمد سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟
سود و درآمد سرمایه گذاری در بورس چقدر است؟
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 22 مرداد 1398
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 22 مرداد 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 24 مرداد 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 24 مرداد 1398
۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند
۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند
فال امروز جمعه 25 مرداد 1398
فال امروز جمعه 25 مرداد 1398
فال امروز یکشنبه 20 مرداد 1398
فال امروز یکشنبه 20 مرداد 1398
واعظ آشتیانی: قالیباف می‌گوید نواصولگرایی، حداد می‌گوید اسلام‌گرایی
واعظ آشتیانی: قالیباف می‌گوید نواصولگرایی، حداد می‌گوید اسلام‌گرایی
افزایش بارداری و تولد نوزادان از مادران زیر ۱۵ سال در ایران
افزایش بارداری و تولد نوزادان از مادران زیر ۱۵ سال در ایران
فال امروز دوشنبه 28 مرداد 1398
فال امروز دوشنبه 28 مرداد 1398
بیوگرافی نازان کسال بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی نازان کسال بازیگر ترک + عکس
چگونه بدون آنلاین شدن در واتساپ به پیام ها پاسخ دهیم؟
چگونه بدون آنلاین شدن در واتساپ به پیام ها پاسخ دهیم؟
بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکس
بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکس
دعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لی
دعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لی
پدر طبیعت ایران درگذشت
پدر طبیعت ایران درگذشت

مادر فداکار اماراتی پس از 27 سال از کما خارج شد

تاریخ انتشار: شنبه، 21 ارديبهشت، 1398 اخبار ، اخبار حوادث
+ A -

یک زن اماراتی در جریان سانحه‌ی رانندگی در سال 1991 دچار آسیب شدید مغزی شده و به اغما (کما) فرو رفته بود. او اکنون به طور معجزه‌آسایی پس از 27 سال از کما خارج شد و هوشیاری خود را بازیافت.

منیره عبدالله در سال 1991 در تصادف شدیدی با یک اتوبوس ضربه مغزی شد و به کما رفت. او که در زمان تصادف 32 سال داشت، در هنگام تصادف پسر 4 ساله خود را در آغوش کشید و جان او را نجات داد. عمر وبیر، پسر منیرا که در صندلی عقب ماشین در کنار مادرش نشسته بود، به لطف فداکاری مادرش در آن حادثه آسیبی ندید. از آن روز او 27 سال منتظر ماند تا دوباره چشم باز کردن مادرش را ببیند.

منیره عبدالله سال گذشته پس از 27 سال از کما خارج شد و در بیمارستانی در آلمان به هوش آمد. عمر سرانجام تصمیم گرفت که داستان مادرش را افشا کند. او در گفتگو با روزنامه نشنال امارات گفت: من هرگز ناامید نشدم، چرا که همیشه چیزی در دلم می‌گفت او بالاخره بیدار خواهد شد.

عمر می‌گوید به این خاطر تصمیم گرفت ماجرای مادرش را برای مردم فاش کند که هرگز امید خود را از دست ندهند و کسانی که به کما رفته‌اند را مرده فرض نکنند.

مادرم مرا در آغوش کشید و جانم را نجات داد

عمر در اشاره به تصادف غم‌انگیزی که در کودکی مادرش را به شدت مجروح کرد، گفت: در آن زمان من تنها 4 سال داشتم، اما به خوبی می‌توانم حادثه را به یاد بیاورم. آن روز مدیر مهد کودک با مادرم تماس گرفت و به او اطلاع داد که اتوبوس مهد از کار افتاده است و او باید شخصا مرا به خانه ببرد. مادرم برای آوردن من از مهد کودک همراه با عمویم به دنبالم آمده بود. من و مادر در صندلی عقب ماشین نشسته بودیم و عمو در حال رانندگی بود. در این زمان کامیونی به سرعت به سمت ما آمد و به اتومبیل ما برخورد کرد. در هنگام تصادف مادرم مرا در آغوش گرفت و خودش به سختی آسیب دید. در آن زمان تلفن همراه وجود نداشت و نیروی اورژانس 4 ساعت بعد به محل حادثه آمدند.

عمر در این سانحه به غیر از کبودی مختصری بر روی سر، آسیب جدی‌تری ندیده بود؛ اما مادرش پس از آسیب شدید مغزی ساعت‌ها بدون خدمات پزشکی رها شده بود.

سال‌های کما

بر اساس گزارش روزنامه نشنال امارات، منیره پس از تصادف و رفتن به کما، به بیمارستانی در لندن منتقل شد. او برای درمان از امارات به لندن در بریتانیا منتقل شد. در آن جا پزشکان بریتانیایی تشخیص دادند که منیره به اغما رفته است و در وضعیت نباتی به سر می‌برد. او در بیمارستان در لندن زندگی نباتی خود را ادامه داد. او سپس مجددا به شهر العین امارات، مرز میان امارات و عمان، انتقال داده شد. منیره در امارات چندین بار به دلیل مقررات شرکت‌های بیمه، بین مراکز درمانی مختلف جابه‌جا شده و در مراکز درمانی مختلف نگهداری می‌شد.

در این مدت که منیره در وضعیت اغما به زندگی نباتی خود ادامه می‌داد، از طریق لوله تغذیه می‌شد. پزشکان نیز با روش‌های فیزیوتراپی تلاش کردند تا مانع از ضعیف شدن و تحلیل ماهیچه‌ها و عضلات او شوند.

در نهایت، دادگاه سلطنتی امارات در ابوطبی تصمیم گرفت که منیره عبدلله را مورد حمایت‌های مالی خود قرار بدهد. به این ترتیب منیره را در سال 2017 به بیمارستانی در آلمان انتقال دادند. در آلمان پزشکان چندین جراحی بر روی منیره انجام دادند تا عضلات و ماهیچه‌های دست و پای او را ترمیم کنند و وضعیت جسمانی او بهبود پیدا کند. همچنین برای بهبود وضعیت او و جلوگیری از ضعف جسمانی، منیره تحت دارو درمانی قرار گرفت.

در نهایت مادر فداکار پس از 27 سال از کما خارج شد

یک سال بعد، عمر بر سر اتاق مادرش با پرسنل بیمارستان مشاجره می‌کند. طولانی‌ترین زمان کمای ثبت شده در آلمان 16 سال بود و پزشک آلمانی در حال آماده کردن گزارشی از اوضاع بیمار بوده تا پس از آن مقدمات ارسالش به امارات محیا شود. عمر می‌گوید که احتمالا همین مشاجره و سرو صدای دوباره باعث نگرانی منیره از سلامت فرزندش شده و این موضوع به منزله یک شوک دوباره به منیره است. عمر می‌گوید: او (منیره) صداهای عجیبی از خود در می‌آورد. من پزشکان را فورا صدا کردم. هر بار که از پزشکان می‌خواستم که مادرم را معاینه کنند، آن‌ها پس از معاینه وضعیت او را نرمال اعلام می‌کردند.

عمر در مورد زمان به هوش آمدن مادرش از کما افزود: سه روز پس از آن ماجرا، من با شنیدن صدای کسی که نام مرا صدا می‌زد از خواب بیدار شدم. او مادرم بود که نام مرا صدا می‌زد. سال‌ها منتظر این لحظه بودم و رویای آن را در سر می‌پروراندم که مادرم نام مرا صدا بزند. از خوشحالی در پوست خودم نمی‌گنجیدم. مادرم پس از سال‌ها به هوش آمد و اولین چیزی که بر زبان آورد، نام من بود.

عمر درباره‌ی وضعیت فعلی مادرش می‌گوید: در حال حاضر او نسبت به تحرکات عکس‌العمل بیشتری نشان می‌دهد و می‌تواند کم کم درد را احساس کند. همچنین او می‌تواند کمی هم سخن بگوید.

منیره اکنون به ابوظبی امارات منتقل شده و تحت مراقبت است. او مشغول فیزیوتراپی است تا دوباره قدرت کامل عضلات و ماهیچه‌های خود را به دست آورد و بر بدنش مسلط شود.

مواردی مانند منیره کمیاب‌اند

مرکز بهداشت ملی بریتانیا در مورد شانس بهبود وضعیت کما می‌گوید تقریبا غیرممکن است که بتوانیم شانس بهبود کسی که در اغما فرو رفته است را برآورد کنیم. افرادی که پس از کما به هوش آمده‌اند، معمولا با صدمات دائمی ناشی از آسیب مغزی رنج می‌برند. منیره پس از 27 سال از کما خارج شد، اما موارد این چنینی نادر هستند.

یکی از نمونه‌های بارز به هوش آمدن بیماران از وضعیت کما، تری والس مرد آمریکایی است که در پی یک سانحه رانندگی به مدت 19 سال در کما بود و در وضعیت نزدیک به نباتی قرار داشت. اما تری به هوش آمد و پزشکان درباره‌ی وضعیت او اظهار کردند که مغز تری والس مجددا شروع به رشد و ترمیم خود کرده است.

نمونه‌ی دیگر خروج از وضعیت کما، مایکل شوماخر قهرمان برجسته مسابقات اتومبیل‌رانی فرمول یک است. شوماخر در سال 2013 در فرانسه و در هنگام اسکی کردن دچار سانحه‌ی شدیدی شد. پس از معاینات، پزشکان او را در وضعیت کما اعلام کردند و 6 ماه بعد برای ادامه روند درمانی به سوئیس منتقل شد.

درباره‌ی وضعیت فعلی مایکل شوماخر، راننده پیشین تیم فراری، گفته می‌شود که در خانه‌اش در سوئیس تحت درمان است؛ اما اطلاعات چندانی از وضعیت او در دسترس نیست.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویری از بازیگران در جشن عکاسان سینمای ایرانتصاویری از بازیگران در جشن عکاسان سینمای ایرانستاره اسکندری و گیله‌وا از شبکه سه خارج شدندستاره اسکندری و گیله‌وا از شبکه سه خارج شدندبیوگرافی شاهان گوکباکار بازیگر نقش رجب ایودیک + عکسبیوگرافی شاهان گوکباکار بازیگر نقش رجب ایودیک + عکسبیوگرافی فرح زینب عبدالله بازیگر ترک + عکسبیوگرافی فرح زینب عبدالله بازیگر ترک + عکسحمایت جکی چان از چنگال های الکتریکی دولت چین برای حمله به معترضان هنگ کنگحمایت جکی چان از چنگال های الکتریکی دولت چین برای حمله به معترضان هنگ کنگبیوگرافی خدیجه شندیل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی خدیجه شندیل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی برگزار کورل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی برگزار کورل بازیگر ترک + عکسانتخاب عجیب نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰انتخاب عجیب نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰حمله تند و عجیب احسان علیخانی به پریناز ایزدیار + عکسحمله تند و عجیب احسان علیخانی به پریناز ایزدیار + عکسعکس بی حجاب مهناز افشار بدون روسری و موهای بلوند!عکس بی حجاب مهناز افشار بدون روسری و موهای بلوند!بیوگرافی اوزلم یلماز بازیگر ترک + عکسبیوگرافی اوزلم یلماز بازیگر ترک + عکسسرطان جان بازیگر "ایزدی رایدر" را گرفتسرطان جان بازیگر "ایزدی رایدر" را گرفتتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)بیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکسممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟ممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟رونمایی از کتاب جدید شیلا خداداد! + عکسرونمایی از کتاب جدید شیلا خداداد! + عکسساخت فصل هفتم خندوانه تایید شدساخت فصل هفتم خندوانه تایید شدبیوگرافی مرات آنلمیش و همسرش بیرجه آکالای + عکسبیوگرافی مرات آنلمیش و همسرش بیرجه آکالای + عکسبیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکسبیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکسدعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لیدعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لیحسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!حسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!اولین قسمت برنامه شب‌ نشینی با حضور پیمان قاسم ‌خانیاولین قسمت برنامه شب‌ نشینی با حضور پیمان قاسم ‌خانیریحانه پارسا به عنوان اولین بازیگر فیلم راند چهارم معرفی شدریحانه پارسا به عنوان اولین بازیگر فیلم راند چهارم معرفی شدبیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکس
عکس عاشقانه تارکان و همسرشعکس عاشقانه تارکان و همسرشبازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگرامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگربیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندمورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟مورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟اعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریاعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریپست تبلیغاتی در اینستاگرام ستاره های ایرانی، چند؟!پست تبلیغاتی در اینستاگرام ستاره های ایرانی، چند؟!محمدباقر منصوری درگذشت + بیوگرافیمحمدباقر منصوری درگذشت + بیوگرافیکیتی پری در دادگاه محکوم شدکیتی پری در دادگاه محکوم شدپلیس تایید کرد/همراه حامد زمانی اقلام ممنوعه داشته است!پلیس تایید کرد/همراه حامد زمانی اقلام ممنوعه داشته است!پارسا خائف پدیده موسیقی خواهد شد؟پارسا خائف پدیده موسیقی خواهد شد؟بیوگرافی علی پرمهر خواننده + زندگی شخصی و همسرشبیوگرافی علی پرمهر خواننده + زندگی شخصی و همسرشتکذیب دستگیری حامد زمانی به دلیل حمل مواد مخدرتکذیب دستگیری حامد زمانی به دلیل حمل مواد مخدرخانه احمد شاملو در آستانه تخریب شدن + عکسخانه احمد شاملو در آستانه تخریب شدن + عکسامروز چیا بدونیم: از گرونترین بازیکن ایران تا دلیل اخراج عادلامروز چیا بدونیم: از گرونترین بازیکن ایران تا دلیل اخراج عادلبیوگرافی گونل زینالوا خواننده ترک + عکسبیوگرافی گونل زینالوا خواننده ترک + عکسلغو کنسرت علیرضا قربانی بخاطر نخست وزیر عراقلغو کنسرت علیرضا قربانی بخاطر نخست وزیر عراقریحانا صاحب موزه شدریحانا صاحب موزه شدبیوگرافی سیمگه ساغین خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیمگه ساغین خواننده ترک + عکسبیوگرافی حادیثه آچیق گوز خواننده ترک + عکسبیوگرافی حادیثه آچیق گوز خواننده ترک + عکس
۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازد