Wednesday, 16 January 2019|چهارشنبه، 26 دي، 1397|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 49 نفر

۱۰ روش طبیعی و مؤثر برای رفع تیرگی زانو و آرنج

تاریخ انتشار: شنبه، 1 دي، 1397 آرایش و زیبایی ، پوست و مو
+ A -

انباشت سلول های مرده ی پوست، ساییده شدن پوست، قرارگیری بیش از اندازه در معرض آفتاب یا اختلالات هورمونی، عواملی هستند که باعث تیره شدن پوست زانو و آرنج می شود. در این بخش های بدن هیچ غده ی چربی ای وجود ندارد و به همین دلیل باید با مراقبت و رسیدگی جلوی خشک شدن آن ها را بگیریم. در ادامه به چند روش طبیعی و واقعاً مؤثر می پردازیم که به رفع تیرگی زانو و آرنج کمک می کند.

۱- خیار

خیار به دلیل خاصیت روشن کنندگی اش، یکی از مؤثرترین روش ها برای رفع تیرگی زانو و آرنج است. خیار سلول های مرده ی پوست را از بین می برد و رطوبت پوست را حفظ می کند. ویتامین های آ و سی موجود در خیار پوست را زییا و شاداب نگه می دارند.

 • برش های ضخیمی از خیار را به مدت ۱۵ دقیقه به آرامی روی زانو و آرنج خود بکشید.
 • ۵ دقیقه صبر کنید و بعد از آن، پوست خود را با آب سرد بشویید.

علاوه بر این می توانید آب خیار و آب لیموترش را به یک نسبت با یکدیگر مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را به زانو، آرنج و همینطور زیربغل خود بمالید. ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید.

۲- لیموترش و جوش شیرین

لیموترش تأثیر زیادی در روشن شدن پوست دارد. لیموترش سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین سی است. این مواد باعث احیا شدن پوست و بهبود رنگ آن می شوند. جوش شیرین هم مانند یک تمیز کننده ی ملایم اما مؤثر عمل می کند و قسمت های تیره ی پوست را روشن می کند.

 • یک عدد لیموترش را به دو نیم تقسیم کنید.
 • ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین روی لیموترش بریزید.
 • لیموترش آغشته به جوش شیرین را به مدت ۱ دقیقه روی زانو و آرنج خود بکشید.
 • ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد از آن، پوست خود را با آب گرم بشویید.

برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه، این کار را هر ۲ روز یک بار تکرار کنید.

۳- آلوئه ورا و شیر

آلوئه ورا حاوی موادی است که به مرطوب شدن پوست و یکدست شدن رنگ آن کمک می کنند. آلوئه ورا همچنین خواص ضد باکتری و ضد قارچ دارد. ترکیب آلوئه ورا و شیر، روشی ساده و مؤثر برای روشن کردن پوست است.

 • شیر و ژل آلوئه ورا را به یک نسبت با یکدیگر مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را به پوست خود بمالید.
 • این ترکیب باید در طول شب روی پوست تان بماند. صبح روز بعد، پوست خود را با آب بشویید.

علاوه بر این می توانید ژل آلوئه ورا را از برگ های آن خارج کنید و به زانو و آرنج خود بمالید. ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

۴- سیب زمینی

سیب زمینی سرشار از آنزیم های کاتکولاز است که می تواند رنگ پوست را به طور طبیعی روشن کند. استفاده ی روزانه از سیب زمینی باعث نرمی پوست می شود و به رفع تیرگی آن کمک می کند.

 • سیب زمینی را رنده کنید، آب آن را بگیرید و به پوست خود بمالید.
 • ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد از آن، پوست خود را با آب بشویید.
 • در انتها، به پوست خود مرطوب کننده بزنید.

همچنین می توانید برش های سیب زمینی را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی زانو و آرنج خود بکشید و بعد از آن پوست خود را با آب بشویید.

۵- زردچوبه

زردچوبه مؤثرترین روش طبیعی برای از بین بردن آلودگی ها و سلول های مرده از پوست زانو و آرنج بدون هیچگونه عوارض جانبی است. زردچوبه حاوی ماده ای به نام کورکومین است که تولید بیش از اندازه ی ملانین را کاهش می دهد و مقدار آن را تنظیم می کند. تولید بیش از اندازه ی ملانین همان عاملی است که باعث تیره شدن رنگ پوست می شود.

 • مقداری زردچوبه را با ۱ قاشق چایخوری شیر مخلوط کنید.
 • ترکیب به دست آمده را به زانو و آرنج خود بمالید.
 • چند دقیقه ای پوست خود را ماساژ دهید و اجازه دهید تا به طور طبیعی خشک شود.
 • سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

اضافه کردن کمی عسل به این ترکیب می تواند تأثیر آن را بیشتر کند.

۶- روغن نارگیل

روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب ضروری و ویتامین ای است که به ترمیم پوست تیره و آسیب دیده کمک می کند.

 • بعد از هر بار حمام کردن یا دوش گرفتن، روغن نارگیل را به محل مورد نظر بمالید.
 • به مدت ۲ تا ۳ دقیقه آنقدر پوست خود را ماساژ دهید تا روغن جذب پوست شود.

همچنین می توانید نصف قاشق چایخوری آب لیموترش تازه را با ۱ قاشق چایخوری روغن نارگیل مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را چند دقیقه ای به آرامی روی زانو و آرنج خود ماساژ دهید.

۷- عسل

عسل مانند یک مرطوب کننده ی طبیعی عمل می کند. ترکیب عسل با لیموترش روی پوست می تواند معجزه کند.

 • ۲ قاشق چایخوری عسل را با آب یک نصفه لیموترش مخلوط و ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین مخلوط کنید.
 • ترکیب به دست آمده را روی قسمت های تیره ی پوست بمالید.
 • ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست تان را با آب بشویید.

عسل در ترکیب با آلوئه ورا و شیر هم تأثیر خوبی دارد. ۱ قاشق غذاخوری عسل را با ۱ قاشق چایخوری شیر و ۱ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید. خمیر به دست آمده را به پوست خود بمالید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

۸- شکر و روغن زیتون

یک اسکراب خانگی با ترکیبی از شکر و روغن زیتون، پوست شما را تغذیه و آبرسانی خواهد کرد و سلول های مرده ی آن را از بین خواهد برد.

 • شکر و روغن زیتون را به یک نسبت با یکدیگر ترکیب کنید.
 • ترکیب به دست آمده را به زانو و آرنج خود بمالید و به مدت ۵ دقیقه پوست خود را با حرکات دورانی ماساژ دهید.
 • این کار را هفته ای یک بار تکرار کنید.

از این اسکراب برای پاکسازی پوست صورت خود هم می توانید استفاده کنید. دقت داشته باشید که اسکراب را نباید خیلی محکم روی پوست بمالید چون ممکن است به پوست تان صدمه بزند.

۹- اسکراب جو دو سر پرک شده

جو دو سر پرک شده علاوه بر فواید زیادی که برای سلامتی دارد، روش مؤثری هم برای بهبود رنگ پوست به شمار می رود. برای درست کردن این اسکراب به آب لیموترش، جو دو سر پرک شده و نمک نیاز دارید.

 • آب یک نصفه لیموترش را با نصف قاشق غذاخوری جو دو سر پرک شده و اندکی نمک مخلوط کنید.
 • اسکراب به دست آمده را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با حرکات دورانی روی زانو و آرنج خود بمالید.
 • سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.
 • برای آنکه بهترین نتیجه را بگیرید، این کار را ۳ تا ۴ بار در هفته تکرار کنید.

همچنین می توانید ۲ قاشق غذاخوری جو دو سر پرک شده را با ۲ قاشق چایخوری شیر مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را به مدت ۱۰ دقیقه روی قسمت های تیره ی پوست ماساژ دهید. سپس پوست خود را با آب بشویید. این ترکیب پوست را نرم، لطیف و درخشان می کند و سلامت آن را بهبود می بخشد.

۱۰- سرکه و ماست

استیک اسید موجود در سرکه و لاکتیک اسید موجود در ماست به پاکسازی پوست زانو و آرنج  و درخشان شدن آن کمک می کند.

 • ۱ قاشق غذاخوری ماست را با ۱ قاشق غذاخوری سرکه ی سیب مخلوط کنید.
 • ترکیب به دست آمده را روی پوست خود بمالید.
 • ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.
 • این کار را ۳ تا ۴ بار در هفته تکرار کنید.

روش ساده ی دیگری که با آن می توانید پوست خود را روشن کنید این است که سرکه ی سیب را با مقداری آب مخلوط کنید و ترکیب آن ها را با پنبه به زانو و آرنج خود بمالید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب بشویید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

همه می‌دانند نامزد جوایز انجمن منتقدان فیلم اسپانیا شدهمه می‌دانند نامزد جوایز انجمن منتقدان فیلم اسپانیا شدتاریخ دقیق پخش فصل آخر سریال گیم آف ترونزتاریخ دقیق پخش فصل آخر سریال گیم آف ترونزطعنه و کنایه تند پرویز پرستویی به شایعه قتل خاوری در کاناداطعنه و کنایه تند پرویز پرستویی به شایعه قتل خاوری در کانادااصغر فرهادی از فیلم های بعدی اش میگویداصغر فرهادی از فیلم های بعدی اش میگویدعمر صدا و سیما به زودی پایان می‌یابدعمر صدا و سیما به زودی پایان می‌یابدنگاهی به سریال «حوالی پاییز» ساخته حسین نمازی:یک درام نا تمامنگاهی به سریال «حوالی پاییز» ساخته حسین نمازی:یک درام نا تمامنگاهی به سریال «بانوی عمارت» :درام داعیه روایت تاریخ نداردنگاهی به سریال «بانوی عمارت» :درام داعیه روایت تاریخ نداردفیلم‌هایی که تنور جشواره برلین را داغ کردندفیلم‌هایی که تنور جشواره برلین را داغ کردندسرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال فیلم‌هایی با شوخی‌های سخیف هستندسرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال فیلم‌هایی با شوخی‌های سخیف هستندواکنش کارگردان سریال بانوی عمارت به شباهت این سریال با سریالهای شهرزاد و حریم سلطانواکنش کارگردان سریال بانوی عمارت به شباهت این سریال با سریالهای شهرزاد و حریم سلطانتشابه اوک نیو با بانوی عمارت؟!تشابه اوک نیو با بانوی عمارت؟!انتقاد تند از فیلمهای هزارپا و مارمولک در اختتامیه جشنواره فیلم عمارانتقاد تند از فیلمهای هزارپا و مارمولک در اختتامیه جشنواره فیلم عمارسیروس مقدم :کم لطفی مدیران فرهنگی ،مانع از ساخت سریال پایتخت۶ شدسیروس مقدم :کم لطفی مدیران فرهنگی ،مانع از ساخت سریال پایتخت۶ شدتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (236)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (236)همه افراد مشهوری که فیلمهای خصوصی شان لو رفت /از زهرا امیر ابراهیمی تا عبدالرضا هلالیهمه افراد مشهوری که فیلمهای خصوصی شان لو رفت /از زهرا امیر ابراهیمی تا عبدالرضا هلالیبیوگرافی شیدا یوسفی + عکسبیوگرافی شیدا یوسفی + عکساصغر فرهادی پیشنهاد داوری در سی و هفتمین جشنواره فجر را رد کرداصغر فرهادی پیشنهاد داوری در سی و هفتمین جشنواره فجر را رد کردبرترین برنامه های صدا و سیما اعلام شد/ «برنده باش» پربیننده ترین مسابقه تلویزیونبرترین برنامه های صدا و سیما اعلام شد/ «برنده باش» پربیننده ترین مسابقه تلویزیونانتقاد مسعود ده نمکی از برد ۵ بر صفر ایران مقابل یمنانتقاد مسعود ده نمکی از برد ۵ بر صفر ایران مقابل یمندرخواست یک شاعر از پرویز پرستویی + عکسدرخواست یک شاعر از پرویز پرستویی + عکسبیوگرافی مانی رحمانی بازیگر نقش جواد در سریال بچه مهندس + عکسبیوگرافی مانی رحمانی بازیگر نقش جواد در سریال بچه مهندس + عکس۵ سال زندان در انتظار «کوین اسپیسی»۵ سال زندان در انتظار «کوین اسپیسی»جدول زمان‌ بندی جشنواره فیلم فجر مشخص شدجدول زمان‌ بندی جشنواره فیلم فجر مشخص شدواکنش جالب احمدی نژاد پس از تماشای مارموز:چرا این کارها به ذهن خودم نرسید!واکنش جالب احمدی نژاد پس از تماشای مارموز:چرا این کارها به ذهن خودم نرسید!واکنش فائزه هاشمی به فیلم مارموز/ در سیاست مردم همیشه قربانی‌اندواکنش فائزه هاشمی به فیلم مارموز/ در سیاست مردم همیشه قربانی‌اند
کنسرت علی زندوکیلی در مشهد لغو شدکنسرت علی زندوکیلی در مشهد لغو شدکنسرتی برای بهنام تمدید شدکنسرتی برای بهنام تمدید شداجرای مشترک برادران خسروی و شهاب رمضان برای بهنام صفویاجرای مشترک برادران خسروی و شهاب رمضان برای بهنام صفویبیوگرافی رها اعتمادی + ماجرای ازدواج با گوگوشبیوگرافی رها اعتمادی + ماجرای ازدواج با گوگوشعلی قمصری ممنوع الکار شدعلی قمصری ممنوع الکار شدگروه موسیقی تکسیم ترکیه وارد تهران شدگروه موسیقی تکسیم ترکیه وارد تهران شدمحمدرضا شجریان فراتر از موسیقیمحمدرضا شجریان فراتر از موسیقیشکایت شهیار قنبری از اشکان خطیبیشکایت شهیار قنبری از اشکان خطیبیجزییاتی تازه از وضعیت بهنام صفوی در بیمارستانجزییاتی تازه از وضعیت بهنام صفوی در بیمارستانمهدی یراحی: تصمیم وزارت ارشاد را می‌پذیرممهدی یراحی: تصمیم وزارت ارشاد را می‌پذیرمماجرای راه ندادن شفیعی کدکنی به دانشگاه چه بود؟ماجرای راه ندادن شفیعی کدکنی به دانشگاه چه بود؟مهدی یراحی ممنوع الکار شدمهدی یراحی ممنوع الکار شدحال و روز سلنا گومز پس از ترک مرکز درمانی بخاطر افسردگی! + عکسحال و روز سلنا گومز پس از ترک مرکز درمانی بخاطر افسردگی! + عکسبهنام صفوی در سی سی یو بستری شدبهنام صفوی در سی سی یو بستری شدامیر مقاره کچل کرد! + عکسامیر مقاره کچل کرد! + عکسچهره‌هایی که زندگی مردم را ویران کردندچهره‌هایی که زندگی مردم را ویران کردندمجید خراط‌ها به یک بیماری نادر مبتلا شده استمجید خراط‌ها به یک بیماری نادر مبتلا شده استویکتوریا بکام کانال یوتیوب خود را راه اندازی می کندویکتوریا بکام کانال یوتیوب خود را راه اندازی می کندازدواج ملکه زیبایی روسی با پادشاه مسلمانازدواج ملکه زیبایی روسی با پادشاه مسلمانآشتی مراد بز و همسرش آصلی انورآشتی مراد بز و همسرش آصلی انورانتقادات کاربران شبکه های اجتماعی به انتشار عکس اوزجان دنیز و فحریه اوجنانتقادات کاربران شبکه های اجتماعی به انتشار عکس اوزجان دنیز و فحریه اوجنافراد مشهوری که معلم بودن، قسمت دومافراد مشهوری که معلم بودن، قسمت دومافراد مشهوری که معلم بودند، بخش اولافراد مشهوری که معلم بودند، بخش اولبیوگرافی فاطمه دانش پژوه همسر احمد خمینی + عکسبیوگرافی فاطمه دانش پژوه همسر احمد خمینی + عکسصحبت های مونیکا بلوچی درباره زندگی شخص اشصحبت های مونیکا بلوچی درباره زندگی شخص اش
وقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟دل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسدل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “شیرین نوبهاری” بانوی بدنساز ایرانیبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “شیرین نوبهاری” بانوی بدنساز ایرانیبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “صدف خادم” بانوی بوکسور ایرانبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “صدف خادم” بانوی بوکسور ایرانبیوگرافی و عکس های امیر عابدزادهبیوگرافی و عکس های امیر عابدزاده