Sunday, 19 May 2019|يکشنبه، 29 ارديبهشت، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 46 نفر

۱۵ بیماری که در میان زنان شایع تر از مردان هستند

تاریخ انتشار: جمعه، 17 اسفند، 1397 سلامت ، زنان
+ A -

جدا از بیماری های به اصطلاح زنانه ای مثل سرطان رحم و غیره که خاص ساختار بدنی زنان هستند و بنابراین فقط در زنان را مبتلا می کنند، بیماری هایی هم وجود دارند که علیرغم اینکه مختص به جنس خاصی نیستند، اما در میان زنان شایع تر از مردان هستند. این مسأله دلایل مختلفی دارد، مثل برخی ویژگی های فیزیولوژیکی زنان که آن ها را بیشتر از مردان مستعد ابتلا به این بیماری ها می کند. حتی تجربه های اجتماعی و شخصی زنان هم در این مسأله مؤثر است. در ادامه با بیماری هایی آشنا می شویم که زنان را بیشتر از مردان مبتلا می کنند.

۱- آرتروز

ریسک ابتلا به بیماری آرتروز در زنان، ۳ برابر بیشتر از مردان است. احتمالاً ساختار بدنی زنان در این مسأله نقش دارد، چون زنان در مقایسه با مردان، مفاصل و تاندون های انعطاف پذیرتری دارند. این انعطاف پذیری گرچه در هنگام بارداری و زایمان به کمک آن ها می آید، اما در عین حال زنان را در معرض خطر رگ به رگ شدن و انواع صدمات قرار می دهد، مسأله ای که منجر به ابتلا به آرتروز در آینده می شود. علاوه بر این، زنان کفل های پهن تری دارند، ویژگی ای که ممکن است روی توازن زانوها تأثیر بگذارد و به آن ها فشار وارد کند. ریسک ابتلا به آرتزوز در زنان بالای ۵۰ سال بیشتر است. کمبود هورمون زنانه ی استروژن در این مسأله نقش دارد، چون استروژن از غضروف ها و مفاصل در برابر التهاب محافظت می کند. فعالیت فیزیکی و حفظ بدن در یک وزن مناسب، می تواند ریسک بیماری آرتروز را کم کند.

۲- آلزایمر

در گذشته تصور می شد چون ریسک ابتلا به بیماری آلزایمر با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند و زنان بیشتر از مردان عمر می کنند، زن ها بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که احتمالاً عوامل دیگری در این مسأله نقش دارند. یکی از این عوامل ژنتیک و دیگری تغییرات هورمونی است. یائسگی و افت سطح هورمون زنانه ی استروژن که به طور متوسط از سن ۵۱ سالگی آغاز می شود، احتمالاً در این مسأله مؤثرند. برای کاهش ریسک ابتلا به این بیماری، ذهن و بدن خود را فعال نگه دارید، به اندازه ی کافی بخوابید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید. درمان های پزشکی فقط می توانند سرعت پیشرفت این بیماری را کم کنند، اما توانایی متوقف کردن آن را ندارند.

۳- افسردگی

احتمال ابتلا به افسردگی در زنان ۲ برابر بیشتر از مردان است. زنان در مقایسه با مردان از نظر بیولوژیکی استعداد بیشتری در ابتلا به افسردگی دارند و شیمی اعصاب آن ها هم متغیرتر از مردان است. تغییرات هورمونی ماهانه و همینطور تغییرات و نوسانات هورمونی ای که بعد از زایمان و در دوره ی یائسگی رخ می دهند، ریسک ابتلا به افسردگی را بیشتر می کنند. نحوه ی فکر کردن و پردازش احساسات و همینطور درونی کردن اضطراب، می تواند عملکرد مغز را در قسمت هایی از آن کاهش دهد که مسئولیت تنظیم روحیه را برعهده دارند. اگر احساس ناامیدی می کنید، زودرنج شده اید یا احساس می کنید در هم شکسته اید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۴- بیماری قلبی

بیماری قلبی گرچه یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر در میان مردان و زنان است، اما احتمال مرگ بعد از حمله ی قلبی در زنان بیشتر از مردان است. اینکه چرا طی یک سال بعد از حمله ی قلبی، زن ها بیشتر فوت می کنند، مسأله ای است که هنوز مورد بحث است. یکی از رایج ترین دلایلی که برای آن مطرح می شود این است که زنانی که به بیماری قلبی مبتلا می شوند، در مقایسه با مردان همسن خود «بیمارتر» هستند، یا مشکلاتی مثل دیابت، فیبریلاسیون دهلیزی و مصرف سیگار را بیشتر از مردان به طور همزمان باهم دارند. علاوه بر این، از آنجایی که زنان اغلب اوقات نشانه های غیر معمولی در ناحیه ی قفسه ی سینه ی خود دارند، این مسأله باعث غفلت آن ها و در نتیجه تأخیر در مراجعه به پزشک و تشخیص بیماری می شود. همین امر شرایط را بدتر می کند. برای کاهش ریسک ابتلا به بیماری قلبی، ۵ روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کنید، رژیم غذایی سالمی داشته باشید و به طور مرتب آزمایش کلسترول، دیابت و فشار خون دهید.

۵- اضطراب

احتمال اضطراب در زنان در مقایسه با مردان بیشتر از ۲ برابر است. تحقیقات نشان می دهد نوسانات هورمونی می تواند زمینه ساز احساس اضطراب شود، به ویژه پایین بودن سطح فاکتور آزادکننده ی کورتیکوتروپین، هورمونی که واکنش های اضطرابی را تنظیم می کند. از آنجایی که این فاکتور در بدن زنان سطح پایین تری دارد، این مسأله آن ها را ۲ برابر بیشتر از مردان در برابر اختلالات مربوط به اضطراب آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، اضطراب فقط تأثیر روانی ندارد. تحقیقی نشان داده است زنانی که بیشترین سطح از اضطراب را تجربه می کنند، در مقایسه با زنانی کمترین سطح از اضطراب را دارند، احتمال حمله ی قلبی در آن ها ۵۹ درصد بیشتر و احتمال مرگ بر اثر یکی از حملات قلبی ۳۱ درصد بیشتر است. اگر افکار مضطربانه ای دارید که فعالیت های روزمره ی شما را مختل می کنند و نشانه های فیزیکی ای مثل تپش قلب و تنگی نفس در خود می بینید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۶- اختلال اضطراب بعد از آسیب روانی

احتمال ابتلا به اختلال اضطراب بعد از آسیب روانی در زنان ۲ برابر بیشتر از مردان است، چون آن ها بیشتر در معرض سوء استفاده های عاطفی، جنسی و فیزیکی هستند. همچنین احتمال تجربه ی آسیب های روانی در سنین پایین در دختران بیشتر از پسران است. اگر در گذشته آسیب روحی ای را تجربه کرده اید و حالا کابوس می بینید، دچار بی خوابی، افسردگی یا اضطراب هستید، مراجعه به پزشک متخصص می تواند به شما کمک کند.

۷- مشکلات مربوط به دستگاه های ادراری و تناسلی

ساختار بدنی زنان مهم ترین علت بیشتر بودن عفونت های مجرای ادرار و بی اختیاری ادراری در زنان در مقایسه با مردان است. پیشابراه زنان تقریباً در نزدیکی واژن و مقعد آن ها قرار دارد، یعنی نقاطی که باکتری های زیادی در آنجا زندگی می کنند و همین مسأله ریسک عفونت های مجرای ادرار را در زنان بیشتر می کند. زایمان، سن و چاقی هم احتمال بی اختیاری ادراری را در زنان بیشتر می کنند. زایمان روی ماهیچه های کف لگن فشار وارد می کند، در حالی که این ماهیچه ها تکیه گاه مهمی برای مثانه و گردنه ی آن هستند و این فشارها می توانند تأثیرات دراز مدتی بر بدن داشته باشند. نوشیدن به اندازه ی آب می تواند به جلوگیری از عفونت های مجرای ادرار کمک کند و ورزش های مخصوص کف لگن هم می توننند به پیشگیری از بی اختیاری ادراری کمک کنند.

۸- لوپوس

لوپوس نوعی بیماری خود ایمنی است که زنان بیشتر از مردان به آن مبتلا می شوند. «خود ایمنی» به این معنا است که بدن به بافت های خودش حمله می برد. بیماری لوپوس می تواند روی هر قسمتی از بدن، از پوست گرفته تا اندام های داخلی، تأثیر بگذارد. از آنجایی که این بیماری در زنان جوان تر شایع تر است، تصور می شود که احتمالاً بالاتر بودن سطح هورمون زنانه ی استروژن به همراه عوامل محیطی، باعث این بیماری می شود. همچنین تحقیقات جدید در حوزه ی ژنتیک نشان داده وجود دو کروموزوم ایکس در زنان، ریسک ابتلا به لوپوس را در آن ها بالا می برد. از آنجایی که این بیماری نشانه های مختلف و مبهمی دارد، تشخیص آن می تواند دشوار باشد، اما اگر دچار دردهای عضلانی یا مفصلی هستید، ضایعه ی پوستی ای روی صورت تان به وجود آمده، احساس خستگی می کنید و از احساس درد در قفسه ی سینه رنج می برید، به پزشک مراجعه کنید. این بیماری هیچ درمان قطعی ای ندارد، اما با مصرف دارو و تغییر در سبک زندگی می توان آن را کنترل کرد و نشانه های آن را کاهش داد.

۹- اختلالات غذایی

محققان هنوز در مورد علت بروز آنورکسی (بی اشتهایی عصبی)، بولیمی (پرخوری عصبی) و دیگر اختلالات غذایی مطمئن نیستند، اما احتمالاً ترکیبی از ویژگی های بیولوژیک و تجربه های اجتماعی باعث می شود زنان بیشتر از مردان به این اختلالات مبتلا شوند. زنان بیشتر از هر بیماری روحی دیگری، بر اثر اختلال آنورکسی از دنیا می روند. از آنجایی که جامعه اهداف کمال گرایانه و دست نیافتنی ای در خصوص زیبایی زنان تعیین می کند، آن ها بیشتر از مردان مستعد اختلالات غذایی و مشکلات مرتبط با مسأله ی تصویر بدنی هستند. دختران از سنین بسیار پایین درگیر مباحث و مسائل مربوط به لاغری و زیبایی می شوند. همچنین شیمی مغز و ویزگی های روانشناختی زنان، آن ها را بیشتر از مردان مستعد این اختلالات می کند. اگر عادت های غذایی ناسالمی دارید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۱۰- بیماری های مقاربتی

گرچه احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی در مردان و زنان به یک اندازه است، اما این بیماری ها تأثیرات بسیاری شدیدتری بر زنان دارند. ساختار بدنی زنان کار تشخیص نشانه های این بیماری ها را دشوارتر می کند و بسیاری از این عفونت ها هم غیر قابل تشخیص هستند. در نتیجه، احتمال درگیری با تأثیرات دراز مدت بیماری های مقاربتی، مثل بیماری التهابی لگن و ناباروری ناشی از بیماری هایی مانند کلامیدیا و سوزاک، در زنان بیشتر است. هرپس و سفلیس هم می توانند برای زنان و فرزند آن ها در دوران بارداری خطرناک باشند و ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) می تواند منجر به سرطان دهانه ی رحم شود. گرچه بسیاری از بیماری های مقاربتی نشانه ی خاصی ندارند، اما اگر متوجه هر گونه نشانه ی عجیبی مثل احساس سوزش در ناحیه ی واژن، ترشحات غیر معمول، ادرار دردناک، یا شکم درد در خود شدید، به پزشک مراجعه کنید. پیشگیری بهترین راه مقابله با بیماری های مقاربتی است، بنابراین واکسن اچ پی وی بزنید، از کاندوم استفاده کنید و گهگاه آزمایش دهید.

۱۱- سندرم خستگی مزمن

این سندرم که مهم ترین نشانه ی آن خستگی شدید است، احتمال ابتلا به آن در زنان ۴ برابر بیشتر از مردان است. علت بروز این سندرم هنوز کاملاً مشخص نیست، تشخیص ان می تواند دشوار باشد و هیچ درمان تأیید شده ای برای آن وجود ندارد. اما تحییقات جدید درباره ی علت ابتلای بعضی زنان به این سندرم نشان می دهد وجود بعضی پروتئین ها یا سیتوکین ها در خون می تواند التهاب بدن را افزایش دهد و باعث بروز این سندرم شود. سندرم خستگی مزمن گرچه نشانه هایی شبیه به بیماری های خود ایمنی دارد، اما در این دسته نمی گنجد. در حقیقت دانشمندان با توجه به یافته های خود معتقدند این سندرم یک بیماری التهابی است.

۱۲- سکته ی مغزی

زنان در مقایسه با مردان بیشتر دچار سکته ی مغزی می شوند و آمار مرگ و میر ناشی از آن در زنان بیشتر از مردان است. ریسک سکته ی مغزی در زنانی که قرص های ضد بارداری مصرف می کنند، تحت درمان جایگزینی هورمون با دوزهای بالایی از استروژن هستند و همینطور زنان باردار و زنانی که به تازگی زایمان کرده اند، بیشتر است. افزایش سطح هورمون ها تأثیر انعقادی بر خون دارد، بنابراین با بالا رفتن سطح هورمون ها یا تغییر سریع در میزان آن ها، خون می تواند به راحتی لخته شود. مشکلات ناشی از بارداری مثل پره اکلامپسی هم می تواند ریسک سکته ی مغزی را در دراز مدت بالا ببرد. علاوه بر این، زنان بیشتر مستعد دیگر ریسک فاکتورهای سکته ی مغزی مثل بیماری های خودایمنی، میگرن و افسردگی هستند. با داشتن یک رژیم غذایی سالم، ورزش، کنترل فشار خون و عدم مصرف سیگار، می توانید ریسک سکته ی مغزی را کاهش دهید.

۱۳- بیماری تیروئید

احتمال ابتلا به بیماری تیروئید در زنان، ۵ تا ۸ برابر بیشتر از مردان است. بیماری کم کاری تیروئید، شایع ترین اختلال تیروئیدی است. در اثر این بیماری، غده ی تیروئید کمتر از مقداری که برای تنظیم سوخت و ساز بدن لازم است، هورمون تولید می کند. اگر به کم کاری تیروئید مبتلا باشید، ۹۰ درصد احتمال دارد که این بیماری در اثر بیماری خود ایمنی ای به نام تیروئیدیت هاشیموتو به وجود آمده باشد. نشانه های تیروئیدیت هاشیموتو عبارت است از افزایش وزن، سر درد، افسردگی، خستگی، سردی دست ها و پاها، یبوست، خشکی پوست، ریزش مو یا کم پشت شدن موها، خشک و دردناک شدن مفاصل،  دردهای عضلانی، ضعف حافظه یا «مه آلودگی مغزی» و شدید یا نامنظم بودن قاعدگی در زنان. خوشبختانه این بیماری با یک آزمایش خون ساده، به راحتی قابل تشخیص است و با مصرف دارو درمان می شود.

۱۴- ام اس

ام اس دیگر بیماری خود ایمنی ای است که زنان بیشتر از مردان به آن مبتلا می شوند. در اثر این بیماری، بدن به عصب های درون مغز و نخاع حمله می برد، که نتیجه ی آن احساس درد، بی حسی و ضعف است. احتمالاً بیشتر بودن چربی بدنی زنان باعث بیشتر شدن التهاب می شود، مسأله ای که در بروز بیماری ام اس نقش دارد. عوامل هورمونی و تفاوت های جنسیتی در مغز هم احتمالاً در ابتلا به این بیماری نقش دارند. درمان قطعی ای برای این بیماری پیدا نشده، اما روش هایی برای کم کردن سرعت پیشرفت ام اس وجود دارد که شامل درمان های فیزیکی، مصرف دارو و تغییر در سسبک زندگی می شود.

۱۵- سلیاک

سلیاک که با نام عدم تحمل گلوتن هم شناخته می شود، یک بیماری خود ایمنی است که در اثر آن، بدن به سیستم گوارشی خود حمله می برد و نشانه های آن عبارتند از اسهال، نفخ، گاز شکم و سوزش معده. بیشتر از نیمی از جمعیت مبتلایان به این بیماری را زنان تشکیل می دهند. نشانه های این بیماری ممکن است با سندرم روده ی تحریک پذیر اشتباه گرفته شود که آن هم در زنان شایع تر از مردان است. مصرف غذاهای فاقد گلوتن می تواند نشانه های بیماری های سلیاک را کاهش دهد. جالب آنکه، بیماری هاشیموتو -که قبلاً به آن پرداخته شد- با دیگر بیماری های خود ایمنی مثل سلیاک هم مرتبط هستند. در حقیقت، بیماری هاشیموتو بیشتر همزمان با بیماری سلیاک رخ می دهد، یعنی اگر به یکی از این دو بیماری مبتلا باشید، ریسک داشتن هر دوی این بیماری ها در شما بالاتر است. علت این مسأله آن است که همان ژنی که ریسک بیماری سلیاک را بالا می برد، ریسک ابتلا به تیروئیدیت هاشیموتو را هم افزایش می دهد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (252)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (252)شیوا طاهری بازیگر گذر از رنج ها ازدواج کرد + عکسشیوا طاهری بازیگر گذر از رنج ها ازدواج کرد + عکسفصل ۸ «بازی تاج و تخت» را دوباره بسازید!فصل ۸ «بازی تاج و تخت» را دوباره بسازید!بیوگرافی سجاد افشاریان بازیگر نقش آراز در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی سجاد افشاریان بازیگر نقش آراز در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی سجاد دیرمینا بازیگر نقش رامین در سریال دلدار + عکسبیوگرافی سجاد دیرمینا بازیگر نقش رامین در سریال دلدار + عکسچرا «صدا و سیما» با اعصاب مردم بازی می‌کند؟چرا «صدا و سیما» با اعصاب مردم بازی می‌کند؟حضور بازیگران به عنوان مجری، برای صداوسیما گران تمام شدحضور بازیگران به عنوان مجری، برای صداوسیما گران تمام شدبیوگرافی نیما رئیسی بازیگر نقش پژمان در سریال دلدار + عکسبیوگرافی نیما رئیسی بازیگر نقش پژمان در سریال دلدار + عکستهیه کننده شهرزاد درگیر اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانیتهیه کننده شهرزاد درگیر اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانیگاف جدید در قسمت پنجم سریال بازی تاج و تخت + عکسگاف جدید در قسمت پنجم سریال بازی تاج و تخت + عکستصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (251)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (251)فصل دوم عصر جدید با تغییر روی آنتن می‌رود، آرای مردمی سرنوشت سازندفصل دوم عصر جدید با تغییر روی آنتن می‌رود، آرای مردمی سرنوشت سازندمحمد ابراهیم سلطانی‌فر، مدیر دوبلاژ شبکه یک درگذشتمحمد ابراهیم سلطانی‌فر، مدیر دوبلاژ شبکه یک درگذشتنویسنده مرد عنکبوتی درگذشتنویسنده مرد عنکبوتی درگذشتچرا بنیامین حذف شد؟ گلزار و دوستان از آنتن می‌روند؟چرا بنیامین حذف شد؟ گلزار و دوستان از آنتن می‌روند؟بیوگرافی شادی مختاری بازیگر نقش ندا در سریال دلدار + عکسبیوگرافی شادی مختاری بازیگر نقش ندا در سریال دلدار + عکسبیوگرافی یوسف مرادیان بازیگر سریال از یادها رفته + عکسبیوگرافی یوسف مرادیان بازیگر سریال از یادها رفته + عکسبیوگرافی حسام محمودی بازیگر نقش امیر (سامان) در سریال دلدار + عکسبیوگرافی حسام محمودی بازیگر نقش امیر (سامان) در سریال دلدار + عکسبیوگرافی ندا جبرائیلی بازیگر نقش لیلا در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی ندا جبرائیلی بازیگر نقش لیلا در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی سوگل خلیق بازیگر نقش رونا در سریال دلدار + عکسبیوگرافی سوگل خلیق بازیگر نقش رونا در سریال دلدار + عکستصاویر جدید رضا رشیدپور که بهت مخاطبانش را به دنبال داشتتصاویر جدید رضا رشیدپور که بهت مخاطبانش را به دنبال داشتجواد رضویان مجری جشن رمضان شبکه پنج شدجواد رضویان مجری جشن رمضان شبکه پنج شدچرا نباید دستمزد بازیگران به ریال پرداخت شود؟چرا نباید دستمزد بازیگران به ریال پرداخت شود؟نتیجه کپی‌کاری تهمینه میلانی مشخص شدنتیجه کپی‌کاری تهمینه میلانی مشخص شدتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (250)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (250)
ترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبهنام صفوی درگذشتبهنام صفوی درگذشتاسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شداسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شدامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدچرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟چرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟حامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونحامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونبرنامه کنسرت های اردیبهشت 98برنامه کنسرت های اردیبهشت 98منیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتمنیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکبه «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟به «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاناستاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهراننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهرانشورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟شورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟همکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیهمکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ  در مرکز روان درمانی بستری شدبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ در مرکز روان درمانی بستری شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانرپر سیاه‌پوست به قتل رسیدرپر سیاه‌پوست به قتل رسید
کریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟