Wednesday, 24 April 2019|چهارشنبه، 4 ارديبهشت، 1398|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 28 نفر

مروری بر گذشته

فال امروز دوشنبه 26 فروردین 1398
فال امروز دوشنبه 26 فروردین 1398
نتایج بازی های لیگ برتر/تراکتور 0 پیکان 1
نتایج بازی های لیگ برتر/تراکتور 0 پیکان 1
نام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهران
نام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهران
جدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترک
جدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترک
زخم مری ؛ علائم، دلایل و روش های درمان
زخم مری ؛ علائم، دلایل و روش های درمان
مکمل ها فاقد تاثیرات مواد غذایی بر افزایش طول عمر هستند
مکمل ها فاقد تاثیرات مواد غذایی بر افزایش طول عمر هستند
نتایج بازی های لیگ قهرمانان آسیا/الاهلی 2 پرسپولیس 1
نتایج بازی های لیگ قهرمانان آسیا/الاهلی 2 پرسپولیس 1
منیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفت
منیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفت
بازار خودرو ایران بحرانی‌تر از قبل خواهد شد!
بازار خودرو ایران بحرانی‌تر از قبل خواهد شد!
بررسی علمی دلایل اصلی وقوع سیل در ایران
بررسی علمی دلایل اصلی وقوع سیل در ایران
عناوین روزنامه های شنبه 31 فروردین 1398
عناوین روزنامه های شنبه 31 فروردین 1398
یک گزارشگر دیگر در آستانه حذف از شبکه سه!
یک گزارشگر دیگر در آستانه حذف از شبکه سه!
محدودیت های اپل ضد اپلیکیشن های ایرانی افزایش پیدا کرد
محدودیت های اپل ضد اپلیکیشن های ایرانی افزایش پیدا کرد
مرتضی خمسه‌ای پیشکسوت خیمه شب بازی بر اثر کهولت سن درگذشت
مرتضی خمسه‌ای پیشکسوت خیمه شب بازی بر اثر کهولت سن درگذشت
استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجان
استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجان
چرا ادرارتان چرب است؟
چرا ادرارتان چرب است؟
فال امروز جمعه 30 فروردین 1398
فال امروز جمعه 30 فروردین 1398
نامه سرگشاده ۱۰۳۳ نفر از اهالی رسانه به رییس صدا و سیما برای حفظ عادل فردوسی پور
نامه سرگشاده ۱۰۳۳ نفر از اهالی رسانه به رییس صدا و سیما برای حفظ عادل فردوسی پور
فال امروز پنجشنبه 29 فروردین 1398
فال امروز پنجشنبه 29 فروردین 1398
مصرف شیر واقعا به تقویت استخوان‌ها کمک می‌کند؟
مصرف شیر واقعا به تقویت استخوان‌ها کمک می‌کند؟

هشدار به مدیران تلویزیون؛ از آن طرف بام نیفتید

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 22 فروردين، 1398 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، سینمای ایران
+ A -

مدیران صداوسیما بار دیگر با موفقیت یک برنامه، به‌دنبال سری دوزی افتاده‌اند. اینک چندماهی است موج ساخت برنامه‌های استعدادیابی در تلویزیون به‌راه افتاده و هر دم از این باغ بری می‌رسد؛ روندی که می‌تواند خیلی زود به دل‌زدگی تماشاگران منتهی شود.

مهدی درستی: سال‌ها نیاز به ایجاد بستری برای کشف استعدادها در حوزه‌های مختلف در قالب یک برنامه تلویزیونی که برای تماشاگران جذاب باشد در ایران احساس می‌شد. از ۴ سال پیش بود که چند شبکه تلویزیونی به صورت جسته و گریخته، برنامه‌هایی را روانه آنتن کردند که هیچکدام نتوانستند به معنای واقعی استعدادیابی کنند و خیلی زود عمرشان به پایان رسید؛ برنامه‌هایی که اکثرا اقتباسی از نمونه‌های خارجی در حوزه خود بودند.

«آقای گزارشگر» که مختص به گزارشگری ورزشی بود، نسبتا تجربه موفقی در این زمینه بود و توانست تماشاگران را با خود همراه کند، با این‌که این برنامه چهار چهره مستعد را معرفی و جذب تلویزیون کرد، اما بیشتر در حد یک شوی تلویزیونی باقی ماند. «ستاره ۲۰» در شبکه نمایش هم یک برنامه استعدادیابی بازیگری بود که خیلی زود به پایان خط رسید و شرکت‌کنندگان در آن سرنوشت نامشخصی پیدا کردند. 

از این دست برنامه‌ها می‌توان به «شب کوک» (حوزه خوانندگی)، «جادوی صدا» (دوبله و گویندگی)، «خندوانه» (استنداپ کمدی) و... اشاره کرد که هر کدام برای مقطعی توانستند دل مخاطبان را تا حدی با خود همراه کنند، اما هیچ‌گاه در عرصه استعدادیابی جریان‌ساز یا ماندگار نشدند. 

راه افتادن موج ساخت برنامه‌های استعدادیابی

این روند کج دار و مریز ادامه داشت تا این‌که از نیمه سال ۹۷، به یک‌باره اخباری از تلویزیون به گوش رسید که حکایت از تصمیمی جدی برای ساخت نمونه‌های ایرانی برنامه‌های استعدادیابی خارجی داشت و به نظر می‌رسید که این بار قرار نبود این اتفاق در حد چند وعده عملی نشده باقی بماند.

استارت کار با یک برنامه استعدادیابی در همه حوزه‌ها خورد که قرار بود تقلیدی از یک برنامه آمریکایی باشد، اتفاقی که قرعه آن به نام شبکه سه افتاد و احسان علیخانی مجری و تهیه‌کننده برنامه «ماه عسل» نیز عهده‌دار ساخت و اجرای آن شد.

این برنامه که «عصر جدید» نام گرفت، زمستان ۹۷ با حال و هوایی بسیار شبیه به نمونه آمریکایی، روی آنتن شبکه سه سیما رفت و از همان روزهای نخست با واکنش‌های مثبت و منفی بسیاری همراه شد. عصر جدید به نسبت در جلب نظر تماشاگران تلویزیون تا کنون موفق بوده که این ویژگی ذاتی هر برنامه استعدادیابی است، چرا که تماشای چهره‌های مختلف که هر کدام در یک زمینه‌ای تبحر دارند، برای مردم همواره جذابیت داشته و دارد. این برنامه آرام آرام به روزهای پایانی مرحله اول خود می‌رسد و قرار است به زودی مرحله فینال آن روانه آنتن شود.

البته برنامه علیخانی تنها گزینه مدنظر مدیران صداوسیما نبود و آن‌ها تصمیم به ساخت برنامه‌های استعدادیابی در حوزه‌های دیگری چون فوتبال هم داشتند، تصمیمی که با موفقیت نسبی «عصر جدید» قطعیت بیشتری پیدا کرد و خیلی زود پروژه «ستاره‌ساز» با محوریت استعدادیابی در حوزه فوتبال از نوجوانان مستعد کلید خورد.

برنامه‌ای که از حضور چهره‌هایی چون محمدحسین میثاقی در کنار امیرعلی دانایی بازیگر سینما و تلویزیون که در گذشته فوتبالیست حرفه‌ای نیز بوده است بهره‌مند بود و در کنار آن‌ها چهار چهره فوتبالی یعنی خداداد عزیزی، فیروز کریمی، مجتبی جباری و ادموند بزیک به عنوان مربی و کارشناس حضور داشتند.

این برنامه به طور ویژه به شناسایی استعدادهای فوتبالی ایران در نقاط مختلف کشور پرداخته و قرار است در نهایت هم چهار استعداد برتر را به جامعه ورزشی معرفی کند. البته در این روزها میثاقی از این برنامه جدا شده و محمدرضا احمدی جای او را گرفته است.

باز پای توسکا و روبیکا به میان آمد

به نظر می‌رسد طعم ساخت برنامه‌های استعدادیابی بزرگ آنچنان زیر دندان مدیران صداوسیما مزه کرده است و حسابی به مذاق‌شان خوش آمده که از آن سمت بام افتاده و می‌خواهند هر چه برگ برنده در این زمینه دارند را رو کنند، فارغ از آنکه ممکن است این نگاه در نهایت به ضررشان تمام شده و مخاطب را پس بزند.

این روزها در ساعات مختلف، تبلیغ برنامه‌ای به نام «شگفت‌انگیزان» با حضور شهاب حسینی پخش می‌شود، برنامه‌ای که آن هم قرار است مختص استعدادیابی باشد و آن‌طور که پیداست، محتوایی بسیار نزدیک به «عصر جدید» دارد. البته این برنامه هنوز وارد پروسه تولید و پخش از تلویزیون نشده است و مراحل مقدماتی خود را سپری می‌کند.

این برنامه که در قالب یک آکادمی تعریف شده است، تلاش می‌کند تا از تفاوت خود با دیگر برنامه‌های استعدادیابی بگوید، آن‌طور که سازندگان «شگفت انگیزان» اعلام کردند این برنامه از علاقه‌مندان به حوزه‌های مختلف دعوت می‌کند تا از طریق اپلیکیشن روبیکا ثبت‌نام کنند، سپس با کارشناس مختص هر حوزه لینک شده و به یادگیری در حوزه موردنظر بپردازند و در نهایت در صورت کسب توانایی‌های لازم به مرحله نهایی برسند.

اما آنچه در مورد این برنامه بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، نقش اپلیکشن روبیکاست، دو برنامه استعدادیابی دیگری که به آن‌ها اشاره شد هر چند که با روبیکا ارتباط دارند و بخشی از اتفاقات برنامه را مردم با استفاده از این اپلیکیشن رقم می‌زنند اما گویا حضور کمرنگ آن در برنامه «عصر جدید» باعث شده تا شرکت توسکا به فکر تهیه یک برنامه استعدادیابی ویژه بیفتد که روبیکا نقش کلیدی و اساسی را از صفر تا صد آن بر عهده داشته باشد.

برنامه‌ای که نتوانست رقابت کند و تعطیل شد

در کنار این سه برنامه، قرار بود یک برنامه استعدادیابی دیگری به نام «هنرپیشه» که به صورت حرفه‌ای به حوزه بازیگری اختصاص داشت با تهیه‌کنندگی محمدمهدی عسگرپور روانه آنتن شبکه نسیم شود که پروژه آن ناتمام ماند و ره به جایی نبرد.

بیژن میرباقری، کارگردان برنامه استعدادیابی «هنرپیشه»، رقابت میان اپلیکیشن‌های حامی برنامه‌های رقیب این مجموعه را در تعطیل شدن تولید و پخش آن بی‌تأثیر ندانسته و وجود رقابت بین برنامه‌های استعدادیابی علت توقف این برنامه می‌داند.

در نهایت عسگرپور اعلام کرد که این برنامه با دستور مستقیم رییس سازمان صداوسیما تعطیل شده است. البته برنامه آموزشی و استعدادیابی که بهروز افخمی هم بنا داشت در شبکه پنج آغاز کند نیز همچنان خبری از آن نیست و باید دید این برنامه هم سرنوشت مشابه «هنرپیشه» پیدا کرده است یا نه.

کپی کاری تا کی ادامه دارد؟

آنچه در نهایت از این تصمیم‌ها بر می‌آید این است که مدیران صداوسیما رویکرد فلافلی‌ها را در پیش گرفته‌اند که با موفقیت نخستین برنامه، بدون هیچگونه خلاقیت و نوآوری به ساخت یک برنامه مشابه دیگر اقدام می‌کنند و این منوال همینطور ادامه پیدا می‌کند تا دیگر همانطور که در هر نقطه‌ای از شهر که چشم بچرخانید چند فلافلی کنار هم می‌بینید، در هر شبکه تلویزیون نیز شاهد یک برنامه استعدادیابی اختصاصی باشید. رویکردی که فارغ از رقیب‌سازی برای برنامه‌ها، مخاطب را هم دل‌زده خواهد کرد به شکلی که دیگر به تماشای هیچ یک از برنامه‌ها ننشیند چرا که همه در حال تکرار یک اتفاق هستند.

تجربه نیز این مسئله را ثابت کرده و بارها شاهد دل‌زدگی مخاطبان از برنامه‌های مشابه تلویزیون بوده‌ایم که در نهایت منجر به سری‌سازی، سطحی‌نگری و بی‌خلاقیتی سازندگان شده است و چاره‌ای جز به پایان خط رسیدن را برایشان باقی نگذاشته است، از سریال‌های ۹۰ قسمتی گرفته که آنقدر ادامه پیدا کرد که لوس شد تا سریال‌های ماورایی ماه رمضان و دیگر برنامه‌های ناموفق تکراری تلویزیون. باید منتظر ماند و دید که پایان این اقدامات هیجانی چه خواهد شد و باز هم شاهد افول و تعطیلی پروژه برنامه‌های استعدادیابی خواهیم بود؟

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: جوایز مسابقه برنده باش قمار است + واکنش روابط عمومی برنده باشآیت‌الله مکارم‌شیرازی: جوایز مسابقه برنده باش قمار است + واکنش روابط عمومی برنده باشمحسن تنابنده فیلم «زیرزمین» را با فیلمنامه خشایار الوند خواهد ساختمحسن تنابنده فیلم «زیرزمین» را با فیلمنامه خشایار الوند خواهد ساختماجرای تنش میان جشنواره فیلم کن و سینمای هالیوود چیست؟ماجرای تنش میان جشنواره فیلم کن و سینمای هالیوود چیست؟قسمت ویژه سریال «پایتخت» برای عید فطر تولید نخواهد شدقسمت ویژه سریال «پایتخت» برای عید فطر تولید نخواهد شدتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (248)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (248)یک گزارشگر دیگر در آستانه حذف از شبکه سه!یک گزارشگر دیگر در آستانه حذف از شبکه سه!نوید محمد زاده داور جشنواره جهانی فجر شدنوید محمد زاده داور جشنواره جهانی فجر شدترکیب اصلی تلویزیون برای ماه رمضان مشخص شدترکیب اصلی تلویزیون برای ماه رمضان مشخص شدپیش‌بینی مرگ شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت توسط هوش مصنوعیپیش‌بینی مرگ شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت توسط هوش مصنوعیدرگذشت ۲ بازیگر زن هالیوودی سینمادرگذشت ۲ بازیگر زن هالیوودی سینمارکوردشکنی قسمت جدید سریال Game of Thronesرکوردشکنی قسمت جدید سریال Game of Thronesمرتضی خمسه‌ای پیشکسوت خیمه شب بازی بر اثر کهولت سن درگذشتمرتضی خمسه‌ای پیشکسوت خیمه شب بازی بر اثر کهولت سن درگذشتچرا بازیگران بدون تجربه وارد عرصه کارگردانی میشوند؟چرا بازیگران بدون تجربه وارد عرصه کارگردانی میشوند؟فروش بلیت فیلم «رحمان ۱۴۰۰» تا اطلاع بعدی متوقف شدفروش بلیت فیلم «رحمان ۱۴۰۰» تا اطلاع بعدی متوقف شدسری جدید برنامه وقتشه از شبکه نسیم پخش میشودسری جدید برنامه وقتشه از شبکه نسیم پخش میشودچهار فیلم از بخش کمدی معاصر به جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدچهار فیلم از بخش کمدی معاصر به جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدآثار استاد جمشید مشایخی بمدت یک هفته از شبکه نمایش پخش می شوندآثار استاد جمشید مشایخی بمدت یک هفته از شبکه نمایش پخش می شوندمتلک پرانی به داور عصر جدید ادامه دارد!متلک پرانی به داور عصر جدید ادامه دارد!برنامه گلزار برای ماه شعبان و علیخانی برای رمضانبرنامه گلزار برای ماه شعبان و علیخانی برای رمضانافشاگری محمود شهریاری درباره تعطیلی برنامه «نود»افشاگری محمود شهریاری درباره تعطیلی برنامه «نود»هشدار به مدیران تلویزیون؛ از آن طرف بام نیفتیدهشدار به مدیران تلویزیون؛ از آن طرف بام نیفتیدتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (247)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (247)بیوگرافی مریم شاه ولی بازیگر نقش نوا در سریال دنگ و فنگ روزگار + عکسبیوگرافی مریم شاه ولی بازیگر نقش نوا در سریال دنگ و فنگ روزگار + عکسایران گات تلنتایران گات تلنتچرا بازیگر «شب‌های برره» دیگر با مهران مدیری کار نمی‌کند؟چرا بازیگر «شب‌های برره» دیگر با مهران مدیری کار نمی‌کند؟
منیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتمنیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکبه «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟به «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاناستاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهراننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهرانشورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟شورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟همکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیهمکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ  در مرکز روان درمانی بستری شدبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ در مرکز روان درمانی بستری شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانرپر سیاه‌پوست به قتل رسیدرپر سیاه‌پوست به قتل رسیدحسین جلال‌ پور دارفانی را وداع گفتحسین جلال‌ پور دارفانی را وداع گفتنوروز گردی با بهترین آٖلبوم های موسیقی سال ۹۷: از «رستاک» تا «چاوشی»نوروز گردی با بهترین آٖلبوم های موسیقی سال ۹۷: از «رستاک» تا «چاوشی»بیوگرافی سزن آکسو خواننده ترکبیوگرافی سزن آکسو خواننده ترکبیوگرافی سرتاب ارنر خواننده و ترانه سرای ترکبیوگرافی سرتاب ارنر خواننده و ترانه سرای ترکمسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!علی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شدعلی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شداز راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟از راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟ماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگیماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگییک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدندیک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدنداعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»اعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»
آشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟دل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسدل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکس