Monday, 17 June 2019|دوشنبه، 27 خرداد، 1398|يا قاضي الحاجات|افراد آنلاین: 67 نفر

مروری بر گذشته

گوگل تایید کرد که برخی از گوشی ها با بدافزار تروجان عرضه شدند
گوگل تایید کرد که برخی از گوشی ها با بدافزار تروجان عرضه شدند
چگونه از گرفتگی عضلانی جلوگیری کنیم؟
چگونه از گرفتگی عضلانی جلوگیری کنیم؟
احتمال ممنوع الفعالیتی رامبد جوان و نگار جواهریان
احتمال ممنوع الفعالیتی رامبد جوان و نگار جواهریان
کاهش فروش هواوی؛ پیش بینی وضعیت غول چینی در نیمه دوم 2019
کاهش فروش هواوی؛ پیش بینی وضعیت غول چینی در نیمه دوم 2019
بیرون کشیدن مرد میانسال از زیر تخت دختر جوان
بیرون کشیدن مرد میانسال از زیر تخت دختر جوان
اگر قبل از خواب دو لیوان شیر بنوشید، چه اتفاقی در بدن‌تان م
اگر قبل از خواب دو لیوان شیر بنوشید، چه اتفاقی در بدن‌تان م
اگر سلامتی‌تان را دوست دارید، این عددها را به خاطر بسپارید
اگر سلامتی‌تان را دوست دارید، این عددها را به خاطر بسپارید
جزئیات ماجرای پیاده کردن مسافر خانم توسط راننده اسنپ
جزئیات ماجرای پیاده کردن مسافر خانم توسط راننده اسنپ
دریاچه مخرگه شهر بابک، بزرگترین آینه طبیعی ایران
دریاچه مخرگه شهر بابک، بزرگترین آینه طبیعی ایران
نقد فیلم گلدن تایم
نقد فیلم گلدن تایم
عناوین روزنامه های یکشنبه 26 خرداد 1398
عناوین روزنامه های یکشنبه 26 خرداد 1398
جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹؛ چه تیمی بیشترین شانس را برای بالا بردن کاپ قهرمانی دارد؟
جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹؛ چه تیمی بیشترین شانس را برای بالا بردن کاپ قهرمانی دارد؟
چای ماچا، خواص و طرز تهیه آن
چای ماچا، خواص و طرز تهیه آن
اقدامات ضروری برای کمک به مصدومان حوادث جاده‌ای
اقدامات ضروری برای کمک به مصدومان حوادث جاده‌ای
فرانکو زفیرلی، کارگردان سرشناس سینما درگذشت
فرانکو زفیرلی، کارگردان سرشناس سینما درگذشت
بارداری در ایران و زایمان در کانادا: اقدام و عمل
بارداری در ایران و زایمان در کانادا: اقدام و عمل
تغذیه بعد از ماه رمضان، چگونه باید باشد؟
تغذیه بعد از ماه رمضان، چگونه باید باشد؟
کشف حجاب نگار جواهریان در کانادا + عکس
کشف حجاب نگار جواهریان در کانادا + عکس
سرانجام سریال‌های رمضانی؛ پایان بیش‌از‌حد باز!
سرانجام سریال‌های رمضانی؛ پایان بیش‌از‌حد باز!
ازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسی
ازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسی

هنگام تجربه ارگاسم دقیقاً چه اتفاقی در مغز می افتد؟

تاریخ انتشار: پنج شنبه، 8 فروردين، 1398 زناشویی ، دانستنیهای جنسی
+ A -

دانشمندان برای اینکه متوجه شوند در لحظه ی ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی چه اتفاقی در مغز رخ می دهد، از روش های مختلف عکسبرداری پزشکی استفاده کردند تا میزان گردش خون و فعالیت نورونی مغز را مورد بررسی قرار دهند. این تحقیقات، دانشمندان را به نتایج بسیار جالبی رساند. در ادامه به یافته های این پژوهش ها خواهیم پرداخت.

۱- در حین رابطه ی جنسی، بخش منطقی مغز از کار می افتد

در زمان برقراری رابطه ی جنسی بخشی از مغز که مسئول توانایی های مربوط به استدلال منطقی است، به طور موقت غیر فعال می شود، به همین دلیل است که آدم ها در حین رابطه جسورتر و گستاخ تر هستند.

قشر اوربیتوفرونتال جانبی مغز در حین رابطه ی جنسی فعالیت کمتری دارد، یعنی همان بخش از مغز که وظیفه ی استدلال، تصمیم گیری و ارزش گذاری را برعهده دارد. علاوه بر این، بین غیر فعال شدن این بخش از مغز و کم شدن ترس و اضطراب ارتباط وجود دارد.

در حقیقت از کار افتادن قشر اوربیتوفرونتال جانبی بی دلیل نیست، چون ترس و اضطراب در تحریک شدن اختلال ایجاد می کند و منجر به مشکلاتی مثل اضطراب عملکردی می شود.

۲- بخش های مختلفی از مغز در تجربه ی ارگاسم نقش دارند

تصاویر حاصل از عکسبرداری های پزشکی نشان می دهد چندین بخش مختلف در مغز در واکنش جنسی نقش دارند.

محققان پی برده اند که بخش مربوط به اندام های تناسلی در قشر حسی مخ، نواحی حرکتی، هیپوتالاموس، تالاموس و توده ی سیاه، همگی در هنگام اوج لذت جنسی فعال می شوند.

ناحیه ی تالاموس به ترکیب و یکپارچگی اطلاعات به دست آمده از تماس فیزیکی، حرکت و هر گونه خاطره و فانزی جنسی ای کمک می کند که می توانند در رسیدن به اوج لذت جنسی تأثیر گذار باشند. در همین حین، ناحیه ی هیپوتالامس مشغول تولید هورمون اکسی توسین می شود و احتمالاً به هماهنگی انگیختگی کمک می کند.

نواحی حرکتی هم نقش دارند چون بدن در حین رابطه در حرکت است و بخش مربوط به اندام های تناسلی در قشر حسی مخ تمام تماس های فیزیکی با نواحی تناسلی را ثبت می کند.

۳- با رسیدن به ارگاسم، مغز مقدار زیادی دوپامین تولید می کند

در حین ارگاسم، مغز دائماً در حال تولید مقادیر زیادی هورمون ها و نورو شیمیایی های مختلف است. یکی از این مواد، دوپامین است، هورمونی که باعث به وجود آمدن احساس لذت، میل جنسی و تحریک شدن می شود.

دوپایمین در بخشی از مغز به نام ناحیه ی تگمنتوم شکمی تولید می شود و در بخش های دیگر مغز مثل هسته ی اکومبنس و قشر پیش پیشانی منتشر می شود.

بعضی ها از دوپامین به عنوان هورمون لذت یاد می کنند، اما تحقیقات نشان داده تأثیر این هورمون فراتر از خوشی های موقتی است. این هورمون در حقیقت، بیشتر نوعی ماده ی شیمیایی آموزش پذیر است که در ایجاد علاقمندی به پاداش هایی مثل غذا و رابطه ی جنسی و فهمیدن روش های دستیابی بیشتر به این پاداش ها تأثیر دارد.

۴- هم در لحظه ی اوج لذت جنسی و هم هنگام شیردهی، اکسی توسین تولید می شود

هورمون دیگری که در حین تجربه ی ارگاسم تولید می شود، اکسی توسین است. این هورمون که توسط غده ی هیپوفیز تولید و در هیپوتالاموس منتشر می شود، باعث ایجاد احساس نزدیکی در ما نسبت به دیگران می شود و محبت را افزایش می دهد.

اکسی توسین را به عنوان هورمون پیوند دهنده هم می شناسند چون در حین شیردهی هم تولید می شود و به ایجاد احساس عشق و دلبستگی کمک می کند.

پرولاکتین هم هورمون دیگری است که حین ارگاسم تولید می شود و کار آن ایجاد احساس رضایت خاطری است که با اوج لذت جنسی همراه می شود. این ماده همچنین اصلی ترین هورمون تولید شیر بعد از بارداری است.

البته تولید هورمون های اکسی توسین و پرولاکتین در حین رابطه ی جنسی و شیردهی به این معنی نیست که شخص در این دو موقعیت احساس یکسانی را تجربه می کند. این هورمون ها می توانند نقش های مختلفی در بدن ما ایفا کنند و بخشی از روش مغز برای تحکیم روابط اجتماعی هستند.

۵- تجربه ی ارگاسم مغز را به همان شکلی تحریک می کند که مصرف مواد مخدر یا گوش دادن به موسیقی مورد علاقه می کند

جالب آنکه مغز فرق زیادی بین رابطه ی جنسی و دیگر تجربه های لذت بخش قائل نمی شود. بخش هایی از مغز که بعد از خوردن مقدار زیادی از یک غذای خوشمزه یا برنده شدن در یک بازی، احساس خوبی در ما ایجاد می کنند، همان بخش هایی هستند که حین ارگاسم هم درگیر می شوند.

رابطه ی جنسی یک تجربه ی لذت بخش است، چون در حین آن، مسیرهای پاداش در مغز فعال می شوند و به ارگاسم می انجامند. این ها دقیقاً همان شبکه هایی هستند که در واکنش به مصرف مواد مخدر و الکل، قمار کردن، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه ی خود یا لذت بردن از یک غذای خوشمزه، فعال می شوند.

۶- مغز مواد شیمیایی ای تولید می کند که باعث می شود در حین رابطه ی جنسی، حساسیت کمتری نسبت به درد داشته باشید

این صرفاً تصور شما نیست و بدن واقعاً در حین رابطه ی جنسی نسبت به درد کمتر حساس می شود.

با فعال شدن غده ی هیپوفیز و تولید هورمون های اندورفین، اکسی توسین و وازوپرسین، درد کاهش و احساس نزدیکی و پیوند افزایش پیدا می کند.

احتمالاً به همین دلیل است که کارهایی که در موقعیت هایی خارج از رابطه ی جنسی، برای ما ناخوشایند محسوب می شوند، در حین برقراری رابطه ی جنسی نه تنها چندان دردناک نیستند، بلکه لذت بخش هم هستند.

۷- ارگاسم و احساس درد، در حقیقت بخش های یکسانی از مغز را فعال می کنند

اینکه بعضی افراد از درد کشیدن، لذت جنسی می برند احتمالاً به این خاطر است که ارگاسم و احساس درد در واقع قسمت های یکسانی از مغز را تحت تأثیر قرار می دهند.

بخش هایی از مغز (مثلاً درون قشر مغز) که وظیفه ی ایجاد حس درد را برعهده دارند، در حین ارگاسم هم فعال می شوند.

گرچه دانشمندان هنوز به رابطه ی میان درد و ارگاسم پی نبرده اند، اما بعضی تحقیقات نشان داده است که تحریک واژنی احتمالاً در بعضی زنان باعث کاهش حساسیت به درد می شود.

۸- بعد از ارگاسم، مغز هورمون هایی تولید می کند که باعث شادی و خواب آلودگی می شوند

بعد از تجربه ی اوج لذت جنسی، سرعت فعالیت های مغزی کاهش پیدا می کند، اما مغز به طور کامل غیر فعال نمی شود.

هم در مردان و هم در زنان، با وقوع ارگاسم، دستگاه عصبی پاراسمپاتیک این پیام را دریافت می کند که کار آرام کردن بدن را شروع کند. قشر پیش پیشانی مغز، که پیش از آن فعال شده و منجر به ارگاسم شده بود هم آرام می گیرد و این مسأله ناشی از افزایش سطح هورمون اکسی توسین است تا احساس پیوند را تسهیل کند.

علاوه بر این، مغز بعداز ارگاسم به طور خودکار و در مقادیر زیاد سروتونین تولید می کند. این هورمون باعث ایجاد احساس سرخوشی و آرامش می شود. در بعضی افراد، سروتونین همچنین می تواند منجر به احساس خواب آلودگی و میل به چرت زدن شود.

۹- مغز زنان حتی بعد از ارگاسم هم به تولید اکسی توسین ادامه می دهد

هم در مردان و هم در زنان، در حین برقراری رابطه ی جنسی مغز اکسی توسین تولید می کند، هورمونی که وظیفه ی آن ایجاد احساس نزدیکی و پیوند است. با این حال، مغز زنان بعد از ارگاسم عملکرد نسبتاً متفاوتی دارد.

در زنان، بعد از ارگاسم هم مغز به تولید اکسی توسین ادامه می دهد، که احتمالاً علت تحریک آمیز بودن نوازش های بعد از رابطه ی جنسی برای زنان همین مسأله است.

۱۰- در افرادی که توانایی تحریک شدن از طریق اندام های تناسلی را ندارند، مغز می تواند با تنظیم مجدد خود، روش دیگری را برای رسیدن به ارگاسم ایجاد کند

گرچه ما معمولاً ارگاسم و لذت جنسی را وابسته به تحریک اندام های تناسلی می دانیم، اما این تصور تاحدودی اشتباه است. در بعضی موارد، مغز می تواند مسیرهای جدیدی به سمت احساس لذت ایجاد کند که اصلاً ارتباطی به اندام های جنسی ندارند.

وقتی اندام های تناسلی صدمه می بینند یا برداشته می شوند، مغز با تنظیم مجدد احساسات به ما این امکان را می دهد که لذت جنسی و ارگاسم را از طریق دیگر بخش های بدن تجربه کنیم.

برای مثال، افرادی که پایین تنه ی آن ها در اثر یک آسیب فلج می شود، مغز، خود را مجدداً تنظیم می کند تا به فرد این امکان را دهد که از طریق تحریک قسمت های دیگری از بدن، مثل پوست بازو  یا نوک سینه ها، به ارگاسم برسد.

۱۱- ارگاسم احتمالاً ترفند طبیعت برای وادار کردن ما به تولید مثل است

در لذت بخش بودن تجربه ی ارگاسم تردیدی نیست، اما ممکن است این ترفند مغز برای وادار کردن ما به تولید مثل باشد.

اگر منصفانه به آن فکر کنیم، به خطر انداختن زندگی و سلامت خود برای به دنیا آوردن چیزی که مانند یک انگل ۹ ماه درون بدن زندگی می کند و بعد از آن هم باید چندین دهه صرف بزرگ کردن آن شود، به دور از عقل و منطق است. بنابراین احتمالاً طبیعت به نوعی ما را فریب می دهد تا مطمئن شود نسل ما ادامه پیدا خواهد کرد.

گرچه دانشمندان هنوز کاملاً مطمئن نیستند که اساساً چرا چیزی به نام ارگاسم وجود دارد، اما تردیدی نیست که تجربه ی یک لحظه سرخوشی محض، پاداش برقراری رابطه ی جنسی برای ما است. این پاداش باعث پابرجا ماندن این رفتار می شود و باعث می شود برای تجربه ی بیشتر آن، بارها و بارها رابطه ی جنسی را تکرار کنیم.

۱۲- تجربه ی اوج لذت جنسی احتمالاً به حفظ سلامت مغز کمک می کند

علاوه بر وادار کردن ما به تولید مثل، ارگاسم احتمالاً به حفظ سلامت مغز هم کمک می کند.

از آنجایی که برقراری رابطه ی جنسی گردش خون در مغز را به میزان چشمگیری افزایش می دهد، احتمالاً این مسأله تا حدودی به حفظ سلامت مغز کمک می کند.

تحقیقات همچنین نشان داده گرچه حالا فرآیند تخمک گذاری در زنان به صورت خودکار رخ می دهد و به فعالیت جنسی آن ها ارتباطی ندارد، اما احتمالاً ارگاسم در گذشته در زنان در تخمک سازی آن ها نقش داشته.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

پرویز پرستویی: چرا گیر دادیم به زایمان زن رامبد جوان در کانادا؟پرویز پرستویی: چرا گیر دادیم به زایمان زن رامبد جوان در کانادا؟احتمال ممنوع الفعالیتی رامبد جوان و نگار جواهریاناحتمال ممنوع الفعالیتی رامبد جوان و نگار جواهریانتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (256)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (256)انتقاد بهزاد فراهانی از دستمزد نوید محمد زاده!انتقاد بهزاد فراهانی از دستمزد نوید محمد زاده!رفتار خاص کیانو ریوز خبرساز شد + تصاویررفتار خاص کیانو ریوز خبرساز شد + تصاویررابطه بردلی کوپر و آیرینا شایک به پایان رسید/پای لیدی گاگا در میان است؟رابطه بردلی کوپر و آیرینا شایک به پایان رسید/پای لیدی گاگا در میان است؟بازیگر برنده اسکار پس از متهم شدن به آزار جنسی خودش را به پلیس تسلیم کرد!بازیگر برنده اسکار پس از متهم شدن به آزار جنسی خودش را به پلیس تسلیم کرد!سریال ترسناکی که فقط در هنگام شب می توانید آن را تماشا کنید!سریال ترسناکی که فقط در هنگام شب می توانید آن را تماشا کنید!کشف حجاب نگار جواهریان در کانادا + عکسکشف حجاب نگار جواهریان در کانادا + عکسبیوگرافی آیدا جعفری بازیگر سریال گاندو + عکسبیوگرافی آیدا جعفری بازیگر سریال گاندو + عکساحمد مهرانفر به جشنواره بین المللی آمریکا راه یافتاحمد مهرانفر به جشنواره بین المللی آمریکا راه یافت۱۰ فیلم شهاب حسینی که حتما باید ببینید۱۰ فیلم شهاب حسینی که حتما باید ببینیدیادداشت گلایه آمیز تهیه کننده فیلم سینمایی تگزاس ۲یادداشت گلایه آمیز تهیه کننده فیلم سینمایی تگزاس ۲سرانجام سریال‌های رمضانی؛ پایان بیش‌از‌حد باز!سرانجام سریال‌های رمضانی؛ پایان بیش‌از‌حد باز!کاش اجازه نمی‌دادید خانم شیلا خداداد!کاش اجازه نمی‌دادید خانم شیلا خداداد!ماجرای تعرض به الناز شاکردوستماجرای تعرض به الناز شاکردوستتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (255)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (255)رقابت شدید سه فیلم سینمایی در اولین روز اکران عید فطررقابت شدید سه فیلم سینمایی در اولین روز اکران عید فطربرندگان اسکار افتخاری معرفی شدندبرندگان اسکار افتخاری معرفی شدندعلی نصیریان: قصد کناره‌گیری از بازیگری را ندارمعلی نصیریان: قصد کناره‌گیری از بازیگری را ندارمفیلم‌های اکران عید فطر معرفی شدندفیلم‌های اکران عید فطر معرفی شدندواکنش شیلا خداداد به یک تحریم: قرار این نبود!واکنش شیلا خداداد به یک تحریم: قرار این نبود!ده فیلم برتر تاریخ سینمای ایران به انتخاب Taste of Cinemaده فیلم برتر تاریخ سینمای ایران به انتخاب Taste of Cinemaفصل دوم سریال نون.خ برای ماه رمضان 99 ساخته خواهد شدفصل دوم سریال نون.خ برای ماه رمضان 99 ساخته خواهد شدجنجال های تلویزیون در ماه رمضان ۹۸جنجال های تلویزیون در ماه رمضان ۹۸
محسن چاوشی، خواننده ای مؤلف یا سفارشی ساز؟محسن چاوشی، خواننده ای مؤلف یا سفارشی ساز؟انتقاد صدف طاهریان از حضور بازیگر زن هندی در فیلم دختر شیطانانتقاد صدف طاهریان از حضور بازیگر زن هندی در فیلم دختر شیطانریحانا مادر می شود! + عکسریحانا مادر می شود! + عکسبارداری در ایران و زایمان در کانادا: اقدام و عملبارداری در ایران و زایمان در کانادا: اقدام و عملبیوگرافی آژدا پکان خواننده و بازیگر ترکیه ای + عکسبیوگرافی آژدا پکان خواننده و بازیگر ترکیه ای + عکسمرتضی کلانتریان، مترجمی که همچون قهرمان داستانش خودکشی کردمرتضی کلانتریان، مترجمی که همچون قهرمان داستانش خودکشی کردپاسخ مهناز افشار به شایعه فرار از کشور + عکسپاسخ مهناز افشار به شایعه فرار از کشور + عکسترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبهنام صفوی درگذشتبهنام صفوی درگذشتاسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شداسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شدامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدچرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟چرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟حامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونحامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونبرنامه کنسرت های اردیبهشت 98برنامه کنسرت های اردیبهشت 98منیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتمنیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکبه «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟به «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاناستاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهراننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهرانشورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟شورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟
۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکس