Sunday, 24 March 2019|يکشنبه، 4 فروردين، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 43 نفر

مروری بر گذشته

خواص خوراکی‌های هفت سین
خواص خوراکی‌های هفت سین
فال امروز شنبه 3 فروردین 1398
فال امروز شنبه 3 فروردین 1398
فال امروز پنجشنبه 1 فروردین 1398
فال امروز پنجشنبه 1 فروردین 1398
شایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کرد
شایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کرد
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 28 اسفند 97
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 28 اسفند 97
فال امروز پنجشنبه 23 اسفند 1397
فال امروز پنجشنبه 23 اسفند 1397
آتش‌سوزی مرگبار در خط لوله گاز اهواز
آتش‌سوزی مرگبار در خط لوله گاز اهواز
بابک تختی سکوت را شکست
بابک تختی سکوت را شکست
تبریک نوروزی سال ۹۸ تیم مجله اینترنتی کلک دانش
تبریک نوروزی سال ۹۸ تیم مجله اینترنتی کلک دانش
فیزیک‌ دانان با کامپیوتر کوانتومی توانستند زمان را به عقب برگردانند
فیزیک‌ دانان با کامپیوتر کوانتومی توانستند زمان را به عقب برگردانند
عناوین روزنامه های ورزشی دوشنبه 27 اسفند 1397
عناوین روزنامه های ورزشی دوشنبه 27 اسفند 1397
طرز تهیه مرنگ سوئیسی؛ مخصوص پذیرایی عید نوروز
طرز تهیه مرنگ سوئیسی؛ مخصوص پذیرایی عید نوروز
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 27 اسفند 97
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 27 اسفند 97
یک فضانورد زن اولین مسافر مریخ خواهد بود
یک فضانورد زن اولین مسافر مریخ خواهد بود
عناوین روزنامه های دوشنبه 27 اسفند 1397
عناوین روزنامه های دوشنبه 27 اسفند 1397
تولد نخستین میمون حاصل از پیوند بافت تولیدکننده اسپرم
تولد نخستین میمون حاصل از پیوند بافت تولیدکننده اسپرم
حداقل حقوق و دستمزد سال ۹۸ تعیین شد: ۱ میلیون و ۵۱۶ هزار تومان
حداقل حقوق و دستمزد سال ۹۸ تعیین شد: ۱ میلیون و ۵۱۶ هزار تومان
فال امروز یکشنبه 26 اسفند 1397
فال امروز یکشنبه 26 اسفند 1397
در هر دهه از زندگی دقیقاً چه تغییراتی در بدن رخ می دهد؟
در هر دهه از زندگی دقیقاً چه تغییراتی در بدن رخ می دهد؟
این میوه ها دشمن یبوست هستند
این میوه ها دشمن یبوست هستند

چگونه می‌توان شوره سر را درمان کرد؟

تاریخ انتشار: يکشنبه، 19 اسفند، 1397 آرایش و زیبایی ، پوست و مو
+ A -

یکی از مشکلاتی که می‌تواند موجب ناراحتی افراد زیادی شود، شوره سر است. در این مقاله دلایل و همچنین روش درمان شوره سر را خواهید آموخت.

شوره سر یک بیماری پوستی بوده که باعث پوسته پوسته شدن سر خواهد شد و غالبا با خارش همراه است. تاکنون علت دقیقی برای شوره سر مشخص نشده است، اما عوامل مختلفی در ایجاد آن نقش دارند.

به نظر می‌رسد ایجاد شوره به بهداشت ضعیف مربوط نیست، اما ممکن است که افراد زیادی به دلیل نداشتن شستشوی مرتب موهای سر دچار مشکل شوند. شوره باعث خجالت بوده و درمان سختی دارد، اما کمک‌های لازم جهت رفع مشکل در دسترس است.

حقایقی کوتاه درباره شوره سر

تعدادی از نکات کلیدی درباره شوره سر را می‌توان موارد زیر عنوان کرد:

  • شوره سر یک بیماری شایع است، اما می‌تواند سخت و خجالت‌آور باشد.

  • شوره به رعایت بهداشت مربوط نیست، اما شستشوی مرتب می‌تواند در حذف پوسته‌های قدیمی سر مفید باشد.

  • عوامل خطرناک را می‌توان داشتن شرایط خاص پزشکی و استفاده از محصولات نامناسب موی سر دانست.

  • روش‌های درمانی گوناگونی برای درمان شوره سر وجود دارد، اما باید در موارد شدید به پزشک مراجعه کرد.

درمان های خانگی شوره سر

درمان به معنای جلوگیری از تولید شوره سر با کاهش میزان تولید سلول‌های پوست یا مقابله با مخمرهایی‌ست که باعث ایجاد شوره می‌شوند.

استراتژی درمان به شرایط سنی و شدت بیماری بستگی دارد، اما برخی تغییرات در شیوه زندگی و همچنین درمان های خانگی وجود دارند که می‌توانند موثر باشند، از جمله:

مدیریت کردن استرس: یکی از مواردی که می‌تواند باعث ایجاد شوره سر در برخی افراد شود، استرس است، بنابراین مدیریت استرس می‌تواند در کاهش میزان شوره موثر باشد.

شامپو: در صورتی که موهای چرب دارید، بهتر است شستشوی روزانه را در برنامه زندگی خود قرار دهید.

نور خورشید: قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید می‌تواند برای درمان شوره سر مفید باشد.

روغن درخت چای: با این که شواهد کمی وجود دارد، اما برخی محققان معتقدند داروهایی که شامل روغن درخت چای باشند، می‌توانند باعث کاهش نشانه‌های شوره سر شوند. توجه داشته باشید، روغن درخت چای ممکن است موجب ایجاد واکنش های آلرژیک در برخی افراد شود، بنابراین احتیاط کنید.

رفتار و عملکرد لازم در برابر شوره

شامپو و محصولات مرتبط با پوست در اکثر فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها بیشتر از حد نیاز در دسترس قرار دارد؛ این اقلام می‌توانند درماتیت سبورئیک را کنترل کنند، اما توانایی درمان ندارند.

افراد باید تا حد امکان، پوسته و بخش‌های ناهموار روی پوست سر را قبل استفاده از شامپوهای ضد قارچ پاکسازی کنند؛ این کار تاثیر شامپو را افزایش خواهد داد. بد نیست بدانید که محصولاتی هم برای از بین بردن شوره های ریش هم وجود دارد.

شامپوهای ضد شوره دارای چه موادی هستند؟

اکثر شامپوهای ضد شوره یا ضد قارچ، حاوی یکی از مواد فعال زیر هستند:

کتوکونازول: این ماده یکی از مواد ضد قارچ موثر دانست، شامپوهای حاوی کتوکونازول را می‌توان در تمام رده‌های سنی استفاده کرد.

سلنیوم سولفاید: این ماده باعث کاهش تولید روغن های طبیعی توسط غدد موجود در سر خواهد شد و در درمان شوره موثر است.

پیریتیون روی: این ماده می‌تواند باعث کاهش سرعت رشد مخمر شود.

زغال سنگ: این ماده دارای یک ضد قارچ طبیعی است. موهای رنگ یا درمان شده ممکن است در استفاده طولانی مدت دچار مشکل شوند، همچنین صابون‌های آن می‌توانند حساسیت پوست سر به نور خورشید را افزایش دهند، بنابراین کاربران باید در محیط بیرون از از کلاه استفاده کنند. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، زغال سنگ می‌تواند در دوزهای بالا باعث ایجاد سرطان شود.

اسیدهای سالیسیلیک: یکی از موادی‌ست که باعث خلاص شدن پوست سر از شوره خواهد شد، اما تولید سلول های پوست را کاهش نمی‌دهند. گاهی وقت‌ها درمان از طریق اسید سالیسیلیک می‌تواند موجب خشک شدن پوست سر شود و شرایط را بدتر کند.

روغن درخت چای: در حال حاضر شامپوهای ضد شوره زیادی از این عنصر استفاده می‌کنند. با این که برخی از مردم نسبت به روغن درخت چای حساسیت دارند، اما در مدت طولانی به عنوان ضد قارچ، آنتی بیوتیک و ضد عفونی‌کننده مورد استفاده قرار گرفته است.

بهترین استراتژی برای کاهش یا درمان شوره سر را می‌توان انتخاب شامپویی دانست که حداقل حاوی یکی از ترکیبات ذکرشده باشد؛ پس از درمان می‌توان از شامپوها به مراتب کمتر از گذشته استفاده کرد.

به نظر می‌رسد استفاده از شامپوی ضد شوره در کنار شامپوهای معمولی مفید خواهند بود، زیرا تاثیر یک شامپوی خاص با گذشت مدت زمان اندک، کاهش پیدا می‌کند.

برخی از شامپوها باید در حدود 5 دقیقه روی پوست سر قرار داشته باشند، زیرا شستشو بیشتر از اندازه اجازه تاثیرگذاری را از شامپو خواهد گرفت، اما برخی شامپوها هم باید در سریع‌ترین زمان شستشو شوند. کاربران باید به دستورالعمل‌ها ارائه‌شده دقت کنند.

دلایل ایجاد شوره سر

همانطور که گفته شد، علت ایجاد شوره سر ناشناخته است؛ یکی از نظریه‌ها شوره سر را با تولید هورمون مرتبط می‌کند، زیرا معمولا در دوران بلوغ آغاز می‌شود.‌ در ادامه 10 مورد از دلایل ایجاد شوره سر را بررسی خواهیم کرد.

1: درماتیت سبورئیک

افراد مبتلا به درماتیت سبورئیک عصبانی و دارای موهای چرب هستند، احتمال وجود شوره سر در آن‌ها بیشتر است. این بیماری بر روی مناطق زیادی از پوست همانند پشت گوش، سینه بند، ابرو و دو سمت بینی تاثیر خواهد گذاشت.

درماتیت سبورئیک ممکن است به Malassezia ارتباط داشته باشد؛ قارچی که معمولا روی پوست سر زندگی می‌کند و تغذیه خود را از روغن‌هایی که فولیکول‌های مو ترشح می‌کنند، تامین می‌کند.

این بیماری مشکل جدی برای افراد ایجاد نمی‌کند، اما در برخی به دلیل فعال بودن بیش از حد، باعث تحریک پوست سر و همچنین تولید سلول‌های پوستی اضافی می‌شود. هنگامی که سلول‌های پوستی اضافی از بین می‌روند، با روغن مو ترکیب شده و موجب ایجاد شوره خواهد شد.

2: شستن ضعیف موی سر

شانه زدن و شستشوی موهای سر به صورت منظم می‌تواند خطر ابتلا به شوره سر را کاهش دهد، زیرا باعث ریزش سلول‌های پوستی سر خواهد شد.

3: مخمر

افرادی که نسبت به مخمر حساسیت دارند، شانس بیشتری برای شوره دارند. بر اساس اطلاعات منتشرشده، شوره در ماه‌های زمستان بدتر می‌شود و در ماه‌های گرم تابستان بهتر خواهد شد؛ احتمالا نور خورشید در تابستان باعث خنثی کردن تاثیر مخمر می‌شود.

4: پوست خشک

به نظر می‌رسد شوره در افرادی که دارای پوست خشک هستند، بیشتر است. هوای سرد زمستان در کنار هوای گرم محیط خانه را می‌توان یکی از دلایل ایجاد خارش پوست عنوان کرد. شوره سر ناشی از پوست خشک، با پوسته های کوچکتر و غیر روغنی همراه است.

5: شستشو با شامپو و محصولات مراقبت از پوست

برخی از محصولات مراقبت از مو می‌توانند موجب قرمزی، خارش و پوسته شدن پوست سر شوند. استفاده از شامپو به طور مداوم می‌تواند موجب ایجاد شوره شود، زیرا ممکن است پوست سر را تحریک کند.

برخی از افراد مدعی هستند که استفاده نکردن از شامپو به طور مداوم برای شستشوی موها می‌تواند سبب ایجاد چربی و نابودی سلول‌های پوست شود و در نهایت  شوره ایجاد کند، اما این مسئله توسط شواهد موجود رد می‌شود.

6: برخی شرایط پوستی خاص

معمولا افراد مبتلا به پسوریازیس، اگزما و سایر بیماری ‌های پوستی، بیشتر از سایر افراد دچار شوره می‌شوند. عفونت‌ های قارچی سر نیز می‌توانند باعث ایجاد شوره سر شوند.

7: شرایط پزشکی

بزرگسالان مبتلا به بیماری پارکینسون و سایر بیماری های عصبی، مستعد ابتلا به شوره سر و درماتیت سبورئیک هستند. یکی از مطالعات انجام‌شده نشان داد که بین 30 تا 83 درصد از افراد مبتلا به ایدز، مبتلا به درماتیت سبورئیک هستند که این میزان برابر با 3 تا 5 درصد از جمعیت عمومی است.

8: رژیم غذایی

مصرف نکردن غذاهایی که حاوی روی، ویتامین B و برخی از انواع چربی‌ها هستند، ممکن است باعث افزایش احتمال ایجاد شوره سر شوند.

9: فشار روانی

امکان دارد میان استرس و مشکلات پوستی، ارتباطی وجود داشته باشد.

10: رده‌های سنی

احتمال ایجاد شوره سر در دوران بلوغ بیشتر است، اگر چه می‌تواند در تمام طول عمر رخ دهد. این مشکل در مردان نسبت به زنان، تاثیر بیشتری خواهد گذاشت و احتمالا به دلایل هورمونی مربوط می‌شود.

عوارض جانبی

به ندرت عوارض مربوط به شوره سر وجود دارد و معمولا نیازی نیست به پزشک مراجعه شود، اما گاهی وقت‌ها شوره می‌تواند نشانه‌ای از وضعیت جدی پزشکی باشد. برخی از کمک‌های پزشکی که باید مورد بررسی قرار گیرند، عبارتند از:

  • وجود نشانه‌هایی از عفونت همانند قرمزی یا تورم.

  • در صورتی که شوره سر بسیار شدید شود یا پس از درمان هم ادامه داشته باشد.

  • امکان دارد نشانه‌هایی از اگزما، پسوریازیس یا سایر شرایط پوستی وجود داشته باشد که ایجاد خارش هم کند.

عوارض احتمالی، ناشی از شوره سر است، اما امکان دارد از یک روش درمانی حاصل شده باشد. در صورتی که سر به وسیله شامپو و روش‌های درمانی تجویزشده تحریک شود، فرد باید به پزشک مراجعه کرده و مسئله را در میان بگذارد. به عنوان مثال، فرد مبتلا به سیستم ایمنی ضعیف، به دلیل ایدز و AIDS، باید تمام سوالات ممکن را درباره شوره سر از پزشک بپرسند.

مشاهده شوره در نوزادان

نوزادان تا 2 ماه اول دچار شوره سر خواهند شد که در رنگ و حالت‌های مختلفی هستند. شستشوی سر نوزادان و کودکان با استفاده از شامپوهای مخصوص می‌تواند در جلوگیری از شوره سر مفید باشد.

در صورتی که علائم ترک خوردگی پوست، عفونت، خارش و خونریزی رخ دهد و حتی به سایر نقاط بدن گسترش پیدا کند، مراجعه به پزشک ضروری است.

راه‌حل‌های جدید برای درمان شوره سر

تحقیقات درباره یافتن روش های درمان جدید افراد مبتلا به پسوریازیس و سایر بیماری های پوستی ادامه دارد.

بر اساس تحقیقات منتشرشده در سال 2012 میلادی، چای سبز پتانسیل درمان شوره و پسوریازیس را دارد. محققان بر این باورند که فرمول خاصی برای مبارزه با رشد سلولی، استرس اکسیداتیو و التهاب وجود دارد.

مطالعات انجام شده توسط محققان اروپایی نشان می‌دهد که افزودن آنتی بادی‌های لاما به شامپو می‌تواند روش جدید مبارزه با شوره باشد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

گشتی نوروزی در پر بیننده‌ترین صفحات اینستاگرام: از «کریس رونالدو» تا «کارداشیان‌ها»گشتی نوروزی در پر بیننده‌ترین صفحات اینستاگرام: از «کریس رونالدو» تا «کارداشیان‌ها»گشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیانگشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیانشایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کردشایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کردتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (245)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (245)نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰زمان پخش برنامه‌های دورهمی و خندوانه در نوروز 98 مشخص شدزمان پخش برنامه‌های دورهمی و خندوانه در نوروز 98 مشخص شدمدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»مدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸مصطفی زمانی از سریال شهرزاد و فضای مجازی می‌گویدمصطفی زمانی از سریال شهرزاد و فضای مجازی می‌گویدمحمدرضا گلزار به منتقدان مسابقه برنده باش واکنش نشان دادمحمدرضا گلزار به منتقدان مسابقه برنده باش واکنش نشان دادحمید گودرزی از دعوت افراد شناخته شده به مسابقه پنج ستاره می‌گویدحمید گودرزی از دعوت افراد شناخته شده به مسابقه پنج ستاره می‌گویدنسخه نمایش خانگی فیلم هزارپا بیش از سه ساعت زمان داردنسخه نمایش خانگی فیلم هزارپا بیش از سه ساعت زمان داردرضا رویگری: باید اجاره خانه بدهم ولی پول ندارم!رضا رویگری: باید اجاره خانه بدهم ولی پول ندارم!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (244)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (244)ششمین ازدواج جنیفر لوپز؛ مروری بر همه آن‌ها!ششمین ازدواج جنیفر لوپز؛ مروری بر همه آن‌ها!فصل تازه کلاه قرمزی تولید می شود؛ امکان پخش در نوروز 98فصل تازه کلاه قرمزی تولید می شود؛ امکان پخش در نوروز 98صد سال تنهایی، رمان معروف گابریل گارسیا مارکز سریال می‌شودصد سال تنهایی، رمان معروف گابریل گارسیا مارکز سریال می‌شودسرنوشت اپیزود ویژه «پایتخت» چه شد؟سرنوشت اپیزود ویژه «پایتخت» چه شد؟چند فیلم ایرانی دیدنی، با حال و هوای نوروزچند فیلم ایرانی دیدنی، با حال و هوای نوروزشهاب حسینی راوی مجموعه شکرستان ویژه نوروز شدشهاب حسینی راوی مجموعه شکرستان ویژه نوروز شدفیلم سینمایی آدولف هیتلر ساخته میشودفیلم سینمایی آدولف هیتلر ساخته میشودنان‌ پختن لیلا اوتادی در چادر قشقایی + عکسنان‌ پختن لیلا اوتادی در چادر قشقایی + عکسسریال Game of Thrones و 10 نکته جالب درباره استارک‎های وینترفلسریال Game of Thrones و 10 نکته جالب درباره استارک‎های وینترفلتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (243)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (243)فروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشورفروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشور
مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!علی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شدعلی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شداز راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟از راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟ماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگیماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگییک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدندیک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدنداعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»اعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»بنیامین بهادری عزادار شدبنیامین بهادری عزادار شدکنسرت بابک جهانبخش در کاشان لغو شدکنسرت بابک جهانبخش در کاشان لغو شدحمید حامی ممنوع‌الفعالیت شدحمید حامی ممنوع‌الفعالیت شدلیدی گاگا به شایعات پایان داد/ تکذیب روابط عاشقانه با بردلی کوپرلیدی گاگا به شایعات پایان داد/ تکذیب روابط عاشقانه با بردلی کوپرغلامحسین بنان، صدای مخملی آواز ایرانغلامحسین بنان، صدای مخملی آواز ایرانمادران سلبریتی پرور + تصاویرمادران سلبریتی پرور + تصاویربرنامه کنسرت های تهران تا آخر اسفند ۹۷برنامه کنسرت های تهران تا آخر اسفند ۹۷بیوگرافی رامین مهمانپرست و همسر اولش فاطمه یعقوبی + عکسبیوگرافی رامین مهمانپرست و همسر اولش فاطمه یعقوبی + عکسانتقاد رضا صادقی به پرحاشیه ترین جشنواره موسیقی فجرانتقاد رضا صادقی به پرحاشیه ترین جشنواره موسیقی فجرجشنواره موسیقی فجر با صندلی های خالیجشنواره موسیقی فجر با صندلی های خالیجمال سند السویدی در بین نامزدهای نوبلجمال سند السویدی در بین نامزدهای نوبلمقاله مدرس موسیقی ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی یونان شدمقاله مدرس موسیقی ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی یونان شدحمید سعیدی، نوازنده ایرانی در میان برندگان جوایز موسیقی گرمیحمید سعیدی، نوازنده ایرانی در میان برندگان جوایز موسیقی گرمیمهدی یراحی هم ممنوع الفعالیت شد +عکسمهدی یراحی هم ممنوع الفعالیت شد +عکسعکس های جدید نگین پارسا نوازنده + ماجرای تک خوانی در کنسرت حمید عسگریعکس های جدید نگین پارسا نوازنده + ماجرای تک خوانی در کنسرت حمید عسگریحمید عسکری ممنوع‌ الکار شدحمید عسکری ممنوع‌ الکار شددردسرهای رضا ضراب برای همسرش ابرو گوندش خواننده ترک!!دردسرهای رضا ضراب برای همسرش ابرو گوندش خواننده ترک!!
علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟دل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسدل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانی