Friday, 24 May 2019|جمعه، 3 خرداد، 1398|اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم|افراد آنلاین: 39 نفر

مروری بر گذشته

پایان بازی میلیاردر پوشالی فوتبال: ۲۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق برای حسین هدایتی
پایان بازی میلیاردر پوشالی فوتبال: ۲۰ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق برای حسین هدایتی
فال امروز پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398
فال امروز پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398
اگر دنبال لاغری هستید رژیم کتو را هم انتخاب کنید
اگر دنبال لاغری هستید رژیم کتو را هم انتخاب کنید
فال امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
فال امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 1398
برترین برنده نخل طلای کن مشخص شد/ فیلم کیارستمی در رده ۲۵
برترین برنده نخل طلای کن مشخص شد/ فیلم کیارستمی در رده ۲۵
عناوین روزنامه های پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
آیا تجویز آکسی توسین برای مادران باردار منجر به تغییر شخصیت نوزاد می شود؟
آیا تجویز آکسی توسین برای مادران باردار منجر به تغییر شخصیت نوزاد می شود؟
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 28 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 28 اردیبهشت 1398
تهیه کننده شهرزاد درگیر اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانی
تهیه کننده شهرزاد درگیر اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانی
آیا عسل جایگزین مناسبی برای شکر است؟
آیا عسل جایگزین مناسبی برای شکر است؟
فرنی گل سرخ؛ سفره افطارتان را خوش‌عطر کنید!
فرنی گل سرخ؛ سفره افطارتان را خوش‌عطر کنید!
استفاده از زهر عقرب در تشخیص تومورهای سرطانی مهلک
استفاده از زهر عقرب در تشخیص تومورهای سرطانی مهلک
حضور بازیگران به عنوان مجری، برای صداوسیما گران تمام شد
حضور بازیگران به عنوان مجری، برای صداوسیما گران تمام شد
فال امروز چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398
فال امروز چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398
فال امروز جمعه 27 اردیبهشت 1398
فال امروز جمعه 27 اردیبهشت 1398
حکم حسین هدایتی صادر شد
حکم حسین هدایتی صادر شد
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398
درد لگن؛ علل، علائم و راه‌های پیشگیری از آن
درد لگن؛ علل، علائم و راه‌های پیشگیری از آن
نیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشت
نیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشت

باورهای رایج اما غلط درباره «اسپرم» و ویژگی های آن

تاریخ انتشار: دوشنبه، 6 اسفند، 1397 زناشویی ، دانستنیهای جنسی
+ A -

طبق اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، بیشتر مردان با هر بار انزال ۳۹ تا ۹۲۹ میلیون اسپرم تولید می کنند. بدیهی است که اسپرم نقش مهمی در ادامه حیات بشری دارد و بدون این ماده باروری بی معنا است. اما از این سلول های ارزشمند واقعاً چقدر می دانید؟ بسیاری از باورهای رایجی که در مورد اسپرم وجود دارد صرفاً یک شایعه هستند و پایه و اساس علمی دارند. در ادامه به تعدادی از این باورهای غلط اما رایج درباره ی اسپرم می پردازیم.

۱- مایع پیش منی زن را باردار نمی کند

مایع پیش منی یعنی همان مایع منی مانندی که گاهی قبل از انزال از آلت تناسلی مردان خارج می شود، در واقع نوعی ماده ی نرم کننده است که توسط غده ی پروستات در زیر مثانه، به منظور آماده کردن محیط برای خروج منی تولید می شود. اما این احتمال، هر چند اندک وجود دارد که مایع پیش منی هم حاوی اسپرم هایی باشد که به اندازه ی کافی قابلیت حیات داشته باشند و باعث باردار شدن زن شوند.

به گفته ی کارشناسان، همیشه این احتمال وجود دارد که در مایع پیش منی اسپرم وجود داشته باشد، به ویژه اگر مرد قبل از دخول، برای تحریک آلت جنسی خود، استمناء کرده باشد. به لحاظ علمی، هر چیزی که در اثر انزال تولید می شود، می تواند حاوی مقادیری سلول اسپرم باشد.

اگر از بابت باردار شدن نگران هستید، با استفاده از روش های ضد بارداری ای مثل کاندوم، دیگر مشکلی نخواهید داشت.

۲- مایع منی ارزش غذایی دارد

اسپرم های درون مایع منی حاوی مقدار زیادی ماده ی فروکتوز هستند که نوعی قند طبیعی است. اما در اسید معده چیزی از ارزش غذایی اندک مایع انزال باقی نمی ماند.

گرچه تحقیقات نشان داده داشتن یک رژیم غذایی سالم، کیفیت مایع منی را بالا می برد، اما خود این مایع ارزش غذایی ای ندارد.

۳- اسپرم ها می توانند تا چندین روز روی چیزهایی مثل ملافه، لباس زیر و حوله زنده بمانند

اسپرم ها معمولاً قادر نیستند بیشتر از چند لحظه روی لباس، پوست و دیگر سطوح زنده بمانند. مایع منی وقتی خشک می شود یا در معرض دمای شدید (سرما یا گرما) قرار می گیرد، توانایی اسپرم درون آن برای بارور کردن تخمک به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند.

بعضی تصور می کنند اگر زنی روی تختی که یک مرد قبلاً روی آن انزال داشته بخوابد ممکن است باردار شود، اما این تصور کاملاً اشتباه است. برای اینکه زنی باردار شود، اسپرم باید بلافاصله بعد از خارج شدن از آلت تناسلی مرد، درون بدن زن قرار بگیرد.

با این حال، اسپرم ها درون رحم زن می توانند تا پنج روز زنده بمانند. به همین دلیل است که از لحاظ علمی، در صورت برقراری رابطه ی جنسی در دوران قاعدگی، باردار شدن زن امری امکان پذیر است.

۴- اسپرم های مردان در تمام دوران زندگی آن ها کیفیت ثابتی دارند

درست است که مردان معمولاً تا زمانی که توانایی تولید اسپرم داشته باشند می توانند صاحب فرزند شوند، اما این بدان معنی نیست که کیفیت اسپرم های یک مرد در طول زمان هیچ تغییری نمی کند.

گرچه بدن مردان تا زمان مرگ هر روز اسپرم های جدیدی تولید می کند، اما تحقیقات نشان می دهد با افزایش سن، توانایی ساختار ژنتیکی برای ترمیم سلول های معیوب اسپرم کاهش پیدا می کند.

این بدان معنی است که با بالا رفتن سن، از کیفیت اسپرم ها کم می شود. به همین دلیل احتمال اینکه مردان بالای پنجاه سال، صاحب فرزندانی با ناهنجاری ها یا بیماری های ژنتیکی شوند بیشتر است. هچنین برخی شواهد نشان می دهد با بالا رفتن سن پدر ممکن است ریسک سقط جنین افزایش پیدا کند.

۵- مواد غذایی ای که مردان می خورند تأثیری روی مایع منی آن ها ندارد

داشتن یک رژیم غذایی سالم برای سلامت عمومی بدن ضروری است اما این مسأله احتمالا روی اسپرم های مردان هم تأثیر می گذارد.

یک رژیم غذایی نامناسب می تواند از قابلیت حیات اسپرم ها کم کند، یعنی اسپرم ها نمی توانند آن قدری که باید سریع حرکت کنند چون نیروی کافی برای تولید انرژی ندارند.

از طرفی این تصور وجود دارد که مصرف بعضی از مواد غذایی روی مزه ی مایع منی تأثیر می گذارد. به گفته ی کارشناسان، بسته به مواد غذایی ای که مرد مصرف می کند مزه ی مایع منی او هم می تواند تغییر کند، اما این تغییر در مزه برای بیشتر افراد محسوس نیست.

۶- مقدار منی ای که در بدن مرد تولید می شود به میزان لذت بردن او از رابطه ی جنسی بستگی دارد

یکی از باورهای رایج اما اشتباهی که وجود دارد این است که اگر بعد از انزال یک مرد، منی کمی تولید شود، به این معنی است که او از رابطه ی جنسی اش زیاد لذت نبرده است. به همین ترتیب، بعضی تصور می کنند اگر هنگام انزال منی زیادی تولید شود، این مسأله کیفیت و لذت بخشی زیاد رابطه ی جنسی را نشان می دهد.

اما طبق گفته ی کارشناسان، این تصور کاملا اشتباه است. گرچه بدن بعضی مردان بعد از انزال مایع منی کمی تولید می کند و این مسأله کاملاً طبیعی است، اما کم بودن مقدار منی معمولاً به این معنی است که انزال قبل از آن رخ داده است که غده های تولید کننده ی منی به اندازه ی کافی تحریک شوند و فرصت آن را پیدا کنند که به تدریج منی بیشتری تولید کنند.

کلید حل این مسأله، تحریک ناقص است، یعنی حالتی که در آن مرد آماده ی انزال است اما خود مانع از وقوع آن می شود. با تکرار چندین باره ی چنین حالتی، علاوه بر مقدار مایع منی، میزان تحریک شدگی و فشار خروج منی هم افزایش پیدا می کند و در نتیجه، انزال به شکل قابل توجهی رخ می دهد.

نکته ی کلیدی این است که اگر از بابت مقدار مایع منی خود نگران هستید، روش تحریک تدریجی و به تأخیر انداختن انزال، احتمالاً برایتان کارساز خواهد بود.

۷- اسپرم ها مستقیم به سمت تخمک حرکت می کنند

وظیفه ی اصلی یک سلول اسپرم این است که با سرعت هر چه تمام تر، خود را به یک تخمک برساند، اما اسپرم ها معمولاً در یک مسیر مستقیم حرکت نمی کنند. در عوض، معمولاً یک مسیر پر پیچ و خم را تا رسیدن به خط پایان طی می کنند.

سلول های اسپرم با یک حرکت مارپیچ به سمت تخمک شناور می شوند. دم اسپرم، مانند دم سگ ها با شدت زیادی تکان می خورد و به این ترتیب اسپرم را در مسیر حرکتش پیوسته به جلو می راند.

این حرکت نامنظم بین تمامی سلول های اسپرم رقابت ایجاد می کند، یعنی اسپرمی که علیرغم این حرکت مارپیچ بتواند با بیشترین سرعت، زودتر از بقیه خودش را به تخمک برساند، می تواند آن را بارور کند.

۸- هرچه غلظت مایع منی بیشتر باشد، یعنی مرد قدرت باروری بیشتری دارد

غلظت مایع منی یک مرد لزوماً ارتباطی به قدرت باروری او ندارد. گرچه بعضی مردان ممکن است به خاطر رقیق تر بودن مایع منی خود و کمتر بودن غلظت آن نگران باشند، اما غلظت مایع انزال معمولاً هیچ ارتباطی به توانایی فرزند آوری یک مرد ندارد.

غلظت مایع منی به عوامل مختلف و زیادی بستگی دارد که اصلی ترین آن ها، مدت زمان تحریک شدن است. اگر آلت تناسلی مرد طی مدت کوتاهی تحریک شود و در نتیجه انزال سریع تر رخ دهد، غلظت مایع منی کاهش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این، مسائلی مانند رژیم غذایی و سلامت عمومی مرد هم می تواند روی مایع منی تأثیر بگذارد.

غده ی پروستات است که محتویات مایع منی را تعیین می کند. بنابراین اگر مردی بیمار باشد، کیفیت منی او هم تحت تأثیر این مسأله قرار خواهد گرفت.

۹- باردار شدن زن بیشتر از هر چیزی به مقدار مایع منی ای بستگی دارد که در بدن مرد تولید می شود

در بحث باردار شدن زن، مقدار مایع منی چندان اهمیتی ندارد.

چیزی که اهمیت دارد کیفیت و تمرکز اسپرم ها است. کار مایع منی فقط محافظت از اسپرم ها است، اما سلول های اسپرم فارغ از مقدار مایعی که آن ها را وارد بدن زن کرده، می توانند خود را شناکنان به هر جایی که باید برسانند.

این بدان معنی است که مایع انزال تا زمانی که به اندازه ی کافی اسپرم های باکیفیت داشته باشد، در مجموع فارغ از مقدارش، می تواند یک تخمک را بارور کند.

۱۰- شلوارها و لباس زیرهای تنگ هیچ تأثیری روی اسپرم های مردان ندارند

لباس های تنگ در حقیقت تأثیر قابل توجهی روی قدرت باروری مردان دارند. به گفته ی کارشناسان، سلول های اسپرم برای زنده ماندن به تعادل دمایی دقیقی نیاز دارند. لباس یا لباس زیری که به بیضه ها فشار وارد کند و آن ها را به بدن بچسباند، باعث بالا رفتن دمای داخلی بیضه ها می شود، در نتیجه کیفیت و کمیت اسپرم های درون آن ها کاهش پیدا می کند.

تحقیقات نشان می دهد ورزشکاران حرفه ای که برای تسکین عضلات خود حمام های داغ و طولانی می کنند، به دلیل برهم خوردن تعادل دمایی و افزایش دمای بیضه ها، قدرت باروری آن ها به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند. بنابراین، بدیهی است که لباس زیرهای تنگ برای استفاده ی روزانه مناسب نیستند.

۱۱- اسپرم همه ی مردان ویژگی ها و رفتارهای یکسانی دارد

اسپرم های هر مردی منحصر به خود او است. آن ها علاوه بر اینکه حامل اطلاعات ژنتیکی منحصر به فردی هستند، می توانند در هر مردی رفتار متفاوتی داشته باشند.

اسپرم ها رفتارهای بسیار متنوعی دارند. این مسأله به ژنتیک مرد، اینکه به بیماری یا ناهنجاری ای مبتلا باشد یا نه و کیفیت سیستم ایمنی بدن او بستگی دارد.

حفظ تناسب اندام و جلوگیری از بیمار شدن خود، می تواند این اطمینان را به مردان بدهد که نحوه ی رفتار اسپرم های آن ها به گونه ای خواهد بود که احتمال بارداری موفق و سالم بودن فرزندان شان افزایش پیدا می کند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

برترین برنده نخل طلای کن مشخص شد/ فیلم کیارستمی در رده ۲۵برترین برنده نخل طلای کن مشخص شد/ فیلم کیارستمی در رده ۲۵سریال پایتخت ۶ برای نوروز ۹۹ آماده می‌شودسریال پایتخت ۶ برای نوروز ۹۹ آماده می‌شودسریال بازی تاج و تخت باز هم سوژه شد!سریال بازی تاج و تخت باز هم سوژه شد!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (252)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (252)شیوا طاهری بازیگر گذر از رنج ها ازدواج کرد + عکسشیوا طاهری بازیگر گذر از رنج ها ازدواج کرد + عکسفصل ۸ «بازی تاج و تخت» را دوباره بسازید!فصل ۸ «بازی تاج و تخت» را دوباره بسازید!بیوگرافی سجاد افشاریان بازیگر نقش آراز در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی سجاد افشاریان بازیگر نقش آراز در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی سجاد دیرمینا بازیگر نقش رامین در سریال دلدار + عکسبیوگرافی سجاد دیرمینا بازیگر نقش رامین در سریال دلدار + عکسچرا «صدا و سیما» با اعصاب مردم بازی می‌کند؟چرا «صدا و سیما» با اعصاب مردم بازی می‌کند؟حضور بازیگران به عنوان مجری، برای صداوسیما گران تمام شدحضور بازیگران به عنوان مجری، برای صداوسیما گران تمام شدبیوگرافی نیما رئیسی بازیگر نقش پژمان در سریال دلدار + عکسبیوگرافی نیما رئیسی بازیگر نقش پژمان در سریال دلدار + عکستهیه کننده شهرزاد درگیر اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانیتهیه کننده شهرزاد درگیر اختلاس ۱۰۰ میلیارد تومانیگاف جدید در قسمت پنجم سریال بازی تاج و تخت + عکسگاف جدید در قسمت پنجم سریال بازی تاج و تخت + عکستصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (251)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (251)فصل دوم عصر جدید با تغییر روی آنتن می‌رود، آرای مردمی سرنوشت سازندفصل دوم عصر جدید با تغییر روی آنتن می‌رود، آرای مردمی سرنوشت سازندمحمد ابراهیم سلطانی‌فر، مدیر دوبلاژ شبکه یک درگذشتمحمد ابراهیم سلطانی‌فر، مدیر دوبلاژ شبکه یک درگذشتنویسنده مرد عنکبوتی درگذشتنویسنده مرد عنکبوتی درگذشتچرا بنیامین حذف شد؟ گلزار و دوستان از آنتن می‌روند؟چرا بنیامین حذف شد؟ گلزار و دوستان از آنتن می‌روند؟بیوگرافی شادی مختاری بازیگر نقش ندا در سریال دلدار + عکسبیوگرافی شادی مختاری بازیگر نقش ندا در سریال دلدار + عکسبیوگرافی یوسف مرادیان بازیگر سریال از یادها رفته + عکسبیوگرافی یوسف مرادیان بازیگر سریال از یادها رفته + عکسبیوگرافی حسام محمودی بازیگر نقش امیر (سامان) در سریال دلدار + عکسبیوگرافی حسام محمودی بازیگر نقش امیر (سامان) در سریال دلدار + عکسبیوگرافی ندا جبرائیلی بازیگر نقش لیلا در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی ندا جبرائیلی بازیگر نقش لیلا در سریال برادر جان + عکسبیوگرافی سوگل خلیق بازیگر نقش رونا در سریال دلدار + عکسبیوگرافی سوگل خلیق بازیگر نقش رونا در سریال دلدار + عکستصاویر جدید رضا رشیدپور که بهت مخاطبانش را به دنبال داشتتصاویر جدید رضا رشیدپور که بهت مخاطبانش را به دنبال داشتجواد رضویان مجری جشن رمضان شبکه پنج شدجواد رضویان مجری جشن رمضان شبکه پنج شد
ترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدترانه این خواننده های ترک را حتما گوش کنیدهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردهمایون شجریان گواهینامه درجه یک آواز را دریافت کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردیلدا عباسی قلب اروپا را به خود خیره کردبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبیوگرافی بهنام صفوی + عکسبهنام صفوی درگذشتبهنام صفوی درگذشتاسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شداسم و عکس فرزند مگان مارکل و پرنس هری منتشر شدامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارامروز باید چیا بدونیم: از جنتلمن ها تا پیدا شدن گلزارفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندفرزند مگان مارکل و پرنس هری به دنیا آمد؛ ۷ قانونی که زوج سلطنتی از حالا باید رعایت کنندبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدبهنام صفوی خواننده پاپ بار دیگر در بیمارستان بستری شدچرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟چرا دانش‌آموزان‌مان ساسی مانکن را به حامد زمانی ترجیح می‌دهند؟حامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونحامد همایون ممنوع‌التصویر شد + واکنش حامد همایونبرنامه کنسرت های اردیبهشت 98برنامه کنسرت های اردیبهشت 98منیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتمنیر فرمانفرماییان نقاش و هنرمند بزرگ دار فانی را وداع گفتجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکبه «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟به «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاناستاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهراننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهرانشورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟شورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟همکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیهمکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ  در مرکز روان درمانی بستری شدبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ در مرکز روان درمانی بستری شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانرپر سیاه‌پوست به قتل رسیدرپر سیاه‌پوست به قتل رسید
نیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمی