Sunday, 18 November 2018|يکشنبه، 27 آبان، 1397|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 57 نفر

نرگس کلباسی کیست و چه اقداماتی در زلزله کرمانشاه انجام داد؟

تاریخ انتشار: چهارشنبه، 4 مهر، 1397 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، هنرمندان ایران
+ A -

عده‌ی زیادی در جهان نرگس کلباسی را می‌شناسند، شما به عنوان یک ایرانی، می‌دانید نرگس کلباسی کیست؟ آیا می‌دانید او توانسته پس از زلزله شدید تقریبا یک سال پیش کرمانشاه، به تنهایی سرپل ذهاب را آباد کند؟ نقش نرگس کلباسی در زلزله کرمانشاه بسیار پر رنگ و درخشان بود که توانسته بدون کمک گرفتن از یگان‌ها و سازمان‌های دولتی خانه‌های زیادی را در سرپل ذهاب ساخته و تحویل صاحبان آن‌ها بدهد. اگر شما تا کنون از اقدامات خیرخواهانه نرگس کلباسی اطلاع ندارید لطفا این بخش را به طور کامل مطالعه فرمائید.

نرگس کلباسی کیست؟

نرگس کلباسی کیست؟

نرگس کلباسی دختر شجاع ایرانی که خیلی‌ها در دنیا از او به عنوان فرشته یاد می‌کنند. زمانی که نگاهی به زندگی او بیاندازیم، می‌فهمیم که چقدر زندگی پر فراز و نشیبی داشته است. نرگس کلباسی متولد یک فروردین ۱۳۶۷ در شهر اصفهان است. نرگس کلباسی تا ۴ سالگی به همراه خانواده در ایران بودند و پس از ۴ سالگی به دلیل ادامه تحصیل پدرش، به انگلستان مهاجرت کردند. نرگس کلباسی در اتفاق‌های تلخ، دو پشتوانه اصلی خود یعنی پدر و مادرش را در دو سفرش به ایران در سن ۱۱ و ۱۶ سالگی از دست داد. او در ۱۱ سالگی در اولین سفرش به ایران مادرش را در اثر حمله قلبی از دست داد. پس از این اتفاق تلخ، آن‌ها بدون مادر به انگلستان بازگشتند. او در این باره می‌گوید: نبود مادر روزهای سختی را برای ما رقم زده بود ما مقاومت کردیم و سخت کار کردیم.

آن‌ها چند سال بعد دوباره به ایران سفر کردند و در یک اتفاق تلخ دیگری پدرش که مبتلا به سرطان بود در این فوت کرد. پس از این اتفاق نرگس کلباسی تصمیم گرفت دیگر به ایران بازنگردد!

نرگس تا سن ۱۹ سالگی در کشور انگلستان زندگی می‌کرد و سپس تا ۲۱ سالگی‌اش در کشور کانادا و نزد عمه خودش بسر می‌برد. نرگس کلباسی لیسانس مدیریت جهانگردی و فوق‌لیسانس مدیریت بازرگانی دارد. با اینکه او پشتوانه‌های خود را در زندگی از دست داده بود، خودش پشتوانه‌ی مردم فقیر نشین هندوستان شد. نرگس کلباسی بعد از ۲۱ سالگی به هندوستان عازم شد و رایاگادا یکی از فقیر ترین مناطق هند، با تاسیس بنیاد خیریه‌ای به نگهداری از کودکان یتیم و معلول پرداخت.

اقدامات نرگس کلباسی در هندوستان

اقدامات نرگس کلباسی در هندوستان

او در هندوستان، سرپرستی حدود ۵۰۰ بچه‌ی بی‌سرپست و معلول که اکثرا برای گدایی توسط عده‌ای معلول شده بودند را به عهده گرفت. او دو سال ۲۰۱۰ بنیاد خیریه‌ای به نام پریشان در این منطقه تاسیس کرد. پریشان نام کودک یتیمی بود که در سریلانکا با او آشنا شده بود. پیش از این نیز او یتیم‌خانه‌ای دخترانه در شرق هند افتتاح کرده بود. کمک به زندانیان رایاگادا و تامین غذای آن‌ها از دیگر اقدامات نوع دوستانه کلباسی در هندوستان بود. اما روزگار تصمیم داشت روی بدتری از خود را به نرگس نشان دهد!

اتهام قتل غیرعمد برای نرگس کلباسی

اتهام قتل غیرعمد برای نرگس کلباسی

نرگس کلباسی در هندوستان و به دور از خانواده و پشتوانه، حالا خود حامی کودکان بسیاری شده بود، روزهای سختی را گذراند. او در حمایت از کودکان یکی از روستاهای هند سنگ تمام گذاشت و با همه دارایی‌اش شش سال در تنهایی، بی خبری و سکوت، در میان کوهستان‌های روستایی در هندوستان برای کودکان نابینا مادری کرد و در ادامه راه بسیاری از افراد به مخالفت با او بلند شد چرا که کسب و کار بسیاری از اشخاص توسط این کودکان پیش می‌رفت. آنها در این مسیر تصمیم گرفتند نرگس کلباسی را از میدان به درکرده و در این راه حتی اتهام دزدی و قتل نیز به او وارد کردند. این اقدامات خیرخوانه نرگس کلباسی به مزاقشان خوش نمی‌آمد چندین با قصد جان او را داشتند. این افراد حتی به جرم قتل او را به میز محاکمه و دادگاه کشاندند. هر کسی جای نرگس بود کم می‌آورد اما او روز به روز قوی‌تر شد.

یکی از کودکان در سال ۲۰۱۴ در اردویی که نرگس کلباسی تدارک دیده بود، ناپدید شد. که بعد متوجه شدند او غرق شده است. در پی همین اتفاق او با اتهام قتل غیر عمد مواجه شد که در صورت اثبات به حبس محکوم می‌شد. اما با کمک مردم ایران از طریق کمپین‌های حمایتی در شبکه‌های اجتماعی و کنسولگری ایران در هند موفق به نجات شد و برای حفظ جانش مدت‌هاست که در ایران است و دیگر نمی‌تواند بچه هایش را ببیند!

کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

پس از زلزله شدید کرمانشاه در آبان ۹۶، چهره‌ها و افراد تاثیر گذاری در اقدام به کمک مردم زلزله داوطلب شدند. نرگس کلباسی که همیشه در اقدامات خیرخواهانه در صف اول قرار داشت. با دیگر نرگس کلباسی ساعاتی پس از زلزله در کرمانشاه، راهی این مناطق شد و با راه اندازی کمپینی، مردم ایران را به کمک مردمان بی‌خانمان شده فراخواند. او با اعلام نیاز به کمکهای مادی برای ایجاد سرپناهی برای آسیب‌دیدگان با اعلام شماره حسابی موفق به جمع آوری مبلغ قابل توجهی در مدت زمان کوتاهی شده است. خانم کلباسی در دی‎ماه ‌۹۶ اعلام می‌‏کند که قصد دارد کل خانه‏‌های سه، چهار روستا را بسازد و برایشان اشتغال‌زایی کند. او بعد از مدتی اعلام می‎کند علاوه‌بر این موارد محل دام‎های زلزله‎زدگان این چهار روستا را نیز خواهد ساخت. او با این اعلام از دنبال‎کنندگانش درخواست مبالغ بیشتری می‏‌کند. این بانوی ایرانی در مدت زمان کم موفق به جمع‌آوری حدود ۷ میلیارد تومان کمک‌های نقدی برای حادثه دیدگان شد. کلباسی پس از آن، سریع وارد مرحله ساخت‌وساز می‎شود.

نرگس کلباسی خانه های سرپل ذهاب را تحویل داد

نرگس کلباسی خانه های سرپل ذهاب را تحویل داد

نرگس کلباسی که اقدامات خیرخواهانه‌ی او با حواشی زیادی همراه بود. بلاخره توانست خانه های زلزله زدگان سر پل ذهاب در روستای تپه کبود سفلی راکه توسط پویش یاران عشق ساخته شده است، تحویل صاحبانش دهد.

او در آخرین ویدیوی منتشر شده در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش در همین باره نوشت: سلام هموطنان مهربانم. امروز ۵ خانه در روستای دماغ سفید تحویل دادیم. روز فوق العاده ای بود و از این بابت از همه کسانی که در ممکن کردن آن سهم داشته اند متشکرم. افرادی که در ویدئوهای تحویل خانه‌ها می بینید، تیم محلی‌مان هستن. افرادی از ۶ روستا که در طی ده ماه گذشته عضو تیم شده اند. هیچ چیز زیباتر از این نیست که ببینی مردم خانه های خودشان را می سازند و خودشان آنها را تحویل می گیرند. توانمند ساختن مردم و ایستادن روی پای خودشان، چیزی ست که بسیار برایمان مهم بود و من به سختکوشی آنها افتخار می کنم. فرصت دوست داشتن آنها برای من باعث افتخار و دیدن شادی شان منبع انرژی و شادی برای همه ماست.

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

کد امنیتی:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

15 شخصیت شرور نابغه و باهوش تاریخ سینما15 شخصیت شرور نابغه و باهوش تاریخ سینمابیوگرافی نسلیهان آتاگول و همسرش کادیر دوغولو + عکسبیوگرافی نسلیهان آتاگول و همسرش کادیر دوغولو + عکسبیوگرافی بوراک اوزچیویت و همسرش فخریه اوجن + عکسبیوگرافی بوراک اوزچیویت و همسرش فخریه اوجن + عکسویلیام گلدمن، فیلمنامه‌نویس بزرگ آمریکایی درگذشتویلیام گلدمن، فیلمنامه‌نویس بزرگ آمریکایی درگذشتبیوگرافی سیاوش چراغی پور + عکسبیوگرافی سیاوش چراغی پور + عکسبیوگرافی نسرین نصرتی + عکسبیوگرافی نسرین نصرتی + عکسبیوگرافی ندا حبیبی + عکسبیوگرافی ندا حبیبی + عکسبیوگرافی محسن تنابنده + عکسبیوگرافی محسن تنابنده + عکسبیوگرافی علیرضا شجاع نوری + عکسبیوگرافی علیرضا شجاع نوری + عکسبیوگرافی نعیمه نظام دوست + عکسبیوگرافی نعیمه نظام دوست + عکسبیوگرافی مهسا باقری + عکسبیوگرافی مهسا باقری + عکستاثیرات تحریم های آمریکا بر نماینده سینمای ایران در اسکارتاثیرات تحریم های آمریکا بر نماینده سینمای ایران در اسکاربیوگرافی کان اورگانجی اوغلو و همسرش + عکسبیوگرافی کان اورگانجی اوغلو و همسرش + عکسبیوگرافی طوبی بیوک اوستون و همسرش انور سایلاک + عکسبیوگرافی طوبی بیوک اوستون و همسرش انور سایلاک + عکسبیوگرافی مهدی زمین پرداز + عکسبیوگرافی مهدی زمین پرداز + عکسبیوگرافی امیرحسین رستمی + عکسبیوگرافی امیرحسین رستمی + عکسبیوگرافی عمار تفتی + عکسبیوگرافی عمار تفتی + عکسبیوگرافی انگین اکیورک و همسرش + عکسبیوگرافی انگین اکیورک و همسرش + عکسبیوگرافی هالیت ارگنچ و همسرش برگوزار کورل + عکسبیوگرافی هالیت ارگنچ و همسرش برگوزار کورل + عکسبیوگرافی داریوش مهرجویی + عکسبیوگرافی داریوش مهرجویی + عکستاریخ پخش فصل هشتم سریال گیم آف ترونز اعلام شدتاریخ پخش فصل هشتم سریال گیم آف ترونز اعلام شدجزییات تازه‌ای از فصل جدید برنامه خندوانه منتشر شدجزییات تازه‌ای از فصل جدید برنامه خندوانه منتشر شدفیلم اصغر فرهادی دومین فیلم پرفروش ایتالیافیلم اصغر فرهادی دومین فیلم پرفروش ایتالیاتصادف شدید مجری برنامه تخته گاز همراه خودرو پورشه 911 GT3تصادف شدید مجری برنامه تخته گاز همراه خودرو پورشه 911 GT3استن لی ، خالق شخصیت مرد عنکبوتی و اسطوره مارول درگذشتاستن لی ، خالق شخصیت مرد عنکبوتی و اسطوره مارول درگذشت
شیر خوردن از پستان گاو؛ هایدی کلوم از پستان گاو شیر می خوردشیر خوردن از پستان گاو؛ هایدی کلوم از پستان گاو شیر می خوردبیوگرافی عماد طالبزاده + عکسبیوگرافی عماد طالبزاده + عکسآلبوم آذربایجان از رحیم شهریاری منتشر میشودآلبوم آذربایجان از رحیم شهریاری منتشر میشودزندگی «نادر مشایخی» فیلم می‌شودزندگی «نادر مشایخی» فیلم می‌شودبیوگرافی حامد آهنگی + عکسبیوگرافی حامد آهنگی + عکسزندگینامه نيما يوشيج، پدر شعر نوزندگینامه نيما يوشيج، پدر شعر نوحمید هیراد: مجبور بودم پلی‌ بک‌ بخوانمحمید هیراد: مجبور بودم پلی‌ بک‌ بخوانمتور کنسرت‌ ۲۰ سال با رضا یزدانی در شهرهای ایران برگزار می‌شودتور کنسرت‌ ۲۰ سال با رضا یزدانی در شهرهای ایران برگزار می‌شودفرانسیس لِی آهنگساز موسیقی جاودان درگذشتفرانسیس لِی آهنگساز موسیقی جاودان درگذشترضا صادقی: هنرمندان را فراری ندهید!رضا صادقی: هنرمندان را فراری ندهید!بیوگرافی علی صبوری + عکسبیوگرافی علی صبوری + عکسشینید اوکانر خواننده ایرلندی مسلمان شد و نامش را به شهدا تغییر داد + عکسشینید اوکانر خواننده ایرلندی مسلمان شد و نامش را به شهدا تغییر داد + عکستقدیر مجلس کانادا از شهرام و حافظ ناظریتقدیر مجلس کانادا از شهرام و حافظ ناظریتعریف چیناره ملیک زاده خواننده زن آذری از پژمان بازغی + عکستعریف چیناره ملیک زاده خواننده زن آذری از پژمان بازغی + عکسکیهان کلهر در چین و آمریکا به صحنه می‌رودکیهان کلهر در چین و آمریکا به صحنه می‌رودتیلور سویفت علیه دونالد ترامپتیلور سویفت علیه دونالد ترامپآلبوم ابراهیم محسن چاوشی دو میلیارد تومان فروختآلبوم ابراهیم محسن چاوشی دو میلیارد تومان فروختشکایت علیه سالار عقیلی، معتمدی و فرزاد فرزینشکایت علیه سالار عقیلی، معتمدی و فرزاد فرزینبه یاد افشین مقدم؛ خواننده‌ای که زود گل کرد و زود پژمردبه یاد افشین مقدم؛ خواننده‌ای که زود گل کرد و زود پژمردبیوگرافی محمدرضا لطفی؛ استاد برجسته تار و سه‌ تاربیوگرافی محمدرضا لطفی؛ استاد برجسته تار و سه‌ تارنرگس کلباسی کیست و چه اقداماتی در زلزله کرمانشاه انجام داد؟نرگس کلباسی کیست و چه اقداماتی در زلزله کرمانشاه انجام داد؟بیوگرافی و عکس های بهنام بانی خوانندهبیوگرافی و عکس های بهنام بانی خوانندهبیوگرافی و عکس های  “یلدا عباسی” نوازنده جوانبیوگرافی و عکس های “یلدا عباسی” نوازنده جوانبیوگرافی محمد معتمدی خواننده سنتیبیوگرافی محمد معتمدی خواننده سنتیبیوگرافی و عکس های حمید هیراد خوانندهبیوگرافی و عکس های حمید هیراد خواننده
قتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسخداداد عزیزی هم بازیگر شد + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسبیوگرافی گلاره ناظمی موفق ترین داور زن ایرانی + عکسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسابعاد تازه از ماجرای تجاوز کریس رونالدو به مهماندار هتل در لاس وگاسعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی؛ قربانی بزرگ خیرخواهیعلی دایی دادگاهی شد! + عکسعلی دایی دادگاهی شد! + عکسکریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!کریس رونالدو با دختر یک قاچاقچی کوکائین نامزد کرده!ماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای ازدواج ساموئل بازیکن اسبق استقلال با هلیا سهیمیماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟ماجرای تجاوز «کریستیانو رونالدو» به مهماندار هتلی در لاس‌ وگاس چیست؟دل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسدل و قلوه دادن جواد کاظمیان و مونیکا بلوچی و خواستگاری علی انصاریان از مونیکا در اینستاگرام! + عکسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسشکایت نمایندگان اهل سنت از شایان مصلح بازیکن پرسپولیسبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی و عکس های سارا مصطفی نژاد بانوی بدنساز مشهور ایرانیبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “شیرین نوبهاری” بانوی بدنساز ایرانیبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “شیرین نوبهاری” بانوی بدنساز ایرانیبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “صدف خادم” بانوی بوکسور ایرانبیوگرافی، مصاحبه و عکس های “صدف خادم” بانوی بوکسور ایرانبیوگرافی و عکس های امیر عابدزادهبیوگرافی و عکس های امیر عابدزادهمهسا قربانی؛ داور زن ایرانی که بازی مرد‌ها را سوت زدمهسا قربانی؛ داور زن ایرانی که بازی مرد‌ها را سوت زدرونمایی کریس رونالدو از اتومبیل لوکس خود در ایتالیا + عکسرونمایی کریس رونالدو از اتومبیل لوکس خود در ایتالیا + عکسبیوگرافی امیر علی اکبری، ستاره ایرانی MMAبیوگرافی امیر علی اکبری، ستاره ایرانی MMAازدواج مجید قندی و پریسا براتچی در بازی های آسیایی جاکارتا + عکسازدواج مجید قندی و پریسا براتچی در بازی های آسیایی جاکارتا + عکسازدواج کیمیا علیزاده + عکسازدواج کیمیا علیزاده + عکسجزئیات پاک کردن تمام عکس های علی علیپور از اینستاگرامشجزئیات پاک کردن تمام عکس های علی علیپور از اینستاگرامششایعه مرگ و حاشیه های بستری شدن جواد خیابانی در بیمارستان و تکذیب خبر مرگشایعه مرگ و حاشیه های بستری شدن جواد خیابانی در بیمارستان و تکذیب خبر مرگعروسی کریم انصاریفرد و صوفیا دختر میلیاردر یونانیعروسی کریم انصاریفرد و صوفیا دختر میلیاردر یونانیماجرای رابطه سعید عزت اللهی با پرستو قربانی مدل اینستاگرامی! + عکسماجرای رابطه سعید عزت اللهی با پرستو قربانی مدل اینستاگرامی! + عکسساخت سریال زندگینامه کریستیانو رونالدو توسط فیسبوکساخت سریال زندگینامه کریستیانو رونالدو توسط فیسبوک