Saturday, 26 May 2018|شنبه، 5 خرداد، 1397|يا رب العالمين|افراد آنلاین: 17 نفر

ایستر جزیره ای با مجسمه های عجیب

تاریخ انتشار: دوشنبه، 3 ارديبهشت، 1397 گردشگری ، اماکن دیدنی جهان
+ A -

در منطقه آتش فشانی هانگاروآ در کشور شیلی ، جزیره ای بنام ایستر وجود دارد که دارای مجسمه هایی به شکل سر های غول پیکر است . این مجسمه ها در سرتاسر جزیره پراکنده شده و صحنه های عجیبی را خلق کرده اند . هر چند که این منطقه یکی از دور افتاده ترین مناطق جهان است اما توریست های بسیاری برای مشاهده این مجسمه ها به جزیره ایستر سفر می کنند . در این بخش قصد داریم در مورد ایستر جزیره ای با مجسمه های عجیب صحبت کنیم همراه ما باشید .

ایستر جزیره ای با مجسمه های عجیب

ایستر جزیره ای با مجسمه های عجیب

ایستر جزیره ای با آب و هوای شرجی و نیمه گرمسیری است که در اغلب اوقات هوایی گرم و معتدل دارد . نکته جالبی که ایستر را با بقیه نقاط دنیا متمایز میکند وجود مجسمه های غول پیکر است که در سرتاسر جزیره پراکنده شده اند . طبق آنچه که تاریخ نویسان گفته اند نه هزار سال قبل ، مردم جزیره ایستر شروع به ساخت مجسمه‌های غول‌پیکر به‌عنوان یادبودی برای خویشاوندان از دست‌رفته‌ی خود کرده و به این ترتیب میراث ارزشمندی از خود برای آیندگان بجا گذاشته اند . تعداد ۸۸۷ مجسمه‌ی سنگی به شکل سر که بیش از نیمی از آنها در نزدیکی یک آتشفشان خاموش به‌نام رانو راراکو و یک معدن سنگی قرار دارند . در زبان محلی به این مجسمه ها موآی گفته میشود .

ایستر جزیره ای با مجسمه های عجیب

این معدن سنگ شبیه گورستانی از غول‌هاست . این مجسمه‌های سنگی در وضعیت ساخت متفاوتی قرار دارند ؛ برخی به‌صورت نیمه‌کاره ، برخی شکسته و بسیاری نیز در نیمه‌ی راه انتقال ، رها شده‌اند . این جزیره از سال ۱۹۵۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و در حال حاضر حدود ۶۵۰۰ نفر جمعیت دارد . تا به حال محققان و دانشمندان زیادی روی مجسمه های این جزیره کار و تحقیق کرده اند و بر اساس تحقیقات آن ها ، طول بزرگترین مجسمه موآی حدود ۱۰ متر تخمین زده شده است اما تمام آن ها ابعاد بزرگ و غول آسایی دارند . گفته می شود که قدیمی ها این مجسمه ها را برای حفاظت از منطقه شان ساخته و رو به دریا قرار داده اند و در تئوری های اولی که درباره ی آن ها داده شد ، ردپایی از فرا زمینی ها و بیگانگان فضایی که آن ها را به این جا آورده اند در میان بود در صورتی که چنین نیست و مشخص شده که موآی ها فقط به اعتقاد و باور مردم و ساکنان قدیمی این جزیره ساخته شده اند .

ایستر جزیره ای با مجسمه های عجیب

مجسمه‌های موآی طی یک دوره‌ی ۵۰۰ ساله از سال ۱۱۰۰ تا ۱۶۸۰ میلادی ساخته شده‌اند . صدها سال رسوب و فرسایش، موجب دفن شدن مجسمه‌های موآی در خاک شده است. این پیکره‌ها چیزی فراتر از سرهای مدفون در خاک‌اند؛ این‌ها، مجسمه‌هایی تمام‌قد و فوق‌العاده‌اند . تقریباً در امتداد تمای خطوط ساحلی سکوهایی به نام آئو مشاهده میشود که در اصل قربانگاه‌های قدیمی بوده اند که در ابعاد بسیار بزرگی ساخته شده اند . به گفته باستان شناسان این مجسمه ها در بالای کوه آتشفشانی که در این جزیره وجود دارد کنده کاری شده اند و سپس بوسیله قرقره به محل کنونی خود در دامنه کوه منتقل شده اند .

تنها ساخت این مجسمه ها نیست که باعث تعجب همگان شده است بلکه این جزیره نکته عجیب دیگری نیز دارد و آن خط رونگورونگو است . ساکنین جزیره زبان نوشتاریی دارند که رونگورونگو نامیده شده و حتی امروزه کاملا قابل رمز گشایی نیست . افراد این جزیره در زمان خود یک نوع سبک نوشتن خاص داشته اند به طوری که در هیچ جای دنیا این سبک سابقه نداشته است . همچنین در زمین های این منطقه نوعی سیب زمینی شیرین رشد میکرده که تنها در قاره آمریکا وجود داشته است .

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

کد امنیتی:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

وضعیت آب و هوا