Wednesday, 16 January 2019|چهارشنبه، 26 دي، 1397|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 60 نفر

ماجرای عجیب و پیچیده سروش رفیعی

تاریخ انتشار: يکشنبه، 6 آبان، 1397 اخبار ، اخبار ورزشی
+ A -

سروش رفیعی درباره ماجراهایی که در فولاد داشت، گفت: من قراردادی یک ساله با فولاد بستم. با وجود اینکه قرارداد یک ساله بود بندی داشتم که می‌توانستم نیم فصل آزاد شوم. قضیه باز شد که چه اتفاقی افتاد. دوست داشتم به رسم احترام اول مسئولان و مدیر فولاد صحبتی داشته باشند و از زبان آنها داستان را بشنویم.

وی افزود: آرزویم این بود حقیقت را بگویند. برایم مهم این بود مردم خوزستان و هواداران فولاد که به من محبت داشتند ذهنیت‌شان خراب نشود. به همین دلیل دوست دارم آقای رضایی میرعامل فولاد صحبت کند و شفاف قضیه را بگوید. اگر قضیه غیر از این بود که من می‌دانم، کامل توضیح می‌دهم.

رفیعی در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها می‌گفتند حواست به فولاد نبوده و به پرسپولیس فکر می‌کردی، تصریح کرد: متاسفانه فقط در کشور ما این ذهنیت است. همه دنیا این اتفاقات می‌افتد که می‌دانند سال بعد و نیم فصل کجا هستند و کارشان را انجام می‌دهند. این حرف‌ها خنده‌دار است.

وقتی شما بازیکن حرفه‌ای می‌شوی در بازی دوستانه هم دوست نداری خودت را از نظر کم و شخصیتی کمتر از بقیه ببینی و بگویند ضعیف شده‌اند. قبلا هم گفته‌ام به فولاد دیر رسیدم چون بدنسازی اولی فصل مهم است. از طرفی آسیب‌دیدگی جزئی هم داشتم مجبور بودم خیلی فشار نیاورم همین باعث شد چند هفته اول خوب کار کنم.

بازیکن سابق فولاد خوزستان یادآور شد: 6 هفته اول 8 امتیاز گرفتیم در ادامه روند کار فولاد در 5-6 بازی آخر 2 امتیاز گرفته است. حالا حضور من بوده یا کادر ما در همان تایم امتیاز خوبی گرفتیم که خیلی از تیم‌های بزرگ در آن زمان 6 امتیاز هم نگرفتند اما شرایط من این طوری شد که بعد از هفته ششم در جام حذفی بازی کردیم با تیم دسته 2 یا 3 که 7 گل زدیم. روز بعد از سپاهان هم من سر تمرین بودم.

رفیعی درباره اینکه باشگاه گفته تو نمی‌خواهی در کنار تیم باشی، عنوان کرد: بازی سایپا انجام شد و من کامل بازی کردم. دقیقه 80 فکر می‌کنم تعویض شد. در تایم تعطیلات لیگ بود و از مربی خواستم اجازه دهند چند روز بیشتر از بقیه استراحت کنم تا مچم بهتر شود. به قطر سفر کردم (نه سفر به قطر کردم) چون مرکز آسپیتا را که یکی از بهترین مراکز پزشکی دنیاست می‌شناختم و تیم پاری‌سن‌ژرمن و منچستر تست پزشکی می‌دهند.

وی افزود: گفتم با هزینه خودم می‌روم. سوال کردم پزشکان ایرانی گفتند آسیب‌دیدگی من حداقل یک تا دو ماه زمان می‌برد اما در قطر گفتند اینقدر زمان نمی‌برد. چیزی که مرا ناراحت کرد این بود که من به مسئولان فولاد رک گفتم 6 بازی برای شما کرده‌ام تا الان پولی نداده‌اید. 3 ماه از لیگ گذشته است، اگر مصدومیت من بیشتر از یک ماه طول کشید و نتوانم در نیم فصل بازی کنم قراردادم را فسخ می‌کنم.

یک ریال نگرفته‌ام و یک ریال هم نمی‌گیرم. وقتی برگشتم روز بعد از بازی با سپاهان سر تمرین بودم. گفتم اگر برای بازی با ماشین‌سازی نیاز دارید من می‌توانم بیشتر تمرین کنم تا چند دقیقه از من استفاده کنید گفتند نه چون بعد از بازی با ماشین‌سازی چند هفته استراحت بودم.

بازیکن پرسپولیس یادآور شد: من برای بازی با پدیده هم آماده بودم قرار بود بازی کنم از آنجا مشکلات شروع شد و شنیدم که بدون اطلاع من فولاد نامه فسخ قرارداد مرا به فدراسیون زده است. این بند در قرارداد من بود اگر بدون مجوز به خارج از کشور بروم آنها اجازه فسخ قرارداد دارند.

من فقط از مدیرعامل نامه نداشتم. سرمربی آقای پورموسوی در جریان بود.پزشک و معاون در جریان بودند.مگر کلاس نقاشی است که بدون اجازه بروم؟ همه در جریان هستند. گفته بودم اگر نتوانم بازی کنم ریالی هم نمی‌گیرم.

این بازیکن سابق فولاد تصریح کرد: قراردادم به دلار بود. وقتی قرارداد را فسخ کردند از نوع رفتار ناراحت شدم اصلا خبر نداشتم و از طریق یک غریبه به من اطلاع دادند. حتی نگفتند فسخ کرده‌اند گفتند تو را نمی‌خواهند. بعد فهمیدم مسئولان باشگاه می‌خواهند مرا در منگنه بگذارند که قرارداد دلاری به قرارداد ریالی تبدیل شود.

این قضیه طول کشید. با همه این اوصاف دیدم 7 بازی به پایان نیم‌فصل مانده و جام حذفی را هم داشتیم. من دوست داشتم فوتبال بازی کنم. دیدید که در پرسپولیس هم به خوبی تمرینات را برگزار کردم. به خاطر اینکه گفتم دوست دارم بازی کنم قراردادم را به ریالی تبدیل کردم و گفتم اشکالی هم ندارد. البته اختلاف قیمت هم زیاد بود.

رفیعی یادآور شد: در نهایت من یک چیزی به مدیرعامل باشگاه فولاد که برای او احترام قائلم گفتم. گفتم با این شرایط از این چیزهایی که گفتید کمتر می‌گیرم، هر جور می‌خواهید پول را بدهید، فقط یک شرط دارد و شفاف داستان را بگویید. اینکه چه اتفاقی افتاده؟ چرا او را جریمه کردیم؟

چرا فسخ قرارداد سروش را زدیم؟ چرا قرارداد او را ریالی کردیم؟ قبول نکردند. من سر پولی که قرار بود ایستادم. مشهد هم رفتم راهش این بود که مسئولان باشگاه نامه می‌زدند و فسخ قرارداد مرا را برمی‌داشتند که این کار را نکردند. من به مشهد رفتم بازی کنم که نشد.

سروش رفیعی در مورد فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: هر فوتبالیستی حتی اگر پرسپولیسی هم نباشد دوست دارد در چنین رقابتی فینال لیگ قهرمانان آسیا که از مهمترین رویدادهای فوتبالی است، شرکت کند این یک افتخار است. من نه به این موضوع نه به هیچ موضوع دیگری در زندگی‌ام حسرت نخوردم. همیشه بر این اعتقاد بودم که در زندگی‌ام در هر جایگاه و شرایطی گرفته‌ام انتخابی بود که با قلبم و عقلم انجام دادم.

پیش از این هم گفته‌ام در آن مقطعی که از پرسپولیس جدا شدم اگر هزار بار دیگر اتفاق بیفتد با توجه به شرایط زندگی، خانواده و موقعیتی که داشتم این تصمیم را می‌گرفتم. درست است که در این بازی نیستم اما مثل هر ایرانی به این ماجرا افتخار می‌کنم که تیم پرسپولیس با این همه هوادار در این فینال حضور دارند. بسیار امیدوارم که پرسپولیس قهرمان لیگ قهرمانان شود.

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسد بستر برای رقم خوردن یک اتفاق تاریخی فراهم است،‌گفت: دقیقا همین طور است. فکر می‌کنم پرسپولیس از همیشه تیم‌تر است وقتی شما با دست بسته و شرایط سخت به اینجا می‌رسید یعنی از همیشه تیم‌تر هستید. تیم بسیار همدل است و تلاش بازیکنان و تیم ستودنی است.

من از این بابت لذت می‌برم و افتخار می‌کنم. با اینکه الان با باشگاه پرسپولیس قرارداد ندارم و برانکو و گرشاسبی محبت کردند و از من دعوت کردند برای تمرین پرسپولیس باشم و در کنار دوستانم، تمرین کنم. از نزدیک می‌بینم اعضای تیم فوق‌العاده کار می‌کنند و زحمت می‌کشند. قدر این تیم را بدانیم. من در این چند روز کنار تیم بودم.

اعضای تیم مشکلات زیادی دارند. مشکلات کوچک تا اصل موضوع مسئله مالی مشکلاتی وجود دارد. با کمترین توقعات کار پیش می‌رود و بازیکنان به حقوق معمولی خود هم نرسیده‌اند. پرسپولیس دو سال است قهرمان می‌شود و به نیمه نهایی می‌رسد. الان به فینال رسیده و بسیار امیدوارم این تیم قهرمان شود. به این مسئله افتخار کنیم و امیدواریم باشیم پرسپولیس به قهرمانی برسد.

وی در مورد اینکه حریف پرسپولیس را چطور تیمی می‌داند، خاطرنشان کرد: پرسپولیس برای هماهنگی با شرایط ژاپن زودتر به این کشور سفر می‌کند. یکی از دلایلی هم که بازی‌ها در دو گروه غرب و شرق برگزار می‌شود همین موضوع است. همیشه ساعت بازی در شرق آسیا مشکل‌ساز بوده است.

فکر می‌کنم برای پرسپولیس این مسئله فرقی ندارد. نباید به این فکر کنیم چه حریفی مقابل شما در فینال بازی می‌کند. شما فینالیست هستید، همه آسیا به پرسپولیس سبک فوتبال قدرت و هوادارانش احترام می‌گذارند. شور و هیجان زیادی وجود دارد. به نظر من السد خیلی بهتر از تیم ژاپنی بود.

هم السد و هم الدحیل جزو بهترین‌های آسیا بودند و السد هم بهترین بود وقتی ما می‌توانیم بهترین تیم آسیا را حذف کنیم می‌توانیم به قهرمانی هم برسیم.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

 مطالب مشابه

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (237)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (237)حسین محب اهری درگذشتحسین محب اهری درگذشتهمه می‌دانند نامزد جوایز انجمن منتقدان فیلم اسپانیا شدهمه می‌دانند نامزد جوایز انجمن منتقدان فیلم اسپانیا شدتاریخ دقیق پخش فصل آخر سریال گیم آف ترونزتاریخ دقیق پخش فصل آخر سریال گیم آف ترونزطعنه و کنایه تند پرویز پرستویی به شایعه قتل خاوری در کاناداطعنه و کنایه تند پرویز پرستویی به شایعه قتل خاوری در کانادااصغر فرهادی از فیلم های بعدی اش میگویداصغر فرهادی از فیلم های بعدی اش میگویدعمر صدا و سیما به زودی پایان می‌یابدعمر صدا و سیما به زودی پایان می‌یابدنگاهی به سریال «حوالی پاییز» ساخته حسین نمازی:یک درام نا تمامنگاهی به سریال «حوالی پاییز» ساخته حسین نمازی:یک درام نا تمامنگاهی به سریال «بانوی عمارت» :درام داعیه روایت تاریخ نداردنگاهی به سریال «بانوی عمارت» :درام داعیه روایت تاریخ نداردفیلم‌هایی که تنور جشواره برلین را داغ کردندفیلم‌هایی که تنور جشواره برلین را داغ کردندسرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال فیلم‌هایی با شوخی‌های سخیف هستندسرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال فیلم‌هایی با شوخی‌های سخیف هستندواکنش کارگردان سریال بانوی عمارت به شباهت این سریال با سریالهای شهرزاد و حریم سلطانواکنش کارگردان سریال بانوی عمارت به شباهت این سریال با سریالهای شهرزاد و حریم سلطانتشابه اوک نیو با بانوی عمارت؟!تشابه اوک نیو با بانوی عمارت؟!انتقاد تند از فیلمهای هزارپا و مارمولک در اختتامیه جشنواره فیلم عمارانتقاد تند از فیلمهای هزارپا و مارمولک در اختتامیه جشنواره فیلم عمارسیروس مقدم :کم لطفی مدیران فرهنگی ،مانع از ساخت سریال پایتخت۶ شدسیروس مقدم :کم لطفی مدیران فرهنگی ،مانع از ساخت سریال پایتخت۶ شدتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (236)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (236)همه افراد مشهوری که فیلمهای خصوصی شان لو رفت /از زهرا امیر ابراهیمی تا عبدالرضا هلالیهمه افراد مشهوری که فیلمهای خصوصی شان لو رفت /از زهرا امیر ابراهیمی تا عبدالرضا هلالیبیوگرافی شیدا یوسفی + عکسبیوگرافی شیدا یوسفی + عکساصغر فرهادی پیشنهاد داوری در سی و هفتمین جشنواره فجر را رد کرداصغر فرهادی پیشنهاد داوری در سی و هفتمین جشنواره فجر را رد کردبرترین برنامه های صدا و سیما اعلام شد/ «برنده باش» پربیننده ترین مسابقه تلویزیونبرترین برنامه های صدا و سیما اعلام شد/ «برنده باش» پربیننده ترین مسابقه تلویزیونانتقاد مسعود ده نمکی از برد ۵ بر صفر ایران مقابل یمنانتقاد مسعود ده نمکی از برد ۵ بر صفر ایران مقابل یمندرخواست یک شاعر از پرویز پرستویی + عکسدرخواست یک شاعر از پرویز پرستویی + عکسبیوگرافی مانی رحمانی بازیگر نقش جواد در سریال بچه مهندس + عکسبیوگرافی مانی رحمانی بازیگر نقش جواد در سریال بچه مهندس + عکس۵ سال زندان در انتظار «کوین اسپیسی»۵ سال زندان در انتظار «کوین اسپیسی»جدول زمان‌ بندی جشنواره فیلم فجر مشخص شدجدول زمان‌ بندی جشنواره فیلم فجر مشخص شد
کنسرت علی زندوکیلی در مشهد لغو شدکنسرت علی زندوکیلی در مشهد لغو شدکنسرتی برای بهنام تمدید شدکنسرتی برای بهنام تمدید شداجرای مشترک برادران خسروی و شهاب رمضان برای بهنام صفویاجرای مشترک برادران خسروی و شهاب رمضان برای بهنام صفویبیوگرافی رها اعتمادی + ماجرای ازدواج با گوگوشبیوگرافی رها اعتمادی + ماجرای ازدواج با گوگوشعلی قمصری ممنوع الکار شدعلی قمصری ممنوع الکار شدگروه موسیقی تکسیم ترکیه وارد تهران شدگروه موسیقی تکسیم ترکیه وارد تهران شدمحمدرضا شجریان فراتر از موسیقیمحمدرضا شجریان فراتر از موسیقیشکایت شهیار قنبری از اشکان خطیبیشکایت شهیار قنبری از اشکان خطیبیجزییاتی تازه از وضعیت بهنام صفوی در بیمارستانجزییاتی تازه از وضعیت بهنام صفوی در بیمارستانمهدی یراحی: تصمیم وزارت ارشاد را می‌پذیرممهدی یراحی: تصمیم وزارت ارشاد را می‌پذیرمماجرای راه ندادن شفیعی کدکنی به دانشگاه چه بود؟ماجرای راه ندادن شفیعی کدکنی به دانشگاه چه بود؟مهدی یراحی ممنوع الکار شدمهدی یراحی ممنوع الکار شدحال و روز سلنا گومز پس از ترک مرکز درمانی بخاطر افسردگی! + عکسحال و روز سلنا گومز پس از ترک مرکز درمانی بخاطر افسردگی! + عکسبهنام صفوی در سی سی یو بستری شدبهنام صفوی در سی سی یو بستری شدامیر مقاره کچل کرد! + عکسامیر مقاره کچل کرد! + عکسچهره‌هایی که زندگی مردم را ویران کردندچهره‌هایی که زندگی مردم را ویران کردندمجید خراط‌ها به یک بیماری نادر مبتلا شده استمجید خراط‌ها به یک بیماری نادر مبتلا شده استویکتوریا بکام کانال یوتیوب خود را راه اندازی می کندویکتوریا بکام کانال یوتیوب خود را راه اندازی می کندازدواج ملکه زیبایی روسی با پادشاه مسلمانازدواج ملکه زیبایی روسی با پادشاه مسلمانآشتی مراد  بز و همسرش آصلی انورآشتی مراد بز و همسرش آصلی انورانتقادات کاربران شبکه های اجتماعی به انتشار عکس اوزجان دنیز و فحریه اوجنانتقادات کاربران شبکه های اجتماعی به انتشار عکس اوزجان دنیز و فحریه اوجنافراد مشهوری که معلم بودن، قسمت دومافراد مشهوری که معلم بودن، قسمت دومافراد مشهوری که معلم بودند، بخش اولافراد مشهوری که معلم بودند، بخش اولبیوگرافی فاطمه دانش پژوه همسر احمد خمینی + عکسبیوگرافی فاطمه دانش پژوه همسر احمد خمینی + عکسصحبت های مونیکا بلوچی درباره زندگی شخص اشصحبت های مونیکا بلوچی درباره زندگی شخص اش
وقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟دل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسدل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “شیرین نوبهاری” بانوی بدنساز ایرانیبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “شیرین نوبهاری” بانوی بدنساز ایرانیبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “صدف خادم” بانوی بوکسور ایرانبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “صدف خادم” بانوی بوکسور ایرانبیوگرافی و عکس های امیر عابدزادهبیوگرافی و عکس های امیر عابدزاده