Sunday, 24 March 2019|يکشنبه، 4 فروردين، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 45 نفر

مروری بر گذشته

پیام تبریک عید ۹۸ ؛ از پیام های رسمی تا طنز و دوستانه
پیام تبریک عید ۹۸ ؛ از پیام های رسمی تا طنز و دوستانه
عناوین روزنامه های یکشنبه 26 اسفند 1397
عناوین روزنامه های یکشنبه 26 اسفند 1397
گشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیان
گشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیان
مقایسه ارزش غذایی شیرینی‌های محبوب نوروزی
مقایسه ارزش غذایی شیرینی‌های محبوب نوروزی
برای نخستین بار در دنیا جراحی مغز با کمک 5G از راه دور انجام شد
برای نخستین بار در دنیا جراحی مغز با کمک 5G از راه دور انجام شد
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 28 اسفند 1397
عناوین روزنامه های ورزشی سه شنبه 28 اسفند 1397
فال امروز پنجشنبه 23 اسفند 1397
فال امروز پنجشنبه 23 اسفند 1397
این میوه ها دشمن یبوست هستند
این میوه ها دشمن یبوست هستند
عناوین روزنامه های سه شنبه 28 اسفند 1397
عناوین روزنامه های سه شنبه 28 اسفند 1397
مقایسه قیمت خودروهای داخلی در اسفند 97 با اسفند 96 ؛ فقط در یک سال!
مقایسه قیمت خودروهای داخلی در اسفند 97 با اسفند 96 ؛ فقط در یک سال!
نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰
نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰
زنان زندانی به‌جای زندان با دستبند‌ الکترونیک در کنار خانواده می‌مانند
زنان زندانی به‌جای زندان با دستبند‌ الکترونیک در کنار خانواده می‌مانند
مدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»
مدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»
عناوین روزنامه های پنجشنبه 23 اسفند 1397
عناوین روزنامه های پنجشنبه 23 اسفند 1397
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 27 اسفند 97
قیمت خودروهای وارداتی در نمایندگی و بازار ایران – 27 اسفند 97
معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸
معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸
اس ام اس های تبریک عید نوروز ۹۸
اس ام اس های تبریک عید نوروز ۹۸
نشانه‌های هک شدن گوشی چیست؟
نشانه‌های هک شدن گوشی چیست؟
تقسیم رحم بین خواهر و برادر دوقلو، تاثیری مخرب بر فرزند دختر دارد
تقسیم رحم بین خواهر و برادر دوقلو، تاثیری مخرب بر فرزند دختر دارد
عناوین روزنامه های دوشنبه 27 اسفند 1397
عناوین روزنامه های دوشنبه 27 اسفند 1397

باورهای رایج اما غلط درباره «اسپرم» و ویژگی های آن

تاریخ انتشار: دوشنبه، 6 اسفند، 1397 زناشویی ، دانستنیهای جنسی
+ A -

طبق اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، بیشتر مردان با هر بار انزال ۳۹ تا ۹۲۹ میلیون اسپرم تولید می کنند. بدیهی است که اسپرم نقش مهمی در ادامه حیات بشری دارد و بدون این ماده باروری بی معنا است. اما از این سلول های ارزشمند واقعاً چقدر می دانید؟ بسیاری از باورهای رایجی که در مورد اسپرم وجود دارد صرفاً یک شایعه هستند و پایه و اساس علمی دارند. در ادامه به تعدادی از این باورهای غلط اما رایج درباره ی اسپرم می پردازیم.

۱- مایع پیش منی زن را باردار نمی کند

مایع پیش منی یعنی همان مایع منی مانندی که گاهی قبل از انزال از آلت تناسلی مردان خارج می شود، در واقع نوعی ماده ی نرم کننده است که توسط غده ی پروستات در زیر مثانه، به منظور آماده کردن محیط برای خروج منی تولید می شود. اما این احتمال، هر چند اندک وجود دارد که مایع پیش منی هم حاوی اسپرم هایی باشد که به اندازه ی کافی قابلیت حیات داشته باشند و باعث باردار شدن زن شوند.

به گفته ی کارشناسان، همیشه این احتمال وجود دارد که در مایع پیش منی اسپرم وجود داشته باشد، به ویژه اگر مرد قبل از دخول، برای تحریک آلت جنسی خود، استمناء کرده باشد. به لحاظ علمی، هر چیزی که در اثر انزال تولید می شود، می تواند حاوی مقادیری سلول اسپرم باشد.

اگر از بابت باردار شدن نگران هستید، با استفاده از روش های ضد بارداری ای مثل کاندوم، دیگر مشکلی نخواهید داشت.

۲- مایع منی ارزش غذایی دارد

اسپرم های درون مایع منی حاوی مقدار زیادی ماده ی فروکتوز هستند که نوعی قند طبیعی است. اما در اسید معده چیزی از ارزش غذایی اندک مایع انزال باقی نمی ماند.

گرچه تحقیقات نشان داده داشتن یک رژیم غذایی سالم، کیفیت مایع منی را بالا می برد، اما خود این مایع ارزش غذایی ای ندارد.

۳- اسپرم ها می توانند تا چندین روز روی چیزهایی مثل ملافه، لباس زیر و حوله زنده بمانند

اسپرم ها معمولاً قادر نیستند بیشتر از چند لحظه روی لباس، پوست و دیگر سطوح زنده بمانند. مایع منی وقتی خشک می شود یا در معرض دمای شدید (سرما یا گرما) قرار می گیرد، توانایی اسپرم درون آن برای بارور کردن تخمک به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند.

بعضی تصور می کنند اگر زنی روی تختی که یک مرد قبلاً روی آن انزال داشته بخوابد ممکن است باردار شود، اما این تصور کاملاً اشتباه است. برای اینکه زنی باردار شود، اسپرم باید بلافاصله بعد از خارج شدن از آلت تناسلی مرد، درون بدن زن قرار بگیرد.

با این حال، اسپرم ها درون رحم زن می توانند تا پنج روز زنده بمانند. به همین دلیل است که از لحاظ علمی، در صورت برقراری رابطه ی جنسی در دوران قاعدگی، باردار شدن زن امری امکان پذیر است.

۴- اسپرم های مردان در تمام دوران زندگی آن ها کیفیت ثابتی دارند

درست است که مردان معمولاً تا زمانی که توانایی تولید اسپرم داشته باشند می توانند صاحب فرزند شوند، اما این بدان معنی نیست که کیفیت اسپرم های یک مرد در طول زمان هیچ تغییری نمی کند.

گرچه بدن مردان تا زمان مرگ هر روز اسپرم های جدیدی تولید می کند، اما تحقیقات نشان می دهد با افزایش سن، توانایی ساختار ژنتیکی برای ترمیم سلول های معیوب اسپرم کاهش پیدا می کند.

این بدان معنی است که با بالا رفتن سن، از کیفیت اسپرم ها کم می شود. به همین دلیل احتمال اینکه مردان بالای پنجاه سال، صاحب فرزندانی با ناهنجاری ها یا بیماری های ژنتیکی شوند بیشتر است. هچنین برخی شواهد نشان می دهد با بالا رفتن سن پدر ممکن است ریسک سقط جنین افزایش پیدا کند.

۵- مواد غذایی ای که مردان می خورند تأثیری روی مایع منی آن ها ندارد

داشتن یک رژیم غذایی سالم برای سلامت عمومی بدن ضروری است اما این مسأله احتمالا روی اسپرم های مردان هم تأثیر می گذارد.

یک رژیم غذایی نامناسب می تواند از قابلیت حیات اسپرم ها کم کند، یعنی اسپرم ها نمی توانند آن قدری که باید سریع حرکت کنند چون نیروی کافی برای تولید انرژی ندارند.

از طرفی این تصور وجود دارد که مصرف بعضی از مواد غذایی روی مزه ی مایع منی تأثیر می گذارد. به گفته ی کارشناسان، بسته به مواد غذایی ای که مرد مصرف می کند مزه ی مایع منی او هم می تواند تغییر کند، اما این تغییر در مزه برای بیشتر افراد محسوس نیست.

۶- مقدار منی ای که در بدن مرد تولید می شود به میزان لذت بردن او از رابطه ی جنسی بستگی دارد

یکی از باورهای رایج اما اشتباهی که وجود دارد این است که اگر بعد از انزال یک مرد، منی کمی تولید شود، به این معنی است که او از رابطه ی جنسی اش زیاد لذت نبرده است. به همین ترتیب، بعضی تصور می کنند اگر هنگام انزال منی زیادی تولید شود، این مسأله کیفیت و لذت بخشی زیاد رابطه ی جنسی را نشان می دهد.

اما طبق گفته ی کارشناسان، این تصور کاملا اشتباه است. گرچه بدن بعضی مردان بعد از انزال مایع منی کمی تولید می کند و این مسأله کاملاً طبیعی است، اما کم بودن مقدار منی معمولاً به این معنی است که انزال قبل از آن رخ داده است که غده های تولید کننده ی منی به اندازه ی کافی تحریک شوند و فرصت آن را پیدا کنند که به تدریج منی بیشتری تولید کنند.

کلید حل این مسأله، تحریک ناقص است، یعنی حالتی که در آن مرد آماده ی انزال است اما خود مانع از وقوع آن می شود. با تکرار چندین باره ی چنین حالتی، علاوه بر مقدار مایع منی، میزان تحریک شدگی و فشار خروج منی هم افزایش پیدا می کند و در نتیجه، انزال به شکل قابل توجهی رخ می دهد.

نکته ی کلیدی این است که اگر از بابت مقدار مایع منی خود نگران هستید، روش تحریک تدریجی و به تأخیر انداختن انزال، احتمالاً برایتان کارساز خواهد بود.

۷- اسپرم ها مستقیم به سمت تخمک حرکت می کنند

وظیفه ی اصلی یک سلول اسپرم این است که با سرعت هر چه تمام تر، خود را به یک تخمک برساند، اما اسپرم ها معمولاً در یک مسیر مستقیم حرکت نمی کنند. در عوض، معمولاً یک مسیر پر پیچ و خم را تا رسیدن به خط پایان طی می کنند.

سلول های اسپرم با یک حرکت مارپیچ به سمت تخمک شناور می شوند. دم اسپرم، مانند دم سگ ها با شدت زیادی تکان می خورد و به این ترتیب اسپرم را در مسیر حرکتش پیوسته به جلو می راند.

این حرکت نامنظم بین تمامی سلول های اسپرم رقابت ایجاد می کند، یعنی اسپرمی که علیرغم این حرکت مارپیچ بتواند با بیشترین سرعت، زودتر از بقیه خودش را به تخمک برساند، می تواند آن را بارور کند.

۸- هرچه غلظت مایع منی بیشتر باشد، یعنی مرد قدرت باروری بیشتری دارد

غلظت مایع منی یک مرد لزوماً ارتباطی به قدرت باروری او ندارد. گرچه بعضی مردان ممکن است به خاطر رقیق تر بودن مایع منی خود و کمتر بودن غلظت آن نگران باشند، اما غلظت مایع انزال معمولاً هیچ ارتباطی به توانایی فرزند آوری یک مرد ندارد.

غلظت مایع منی به عوامل مختلف و زیادی بستگی دارد که اصلی ترین آن ها، مدت زمان تحریک شدن است. اگر آلت تناسلی مرد طی مدت کوتاهی تحریک شود و در نتیجه انزال سریع تر رخ دهد، غلظت مایع منی کاهش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این، مسائلی مانند رژیم غذایی و سلامت عمومی مرد هم می تواند روی مایع منی تأثیر بگذارد.

غده ی پروستات است که محتویات مایع منی را تعیین می کند. بنابراین اگر مردی بیمار باشد، کیفیت منی او هم تحت تأثیر این مسأله قرار خواهد گرفت.

۹- باردار شدن زن بیشتر از هر چیزی به مقدار مایع منی ای بستگی دارد که در بدن مرد تولید می شود

در بحث باردار شدن زن، مقدار مایع منی چندان اهمیتی ندارد.

چیزی که اهمیت دارد کیفیت و تمرکز اسپرم ها است. کار مایع منی فقط محافظت از اسپرم ها است، اما سلول های اسپرم فارغ از مقدار مایعی که آن ها را وارد بدن زن کرده، می توانند خود را شناکنان به هر جایی که باید برسانند.

این بدان معنی است که مایع انزال تا زمانی که به اندازه ی کافی اسپرم های باکیفیت داشته باشد، در مجموع فارغ از مقدارش، می تواند یک تخمک را بارور کند.

۱۰- شلوارها و لباس زیرهای تنگ هیچ تأثیری روی اسپرم های مردان ندارند

لباس های تنگ در حقیقت تأثیر قابل توجهی روی قدرت باروری مردان دارند. به گفته ی کارشناسان، سلول های اسپرم برای زنده ماندن به تعادل دمایی دقیقی نیاز دارند. لباس یا لباس زیری که به بیضه ها فشار وارد کند و آن ها را به بدن بچسباند، باعث بالا رفتن دمای داخلی بیضه ها می شود، در نتیجه کیفیت و کمیت اسپرم های درون آن ها کاهش پیدا می کند.

تحقیقات نشان می دهد ورزشکاران حرفه ای که برای تسکین عضلات خود حمام های داغ و طولانی می کنند، به دلیل برهم خوردن تعادل دمایی و افزایش دمای بیضه ها، قدرت باروری آن ها به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند. بنابراین، بدیهی است که لباس زیرهای تنگ برای استفاده ی روزانه مناسب نیستند.

۱۱- اسپرم همه ی مردان ویژگی ها و رفتارهای یکسانی دارد

اسپرم های هر مردی منحصر به خود او است. آن ها علاوه بر اینکه حامل اطلاعات ژنتیکی منحصر به فردی هستند، می توانند در هر مردی رفتار متفاوتی داشته باشند.

اسپرم ها رفتارهای بسیار متنوعی دارند. این مسأله به ژنتیک مرد، اینکه به بیماری یا ناهنجاری ای مبتلا باشد یا نه و کیفیت سیستم ایمنی بدن او بستگی دارد.

حفظ تناسب اندام و جلوگیری از بیمار شدن خود، می تواند این اطمینان را به مردان بدهد که نحوه ی رفتار اسپرم های آن ها به گونه ای خواهد بود که احتمال بارداری موفق و سالم بودن فرزندان شان افزایش پیدا می کند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

گشتی نوروزی در پر بیننده‌ترین صفحات اینستاگرام: از «کریس رونالدو» تا «کارداشیان‌ها»گشتی نوروزی در پر بیننده‌ترین صفحات اینستاگرام: از «کریس رونالدو» تا «کارداشیان‌ها»گشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیانگشتی نوروزی در پر بیننده ترین صفحات اینستاگرام ایرانیانشایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کردشایعه: عادل فردوسی‌ پور امشب از برنامه نود خداحافظی خواهد کردتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (245)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (245)نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰نگاهی بر کارنامه نرگس آبیار؛ پرکارترین کارگردان زن دهه‌ ۹۰زمان پخش برنامه‌های دورهمی و خندوانه در نوروز 98 مشخص شدزمان پخش برنامه‌های دورهمی و خندوانه در نوروز 98 مشخص شدمدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»مدت زمان هر یک از ۶ اپیزود فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸معرفی سریال ها و برنامه های صدا و سیما در نوروز ۹۸مصطفی زمانی از سریال شهرزاد و فضای مجازی می‌گویدمصطفی زمانی از سریال شهرزاد و فضای مجازی می‌گویدمحمدرضا گلزار به منتقدان مسابقه برنده باش واکنش نشان دادمحمدرضا گلزار به منتقدان مسابقه برنده باش واکنش نشان دادحمید گودرزی از دعوت افراد شناخته شده به مسابقه پنج ستاره می‌گویدحمید گودرزی از دعوت افراد شناخته شده به مسابقه پنج ستاره می‌گویدنسخه نمایش خانگی فیلم هزارپا بیش از سه ساعت زمان داردنسخه نمایش خانگی فیلم هزارپا بیش از سه ساعت زمان داردرضا رویگری: باید اجاره خانه بدهم ولی پول ندارم!رضا رویگری: باید اجاره خانه بدهم ولی پول ندارم!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (244)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (244)ششمین ازدواج جنیفر لوپز؛ مروری بر همه آن‌ها!ششمین ازدواج جنیفر لوپز؛ مروری بر همه آن‌ها!فصل تازه کلاه قرمزی تولید می شود؛ امکان پخش در نوروز 98فصل تازه کلاه قرمزی تولید می شود؛ امکان پخش در نوروز 98صد سال تنهایی، رمان معروف گابریل گارسیا مارکز سریال می‌شودصد سال تنهایی، رمان معروف گابریل گارسیا مارکز سریال می‌شودسرنوشت اپیزود ویژه «پایتخت» چه شد؟سرنوشت اپیزود ویژه «پایتخت» چه شد؟چند فیلم ایرانی دیدنی، با حال و هوای نوروزچند فیلم ایرانی دیدنی، با حال و هوای نوروزشهاب حسینی راوی مجموعه شکرستان ویژه نوروز شدشهاب حسینی راوی مجموعه شکرستان ویژه نوروز شدفیلم سینمایی آدولف هیتلر ساخته میشودفیلم سینمایی آدولف هیتلر ساخته میشودنان‌ پختن لیلا اوتادی در چادر قشقایی + عکسنان‌ پختن لیلا اوتادی در چادر قشقایی + عکسسریال Game of Thrones و 10 نکته جالب درباره استارک‎های وینترفلسریال Game of Thrones و 10 نکته جالب درباره استارک‎های وینترفلتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (243)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (243)فروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشورفروش مستند جنجالی مایکل جکسون به ۱۳۰ کشور
مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!علی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شدعلی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شداز راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟از راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟ماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگیماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگییک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدندیک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدنداعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»اعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»بنیامین بهادری عزادار شدبنیامین بهادری عزادار شدکنسرت بابک جهانبخش در کاشان لغو شدکنسرت بابک جهانبخش در کاشان لغو شدحمید حامی ممنوع‌الفعالیت شدحمید حامی ممنوع‌الفعالیت شدلیدی گاگا به شایعات پایان داد/ تکذیب روابط عاشقانه با بردلی کوپرلیدی گاگا به شایعات پایان داد/ تکذیب روابط عاشقانه با بردلی کوپرغلامحسین بنان، صدای مخملی آواز ایرانغلامحسین بنان، صدای مخملی آواز ایرانمادران سلبریتی پرور + تصاویرمادران سلبریتی پرور + تصاویربرنامه کنسرت های تهران تا آخر اسفند ۹۷برنامه کنسرت های تهران تا آخر اسفند ۹۷بیوگرافی رامین مهمانپرست و همسر اولش فاطمه یعقوبی + عکسبیوگرافی رامین مهمانپرست و همسر اولش فاطمه یعقوبی + عکسانتقاد رضا صادقی به پرحاشیه ترین جشنواره موسیقی فجرانتقاد رضا صادقی به پرحاشیه ترین جشنواره موسیقی فجرجشنواره موسیقی فجر با صندلی های خالیجشنواره موسیقی فجر با صندلی های خالیجمال سند السویدی در بین نامزدهای نوبلجمال سند السویدی در بین نامزدهای نوبلمقاله مدرس موسیقی ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی یونان شدمقاله مدرس موسیقی ایرانی برنده جایزه جهانی مجمع موسیقی شناسی یونان شدحمید سعیدی، نوازنده ایرانی در میان برندگان جوایز موسیقی گرمیحمید سعیدی، نوازنده ایرانی در میان برندگان جوایز موسیقی گرمیمهدی یراحی هم ممنوع الفعالیت شد +عکسمهدی یراحی هم ممنوع الفعالیت شد +عکسعکس های جدید نگین پارسا نوازنده + ماجرای تک خوانی در کنسرت حمید عسگریعکس های جدید نگین پارسا نوازنده + ماجرای تک خوانی در کنسرت حمید عسگریحمید عسکری ممنوع‌ الکار شدحمید عسکری ممنوع‌ الکار شددردسرهای رضا ضراب برای همسرش ابرو گوندش خواننده ترک!!دردسرهای رضا ضراب برای همسرش ابرو گوندش خواننده ترک!!
علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟دل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسدل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانی