Saturday, 20 July 2019|شنبه، 29 تير، 1398|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 51 نفر

ننگ به نیرنگ سلامتی!!!

تاریخ انتشار: يکشنبه، 18 فروردين، 1398 سرگرمی ، طنز و خنده
+ A -

+الو؟! علی جون؟

سلام

-سلام آقای مهندس حال شما چطوره؟

+خیلی ممنون ما که همیشه عالی هستیم .

شما چطورید ؟ چه خبرا خوش میگذره؟

-قربون شما ، سلامتی ..، خبر خاصی نیست!

سلام ؟سلامتی؟!

چه کلمه آشنا و گم شده ای!

خیلی جا ها شنیدیم که از سلامتی میگن!

خیلی وقت ها دیدم که بگن ، سلامتی هرچی رفیق با مرامه!

حتی یه شبکه هم بهش اختصاص دادن ، شبکه سلامت ..

تو این اواضاع جامعه . کلی مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و گرونی که بیشتر از همه چی به هممون فشار اورده.. پیش میاد که داخل بعضی از شبکه های اجتماعی ، میبینیم و میشنویم که بعضی بازیگرا راجب سلامتی فتوا هم میدن !

 اکثرا میدونید دارم راجب  چی حرف میزنم ..

اما  دلم میخواد برای اونایی که در جریان نیستن ، هم یه بار دیگه توضیح بدم ..

داستان از این قرار بود که گوشت  یهو از راه رفتن رو پله های صعود خسته شد و  با خودش گفت شاید بد نباشه از اینجا به بعد رو آسانسور سوار بشم ..

یه شب خوابیدیم ، صبح بیدار شدیم ، ..

تا جایی که تونسته بود شلوارشو تو آسانسور کشیده بود بالا !!

تا اومدیم به خودمون بیاییم ، دیدیم ، ای دل غافل ..

گوشت هم به سرنوشت شوم دلار  و کلی چیزای دیگه دچار شد و قیمتش  به مرز کیلویی ۱۲۰ هزار تومن  رسید، که البته نمیدونم  حالا که دارم باهاتون حرف میزنم قیمتی که گفتم  واسه الانه! یا الان!

کاهو هم که نگم برات  کیلویی ۱۲ هزار تومن ..

انگار باهم سوار آسانسور شده بودند ..

چند روز گذشت و  دیدیم چه کلاه گشادی گذاشتند رو  سرمون ..

تو فضای مجازی ، یه سری خبر پخش شده که فلان بازیگر و محققین و مکشفین  ! یهو همه با هم ول کنشون اتصالی کرده و دروازه های جدیدی از علم و دانش رو باز کردند و طی بیانیه ای  اعلام کردند که گوشت و کاهو برای سلامتی مضره ..

و خودشون هم مردم رو تشویق کردند که گوشت و آجیل نخورند!!

دوربین مخفیه دیگه؟؟

با این تفاسیر در حال حاظر فقط میتونیم بنزین بخوریم ! شاید موتورمون با بنزین کار کرد !!

پروتیین ، گوشت  و کاهو هم که دیگه نمیشه خورد !!

آجیلم که  اسمش رفت تو لیست سیاه !!

باید به علاوه دایی و عمو  و خاله  هایی که واسه بچه های امروزی رفتن تو قصه ها و بیشتر اونایی که ۱۴۰۰ به بعد متولد میشن رنگ عمو و خاله رو نمیبینن!! آجیلم به این لیست اضافه بشه !!

شاید بپرسید چرا عمه ها نمیرن تو لیست سیاه !!؟

باید عرض کنم که عمه ها همیشه هستند!!

حتی اگه حضور فیزیکی نداشته باشند!!

البته بجز کاهو و گوشت و مرغ ..

یه سری چیز های دیگه ام هست که کمک میکنه ما زودتر سرطان بگیریم و بمیریم..

مثل سیگار و قلیون و مواد مخدر که نگران نباشید اونقدری خطرناک نیست !!

فعلا گوشت و کاهو تو الویت قرار دارند !!

پس دیگه به جوونای خانواده امر و نهی نکنید که سیگار و قلیون نکش چون سرطان زاست  و ریه هارو از بین میبره ..

اونا رو شما بزرگ کردین ، به تربیت خودتون که شک ندارید ؟ دارید؟

بچه هاتون  خیلی قانع و با شعورو با شخصیتند که سمت پسته و گوشت خواری و پراید نمیرند ..

اونا با اینکه میدونند سیگار و قلیون سرطانزاست و دودش همون کاری که آلورا با پوست میکنه رو با ریه انجام نمیده !! و واسه پوست هم خوب نیست!! اما مرگ تدریجی رو به مرگ یهویی و حتمی با پراید ترجیح دادند!!

البته ما در این زمینه ها هیچ دخالتی  نمیتونیم بکنیم و تهِ تهِ واکنش های ما اینه که یه کمپین ! # نه_به_خرید_آجیل  راه میندازیم ..

عید هم که میشه ، میریم خونه پولدار های فامیل میبینیم اونا طبق روال هر سال آجیل خریدند و تر تر تر به  رنگ قهوه ای ما میخندند !

دقیقا شبیه بزرگ ترین کارخونه نوشابه سازی ..

وقتی همه از مضرات نوشابه میگند و به عنوان دشمن سلامتی و مخالف ورزش ازش یاد میکنند..

ولی خب وقتی یکی از برند های غول دنیا باشی .. هیچ غلطی نمیتونند بکند!!

یه جوری که  تعداد اونایی که دوست دارند مضرانه زندگی کنند بیشتر از اوناییه که نوشابه نمیخورند!!

پس ما  در این زمینه سلامتی از پولدا ها مجبورا جلوتریم اما تسلیمیم!!

چرا مجبوریم؟

خب معلومه دیگه!

ما پولی نداریم که باهاش آجیل بخریک که کلسترول وارد بدنمون کنیم!!

یا گوشت قرمز بخریم که نقرص بگیریم!!

یا کاهو..

کاهو رو راستش در  جریان نیستم چرا مضره!!

شاید بخاطر کود شیمیایی باشه..

حالا این وسط مسطا میتونیم پیاده روی هم بریم برای تفریح که یه قدم به سلامتی نزدیک بشیم و پشت دستی محکمی به دهن گوشت و آجیل بزنیم…

دقت کردین؟ پیاده روی خیلی خوبه ، نه ازش انتظار داری هیکلت بهتر بشه! نه انتظار  داری اونقدری به سلامتیت کمک کنه  ..

گُه گداری هم که خسته شدی  میزنی کنار .. یه نخ سیگار میکشی و بعد دوباره به راهت ادامه میدی!

فی الحال..

بین این همه آدم فلک زده ، گرسنه  که خیلی وقته گوشت نخوردند..

دلم این وسط واسه دن بیلزریان میسوزه !!

 همون مرده که ریش ریشیه و توی زمین کلی فساد میکنه!

(البته دم در خونه خودشونه ! به ما چه)

چون اون خیلی فقیره و زندگی خوبی نداره ..

فقط پول و خونه و ماشین و اسلحه و دختر و خوراکی های خوشمزه و سلامتی و خوشحالی داره !!!

واقعا کاش میشد بهش بگیم که بادوم هندی  و گوشت قرمز خیلی ضرر داره !!

اینجوری که اون هر شب برنامه داره و استیک میخوره ..

با وجود اون همه کنیز ..تحرکم ک نداره .

همه چیز برای اون آمادست..

تا چند سال دیگ امیدی بهش نیست..

کاش حداقل میشد تو این فواصل  بهشت رو براش توصیف کنیم..

اگه بخوام دل بسوزونم بهتره داخلی باشه نه خارجی ..

 می خواستم  از  مسئولین مرتبط  تقاضا کنم که هوای شاعر معاصر جناب ساسی مانکن که ایشون هم همیشه به فکر سلامتی بشریت بودند رو داشته باشند..

توی شعر جدیدشون بسیار زیاد از اهمیت سلامتی و سالم بودن یاد کردند..

در بخشی از شعر اشاره میکنند..

سلامتی فابریکا .. سلامتی سینگلا..و…

اما کاش میشد شعر ایشون رو تغییر داد و ویرایش کرد..

باید این تیکه بهش اضافه میشد..

سلامتی گوشت خورا ..

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

چالش پیری بازیگران زن ایرانی + عکسچالش پیری بازیگران زن ایرانی + عکسبهترین سریال های درام برای تابستان 98بهترین سریال های درام برای تابستان 98کنایه ضرغامی به تصمیم دولتی‌ها درباره صداوسیماکنایه ضرغامی به تصمیم دولتی‌ها درباره صداوسیمااتهام نژاد پرستی به امین حیایی به دلیل اظهاراتش در عصر جدیداتهام نژاد پرستی به امین حیایی به دلیل اظهاراتش در عصر جدیدمجموعه شب نشینی مهران مدیری به جای دورهمی!مجموعه شب نشینی مهران مدیری به جای دورهمی!خندوانه چطور به نی نی و دادا تبدیل شد؟خندوانه چطور به نی نی و دادا تبدیل شد؟یک اتفاق خطرناک در سینما!یک اتفاق خطرناک در سینما!گروکشی دولت از صداوسیما پس از پخش سریال گاندو! + سندگروکشی دولت از صداوسیما پس از پخش سریال گاندو! + سندسیروس الوند: فیلمی دیدم که با زن و بچه خودم نمی توانم آن را ببینم!سیروس الوند: فیلمی دیدم که با زن و بچه خودم نمی توانم آن را ببینم!علت اصلی حبس محسن افشانی چیست؟علت اصلی حبس محسن افشانی چیست؟رکورد تاریخی فصل آخر سریال بازی تاج و تخترکورد تاریخی فصل آخر سریال بازی تاج و تخت۱۵۵ نماینده از سریال گاندو تقدیر کردند۱۵۵ نماینده از سریال گاندو تقدیر کردندزمان پخش سریال ستایش 3 مشخص شدزمان پخش سریال ستایش 3 مشخص شدمحمد علی نجفی: میترا استاد با یک کارگردان رابطه داشت!محمد علی نجفی: میترا استاد با یک کارگردان رابطه داشت!ماجرای لکنت زبان امیلی بلانت چیست؟ماجرای لکنت زبان امیلی بلانت چیست؟درخواست خانواده‌های شهدا؛ ساخت فصل دوم سریال گاندودرخواست خانواده‌های شهدا؛ ساخت فصل دوم سریال گاندودونالد ترامپ خبر درگذشت آرنولد شوارتزنگر را اعلام کرد!دونالد ترامپ خبر درگذشت آرنولد شوارتزنگر را اعلام کرد!رضا رویگری و همسرش و ماجرای حسن کچلرضا رویگری و همسرش و ماجرای حسن کچلتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (260)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (260)سفر بهرام رادان به درون مغز انسان با مستند کاپیتان منسفر بهرام رادان به درون مغز انسان با مستند کاپیتان منبهترین سریال های ترسناک تاریخبهترین سریال های ترسناک تاریخبرنده های جشن حافظ ۹۸ مشخص شدندبرنده های جشن حافظ ۹۸ مشخص شدندوالنتینا کورتز، ستاره‌ فیلم بینوایان درگذشتوالنتینا کورتز، ستاره‌ فیلم بینوایان درگذشتسوفیا لورن با بابک کریمی به دنیای سینما برمی‌گرددسوفیا لورن با بابک کریمی به دنیای سینما برمی‌گرددسریال آچمز از شنبه جانشین گاندو می‌شودسریال آچمز از شنبه جانشین گاندو می‌شود
سلمان خان از فاطمه حمامی دختر نقاش ایرانی قدردانی کرد + عکسسلمان خان از فاطمه حمامی دختر نقاش ایرانی قدردانی کرد + عکسشکایت شجریان از صداوسیما روی میز قاضی پرونده‌های اخلالگران اقتصادیشکایت شجریان از صداوسیما روی میز قاضی پرونده‌های اخلالگران اقتصادیرابطه جنجالی الناز شاکردوست با علیرضا حقیقی!رابطه جنجالی الناز شاکردوست با علیرضا حقیقی!لغو کنسرت جنیفر لوپز به دلیل قطع برق!لغو کنسرت جنیفر لوپز به دلیل قطع برق!چهره های پردرآمد دنیا معرفی شدندچهره های پردرآمد دنیا معرفی شدندمرلین منسون خواننده مشهور آمریکایی، نامزد جدید امبر هردمرلین منسون خواننده مشهور آمریکایی، نامزد جدید امبر هردکنسرت سیروان خسروی در قزوین لغو شدکنسرت سیروان خسروی در قزوین لغو شدمهدی یراحی در برج میلاد «سه گانه اجتماعی اول» را می‌خواندمهدی یراحی در برج میلاد «سه گانه اجتماعی اول» را می‌خوانداحسان خواجه‌امیری: کاش در عصر دایناسورها زندگی می‌کردیم!احسان خواجه‌امیری: کاش در عصر دایناسورها زندگی می‌کردیم!پایان ممنوع الکاری مهدی یراحی با انتشار تیزر کنسرت جدیدشپایان ممنوع الکاری مهدی یراحی با انتشار تیزر کنسرت جدیدشسلبریتی هایی که اعضای بدن خود را میلیون ها دلار بیمه کرده اندسلبریتی هایی که اعضای بدن خود را میلیون ها دلار بیمه کرده اندلیدی گاگا و ادل به عضویت آکادمی اسکار درآمدندلیدی گاگا و ادل به عضویت آکادمی اسکار درآمدندجاس استون خواننده مشهور انگلیسی در ایران بازداشت و اخراج شد!جاس استون خواننده مشهور انگلیسی در ایران بازداشت و اخراج شد!اسحاق انور در اوج بی خبری درگذشتاسحاق انور در اوج بی خبری درگذشتچرا صدای محمد علیزاده در تیتراژ سریال گاندو حذف شد؟چرا صدای محمد علیزاده در تیتراژ سریال گاندو حذف شد؟با شکایت تهمینه میلانی، دانشجوی نقاشی به 35 ضربه شلاق محکوم شد!با شکایت تهمینه میلانی، دانشجوی نقاشی به 35 ضربه شلاق محکوم شد!افشاگری یک ترانه سرا علیه شادمهر عقیلی + عکسافشاگری یک ترانه سرا علیه شادمهر عقیلی + عکسمحسن چاوشی، خواننده ای مؤلف یا سفارشی ساز؟محسن چاوشی، خواننده ای مؤلف یا سفارشی ساز؟انتقاد صدف طاهریان از حضور بازیگر زن هندی در فیلم دختر شیطانانتقاد صدف طاهریان از حضور بازیگر زن هندی در فیلم دختر شیطانریحانا مادر می شود! + عکسریحانا مادر می شود! + عکسبارداری در ایران و زایمان در کانادا: اقدام و عملبارداری در ایران و زایمان در کانادا: اقدام و عملبیوگرافی آژدا پکان خواننده و بازیگر ترکیه ای + عکسبیوگرافی آژدا پکان خواننده و بازیگر ترکیه ای + عکسمرتضی کلانتریان، مترجمی که همچون قهرمان داستانش خودکشی کردمرتضی کلانتریان، مترجمی که همچون قهرمان داستانش خودکشی کردپاسخ مهناز افشار به شایعه فرار از کشور + عکسپاسخ مهناز افشار به شایعه فرار از کشور + عکسترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنید
ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاس