Sunday, 21 April 2019|يکشنبه، 1 ارديبهشت، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 60 نفر

مروری بر گذشته

استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجان
استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجان
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 22 فروردین 1398
عناوین روزنامه های ورزشی پنجشنبه 22 فروردین 1398
عناوین روزنامه های دوشنبه 26 فروردین 1398
عناوین روزنامه های دوشنبه 26 فروردین 1398
عناوین روزنامه های چهارشنبه 28 فروردین 1398
عناوین روزنامه های چهارشنبه 28 فروردین 1398
لکه قرمز داخل چشم به چه معناست؟
لکه قرمز داخل چشم به چه معناست؟
شهرهای شناور ساخته خواهند شد
شهرهای شناور ساخته خواهند شد
عناوین روزنامه های پنجشنبه 29 فروردین 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 29 فروردین 1398
افشاگری محمود شهریاری درباره تعطیلی برنامه «نود»
افشاگری محمود شهریاری درباره تعطیلی برنامه «نود»
قارچ گانودرما یا قارچ جاودانگی چیست و چه خواصی دارد؟
قارچ گانودرما یا قارچ جاودانگی چیست و چه خواصی دارد؟
بازگشت گرگ‌ها به هلند پس از ۱۴۰ سال
بازگشت گرگ‌ها به هلند پس از ۱۴۰ سال
نام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهران
نام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهران
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 24 فروردین 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 24 فروردین 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 31 فروردین 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 31 فروردین 1398
سیل به شبکه ارتباطی 4 هزار میلیارد تومان خسارت رساند
سیل به شبکه ارتباطی 4 هزار میلیارد تومان خسارت رساند
فال امروز پنجشنبه 29 فروردین 1398
فال امروز پنجشنبه 29 فروردین 1398
عناوین روزنامه های شنبه 24 فروردین 1398
عناوین روزنامه های شنبه 24 فروردین 1398
سری جدید برنامه وقتشه از شبکه نسیم پخش میشود
سری جدید برنامه وقتشه از شبکه نسیم پخش میشود
نامه سرگشاده ۱۰۳۳ نفر از اهالی رسانه به رییس صدا و سیما برای حفظ عادل فردوسی پور
نامه سرگشاده ۱۰۳۳ نفر از اهالی رسانه به رییس صدا و سیما برای حفظ عادل فردوسی پور
سه کشته و چهار مجروح در حادثه پراید با یک دستگاه مینی بوس
سه کشته و چهار مجروح در حادثه پراید با یک دستگاه مینی بوس
چرا بازیگران بدون تجربه وارد عرصه کارگردانی میشوند؟
چرا بازیگران بدون تجربه وارد عرصه کارگردانی میشوند؟

اسپیرونولاکتون و ریزش مو

تاریخ انتشار: يکشنبه، 4 آذر، 1397 آرایش و زیبایی ، پوست و مو
+ A -

اگر می‌خواهید در مورد چگونگی ارتباط اسپیرونولاکتون و ریزش مو و اینکه چه مدت طول می‌کشد تا این دارو در درمان ریزش مو اثر کند و همچنین برای اطلاع از عوارض جانبی آن، این مطلب را مطالعه کنید.

مو تاثیر زیادی در زیبایی چهره و صورت هر فرد دارد و داشتن موهای پرپشت و درخشان باعث افزایش جذابیت فرد می‌شود. ریزش مو، کم پشتی و نازک شدن موها امری ناخوشایند است و ممکن است به دلایلی مختلفی از جمله عوامل ارثی، کمبودهای تغذیه‌ای، عوامل استرس‌زا و یا برخی از بیماری‌ها اتفاق بیافتد. خوشبختانه برای درمان ریزش مو روش‌های درمانی مختلف و داروهای متعددی وجود دارد که یکی از آنها اسپیرونولاکتون است که در ادامه به طور کامل به معرفی این دارو خواهیم پرداخت.

اسپیرونولاکتون چیست؟

اسپیرونولاکتون یک نوع دارو است که به عنوان آنتاگونیست گیرنده‌های آلدوسترونی شناخته می‌شود. این دارو برای درمان احتباس مایع ناشی از بیماری‌های مختلف، از جمله بیماری‌های کبد و مشکلات کلیه، تایید شده است. با این حال، برای درمان سایر مشکلات از جمله موارد زیر نیز استفاده می‌شود:

 • فشار خون بالا

 • نارسایی قلبی

 • هیپرآلبسترونیزم

به تازگی، برخی از پزشکان آن را برای درمان الگوی ریزش موی ناشی از الوپسی آندروژنیک تجویز می‌کنند که نوعی از ریزش مو است که با تولید بیش از حد هورمون جنسی مردانه همراه است. اسپیرونولاکتون معمولا زمانی تجویز می‌شود که سایر داروها مانند مینوکسیدیل اثر نمی‌کنند.

همچنین برای ریزش مویی که به دلایل زیر اتفاق افتاده باشد می‌تواند از  اسپیرونولاکتون استفاده کرد.

 • شیمی درمانی

 • کمبود های تغذیه‌ای

 • استرس و فشارهای عصبی

چگونه اسپیرونولاکتون ریزش مو را درمان می‌کند؟

اسپیرونولاکتون تولید آندروژن‌ها را کاهش می‌دهد که هورمون‌های مردانه، از جمله تستوسترون هستند. کاهش تولید آندروژن‌ها می‌تواند روند کاهش ریزش مو ناشی از آلوپسی آندروژنیک را کاهش دهد. همچنین می‌تواند رشد مو را افزایش دهد.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان داد که تقریبا در ۷۵ درصد از زنان مبتلا به ریزش مو با الگوی طاسی، پس از مصرف اسپورنولاکتون، ریزش موی آنها بهبود یافت. علاوه بر این، نتایج یک مطالعه در ۲۰۱۷ بیان کرده است که تجویز ترکیبی از اسپیرونولاکتون و منوکسیدیل دارای مزایای قابل توجهی است که علاوه بر کاهش ریزش مو، موجب افزایش رشد مو و ضخیم شدن ریشه مو خواهد شد.

میزان تجویز اسپیرونولاکتون چقدر است؟

برای درمان ریزش مو، احتمالا دکتر شما دوز روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم از اسپیرونولاکتون را تجویز می‌کند. با این حال، ممکن است به شما توصیه شود که با دوز ۲۵ میلی گرم در روز شروع کنید و به آرامی دوز خود را برای کاهش خطر ابتلا به عوارض جانبی آن، افزایش دهید.

اسپیرونولاکتون گاهی باعث خواب آلودگی می‌شود، بنابراین بهتر است مصرف آن را به شب‌ها موکول کنید. شما می‌توانید آن را پس از یک وعده غذایی یا بدون آن مصرف کنید.

دوز مصرفی دقیق و داروهای جانبی که پزشک شما به همراه اسپیرونولاکتون تجویز می‌کند، بستگی دارد به میزان ریزش موی شما و اینکه آیا شما از چه داروهای دیگر برای درمان ریزش مو یا سایر بیماری‌ها استفاده می‌کنید.

چه مدت طول می‌کشد تا اسپیرونولاکتون بر ریزش مو اثر کند؟

مشاهده تاثیرات اسپیرونولاکتون زمان بر است و اگر پس از مصرف آن بهبود نیافتید نباید دلسرد شوید. اکثر افراد برای اینکه نتایج آن درمانی آن را ببینند، باید حداقل شش ماه اسپیرونولاکتون مصرف کنند. سایر افراد ممکن است تا زمانی که حداقل یک سال آن را مصرف نکنند، هیچ اثر بهبودی مشاهده نکنند.

پس از مصرف اسپیرونولاکتون به مدت شش ماه، با پزشک خود مشورت کنید. بسته به نتایجی که از مصرف آن گرفته‌اید، ممکن است دوز مصرفی شما افزایش یابد یا داروی دیگری برایتان تجویز شود تا به همراه اسپیروونولاکتون یا به جای آن مصرف کنید.

عوارض جانبی مصرف اسپیرونولاکتون چیست؟

به طور معمول اسپیرونولاکتون برای کاهش فشار خون تجویز می‌شود و در نتیجه ممکن است باعث کاهش فشار خون در کسانی که آن را برای ریزش مو مصرف می‌کنند، بشود. شما باید فشار خون خود را در حین مصرف اسپیرونولاکتون کنترل کنید، زیرا اگر فشار خون بالا نداشته باشید، مصرف این دارو برای شما خطرناک است. بهتر است یاد بگیرید که چگونه فشار خون خود را در خانه اندازه گیری کنید.

سایر عوارض جانبی رایج این دارو عبارتند از:

 • خواب آلودگی

 • حالت تهوع

 • اسهال

 • سردرد

 • سرگیجه

 • نامنظم شدن دوره‌های پریود

 • حساسیت سینه

 • افزایش وزن

 • کاهش میل جنسی

 • افسردگی

 • خستگی 

عوارض جانبی جدی‌تر اما کمتر رایج ناشی از مصرف اسپیرونولاکتون عبارتند از:

 • خونریزی گوارشی

 • سطح پتاسیم بالا

بالا رفتن پتاسیم خون موردی بسیار جدی و بالقوه خطرناک است. در صورت بروز هر یک از علائم زیر هنگام مصرف اسپیرونولاکتون، باید پزشک خود را بلافاصله مطلع کنید:

 • خستگی عضلانی

 • ضعف

 • ضربان قلب غیر طبیعی

 • حالت تهوع

 • فلجی

آیا مصرف این دارو بی ضرر است؟

مصرف اسپیرونولاکتون به طور کلی بی ضرر است، اما اگر مصرف آن به درستی انجام نشود، می‌تواند منجر به مشکلاتی برای سلامتی شود.
قبل از مصرف سایر داروها در هنگام مصرف اسپیرونولاکتون، با پزشک خود صحبت کنید. مصرف مکمل‌های تغذیه‌ای (به خصوص انواع پتاسیم دار) و دیورتیک‌ها همزمان با این دارو توصیه نمی‌شود.
همچنین اگر باردار هستید یا شیردهی دارید، پیش از مصرف اسپیرونولاکتون حتما به پزشک خود بگویید. در صورت داشتن این مشکلات زیر نیز پزشک خود را در جریان بگذارید.

 • بیماری کبد

 • بیماری کلیوی

 • پتاسیم بالا

 • بیماری آدیسون

 • عدم تعادل الکترولیت

 در صورتی که در هنگام مصرف اسپورنولاکتون، دچار تهوع و استفراغ شدید و مکرر یا اسهال شده‌اید، با پزشک خود مشورت کنید. این موارد می‌تواند سبب کاهش خطرناک فشار خون در هنگام مصرف اسپرینولاکتون شود.
اطمینان حاصل کنید که در هنگام مصرف اسپیرونولاکتون مقدار زیادی آب می‌نوشید، به خصوص در هوای گرم که ممکن است بدن شما را دچار کم آبی کند.

علائم کم آبی عبارتند از:

 • تشنگی شدید

 • ادرار کم

 • ادرار تیره رنگ

 • گیجی

اگر دچار علائم یا نشانه‌های واکنش شدید آلرژیک به اسپیرونولاکتون هستید، فورا به پزشک مراجعه کنید، از جمله این علایم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • مشکل تنفسی

 • افزایش یا کاهش ضربان قلب

 • تشنج

 • از دست دادن هوشیاری

 سخن پایانی

اسپیرونولاکتون یک درمان موثر برای رفع ریزش مو به علت آلوپسی آندروژنیک در زنان است. با این وجود، درمان ریزش مو با مصرف اسپیرونولاکتون می‌تواند تا یک سال طول بکشد. اگر می‌خواهید مصرف اسپرینولاکتون را برای ریزش مو داشته باشید بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و او را از هر گونه مشکل پزشکی که دارید و سایر داروهایی که قبلا برای ریزش مو مصرف کرده‌اید، مطلع کنید.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

محسن تنابنده فیلم «زیرزمین» را با فیلمنامه خشایار الوند خواهد ساختمحسن تنابنده فیلم «زیرزمین» را با فیلمنامه خشایار الوند خواهد ساختماجرای تنش میان جشنواره فیلم کن و سینمای هالیوود چیست؟ماجرای تنش میان جشنواره فیلم کن و سینمای هالیوود چیست؟قسمت ویژه سریال «پایتخت» برای عید فطر تولید نخواهد شدقسمت ویژه سریال «پایتخت» برای عید فطر تولید نخواهد شدتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (248)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (248)یک گزارشگر دیگر در آستانه حذف از شبکه سه!یک گزارشگر دیگر در آستانه حذف از شبکه سه!نوید محمد زاده داور جشنواره جهانی فجر شدنوید محمد زاده داور جشنواره جهانی فجر شدترکیب اصلی تلویزیون برای ماه رمضان مشخص شدترکیب اصلی تلویزیون برای ماه رمضان مشخص شدپیش‌بینی مرگ شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت توسط هوش مصنوعیپیش‌بینی مرگ شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت توسط هوش مصنوعیدرگذشت ۲ بازیگر زن هالیوودی سینمادرگذشت ۲ بازیگر زن هالیوودی سینمارکوردشکنی قسمت جدید سریال Game of Thronesرکوردشکنی قسمت جدید سریال Game of Thronesمرتضی خمسه‌ای پیشکسوت خیمه شب بازی بر اثر کهولت سن درگذشتمرتضی خمسه‌ای پیشکسوت خیمه شب بازی بر اثر کهولت سن درگذشتچرا بازیگران بدون تجربه وارد عرصه کارگردانی میشوند؟چرا بازیگران بدون تجربه وارد عرصه کارگردانی میشوند؟فروش بلیت فیلم «رحمان ۱۴۰۰» تا اطلاع بعدی متوقف شدفروش بلیت فیلم «رحمان ۱۴۰۰» تا اطلاع بعدی متوقف شدسری جدید برنامه وقتشه از شبکه نسیم پخش میشودسری جدید برنامه وقتشه از شبکه نسیم پخش میشودچهار فیلم از بخش کمدی معاصر به جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدچهار فیلم از بخش کمدی معاصر به جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدآثار استاد جمشید مشایخی بمدت یک هفته از شبکه نمایش پخش می شوندآثار استاد جمشید مشایخی بمدت یک هفته از شبکه نمایش پخش می شوندمتلک پرانی به داور عصر جدید ادامه دارد!متلک پرانی به داور عصر جدید ادامه دارد!برنامه گلزار برای ماه شعبان و علیخانی برای رمضانبرنامه گلزار برای ماه شعبان و علیخانی برای رمضانافشاگری محمود شهریاری درباره تعطیلی برنامه «نود»افشاگری محمود شهریاری درباره تعطیلی برنامه «نود»هشدار به مدیران تلویزیون؛ از آن طرف بام نیفتیدهشدار به مدیران تلویزیون؛ از آن طرف بام نیفتیدتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (247)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (247)بیوگرافی مریم شاه ولی بازیگر نقش نوا در سریال دنگ و فنگ روزگار + عکسبیوگرافی مریم شاه ولی بازیگر نقش نوا در سریال دنگ و فنگ روزگار + عکسایران گات تلنتایران گات تلنتچرا بازیگر «شب‌های برره» دیگر با مهران مدیری کار نمی‌کند؟چرا بازیگر «شب‌های برره» دیگر با مهران مدیری کار نمی‌کند؟تلویزیون چرا نمی‌گوید سرنوشت کسی که رای مردم را در جشنواره «جام‌جم» دزدید، چه شد؟تلویزیون چرا نمی‌گوید سرنوشت کسی که رای مردم را در جشنواره «جام‌جم» دزدید، چه شد؟
جدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکجدایی اَدل از همسرش پس از ۸ سال زندگی مشترکبه «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟به «محمد حسین میثاقی» عادت کنیم؟چرا و چگونه؟استاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاناستاد عالیم قاسم‌اف؛ بلبل موسیقی آذربایجاننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهراننام‌گذاری خیابانی به نام «شجریان» در تهرانشورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟شورای انتخاب آثار نمایشی تالار هنر چه کسانی هستند؟همکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیهمکاری هوشیار خیام و استیون پرانسمن برای فیلم کیارستمیبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ در مرکز روان درمانی بستری شدبریتنی اسپیرز خواننده معروف پاپ در مرکز روان درمانی بستری شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدمنوچهر صهبایی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شدروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتروز تولد مریم میرزاخانی به‌عنوان روز جهانی زنان در ریاضیات نام گرفتابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیابراز شگفتی هنرمند ژاپنی از تصاویر کتاب‌های ایرانیآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانآخرین وضعیت جسمانی خداوندگار موسیقی ؛ محمدرضا شجریانرپر سیاه‌پوست به قتل رسیدرپر سیاه‌پوست به قتل رسیدحسین جلال‌ پور دارفانی را وداع گفتحسین جلال‌ پور دارفانی را وداع گفتنوروز گردی با بهترین آٖلبوم های موسیقی سال ۹۷: از «رستاک» تا «چاوشی»نوروز گردی با بهترین آٖلبوم های موسیقی سال ۹۷: از «رستاک» تا «چاوشی»بیوگرافی سزن آکسو خواننده ترکبیوگرافی سزن آکسو خواننده ترکبیوگرافی سرتاب ارنر خواننده و ترانه سرای ترکبیوگرافی سرتاب ارنر خواننده و ترانه سرای ترکمسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مسیح و آرش در صدر پرفروش‌های سال ۹۷مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟مغز بازیگران در زمان ایفای نقش چه عملکردی دارد؟حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!حمید حامی: این پاپوش برای من کوچک است!علی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شدعلی پهلوان از بین ۱۹هزار آهنگساز دنیا فینالیست شداز راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟از راب تا کایلی؛ اعضای خانواده «کارداشیان-جنر» هر کدام چه مقدار ثروت دارند؟ماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگیماجرای شکایت «جانی دپ» از «امبر هرد»، بخاطر خیانت و دروغگویی در مورد خشونت خانوادگییک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدندیک خواننده و یک بازیگر معروف قربانی گلزنی آرون رمزی شدنداعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»اعترافات هولناک یک پسربچه سرطانی ۱۳ ساله در مورد آزارهای جنسی «مایکل جکسون»بنیامین بهادری عزادار شدبنیامین بهادری عزادار شد
آشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟دل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسدل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکس