Sunday, 19 May 2019|يکشنبه، 29 ارديبهشت، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 38 نفر

مروری بر گذشته

جنجال تازه روی آنتن تلویزیون/ تواب‌های جعلی در شبکه دو!
جنجال تازه روی آنتن تلویزیون/ تواب‌های جعلی در شبکه دو!
نتایج بازی های لیگ برتر/ هفته بیست و نهم
نتایج بازی های لیگ برتر/ هفته بیست و نهم
بیوگرافی ندا جبرائیلی بازیگر نقش لیلا در سریال برادر جان + عکس
بیوگرافی ندا جبرائیلی بازیگر نقش لیلا در سریال برادر جان + عکس
عناوین روزنامه های دوشنبه 23 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های دوشنبه 23 اردیبهشت 1398
چرا بنیامین حذف شد؟ گلزار و دوستان از آنتن می‌روند؟
چرا بنیامین حذف شد؟ گلزار و دوستان از آنتن می‌روند؟
چرا «صدا و سیما» با اعصاب مردم بازی می‌کند؟
چرا «صدا و سیما» با اعصاب مردم بازی می‌کند؟
شایع‌ترین علت‌های اختلال نعوظ؛ از دیابت تا چاقی
شایع‌ترین علت‌های اختلال نعوظ؛ از دیابت تا چاقی
عناوین روزنامه های شنبه 28 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های شنبه 28 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 21 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 21 اردیبهشت 1398
ما آمریکایی تریم
ما آمریکایی تریم
دلار ۱۴.۸۵۰ تومان/ یورو ۱۶.۸۵۰ تومان
دلار ۱۴.۸۵۰ تومان/ یورو ۱۶.۸۵۰ تومان
طرز تهیه بامیه ترد و بازاری در خانه + نکات پخت بامیه
طرز تهیه بامیه ترد و بازاری در خانه + نکات پخت بامیه
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 28 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 28 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398
شیوا طاهری بازیگر گذر از رنج ها ازدواج کرد + عکس
شیوا طاهری بازیگر گذر از رنج ها ازدواج کرد + عکس
همایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کرد
همایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کرد
اسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شد
اسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شد
بیوگرافی یوسف مرادیان بازیگر سریال از یادها رفته + عکس
بیوگرافی یوسف مرادیان بازیگر سریال از یادها رفته + عکس
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (251)
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (251)

دولتی‌ها برای FATF یک «جان کری» کم دارند! / همه فشارهایی که «مجمع تشخیص مصلحت نظام» تحمل کرد

تاریخ انتشار: يکشنبه، 12 اسفند، 1397 اخبار ، اخبار سیاسی
+ A -

به گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، «مجمع باید مسئولیت تصمیم رد لایحه پالرمو را بپذیرد.» این اظهاراتی بود که واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور ابتدا در حاشیه جلسه هیئت دولت آن را مطرح و حتی بر این مسئله تاکید کرد که «مجمع تشخیص باید فضای امروز ما در دنیا و فشار‌هایی که آمریکا به ایران وارد می‌کند، را به خوبی متوجه باشد. این شرایط به اعضای مجمع توضیح داده شود تا تصمیمی که این مجمع اتخاذ می‌کند باعث افزایش فشار به مردم نشود.»

رئیس جمهور: نمی‌شود کشور را به ۱۰، ۲۰ نفر بدهیم!

سخنانی که تنها از سوی واعظی بیان نشد؛ حسن روحانی رئیس‌جمهور هم در جمع مدیران بانکی کشور به تایید این اظهارات  پرداخت و حتی با بیان تندتری، نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام را در بررسی لوایح مرتبط با FATF مورد نقد قرار داد و اعلام کرد که «نمی‌شود کشور را به ۱۰، ۲۰ نفر داده و بگوییم که هر تصمیمی آن‌ها بگیرند، ما نیز تابع هستیم؛ چنین نیست و صاحب این کشور، ملت بزرگ ایران هستند و حتماً مردم و بانک مرکزی و بانک‌ها نیز در این زمینه حرف خواهند زد.»

البته این تنها حرف آقای روحانی نبود. او با تأکید بر اینکه باید واقعیت‌ها به مردم گفته شود، نقد مدیریت دولتی را زیر سوال برد و تاکید کرد «تصمیم‌گیری در کشورمان یا با دولت، یا با مجلس و یا با رهبری است و رهبری چندین بار به من گفته‌اند که با لوایح ۴ گانه مخالفتی ندارند. دولت و مجلس هم که مشکلی با آن ندارد، پس چه کسی مخالف است.»

ظریف: دوستان بدانند تصمیمی که می‌گیرند چه آثاری دارد

هرچند موافقان تصویب لوایح مرتبط با FATF  تنها به رئیس‌جمهور و مسئول دفترش ختم نمی‌شود و این نظر بخش اعظمی از وزرای دولت است که این لوایح باید تصویب شود؛ محمد جواد ظریف نیز که چندی پیش استعفایش از وزارت امور خارجه خبرساز شد، یکی از آنان است.

آقای وزیر  پیش از مطرح کردن استعفایش در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران به بررسی لوایح مرتبط با  FATF واکنش نشان داد و تصریح کرد: «دوستان هر تصمیمی بگیرند ما تبعیت می کنیم اما خوب بدانند که تصمیم آنها چه آثاری دارد. دوستان واقعیات را نگاه کنند و تصمیم بگیرند. دوستان ما نگاه کنند و بر اساس واقعیات تصمیم بگیرند، تا حالا می گفتند که «اتفاقی نمی افتد، اتفاقی نمی افتد» حالا دارند می‌بینند. دو سال است از فرصتی که توافق کرده بودیم، گذشته است. ما به حرف آنها و آنکه چه گفتند، کاری نداریم، بلکه بحثمان درباره به ارتباطات کشور خودمان است.»

معاون حقوقی رئیس‌جمهور: مجمع تشخیص در تصویب لوایح FATF همکاری جدی داشته باشد

از سوی دیگر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور نیز می‌گوید «دولت معتقد است کارشناسی تصویب لوایح چهارگانه FATF لازم است و خطرات احتمالی که تصور می‌شود، قابل مدیریت است. توقع داریم مجمع تشخیص مصلحت نظام همکاری جدی در زمینه تصویب لوایح FATF داشته باشد؛ چراکه از نظر کارشناسی، دولت، مصلحت تصویب لوایح FATF را اثبات کرده است.»

نشریه اصلاح طلب صدا: مسئولیت یک مخالفت

البته اصرار و فشار‌ها برای گرفتن جواب مثبت از مجمع درباره لوایح چهارگانه FATF به همینجا ختم نمی‌شود، برای مثال نشریه اصلاح‌طلب «صدا» در آخرین شماره اخیر خود در گزارشی تحقیقی به تشریح جزییات روابط ایران با FATF طی سال‌های ۸۹ تا ۹۷ پرداخت و مواضع مخالفان، موافقان و ساکتان الحاق ایران به لوایح FATF بررسی کرد.

این نشریه اصلاح‌طلب همچنین صفحه نخست یکی از  شماره‌های خود را به تصاویر مخالفان الحاق ایران به لوایح مرتبط با FATF با تیتر «مسئولیت یک مخالفت» اختصاص داد و مواضعی همسو با چهره‌های دولتی گرفت که به نوعی عملکرد مجمع تشخیص مصلحت را نظام را جناحی جلوه داده و بر تصویب آن اصرار داشته و دارند.

واکنش تند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اظهارات رئیس جمهور

اما ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود و اظهارات مقامات دولتی از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیر و اعضای آن با واکنش‌های تندی روبرو شد.

 آیت‌الله آملی لاریجانی در ابتدای آخرین جلسه بررسی پالرمو در سال جاری و در پاسخ به اظهارات رئیس‌جمهور گفت: «این سخن که «ده بیست نفر نمی‌توانند برای عموم مردم تصمیم بگیرند» واقعا سخن مغالطه آمیزی است و تعجب می‌کنم از آقای رئیس‌جمهور که نسبت به مسائل حقوقی هم مطلع است، چرا اینگونه سخن می‌گوید؟»

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص رسیدگی به لوایح مربوط به FATF با تاکید بر اجرای نص قانون اساسی اعلام کرد که «مقام معظم رهبری در نامه شان به مجمع تاکید کرده‌اند که این مساله با امعان نظر بررسی شود، لذا مجمع تشخیص وقت مستوفایی اختصاص داده و کمیسیون‌ها و اعضا جلسات متعدد و بحث‌های کارشناسی مفصلی کرده اند که در این مباحث از نمایندگان دولت نیز در جلسات حضور دارند و نظرشان را اعلام می‌کنند و می‌شنوند. مجمع تشخیص به دنبال مصلحت عمومی مردم است و تا نظری را با امعان به دست نیاورد طبیعتاً اقدامی نمی‌کند.»

آیت‌الله آملی لاریجانی تاکید کرد که «در هر حال مجمع تشخیص مصلحت وظیفه خودش را انجام می‌دهد و ما امیدواریم اینگونه نباشد که مسئولان عالی رتبه کشور، هر وقت باب میلشان مطلبی گفته می‌شود، بپذیرند و هر وقت خلاف میل ایشان باشد، بگویند ده بیست نفر نمی‌توانند تصمیم بگیرند چرا که اگر این منطق باب شود، فردا، مردم می‌توانند در مورد تصمیمات دولت هم این را بگویند و ما امیدواریم مطالب بیان شده دراین خصوص تصحیح و جبران شود.»

محسن رضایی: هجمه‌ها به مجمع تشخیص مصلحت نظام مشکوک است!

البته این تنها واکنش مجمع تشخیصی‌ها به اظهارات روحانی نبود و محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در نشست خبری خود پس از آخرین جلسه این نهاد در سال جاری به اظهارات رئیس‌جمهور ضمن مشکوک دانستن هجمه‌ها نسبت به مجمع، آن را ناشی از ترس جریانی از نظارت این نهاد فراجناحی دانست و تصریح کرد: «این حرف حرفی دوستانه و قانونی نیست و موضع قانونی به یک نفر یا ۳۰ نفر ارتباطی ندارد و اگر قانون به جمعی اختیار داده باشد که تصمیمی را در چارچوب قانونی مشخص بگیرد، دیگر سایر موضوعات اهمیتی ندارد. اعضای هیئت دولت کم جمعیت‌تر از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند و اگر بنا باشد بر اساس این اظهارات رئیس جمهور عمل شود، پس ایشان نیز یک نفر است و نمی‌توان که نظرات یک نفر را مبنای بسیاری از حرکات کشور قرار داد.»

وظیفه مجمع تشخیص مصلحت نظام در قانون اساسی چیست؟!

اما پرسشی که در اینجا مطرح می‌شود، وظایف مجمع در بررسی لوایح مرتبط با FATF است، آن هم در شرایطی که موافقان و مخالفان مجمع تشخیص مصلحت نظام با طیف‌های فکری‌ مختلف در حال بررسی این مسئله هستند، پس چگونه برخی شائبه جناحی شدن عملکرد این نهاد تصمیم‌گیر را به مطرح می‌کنند؟!

بر اساس آیین نامه داخلی این نهاد، مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجرای بند (۱) و (۸) اصل یکصدو دهم و اصل یکصد و دوازدهم وموارد دیگر مذکور در قانون اساسی و نیز اجرای حکم بیست و هفتم اسفندماه ۱۳۷۵ مقام معظم رهبری، موظف به «تشخیص مصلحت در موارد تعارض میان مصوبه مجلس و نظر شورای نگهبان» می‌باشد و در مقام «تعیین سیاست‌های کلی نظام» و «حل معضلات کشور» و نیز موارد مهمی که «رهبری به آن ارجاع می‌کنند» «با توجه به مجموع وظائف مقرر در قانون اساسی» به عنوان «هیات مستشاری عالی رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران»، انجام وظیفه می‌کند.

به منظور فراهم آوردن اطلاعات دقیق مربوط به مباحث و مسائلی که در مجمع مطرح می‌شوند و آماده‌سازی آن‌ها برای تصمیم‌گیری و نیز بهره‌گیری کامل از آخرین فرآورده‌های کارشناسی دستگاه‌های مسئول دولتی و استفاده از تحقیقات کاربردی، توسعه‌ای و بنیادی موسسات پژوهشی کشور، کمیسیون‌های تخصصی دائمی و نیز کمیسیون‌های خاص مرکب از اعضاء تشکیل می‌شوند.

نتیجه بررسی کمیسیون‌ها به ترتیب وصول به دبیرخانه با تقسیم مسائل به موضوعات مربوط به تشخیص مصلحت و یا حل معضل و دیگر امور و نیز با تفکیک آن‌ها به فوری وعادی، براساس دستور رئیس مجمع در دستور کار مجمع قرار می‌گیرد.

در موارد مربوط به بررسی و حل معضلات نظام (موضوع بند ۸ اصل یکصد و دهم) و تعیین سیاست‌های کلی نظام (موضوع بند ۱ اصل یکصد ودهم) و دیگر اموری که رهبری به مجمع ارجاع می‌دهند (قسمت دوم اصل یکصدو دوازدهم) شورای مجمع متشکل خواهد بود همه اعضای مجمع به استثنای فقهای شورای نگهبان، مگر فق‌هایی که عضو حقیقی نیز هستند، این جلسات حداقل با حضور دو سوم اعضاء رسمیت می‌یابند و تصمیمات درموارد مربوط به معضلات و مسائل دیگر به اکثریت مطلق اعضای حاضر معتبر خواهند بود.

سازوکار عملکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام به گونه‌ای است که تصمیمات مسائل حساس با نظر اکثریت مطلق این نهاد گرفته شده و به نوعی می‌توان عملکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام را فراجناحی خواند چراکه شخصیت‌های مختلف با تفکرات و طیف‌های مختلف در کنار یکدیگر نشسته و به تصمیم‌گیری برای مسائل حیاتی و کلان کشور می‌پردازند.

در این شرایط، عملکرد قانونی مجمع تشخیص مصلحت نظام در حالی مورد نقد و هجمه دولتی‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب قرار گرفته است نگاهی گذارا به وظیفه این نهاد رسمی به خوبی نشان می‌دهد که فارغ از رنگ‌بندی‌های سیاسی قرار است مصلحت نظام بررسی و تشخیص داده شود، نه مصلحت عده و جریانی خاص!

دولتی‌ها مسئولیت تصمیم خود را می‌پذیرند؟!

در روزهایی که بیشتر از هر زمان دیگری مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشغول بررسی و تصمیم‌گیری درباره یکی از مهمترین مسایل روز کشور است، برخی چهره‌های دولتی و احزاب سیاسی در حالی این نهاد را تحت فشار قرار می‌دهند و مدعی‌اند «مجمع تشخیص مصلحت نظام باید مسئولیت مخالفت با لوایح FATF را بپذیرد» که خودشان هیچ‌گاه حاضر نشدند تضمین دهند در صورت تصویب این لوایح همه مشکلات کشور حل شود!

این ادعا با مرور اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان در مجلس شورای اسلامی بیش از پیش جلوه واقعیت به خود می‌گیرد همان روزی که ظریف در «بهارستان» گفت: «من و رئیس‌جمهور تضمین نمی‌دهیم که با پیوستن به CFT مشکلات‌مان حل شود.»

این ترجیع بند عبارتی بود که وزیر امور خارجه کشورمان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به زبان آورد و شاید این حرف را باید صریح‌ترین اعتراف دولتی‌ها به بی اثر بودن الحاق ایران به لوایح مرتبط با FATF و عدم تضمین آنان برای حل مشکلات اقتصادی دانست.

فراموش نکنیم که چند سال قبل و در روزهایی که شرایط به مراتب متفاوت‌تر از این روزها قرار داشتیم؛ معاون وزیر امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده ایرانی گفته بود: «برجام در مرحله اجرا با هیچ‌گونه صدمه‌ای مواجه نمی‌شود، چون «کری» این تضمین را به عنوان وزیر خارجه آمریکا به صورت کتبی با امضای رسمی داده است.»

حال سوال اینجاست؛ دیروز که امضای «کری» تضمین برجام بود، چنین بلایی بر سر «برنامه جامع اقدام مشترک» آمد اما امروز که امضای هیچ فردی قرار نیست تضمین لوایح FATF شود، قرار است چه عاقبتی در انتظار این لوایح باشد؟!

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (252)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (252)شیوا طاهری بازیگر گذر از رنج ها ازدواج کرد + عکسشیوا طاهری بازیگر گذر از رنج ها ازدواج کرد + عکسفصل ۸ «بازی تاج و تخت» را دوباره بسازید!فصل ۸ «بازی تاج و تخت» را دوباره بسازید!بیوگرافی سجاد افشاریان بازیگر نقش آراز در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی سجاد افشاریان بازیگر نقش آراز در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی سجاد دیرمینا بازیگر نقش رامین در سریال دلدار + عکسبیوگرافی سجاد دیرمینا بازیگر نقش رامین در سریال دلدار + عکسچرا «صدا و سیما» با اعصاب مردم بازی می‌کند؟چرا «صدا و سیما» با اعصاب مردم بازی می‌کند؟حضور بازیگران به عنوان مجری، برای صداوسیما گران تمام شدحضور بازیگران به عنوان مجری، برای صداوسیما گران تمام شدبیوگرافی نیما رئیسی بازیگر نقش پژمان در سریال دلدار + عکسبیوگرافی نیما رئیسی بازیگر نقش پژمان در سریال دلدار + عکستهیه کننده شهرزاد درگیر اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانیتهیه کننده شهرزاد درگیر اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانیگاف جدید در قسمت پنجم سریال بازی تاج و تخت + عکسگاف جدید در قسمت پنجم سریال بازی تاج و تخت + عکستصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (251)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (251)فصل دوم عصر جدید با تغییر روی آنتن می‌رود، آرای مردمی سرنوشت سازندفصل دوم عصر جدید با تغییر روی آنتن می‌رود، آرای مردمی سرنوشت سازندمحمد ابراهیم سلطانی‌فر، مدیر دوبلاژ شبکه یک درگذشتمحمد ابراهیم سلطانی‌فر، مدیر دوبلاژ شبکه یک درگذشتنویسنده مرد عنکبوتی درگذشتنویسنده مرد عنکبوتی درگذشتچرا بنیامین حذف شد؟ گلزار و دوستان از آنتن می‌روند؟چرا بنیامین حذف شد؟ گلزار و دوستان از آنتن می‌روند؟بیوگرافی شادی مختاری بازیگر نقش ندا در سریال دلدار + عکسبیوگرافی شادی مختاری بازیگر نقش ندا در سریال دلدار + عکسبیوگرافی یوسف مرادیان بازیگر سریال از یادها رفته + عکسبیوگرافی یوسف مرادیان بازیگر سریال از یادها رفته + عکسبیوگرافی حسام محمودی بازیگر نقش امیر (سامان) در سریال دلدار + عکسبیوگرافی حسام محمودی بازیگر نقش امیر (سامان) در سریال دلدار + عکسبیوگرافی ندا جبرائیلی بازیگر نقش لیلا در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی ندا جبرائیلی بازیگر نقش لیلا در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی سوگل خلیق بازیگر نقش رونا در سریال دلدار + عکسبیوگرافی سوگل خلیق بازیگر نقش رونا در سریال دلدار + عکستصاویر جدید رضا رشیدپور که بهت مخاطبانش را به دنبال داشتتصاویر جدید رضا رشیدپور که بهت مخاطبانش را به دنبال داشتجواد رضویان مجری جشن رمضان شبکه پنج شدجواد رضویان مجری جشن رمضان شبکه پنج شدچرا نباید دستمزد بازیگران به ریال پرداخت شود؟چرا نباید دستمزد بازیگران به ریال پرداخت شود؟نتیجه کپی‌کاری تهمینه میلانی مشخص شدنتیجه کپی‌کاری تهمینه میلانی مشخص شدتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (250)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (250)
ترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبهنام صفوی درگذشتبهنام صفوی درگذشتاسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شداسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شدامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدچرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟چرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟حامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونحامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونبرنامه کنسرت های اردیبهشت 98برنامه کنسرت های اردیبهشت 98منیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتمنیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکبه «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟به «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاناستاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهراننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهرانشورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟شورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟همکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیهمکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ  در مرکز روان درمانی بستری شدبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ در مرکز روان درمانی بستری شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانرپر سیاه‌پوست به قتل رسیدرپر سیاه‌پوست به قتل رسید
کریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟