Sunday, 24 March 2019|يکشنبه، 4 فروردين، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 37 نفر

مروری بر گذشته

قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 28 اسفند 97
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 28 اسفند 97
طرز تهیه مرنگ سوئیسی؛ مخصوص پذیرایی عید نوروز
طرز تهیه مرنگ سوئیسی؛ مخصوص پذیرایی عید نوروز
مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟
مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟
فال امروز پنجشنبه 23 اسفند 1397
فال امروز پنجشنبه 23 اسفند 1397
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 23 اسفند 97
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 23 اسفند 97
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 23 اسفند 97
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 23 اسفند 97
مدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»
مدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 23 اسفند 1397
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 23 اسفند 1397
عناوین روزنامه های شنبه 25 اسفند 1397
عناوین روزنامه های شنبه 25 اسفند 1397
قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و مسابقات رویایی تا فینال متروپولیتانو
قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و مسابقات رویایی تا فینال متروپولیتانو
جدال مدیر جوان شبکه ۳ و «عادل»، به نفع «علی فروغی» تمام شد
جدال مدیر جوان شبکه ۳ و «عادل»، به نفع «علی فروغی» تمام شد
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 24 اسفند 97
قیمت خودروهای داخلی در کارخانه و بازار ایران – 24 اسفند 97
یک فضانورد زن اولین مسافر مریخ خواهد بود
یک فضانورد زن اولین مسافر مریخ خواهد بود
تقسیم رحم بین خواهر و برادر دوقلو، تاثیری مخرب بر فرزند دختر دارد
تقسیم رحم بین خواهر و برادر دوقلو، تاثیری مخرب بر فرزند دختر دارد
فال امروز جمعه 24 اسفند 1397
فال امروز جمعه 24 اسفند 1397
دلایلی که دیدار روحانی با سیستانی را مهم می‌کند
دلایلی که دیدار روحانی با سیستانی را مهم می‌کند
با علل مختلف «ریزش ابرو» آشنا شوید
با علل مختلف «ریزش ابرو» آشنا شوید
عسل با چه چیز هایی نباید خورده شود
عسل با چه چیز هایی نباید خورده شود
فال امروز پنجشنبه 1 فروردین 1398
فال امروز پنجشنبه 1 فروردین 1398
تولد نخستین میمون حاصل از پیوند بافت تولیدکننده اسپرم
تولد نخستین میمون حاصل از پیوند بافت تولیدکننده اسپرم

سریال Game of Thrones و 10 نکته جالب درباره استارک‎های وینترفل

تاریخ انتشار: سه شنبه، 14 اسفند، 1397 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، سینمای جهان
+ A -

چیزی حدود یک ماه تا انتشار فصل بعدی سریال Game of Thrones باقی مانده است، با ما در گیم‎شات همراه باشید تا 10 نکته جالب درباره استارک‎ها وینترفل یاد بگیرید.

بیشتر فصل اول سریال Game of Thrones حول ند استارک و خاندانش می‎گذرد. پس از این که شاه رابرت براتیون از والی شمال درخواست می‎کند تا وظایف دست پادشاه را بر عهده بگیردT ند در ابندا علاقه‎ای به این منصب نشان نمی‎دهد ولی پس از وقوع اتفاقات غیر مترقبه او با ملازمان شاه همراه می‎شود تا سرزمین‎های مردابی و ریورران عبور می‎کند و به کینگز لندینگ یا بارانداز شاه می‎رسد. تمام کسانی که فصل اول سریال را تماشا کرده‎اند مطمئن بودند که در آخر داستان او پادشاه هفت اقلیم می‎شود ولی متاسفانه مارتین برنامه‎های دیگری برای وی در سر داشته است. حضور این شخصیت در سریال Game of Thrones کوتاه بود ولی در همین مدت زمان کوتاه قلب طرفداران را تصاحب کرد. حال پس از 7 فصل کودکان استارک هر یک به مهره‎های قدرتمندی در سزرمین وستروس بدل شده‎اند ولی نمی‎توان گفت قدرتمندترین آن‎ها کدام است. حال بیایید صحبت‎های اضافه را کنار گذاریم و یک راست برویم سراغ اصل مطلب. با ما همراه باشید تا با هم نکاتی که باعث شد خاندان استارک به خاندانی به این قدرتمندی تبدیل شود را بررسی کنیم.

10. قلعه وینترفل سریال Game of Thrones به صورت طبیعی طوری طراحی شده است که در برابر سرما مقاوم باشد

به دلیل سرما طاقت فرسای شمال (البته نه به اندازه سرمای شمال دیوار) خانه‎ی اجدادی استارک‎ها طوری طراحی شده است که ساکنانش را از آسیب و گزند سرما حفظ کند. علاوه بر شومینه‎های بزرگی که در هر یک از اتاق‎ها و سالن‎های وینترفل وجود دارند این قلعه عظیم‎الجثه روی یک چشمه آب گرم ساخته شده است که آب‎های آن در سرداب‎ها و دیوار‎های قلعه جریان دارند. آب گرم این چشمه علاوه بر گرم کردن دیوارهای قلعه در مکان‎هایی از جنگل خدایان به سطح زمین می‎آید و مانع یخ زدن زمین می‎شود. برخی از تئوریست‎های سریال Game of Thrones فکر می‎کنند در صورتی که وایت واکرها به وینترفل حمله و آن را نابود کنند آب جوشان چشمه‎های آب گرم جاری می‎شوند و وایت واکرها را نابود خواهند کرد. پس شاید نابودی قلعه زیبای وینترفل موجب نجات انسان‎های وستروس شود.

9.بزرگ‎ترین دغدغه آن‎ها شمال است

در حالی که راب استارک قبل از سلاخی شدن در عروسی خونین در هدایت شورشیان شمال علیه خاندان لنیستر به خوبی عمل کرد، خاندان استارک در هیچ برهه‎ای از تاریخ وستروس سعی در براندازی خاندان حاکم و حکم‎رانی بر هفت اقلیم نداشته‎اند. ند استارک به دلیل احساس وابستگی به شمال علاقه‎ای به منصوب شدن به عنوان دست پادشاه نداشت. به نظر می‎رسد تمام لردهای شمال این گونه باشند حتی جان اسنو که کینه‎ای عظیم از لنیسترها به دل دارد به دنریس گفت که علاقه‎ای به نشستن بر تخت آهنین ندارد و بیشتر نگران تهدید وایت واکرها  است. همانطور که شعارشان فریاد می‎زند زمستان دارد می‎آید، استارک‎ها به نگه داشتن صلح در شمال وستروس بیشتر از هر چیزی اهمیت می‎دهند.

8. برن استارک از روی بنیان‎گزار خاندان استارک و سازنده دیوار بزرگ شمال نام گرفته است

در تاریخ وستروس عنوان شده که برندون استارک نه تنها بنیان گزار خاندان استارک بوده بلکه ساخت وینترفل هم به او نسبت داده می‎شود. بسیاری بر این باورند که برندون قلعه خارق‎العاده وینترفل را ساخت تا مردم وستروس را از خطر نایت کینگ محافظت کند. علاوه بر پایه نهادن یکی از قوی‎ترین خاندان‎های وستروس و ساختن قلعه بزرگشان برندون پس از نجات یافتن از واقعه شب طولانی دیوار شمال را ساخت تا مردان نخستین و کودکان جنگل را از خطر وایت واکرها حفظ کند. این دیوار با جادوی باستانی ترکیب شده و برندون برای ساخت آن با غول‎ها و کودکان جنگل همکاری کرد تا در نهایت این شاهکار معماری را خلق کند. بنا بر سخنان بنجن استارک برادر ند استارک قدرت جادویی دیوار شمال به موجودات مرده اجازه عبور نمی‎دهد. در فصل آخر مشاهده کردیم که شاه شب با آتش آبی ویسریون دیوار را خرد کرد شاید تنها چیزی که می‎تواند بر جادوی باستانی کودکان جنگل غلبه کند آتش یک اژدها است.

7. نسل آن‎ها از نسل انسان‎های نخستین است

زمانی که انسان‎های نخستین با کودکان در جنگ بودند بسیاری از آن‎ها را کشتند و درخت‎های آنان را به آتش کشیدند. کودکان که خود را در مرز شکست حتمی دیدند یکی از انسان‎های نخستین را به صورت آزمایشی به یک وایت واکر تبدیل کردند زیرا امید داشتند که بتوانند از آن‎ها برای جنگیدن با انسان‎ها استفاده کنند ولی همانطور که در فصل هفتم مشاهده کردید نسل این مردم جادویی پس از سالیان سال زندگی در وستروس منقرض شد. تمام این اتفاقات در قسمت‎های شمالی وستروس رخ داد و این جنگجویان دلیر پس از شکست وایت واکرها بسیاری از خاندان‎های شمالی را شکل دادند و از آن زمان تا به حال استارک‎ها بر بزرگ‎ترین اقلیم وستروس حکم می‎رانند. به همین دلیل خاندان‎های شمالی ترجیح می‎دهند تا به جای مذهب هفت خدایان باستانی اجداد خود را عبادت کنند.

6. آن‎ها بقای خود را مدیون وحشی‎‌های شمال دیوار هستند

یکی از شاهان وحشی‎های به نام Bael the Bard که شاه آن طرف دیوار در زمان خود بود لرد استارک را قانع کرد که دخترش را به عقد او درآورد. این ازدواج طولی نداشت و بیل دختر استارک را به همراه بچه تازه متولد شده‎اش به وینترفل برگرداند. از آن‎جایی که در آن زمان هیچ وارث دیگری برای دارایی‎های استارک‎ها وجود نداشت وجود این بچه برای بقای خاندان استارک ضروری بود و این کودک بعدها لرد وینترفل شد و نوادگان او همان استارک‎هایی هستند که در سریال Game of Thrones دیده‎ایم.

5. اتحادی با دنریس به منزله خیانت به سنت استارک‎های است

زمانی که ایگان تارگرین یا اگان فاتح به وستروس آمد لشکر او متشکل از تعدادی سرباز پیاده نظام و سه اژدها بود. وی پس از در هم شکستن سپاه مشترک سرزمین‎های ریچ و راک (سپاه خاندان لنیستر و خاندان گاردنر) که بزرگ‎ترین لشکر متحد در تارخی وستروس بوده‎اند به سادگی سایر نقاط وستروس به جز دورن را تصرف کرد. البته این تصرفات همواره با خونریزی همراه نبودند، تورهن استارک که در آن زمان شاه شمال بود در قبال تسلیم شدن و پذیرفتن ایگان به عنوان شاه هفت اقلیم به عنوان والی شمال به حکومت ادامه داد. از آن زمان تا قیام رابرت استارک‎ها و تارگرین‎ها به نوعی متحدان صمیمی یکدیگر بودند.

پس از دزدیده شدن لیانا توسط ریگار برندون استارک به ملاقات شاه ایریس رفت و از او خواست تا لیانا بازگردانده شود. این موضوع باعث شد که شاه دیوانه برندون و پدرش ریکارد استارک را زنده زنده بسوزداند. پس از مرگ پدر و برادر بزرگ‎ترش، ند استارک جوان که حال دیگر وارث تاج و تخت وینترفل بود با دوست صمیمی خود رابرت باراتیون متحد شد و علیه حکومت مرکزی جنگید. از آن زمان تا به حال مردن شمال به چشم نفرت به تارگرین‎ها نگاه می‎کنند. بنابراین دنریس نمی‎تواند از این مردان خشک و عصبانی انتظار  یک خوش آمد گویی گرم داشته باشد.

4. در ساختار تخت آهنین سریال Game of Thrones هیچ شمشیر استارکی وجود ندارد

تخت آهنین از شمشیرهایی ساخته شده است که اولین شاه هفت اقلیم از دشمنانش به غنیمت گرفته و سپس با آتش اژدها آن را به این شکل درآورده است. از آن‎جایی که تورهن به ایگان اعلام وفاداری کرد، خاندان استارک از معدود خاندان‎هایی بود که به جنگ نرفت. او تا آخر عمر لقب شاهی که زانو زد را به دوش کشید اما هیچ گاه پشیمان نشد. او می‎دانست که سپاه شمال توانایی مقابله با اژدهایان ایگان را ندارند و بر خلاف هرن سیاه که در قلعه بزرگش زنده زنده سوخت وی توانست خاندان و مردم خود را از مرگ حتمی نجات دهد. از آن‎جایی که لشکر شمال وارد جنگ نشدند پس هیچ شمشیری از آن‎ها هم به غنیمت گرفته نشد.

3. عداوت استارک‎های و بولتن‎ها قدمتی طولانی دارد

در زمان عصر قهرمانان استارک‎ها قصد داشتند تا شمال را زیر یک پرچم متحد کنند ولی بولتن‎ها با این کار مخالف بودند و به جنگ با استارک‎ها پرداختند و پوست هزاران سرباز شمالی را کندند علت وجود مردان بدون پوست در پرچم آن‎ها نیز همین است. در نهایت استارک‎ها بولتن‎ها را شکست داده و آن‎ها را مجبور کردند تا سنت وحشیانه پوست کندن را کنار بگزارند. با این وجود که عده‎ای عروسی خونین را خیانت خاندان بولتن به استارک‎ها می‎دانند باید توجه کرد که این دشمنی از هزاران سال پیش وجود داشته و بالاخره در عروسی خونین جلوه‎گر شده است.

2. آن‎ها بیشترین پرچم داران را در وستروس دارند

استارک‎ها در بین تمامی خاندان‎های وستروس بیشترین اتحاد با خاندان‎های دیگر را دارند. علاوه بر خاندان‎های گلاور، مورمنت، تالی و رید این خاندان بیش از 10 متحد کوچک‎تر دارد که وظیفه دارند که به فراخوان استارک‎ها پاسخ داده و لشکریان خود را آماده حمله کنند. این موضوع خاندان استارک را محبوب‎ترین خاندان وستروس می‎کند تا جایی که تعداد پرچم‎داران آن‎ها حتی از خاندان لنیستر نیز بیشتر است.

1.استارک‎ها جزیره خرس را به خاندان مورمنت هدیه دادند

وقتی که رادریک استارک شاه شمال در یک مسابقه کشتی موفق شد شاه آهنزاده را شکست دهد مالکیت جزیره خرس را به عنوان جایزه دریافت کرد. در حالی که این جزیره به خاطر شرایط آب و هوایی سخت و کمبود منابع طبیعی شهرت دارد مورمنت‎ها از هدیه‎ای که از شاه خود دریافت کرده بودند مشعوف شدند. این موضوع باعث قویتر شدن پیوند بین استارک‎ها و مورمنت‎ها شد تا جایی که خاندان مورمنت از معدود خاندان‎هایی است که در نبرد حرامزادگان به ندای جان اسنو پاسخ می‎دهد.

نظر شما درباره سریال Game of Thrones چیست؟ اگر قرار بود هویت خود را به عنوان رهبر یکی از خاندان‎ها وستروس انتخاب کنید کدام خاندان را برمی‎گزیدید؟

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

گشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیانگشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیانشایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کردشایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کردتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (245)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (245)نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰زمان پخش برنامه‌های دورهمی و خندوانه در نوروز 98 مشخص شدزمان پخش برنامه‌های دورهمی و خندوانه در نوروز 98 مشخص شدمدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»مدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸مصطفی زمانی از سریال شهرزاد و فضای مجازی می‌گویدمصطفی زمانی از سریال شهرزاد و فضای مجازی می‌گویدمحمدرضا گلزار به منتقدان مسابقه برنده باش واکنش نشان دادمحمدرضا گلزار به منتقدان مسابقه برنده باش واکنش نشان دادحمید گودرزی از دعوت افراد شناخته شده به مسابقه پنج ستاره می‌گویدحمید گودرزی از دعوت افراد شناخته شده به مسابقه پنج ستاره می‌گویدنسخه نمایش خانگی فیلم هزارپا بیش از سه ساعت زمان داردنسخه نمایش خانگی فیلم هزارپا بیش از سه ساعت زمان داردرضا رویگری: باید اجاره خانه بدهم ولی پول ندارم!رضا رویگری: باید اجاره خانه بدهم ولی پول ندارم!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (244)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (244)ششمین ازدواج جنیفر لوپز؛ مروری بر همه آن‌ها!ششمین ازدواج جنیفر لوپز؛ مروری بر همه آن‌ها!فصل تازه کلاه قرمزی تولید می شود؛ امکان پخش در نوروز 98فصل تازه کلاه قرمزی تولید می شود؛ امکان پخش در نوروز 98صد سال تنهایی، رمان معروف گابریل گارسیا مارکز سریال می‌شودصد سال تنهایی، رمان معروف گابریل گارسیا مارکز سریال می‌شودسرنوشت اپیزود ویژه «پایتخت» چه شد؟سرنوشت اپیزود ویژه «پایتخت» چه شد؟چند فیلم ایرانی دیدنی، با حال و هوای نوروزچند فیلم ایرانی دیدنی، با حال و هوای نوروزشهاب حسینی راوی مجموعه شکرستان ویژه نوروز شدشهاب حسینی راوی مجموعه شکرستان ویژه نوروز شدفیلم سینمایی آدولف هیتلر ساخته میشودفیلم سینمایی آدولف هیتلر ساخته میشودنان‌ پختن لیلا اوتادی در چادر قشقایی + عکسنان‌ پختن لیلا اوتادی در چادر قشقایی + عکسسریال Game of Thrones و 10 نکته جالب درباره استارک‎های وینترفلسریال Game of Thrones و 10 نکته جالب درباره استارک‎های وینترفلتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (243)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (243)فروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشورفروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشورسیروس الوند: نگذارید آخرین کار خشایار الوند ناتمام بماندسیروس الوند: نگذارید آخرین کار خشایار الوند ناتمام بماند
مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!علی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شدعلی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شداز راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟از راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟ماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگیماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگییک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدندیک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدنداعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»اعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»بنیامین بهادری عزادار شدبنیامین بهادری عزادار شدکنسرت بابک جهانبخش در کاشان لغو شدکنسرت بابک جهانبخش در کاشان لغو شدحمید حامی ممنوع‌الفعالیت شدحمید حامی ممنوع‌الفعالیت شدلیدی گاگا به شایعات پایان داد/ تکذیب روابط عاشقانه با بردلی کوپرلیدی گاگا به شایعات پایان داد/ تکذیب روابط عاشقانه با بردلی کوپرغلامحسین بنان، صدای مخملی آواز ایرانغلامحسین بنان، صدای مخملی آواز ایرانمادران سلبریتی پرور + تصاویرمادران سلبریتی پرور + تصاویربرنامه کنسرت های تهران تا آخر اسفند ۹۷برنامه کنسرت های تهران تا آخر اسفند ۹۷بیوگرافی رامین مهمانپرست و همسر اولش فاطمه یعقوبی + عکسبیوگرافی رامین مهمانپرست و همسر اولش فاطمه یعقوبی + عکسانتقاد رضا صادقی به پرحاشیه ترین جشنواره موسیقی فجرانتقاد رضا صادقی به پرحاشیه ترین جشنواره موسیقی فجرجشنواره موسیقی فجر با صندلی های خالیجشنواره موسیقی فجر با صندلی های خالیجمال سند السویدی در بین نامزدهای نوبلجمال سند السویدی در بین نامزدهای نوبلمقاله مدرس موسیقی ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی یونان شدمقاله مدرس موسیقی ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی یونان شدحمید سعیدی، نوازنده ایرانی در میان برندگان جوایز موسیقی گرمیحمید سعیدی، نوازنده ایرانی در میان برندگان جوایز موسیقی گرمیمهدی یراحی هم ممنوع الفعالیت شد +عکسمهدی یراحی هم ممنوع الفعالیت شد +عکسعکس های جدید نگین پارسا نوازنده + ماجرای تک خوانی در کنسرت حمید عسگریعکس های جدید نگین پارسا نوازنده + ماجرای تک خوانی در کنسرت حمید عسگریحمید عسکری ممنوع‌ الکار شدحمید عسکری ممنوع‌ الکار شددردسرهای رضا ضراب برای همسرش ابرو گوندش خواننده ترک!!دردسرهای رضا ضراب برای همسرش ابرو گوندش خواننده ترک!!
علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟دل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسدل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانی