Wednesday, 21 August 2019|چهارشنبه، 30 مرداد، 1398|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 47 نفر

مروری بر گذشته

بازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!
بازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!
چرا بطری های آب معدنی را هرگز نباید دوباره پر کنیم؟
چرا بطری های آب معدنی را هرگز نباید دوباره پر کنیم؟
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 26 مرداد 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 26 مرداد 1398
بیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکس
آمیب مغزخور؛ تک‌سلولی عجیبی که مغزتان را می‌خورد!
آمیب مغزخور؛ تک‌سلولی عجیبی که مغزتان را می‌خورد!
توئیت عجیب خبرنگار ایتالیایی؛ احتمال استعفای استراماچونی تا 48 ساعت آینده!
توئیت عجیب خبرنگار ایتالیایی؛ احتمال استعفای استراماچونی تا 48 ساعت آینده!
فال امروز سه شنبه 29 مرداد 1398
فال امروز سه شنبه 29 مرداد 1398
فال امروز دوشنبه 21 مرداد 1398
فال امروز دوشنبه 21 مرداد 1398
بیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکس
بیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکس
فال امروز دوشنبه 28 مرداد 1398
فال امروز دوشنبه 28 مرداد 1398
عناوین روزنامه های سه شنبه 22 مرداد 1398
عناوین روزنامه های سه شنبه 22 مرداد 1398
حمله تند و عجیب احسان علیخانی به پریناز ایزدیار + عکس
حمله تند و عجیب احسان علیخانی به پریناز ایزدیار + عکس
بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکس
بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکس
عناوین روزنامه های پنجشنبه 24 مرداد 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 24 مرداد 1398
بیوگرافی خدیجه شندیل بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی خدیجه شندیل بازیگر ترک + عکس
اگر از صدای غذا خوردن بقیه عصبی می‌شوید احتمالا اختلال مغزی دارید
اگر از صدای غذا خوردن بقیه عصبی می‌شوید احتمالا اختلال مغزی دارید
ساخت فصل هفتم خندوانه تایید شد
ساخت فصل هفتم خندوانه تایید شد
بعد از ظهری خونین در «بیشه کلا» محمود آباد و واکنش نیروی هوایی ارتش
بعد از ظهری خونین در «بیشه کلا» محمود آباد و واکنش نیروی هوایی ارتش
فال امروز جمعه 25 مرداد 1398
فال امروز جمعه 25 مرداد 1398
بیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکس

باورهای رایج اما غلط درباره «اسپرم» و ویژگی های آن

تاریخ انتشار: دوشنبه، 6 اسفند، 1397 زناشویی ، دانستنیهای جنسی
+ A -

طبق اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، بیشتر مردان با هر بار انزال ۳۹ تا ۹۲۹ میلیون اسپرم تولید می کنند. بدیهی است که اسپرم نقش مهمی در ادامه حیات بشری دارد و بدون این ماده باروری بی معنا است. اما از این سلول های ارزشمند واقعاً چقدر می دانید؟ بسیاری از باورهای رایجی که در مورد اسپرم وجود دارد صرفاً یک شایعه هستند و پایه و اساس علمی دارند. در ادامه به تعدادی از این باورهای غلط اما رایج درباره ی اسپرم می پردازیم.

۱- مایع پیش منی زن را باردار نمی کند

مایع پیش منی یعنی همان مایع منی مانندی که گاهی قبل از انزال از آلت تناسلی مردان خارج می شود، در واقع نوعی ماده ی نرم کننده است که توسط غده ی پروستات در زیر مثانه، به منظور آماده کردن محیط برای خروج منی تولید می شود. اما این احتمال، هر چند اندک وجود دارد که مایع پیش منی هم حاوی اسپرم هایی باشد که به اندازه ی کافی قابلیت حیات داشته باشند و باعث باردار شدن زن شوند.

به گفته ی کارشناسان، همیشه این احتمال وجود دارد که در مایع پیش منی اسپرم وجود داشته باشد، به ویژه اگر مرد قبل از دخول، برای تحریک آلت جنسی خود، استمناء کرده باشد. به لحاظ علمی، هر چیزی که در اثر انزال تولید می شود، می تواند حاوی مقادیری سلول اسپرم باشد.

اگر از بابت باردار شدن نگران هستید، با استفاده از روش های ضد بارداری ای مثل کاندوم، دیگر مشکلی نخواهید داشت.

۲- مایع منی ارزش غذایی دارد

اسپرم های درون مایع منی حاوی مقدار زیادی ماده ی فروکتوز هستند که نوعی قند طبیعی است. اما در اسید معده چیزی از ارزش غذایی اندک مایع انزال باقی نمی ماند.

گرچه تحقیقات نشان داده داشتن یک رژیم غذایی سالم، کیفیت مایع منی را بالا می برد، اما خود این مایع ارزش غذایی ای ندارد.

۳- اسپرم ها می توانند تا چندین روز روی چیزهایی مثل ملافه، لباس زیر و حوله زنده بمانند

اسپرم ها معمولاً قادر نیستند بیشتر از چند لحظه روی لباس، پوست و دیگر سطوح زنده بمانند. مایع منی وقتی خشک می شود یا در معرض دمای شدید (سرما یا گرما) قرار می گیرد، توانایی اسپرم درون آن برای بارور کردن تخمک به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند.

بعضی تصور می کنند اگر زنی روی تختی که یک مرد قبلاً روی آن انزال داشته بخوابد ممکن است باردار شود، اما این تصور کاملاً اشتباه است. برای اینکه زنی باردار شود، اسپرم باید بلافاصله بعد از خارج شدن از آلت تناسلی مرد، درون بدن زن قرار بگیرد.

با این حال، اسپرم ها درون رحم زن می توانند تا پنج روز زنده بمانند. به همین دلیل است که از لحاظ علمی، در صورت برقراری رابطه ی جنسی در دوران قاعدگی، باردار شدن زن امری امکان پذیر است.

۴- اسپرم های مردان در تمام دوران زندگی آن ها کیفیت ثابتی دارند

درست است که مردان معمولاً تا زمانی که توانایی تولید اسپرم داشته باشند می توانند صاحب فرزند شوند، اما این بدان معنی نیست که کیفیت اسپرم های یک مرد در طول زمان هیچ تغییری نمی کند.

گرچه بدن مردان تا زمان مرگ هر روز اسپرم های جدیدی تولید می کند، اما تحقیقات نشان می دهد با افزایش سن، توانایی ساختار ژنتیکی برای ترمیم سلول های معیوب اسپرم کاهش پیدا می کند.

این بدان معنی است که با بالا رفتن سن، از کیفیت اسپرم ها کم می شود. به همین دلیل احتمال اینکه مردان بالای پنجاه سال، صاحب فرزندانی با ناهنجاری ها یا بیماری های ژنتیکی شوند بیشتر است. هچنین برخی شواهد نشان می دهد با بالا رفتن سن پدر ممکن است ریسک سقط جنین افزایش پیدا کند.

۵- مواد غذایی ای که مردان می خورند تأثیری روی مایع منی آن ها ندارد

داشتن یک رژیم غذایی سالم برای سلامت عمومی بدن ضروری است اما این مسأله احتمالا روی اسپرم های مردان هم تأثیر می گذارد.

یک رژیم غذایی نامناسب می تواند از قابلیت حیات اسپرم ها کم کند، یعنی اسپرم ها نمی توانند آن قدری که باید سریع حرکت کنند چون نیروی کافی برای تولید انرژی ندارند.

از طرفی این تصور وجود دارد که مصرف بعضی از مواد غذایی روی مزه ی مایع منی تأثیر می گذارد. به گفته ی کارشناسان، بسته به مواد غذایی ای که مرد مصرف می کند مزه ی مایع منی او هم می تواند تغییر کند، اما این تغییر در مزه برای بیشتر افراد محسوس نیست.

۶- مقدار منی ای که در بدن مرد تولید می شود به میزان لذت بردن او از رابطه ی جنسی بستگی دارد

یکی از باورهای رایج اما اشتباهی که وجود دارد این است که اگر بعد از انزال یک مرد، منی کمی تولید شود، به این معنی است که او از رابطه ی جنسی اش زیاد لذت نبرده است. به همین ترتیب، بعضی تصور می کنند اگر هنگام انزال منی زیادی تولید شود، این مسأله کیفیت و لذت بخشی زیاد رابطه ی جنسی را نشان می دهد.

اما طبق گفته ی کارشناسان، این تصور کاملا اشتباه است. گرچه بدن بعضی مردان بعد از انزال مایع منی کمی تولید می کند و این مسأله کاملاً طبیعی است، اما کم بودن مقدار منی معمولاً به این معنی است که انزال قبل از آن رخ داده است که غده های تولید کننده ی منی به اندازه ی کافی تحریک شوند و فرصت آن را پیدا کنند که به تدریج منی بیشتری تولید کنند.

کلید حل این مسأله، تحریک ناقص است، یعنی حالتی که در آن مرد آماده ی انزال است اما خود مانع از وقوع آن می شود. با تکرار چندین باره ی چنین حالتی، علاوه بر مقدار مایع منی، میزان تحریک شدگی و فشار خروج منی هم افزایش پیدا می کند و در نتیجه، انزال به شکل قابل توجهی رخ می دهد.

نکته ی کلیدی این است که اگر از بابت مقدار مایع منی خود نگران هستید، روش تحریک تدریجی و به تأخیر انداختن انزال، احتمالاً برایتان کارساز خواهد بود.

۷- اسپرم ها مستقیم به سمت تخمک حرکت می کنند

وظیفه ی اصلی یک سلول اسپرم این است که با سرعت هر چه تمام تر، خود را به یک تخمک برساند، اما اسپرم ها معمولاً در یک مسیر مستقیم حرکت نمی کنند. در عوض، معمولاً یک مسیر پر پیچ و خم را تا رسیدن به خط پایان طی می کنند.

سلول های اسپرم با یک حرکت مارپیچ به سمت تخمک شناور می شوند. دم اسپرم، مانند دم سگ ها با شدت زیادی تکان می خورد و به این ترتیب اسپرم را در مسیر حرکتش پیوسته به جلو می راند.

این حرکت نامنظم بین تمامی سلول های اسپرم رقابت ایجاد می کند، یعنی اسپرمی که علیرغم این حرکت مارپیچ بتواند با بیشترین سرعت، زودتر از بقیه خودش را به تخمک برساند، می تواند آن را بارور کند.

۸- هرچه غلظت مایع منی بیشتر باشد، یعنی مرد قدرت باروری بیشتری دارد

غلظت مایع منی یک مرد لزوماً ارتباطی به قدرت باروری او ندارد. گرچه بعضی مردان ممکن است به خاطر رقیق تر بودن مایع منی خود و کمتر بودن غلظت آن نگران باشند، اما غلظت مایع انزال معمولاً هیچ ارتباطی به توانایی فرزند آوری یک مرد ندارد.

غلظت مایع منی به عوامل مختلف و زیادی بستگی دارد که اصلی ترین آن ها، مدت زمان تحریک شدن است. اگر آلت تناسلی مرد طی مدت کوتاهی تحریک شود و در نتیجه انزال سریع تر رخ دهد، غلظت مایع منی کاهش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این، مسائلی مانند رژیم غذایی و سلامت عمومی مرد هم می تواند روی مایع منی تأثیر بگذارد.

غده ی پروستات است که محتویات مایع منی را تعیین می کند. بنابراین اگر مردی بیمار باشد، کیفیت منی او هم تحت تأثیر این مسأله قرار خواهد گرفت.

۹- باردار شدن زن بیشتر از هر چیزی به مقدار مایع منی ای بستگی دارد که در بدن مرد تولید می شود

در بحث باردار شدن زن، مقدار مایع منی چندان اهمیتی ندارد.

چیزی که اهمیت دارد کیفیت و تمرکز اسپرم ها است. کار مایع منی فقط محافظت از اسپرم ها است، اما سلول های اسپرم فارغ از مقدار مایعی که آن ها را وارد بدن زن کرده، می توانند خود را شناکنان به هر جایی که باید برسانند.

این بدان معنی است که مایع انزال تا زمانی که به اندازه ی کافی اسپرم های باکیفیت داشته باشد، در مجموع فارغ از مقدارش، می تواند یک تخمک را بارور کند.

۱۰- شلوارها و لباس زیرهای تنگ هیچ تأثیری روی اسپرم های مردان ندارند

لباس های تنگ در حقیقت تأثیر قابل توجهی روی قدرت باروری مردان دارند. به گفته ی کارشناسان، سلول های اسپرم برای زنده ماندن به تعادل دمایی دقیقی نیاز دارند. لباس یا لباس زیری که به بیضه ها فشار وارد کند و آن ها را به بدن بچسباند، باعث بالا رفتن دمای داخلی بیضه ها می شود، در نتیجه کیفیت و کمیت اسپرم های درون آن ها کاهش پیدا می کند.

تحقیقات نشان می دهد ورزشکاران حرفه ای که برای تسکین عضلات خود حمام های داغ و طولانی می کنند، به دلیل برهم خوردن تعادل دمایی و افزایش دمای بیضه ها، قدرت باروری آن ها به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند. بنابراین، بدیهی است که لباس زیرهای تنگ برای استفاده ی روزانه مناسب نیستند.

۱۱- اسپرم همه ی مردان ویژگی ها و رفتارهای یکسانی دارد

اسپرم های هر مردی منحصر به خود او است. آن ها علاوه بر اینکه حامل اطلاعات ژنتیکی منحصر به فردی هستند، می توانند در هر مردی رفتار متفاوتی داشته باشند.

اسپرم ها رفتارهای بسیار متنوعی دارند. این مسأله به ژنتیک مرد، اینکه به بیماری یا ناهنجاری ای مبتلا باشد یا نه و کیفیت سیستم ایمنی بدن او بستگی دارد.

حفظ تناسب اندام و جلوگیری از بیمار شدن خود، می تواند این اطمینان را به مردان بدهد که نحوه ی رفتار اسپرم های آن ها به گونه ای خواهد بود که احتمال بارداری موفق و سالم بودن فرزندان شان افزایش پیدا می کند.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویری از بازیگران در جشن عکاسان سینمای ایرانتصاویری از بازیگران در جشن عکاسان سینمای ایرانستاره اسکندری و گیله‌وا از شبکه سه خارج شدندستاره اسکندری و گیله‌وا از شبکه سه خارج شدندبیوگرافی شاهان گوکباکار بازیگر نقش رجب ایودیک + عکسبیوگرافی شاهان گوکباکار بازیگر نقش رجب ایودیک + عکسبیوگرافی فرح زینب عبدالله بازیگر ترک + عکسبیوگرافی فرح زینب عبدالله بازیگر ترک + عکسحمایت جکی چان از چنگال های الکتریکی دولت چین برای حمله به معترضان هنگ کنگحمایت جکی چان از چنگال های الکتریکی دولت چین برای حمله به معترضان هنگ کنگبیوگرافی خدیجه شندیل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی خدیجه شندیل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی برگزار کورل بازیگر ترک + عکسبیوگرافی برگزار کورل بازیگر ترک + عکسانتخاب عجیب نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰انتخاب عجیب نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۰حمله تند و عجیب احسان علیخانی به پریناز ایزدیار + عکسحمله تند و عجیب احسان علیخانی به پریناز ایزدیار + عکسعکس بی حجاب مهناز افشار بدون روسری و موهای بلوند!عکس بی حجاب مهناز افشار بدون روسری و موهای بلوند!بیوگرافی اوزلم یلماز بازیگر ترک + عکسبیوگرافی اوزلم یلماز بازیگر ترک + عکسسرطان جان بازیگر "ایزدی رایدر" را گرفتسرطان جان بازیگر "ایزدی رایدر" را گرفتتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)بیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکسممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟ممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟رونمایی از کتاب جدید شیلا خداداد! + عکسرونمایی از کتاب جدید شیلا خداداد! + عکسساخت فصل هفتم خندوانه تایید شدساخت فصل هفتم خندوانه تایید شدبیوگرافی مرات آنلمیش و همسرش بیرجه آکالای + عکسبیوگرافی مرات آنلمیش و همسرش بیرجه آکالای + عکسبیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکسبیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکسدعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لیدعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لیحسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!حسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!اولین قسمت برنامه شب‌ نشینی با حضور پیمان قاسم ‌خانیاولین قسمت برنامه شب‌ نشینی با حضور پیمان قاسم ‌خانیریحانه پارسا به عنوان اولین بازیگر فیلم راند چهارم معرفی شدریحانه پارسا به عنوان اولین بازیگر فیلم راند چهارم معرفی شدبیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکس
عکس عاشقانه تارکان و همسرشعکس عاشقانه تارکان و همسرشبازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگرامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگربیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندمورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟مورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟اعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریاعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریپست تبلیغاتی در اینستاگرام ستاره های ایرانی، چند؟!پست تبلیغاتی در اینستاگرام ستاره های ایرانی، چند؟!محمدباقر منصوری درگذشت + بیوگرافیمحمدباقر منصوری درگذشت + بیوگرافیکیتی پری در دادگاه محکوم شدکیتی پری در دادگاه محکوم شدپلیس تایید کرد/همراه حامد زمانی اقلام ممنوعه داشته است!پلیس تایید کرد/همراه حامد زمانی اقلام ممنوعه داشته است!پارسا خائف پدیده موسیقی خواهد شد؟پارسا خائف پدیده موسیقی خواهد شد؟بیوگرافی علی پرمهر خواننده + زندگی شخصی و همسرشبیوگرافی علی پرمهر خواننده + زندگی شخصی و همسرشتکذیب دستگیری حامد زمانی به دلیل حمل مواد مخدرتکذیب دستگیری حامد زمانی به دلیل حمل مواد مخدرخانه احمد شاملو در آستانه تخریب شدن + عکسخانه احمد شاملو در آستانه تخریب شدن + عکسامروز چیا بدونیم: از گرونترین بازیکن ایران تا دلیل اخراج عادلامروز چیا بدونیم: از گرونترین بازیکن ایران تا دلیل اخراج عادلبیوگرافی گونل زینالوا خواننده ترک + عکسبیوگرافی گونل زینالوا خواننده ترک + عکسلغو کنسرت علیرضا قربانی بخاطر نخست وزیر عراقلغو کنسرت علیرضا قربانی بخاطر نخست وزیر عراقریحانا صاحب موزه شدریحانا صاحب موزه شدبیوگرافی سیمگه ساغین خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیمگه ساغین خواننده ترک + عکسبیوگرافی حادیثه آچیق گوز خواننده ترک + عکسبیوگرافی حادیثه آچیق گوز خواننده ترک + عکس
۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازد