Sunday, 24 March 2019|يکشنبه، 4 فروردين، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 40 نفر

مروری بر گذشته

چگونه در تعطیلات نوروز چاق نشویم؟
چگونه در تعطیلات نوروز چاق نشویم؟
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 25 اسفند 97
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 25 اسفند 97
قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و مسابقات رویایی تا فینال متروپولیتانو
قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و مسابقات رویایی تا فینال متروپولیتانو
جراحی لیزیک جایگزینی مناسب برای عینک است؟
جراحی لیزیک جایگزینی مناسب برای عینک است؟
تقسیم رحم بین خواهر و برادر دوقلو، تاثیری مخرب بر فرزند دختر دارد
تقسیم رحم بین خواهر و برادر دوقلو، تاثیری مخرب بر فرزند دختر دارد
توصیه‌های ایمنی برای چهارشنبه سوری؛ لطفا جدی بگیرید!
توصیه‌های ایمنی برای چهارشنبه سوری؛ لطفا جدی بگیرید!
فال امروز شنبه 25 اسفند 1397
فال امروز شنبه 25 اسفند 1397
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 24 اسفند 97
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 24 اسفند 97
فال امروز پنجشنبه 23 اسفند 1397
فال امروز پنجشنبه 23 اسفند 1397
فال امروز شنبه 3 فروردین 1398
فال امروز شنبه 3 فروردین 1398
نتایج برخی تحقیقات درباره مزایا و عوارض جانبی چای سبز
نتایج برخی تحقیقات درباره مزایا و عوارض جانبی چای سبز
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 27 اسفند 97
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 27 اسفند 97
اگر ماشین گرفتگی دارید، بخوانید
اگر ماشین گرفتگی دارید، بخوانید
دلایلی که دیدار روحانی با سیستانی را مهم می‌کند
دلایلی که دیدار روحانی با سیستانی را مهم می‌کند
فال امروز سه شنبه 28 اسفند 1397
فال امروز سه شنبه 28 اسفند 1397
جدال مدیر جوان شبکه ۳ و «عادل»، به نفع «علی فروغی» تمام شد
جدال مدیر جوان شبکه ۳ و «عادل»، به نفع «علی فروغی» تمام شد
عناوین روزنامه های شنبه 25 اسفند 1397
عناوین روزنامه های شنبه 25 اسفند 1397
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 27 اسفند 97
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 27 اسفند 97
فال امروز جمعه 24 اسفند 1397
فال امروز جمعه 24 اسفند 1397
نتایج بازی های لیگ برتر/تراکتورسازی 1 - پدیده 0
نتایج بازی های لیگ برتر/تراکتورسازی 1 - پدیده 0

۱۵ بیماری که در میان زنان شایع تر از مردان هستند

تاریخ انتشار: جمعه، 17 اسفند، 1397 سلامت ، زنان
+ A -

جدا از بیماری های به اصطلاح زنانه ای مثل سرطان رحم و غیره که خاص ساختار بدنی زنان هستند و بنابراین فقط در زنان را مبتلا می کنند، بیماری هایی هم وجود دارند که علیرغم اینکه مختص به جنس خاصی نیستند، اما در میان زنان شایع تر از مردان هستند. این مسأله دلایل مختلفی دارد، مثل برخی ویژگی های فیزیولوژیکی زنان که آن ها را بیشتر از مردان مستعد ابتلا به این بیماری ها می کند. حتی تجربه های اجتماعی و شخصی زنان هم در این مسأله مؤثر است. در ادامه با بیماری هایی آشنا می شویم که زنان را بیشتر از مردان مبتلا می کنند.

۱- آرتروز

ریسک ابتلا به بیماری آرتروز در زنان، ۳ برابر بیشتر از مردان است. احتمالاً ساختار بدنی زنان در این مسأله نقش دارد، چون زنان در مقایسه با مردان، مفاصل و تاندون های انعطاف پذیرتری دارند. این انعطاف پذیری گرچه در هنگام بارداری و زایمان به کمک آن ها می آید، اما در عین حال زنان را در معرض خطر رگ به رگ شدن و انواع صدمات قرار می دهد، مسأله ای که منجر به ابتلا به آرتروز در آینده می شود. علاوه بر این، زنان کفل های پهن تری دارند، ویژگی ای که ممکن است روی توازن زانوها تأثیر بگذارد و به آن ها فشار وارد کند. ریسک ابتلا به آرتزوز در زنان بالای ۵۰ سال بیشتر است. کمبود هورمون زنانه ی استروژن در این مسأله نقش دارد، چون استروژن از غضروف ها و مفاصل در برابر التهاب محافظت می کند. فعالیت فیزیکی و حفظ بدن در یک وزن مناسب، می تواند ریسک بیماری آرتروز را کم کند.

۲- آلزایمر

در گذشته تصور می شد چون ریسک ابتلا به بیماری آلزایمر با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند و زنان بیشتر از مردان عمر می کنند، زن ها بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که احتمالاً عوامل دیگری در این مسأله نقش دارند. یکی از این عوامل ژنتیک و دیگری تغییرات هورمونی است. یائسگی و افت سطح هورمون زنانه ی استروژن که به طور متوسط از سن ۵۱ سالگی آغاز می شود، احتمالاً در این مسأله مؤثرند. برای کاهش ریسک ابتلا به این بیماری، ذهن و بدن خود را فعال نگه دارید، به اندازه ی کافی بخوابید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید. درمان های پزشکی فقط می توانند سرعت پیشرفت این بیماری را کم کنند، اما توانایی متوقف کردن آن را ندارند.

۳- افسردگی

احتمال ابتلا به افسردگی در زنان ۲ برابر بیشتر از مردان است. زنان در مقایسه با مردان از نظر بیولوژیکی استعداد بیشتری در ابتلا به افسردگی دارند و شیمی اعصاب آن ها هم متغیرتر از مردان است. تغییرات هورمونی ماهانه و همینطور تغییرات و نوسانات هورمونی ای که بعد از زایمان و در دوره ی یائسگی رخ می دهند، ریسک ابتلا به افسردگی را بیشتر می کنند. نحوه ی فکر کردن و پردازش احساسات و همینطور درونی کردن اضطراب، می تواند عملکرد مغز را در قسمت هایی از آن کاهش دهد که مسئولیت تنظیم روحیه را برعهده دارند. اگر احساس ناامیدی می کنید، زودرنج شده اید یا احساس می کنید در هم شکسته اید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۴- بیماری قلبی

بیماری قلبی گرچه یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر در میان مردان و زنان است، اما احتمال مرگ بعد از حمله ی قلبی در زنان بیشتر از مردان است. اینکه چرا طی یک سال بعد از حمله ی قلبی، زن ها بیشتر فوت می کنند، مسأله ای است که هنوز مورد بحث است. یکی از رایج ترین دلایلی که برای آن مطرح می شود این است که زنانی که به بیماری قلبی مبتلا می شوند، در مقایسه با مردان همسن خود «بیمارتر» هستند، یا مشکلاتی مثل دیابت، فیبریلاسیون دهلیزی و مصرف سیگار را بیشتر از مردان به طور همزمان باهم دارند. علاوه بر این، از آنجایی که زنان اغلب اوقات نشانه های غیر معمولی در ناحیه ی قفسه ی سینه ی خود دارند، این مسأله باعث غفلت آن ها و در نتیجه تأخیر در مراجعه به پزشک و تشخیص بیماری می شود. همین امر شرایط را بدتر می کند. برای کاهش ریسک ابتلا به بیماری قلبی، ۵ روز در هفته به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کنید، رژیم غذایی سالمی داشته باشید و به طور مرتب آزمایش کلسترول، دیابت و فشار خون دهید.

۵- اضطراب

احتمال اضطراب در زنان در مقایسه با مردان بیشتر از ۲ برابر است. تحقیقات نشان می دهد نوسانات هورمونی می تواند زمینه ساز احساس اضطراب شود، به ویژه پایین بودن سطح فاکتور آزادکننده ی کورتیکوتروپین، هورمونی که واکنش های اضطرابی را تنظیم می کند. از آنجایی که این فاکتور در بدن زنان سطح پایین تری دارد، این مسأله آن ها را ۲ برابر بیشتر از مردان در برابر اختلالات مربوط به اضطراب آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، اضطراب فقط تأثیر روانی ندارد. تحقیقی نشان داده است زنانی که بیشترین سطح از اضطراب را تجربه می کنند، در مقایسه با زنانی کمترین سطح از اضطراب را دارند، احتمال حمله ی قلبی در آن ها ۵۹ درصد بیشتر و احتمال مرگ بر اثر یکی از حملات قلبی ۳۱ درصد بیشتر است. اگر افکار مضطربانه ای دارید که فعالیت های روزمره ی شما را مختل می کنند و نشانه های فیزیکی ای مثل تپش قلب و تنگی نفس در خود می بینید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۶- اختلال اضطراب بعد از آسیب روانی

احتمال ابتلا به اختلال اضطراب بعد از آسیب روانی در زنان ۲ برابر بیشتر از مردان است، چون آن ها بیشتر در معرض سوء استفاده های عاطفی، جنسی و فیزیکی هستند. همچنین احتمال تجربه ی آسیب های روانی در سنین پایین در دختران بیشتر از پسران است. اگر در گذشته آسیب روحی ای را تجربه کرده اید و حالا کابوس می بینید، دچار بی خوابی، افسردگی یا اضطراب هستید، مراجعه به پزشک متخصص می تواند به شما کمک کند.

۷- مشکلات مربوط به دستگاه های ادراری و تناسلی

ساختار بدنی زنان مهم ترین علت بیشتر بودن عفونت های مجرای ادرار و بی اختیاری ادراری در زنان در مقایسه با مردان است. پیشابراه زنان تقریباً در نزدیکی واژن و مقعد آن ها قرار دارد، یعنی نقاطی که باکتری های زیادی در آنجا زندگی می کنند و همین مسأله ریسک عفونت های مجرای ادرار را در زنان بیشتر می کند. زایمان، سن و چاقی هم احتمال بی اختیاری ادراری را در زنان بیشتر می کنند. زایمان روی ماهیچه های کف لگن فشار وارد می کند، در حالی که این ماهیچه ها تکیه گاه مهمی برای مثانه و گردنه ی آن هستند و این فشارها می توانند تأثیرات دراز مدتی بر بدن داشته باشند. نوشیدن به اندازه ی آب می تواند به جلوگیری از عفونت های مجرای ادرار کمک کند و ورزش های مخصوص کف لگن هم می توننند به پیشگیری از بی اختیاری ادراری کمک کنند.

۸- لوپوس

لوپوس نوعی بیماری خود ایمنی است که زنان بیشتر از مردان به آن مبتلا می شوند. «خود ایمنی» به این معنا است که بدن به بافت های خودش حمله می برد. بیماری لوپوس می تواند روی هر قسمتی از بدن، از پوست گرفته تا اندام های داخلی، تأثیر بگذارد. از آنجایی که این بیماری در زنان جوان تر شایع تر است، تصور می شود که احتمالاً بالاتر بودن سطح هورمون زنانه ی استروژن به همراه عوامل محیطی، باعث این بیماری می شود. همچنین تحقیقات جدید در حوزه ی ژنتیک نشان داده وجود دو کروموزوم ایکس در زنان، ریسک ابتلا به لوپوس را در آن ها بالا می برد. از آنجایی که این بیماری نشانه های مختلف و مبهمی دارد، تشخیص آن می تواند دشوار باشد، اما اگر دچار دردهای عضلانی یا مفصلی هستید، ضایعه ی پوستی ای روی صورت تان به وجود آمده، احساس خستگی می کنید و از احساس درد در قفسه ی سینه رنج می برید، به پزشک مراجعه کنید. این بیماری هیچ درمان قطعی ای ندارد، اما با مصرف دارو و تغییر در سبک زندگی می توان آن را کنترل کرد و نشانه های آن را کاهش داد.

۹- اختلالات غذایی

محققان هنوز در مورد علت بروز آنورکسی (بی اشتهایی عصبی)، بولیمی (پرخوری عصبی) و دیگر اختلالات غذایی مطمئن نیستند، اما احتمالاً ترکیبی از ویژگی های بیولوژیک و تجربه های اجتماعی باعث می شود زنان بیشتر از مردان به این اختلالات مبتلا شوند. زنان بیشتر از هر بیماری روحی دیگری، بر اثر اختلال آنورکسی از دنیا می روند. از آنجایی که جامعه اهداف کمال گرایانه و دست نیافتنی ای در خصوص زیبایی زنان تعیین می کند، آن ها بیشتر از مردان مستعد اختلالات غذایی و مشکلات مرتبط با مسأله ی تصویر بدنی هستند. دختران از سنین بسیار پایین درگیر مباحث و مسائل مربوط به لاغری و زیبایی می شوند. همچنین شیمی مغز و ویزگی های روانشناختی زنان، آن ها را بیشتر از مردان مستعد این اختلالات می کند. اگر عادت های غذایی ناسالمی دارید، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۱۰- بیماری های مقاربتی

گرچه احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی در مردان و زنان به یک اندازه است، اما این بیماری ها تأثیرات بسیاری شدیدتری بر زنان دارند. ساختار بدنی زنان کار تشخیص نشانه های این بیماری ها را دشوارتر می کند و بسیاری از این عفونت ها هم غیر قابل تشخیص هستند. در نتیجه، احتمال درگیری با تأثیرات دراز مدت بیماری های مقاربتی، مثل بیماری التهابی لگن و ناباروری ناشی از بیماری هایی مانند کلامیدیا و سوزاک، در زنان بیشتر است. هرپس و سفلیس هم می توانند برای زنان و فرزند آن ها در دوران بارداری خطرناک باشند و ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) می تواند منجر به سرطان دهانه ی رحم شود. گرچه بسیاری از بیماری های مقاربتی نشانه ی خاصی ندارند، اما اگر متوجه هر گونه نشانه ی عجیبی مثل احساس سوزش در ناحیه ی واژن، ترشحات غیر معمول، ادرار دردناک، یا شکم درد در خود شدید، به پزشک مراجعه کنید. پیشگیری بهترین راه مقابله با بیماری های مقاربتی است، بنابراین واکسن اچ پی وی بزنید، از کاندوم استفاده کنید و گهگاه آزمایش دهید.

۱۱- سندرم خستگی مزمن

این سندرم که مهم ترین نشانه ی آن خستگی شدید است، احتمال ابتلا به آن در زنان ۴ برابر بیشتر از مردان است. علت بروز این سندرم هنوز کاملاً مشخص نیست، تشخیص ان می تواند دشوار باشد و هیچ درمان تأیید شده ای برای آن وجود ندارد. اما تحییقات جدید درباره ی علت ابتلای بعضی زنان به این سندرم نشان می دهد وجود بعضی پروتئین ها یا سیتوکین ها در خون می تواند التهاب بدن را افزایش دهد و باعث بروز این سندرم شود. سندرم خستگی مزمن گرچه نشانه هایی شبیه به بیماری های خود ایمنی دارد، اما در این دسته نمی گنجد. در حقیقت دانشمندان با توجه به یافته های خود معتقدند این سندرم یک بیماری التهابی است.

۱۲- سکته ی مغزی

زنان در مقایسه با مردان بیشتر دچار سکته ی مغزی می شوند و آمار مرگ و میر ناشی از آن در زنان بیشتر از مردان است. ریسک سکته ی مغزی در زنانی که قرص های ضد بارداری مصرف می کنند، تحت درمان جایگزینی هورمون با دوزهای بالایی از استروژن هستند و همینطور زنان باردار و زنانی که به تازگی زایمان کرده اند، بیشتر است. افزایش سطح هورمون ها تأثیر انعقادی بر خون دارد، بنابراین با بالا رفتن سطح هورمون ها یا تغییر سریع در میزان آن ها، خون می تواند به راحتی لخته شود. مشکلات ناشی از بارداری مثل پره اکلامپسی هم می تواند ریسک سکته ی مغزی را در دراز مدت بالا ببرد. علاوه بر این، زنان بیشتر مستعد دیگر ریسک فاکتورهای سکته ی مغزی مثل بیماری های خودایمنی، میگرن و افسردگی هستند. با داشتن یک رژیم غذایی سالم، ورزش، کنترل فشار خون و عدم مصرف سیگار، می توانید ریسک سکته ی مغزی را کاهش دهید.

۱۳- بیماری تیروئید

احتمال ابتلا به بیماری تیروئید در زنان، ۵ تا ۸ برابر بیشتر از مردان است. بیماری کم کاری تیروئید، شایع ترین اختلال تیروئیدی است. در اثر این بیماری، غده ی تیروئید کمتر از مقداری که برای تنظیم سوخت و ساز بدن لازم است، هورمون تولید می کند. اگر به کم کاری تیروئید مبتلا باشید، ۹۰ درصد احتمال دارد که این بیماری در اثر بیماری خود ایمنی ای به نام تیروئیدیت هاشیموتو به وجود آمده باشد. نشانه های تیروئیدیت هاشیموتو عبارت است از افزایش وزن، سر درد، افسردگی، خستگی، سردی دست ها و پاها، یبوست، خشکی پوست، ریزش مو یا کم پشت شدن موها، خشک و دردناک شدن مفاصل،  دردهای عضلانی، ضعف حافظه یا «مه آلودگی مغزی» و شدید یا نامنظم بودن قاعدگی در زنان. خوشبختانه این بیماری با یک آزمایش خون ساده، به راحتی قابل تشخیص است و با مصرف دارو درمان می شود.

۱۴- ام اس

ام اس دیگر بیماری خود ایمنی ای است که زنان بیشتر از مردان به آن مبتلا می شوند. در اثر این بیماری، بدن به عصب های درون مغز و نخاع حمله می برد، که نتیجه ی آن احساس درد، بی حسی و ضعف است. احتمالاً بیشتر بودن چربی بدنی زنان باعث بیشتر شدن التهاب می شود، مسأله ای که در بروز بیماری ام اس نقش دارد. عوامل هورمونی و تفاوت های جنسیتی در مغز هم احتمالاً در ابتلا به این بیماری نقش دارند. درمان قطعی ای برای این بیماری پیدا نشده، اما روش هایی برای کم کردن سرعت پیشرفت ام اس وجود دارد که شامل درمان های فیزیکی، مصرف دارو و تغییر در سسبک زندگی می شود.

۱۵- سلیاک

سلیاک که با نام عدم تحمل گلوتن هم شناخته می شود، یک بیماری خود ایمنی است که در اثر آن، بدن به سیستم گوارشی خود حمله می برد و نشانه های آن عبارتند از اسهال، نفخ، گاز شکم و سوزش معده. بیشتر از نیمی از جمعیت مبتلایان به این بیماری را زنان تشکیل می دهند. نشانه های این بیماری ممکن است با سندرم روده ی تحریک پذیر اشتباه گرفته شود که آن هم در زنان شایع تر از مردان است. مصرف غذاهای فاقد گلوتن می تواند نشانه های بیماری های سلیاک را کاهش دهد. جالب آنکه، بیماری هاشیموتو -که قبلاً به آن پرداخته شد- با دیگر بیماری های خود ایمنی مثل سلیاک هم مرتبط هستند. در حقیقت، بیماری هاشیموتو بیشتر همزمان با بیماری سلیاک رخ می دهد، یعنی اگر به یکی از این دو بیماری مبتلا باشید، ریسک داشتن هر دوی این بیماری ها در شما بالاتر است. علت این مسأله آن است که همان ژنی که ریسک بیماری سلیاک را بالا می برد، ریسک ابتلا به تیروئیدیت هاشیموتو را هم افزایش می دهد.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

گشتی نوروزی در پر بیننده‌ترین صفحات اینستاگرام: از «کریس رونالدو» تا «کارداشیان‌ها»گشتی نوروزی در پر بیننده‌ترین صفحات اینستاگرام: از «کریس رونالدو» تا «کارداشیان‌ها»گشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیانگشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیانشایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کردشایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کردتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (245)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (245)نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰زمان پخش برنامه‌های دورهمی و خندوانه در نوروز 98 مشخص شدزمان پخش برنامه‌های دورهمی و خندوانه در نوروز 98 مشخص شدمدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»مدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸مصطفی زمانی از سریال شهرزاد و فضای مجازی می‌گویدمصطفی زمانی از سریال شهرزاد و فضای مجازی می‌گویدمحمدرضا گلزار به منتقدان مسابقه برنده باش واکنش نشان دادمحمدرضا گلزار به منتقدان مسابقه برنده باش واکنش نشان دادحمید گودرزی از دعوت افراد شناخته شده به مسابقه پنج ستاره می‌گویدحمید گودرزی از دعوت افراد شناخته شده به مسابقه پنج ستاره می‌گویدنسخه نمایش خانگی فیلم هزارپا بیش از سه ساعت زمان داردنسخه نمایش خانگی فیلم هزارپا بیش از سه ساعت زمان داردرضا رویگری: باید اجاره خانه بدهم ولی پول ندارم!رضا رویگری: باید اجاره خانه بدهم ولی پول ندارم!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (244)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (244)ششمین ازدواج جنیفر لوپز؛ مروری بر همه آن‌ها!ششمین ازدواج جنیفر لوپز؛ مروری بر همه آن‌ها!فصل تازه کلاه قرمزی تولید می شود؛ امکان پخش در نوروز 98فصل تازه کلاه قرمزی تولید می شود؛ امکان پخش در نوروز 98صد سال تنهایی، رمان معروف گابریل گارسیا مارکز سریال می‌شودصد سال تنهایی، رمان معروف گابریل گارسیا مارکز سریال می‌شودسرنوشت اپیزود ویژه «پایتخت» چه شد؟سرنوشت اپیزود ویژه «پایتخت» چه شد؟چند فیلم ایرانی دیدنی، با حال و هوای نوروزچند فیلم ایرانی دیدنی، با حال و هوای نوروزشهاب حسینی راوی مجموعه شکرستان ویژه نوروز شدشهاب حسینی راوی مجموعه شکرستان ویژه نوروز شدفیلم سینمایی آدولف هیتلر ساخته میشودفیلم سینمایی آدولف هیتلر ساخته میشودنان‌ پختن لیلا اوتادی در چادر قشقایی + عکسنان‌ پختن لیلا اوتادی در چادر قشقایی + عکسسریال Game of Thrones و 10 نکته جالب درباره استارک‎های وینترفلسریال Game of Thrones و 10 نکته جالب درباره استارک‎های وینترفلتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (243)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (243)فروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشورفروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشور
مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!علی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شدعلی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شداز راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟از راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟ماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگیماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگییک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدندیک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدنداعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»اعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»بنیامین بهادری عزادار شدبنیامین بهادری عزادار شدکنسرت بابک جهانبخش در کاشان لغو شدکنسرت بابک جهانبخش در کاشان لغو شدحمید حامی ممنوع‌الفعالیت شدحمید حامی ممنوع‌الفعالیت شدلیدی گاگا به شایعات پایان داد/ تکذیب روابط عاشقانه با بردلی کوپرلیدی گاگا به شایعات پایان داد/ تکذیب روابط عاشقانه با بردلی کوپرغلامحسین بنان، صدای مخملی آواز ایرانغلامحسین بنان، صدای مخملی آواز ایرانمادران سلبریتی پرور + تصاویرمادران سلبریتی پرور + تصاویربرنامه کنسرت های تهران تا آخر اسفند ۹۷برنامه کنسرت های تهران تا آخر اسفند ۹۷بیوگرافی رامین مهمانپرست و همسر اولش فاطمه یعقوبی + عکسبیوگرافی رامین مهمانپرست و همسر اولش فاطمه یعقوبی + عکسانتقاد رضا صادقی به پرحاشیه ترین جشنواره موسیقی فجرانتقاد رضا صادقی به پرحاشیه ترین جشنواره موسیقی فجرجشنواره موسیقی فجر با صندلی های خالیجشنواره موسیقی فجر با صندلی های خالیجمال سند السویدی در بین نامزدهای نوبلجمال سند السویدی در بین نامزدهای نوبلمقاله مدرس موسیقی ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی یونان شدمقاله مدرس موسیقی ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی یونان شدحمید سعیدی، نوازنده ایرانی در میان برندگان جوایز موسیقی گرمیحمید سعیدی، نوازنده ایرانی در میان برندگان جوایز موسیقی گرمیمهدی یراحی هم ممنوع الفعالیت شد +عکسمهدی یراحی هم ممنوع الفعالیت شد +عکسعکس های جدید نگین پارسا نوازنده + ماجرای تک خوانی در کنسرت حمید عسگریعکس های جدید نگین پارسا نوازنده + ماجرای تک خوانی در کنسرت حمید عسگریحمید عسکری ممنوع‌ الکار شدحمید عسکری ممنوع‌ الکار شددردسرهای رضا ضراب برای همسرش ابرو گوندش خواننده ترک!!دردسرهای رضا ضراب برای همسرش ابرو گوندش خواننده ترک!!
علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟دل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسدل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانی