Friday, 23 February 2018|جمعه، 4 اسفند، 1396|اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم|افراد آنلاین: 23 نفر

رفع استرس با فشار انگشتان به سبک ژاپنی

تاریخ انتشار: يکشنبه، 22 بهمن، 1396 سلامت ، بیماری ها و راه درمان
+ A -

در دنیای امروز استرس جزو زندگی همه ما شده و تقریبا تمام افراد جامعه هر روز با انواع خاصی استرس روبرو می شوند . درواقع یک سطح از استرس برای همه افراد نرمال است اما اگر از مقدار مشخصی بیشتر شود باعث خستگی و کاهش کارآیی افراد میشود . بنابراین لازم است تا میزان استرس بدن را تحت کنترل خود درآوریم چرا که استرس زیاد منشا بسیاری از مشکلات و ناراحتی ها است . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد رفع استرس با فشار انگشتان به سبک ژاپنی مطلب جالبی را به حضورتان تقدیم کنیم همراه ما باشید .

رفع استرس با فشار انگشتان به سبک ژاپنی

رفع استرس با فشار انگشتان به سبک ژاپنی

امروزه روش های زیادی برای کاهش استرس معرفی شده که هر فردی میتواند با توجه به شرایط خود از آنها استفاده کرده و سطح استرس بدن خود را کاهش دهد . روش هایی مانند یوگا و مراقبه ، برنامه غذایی خاص و فعالیت های ورزشی میتواند برای کاهش استرس مفید باشد . در این مطلب قصد داریم نوعی حرکت انگشتان دست را به شما آموزش دهیم که در زمان های دور توسط ژاپنی ها کشف شده و مورد استفاده قرار می گیرد . در گذشته در کشور ژاپن زمانی که تعدادی از مردم دچار بیماری‌های متعددی ‌شدند ، اطبا برای کاهش استرس توصیه می کردند افراد انگشت خود را فشار دهند .

رفع استرس با فشار انگشتان به سبک ژاپنی

این راهکار درمانی ، هورمون‌هایی را در بدن فعال می کند که در کاهش استرس مؤثر است . این نوع درمان جریان خون و اکسیژن رسانی به مغز را افزایش می دهد ، درنتیجه از برخی علایم استرس کاسته شده و فرد کمی احساس آرامش می کند . در طب سنتی ژاپنی هر یک از انگشتان دست نشان دهنده یک فاکتور مهم بدن است به عنوان مثال ماساژ انگشت شست به مبارزه با نگرانی کمک می کند ، انگشت اشاره در مورد مبارزه با ترس ، انگشت میانی در مورد مبارزه با رنجش و عصبانیت ، ماساژ انگشت انگشتری به شما کمک می کند با افسردگی و ناراحتی مبارزه کنید و قاطعانه تر عمل کنید و همچنین ماساژ انگشت کوچک برای درمان اضطراب و ایجاد خوش بینی و اعتماد به نفس بالا در شخص بکار می رود .

رفع استرس با فشار انگشتان به سبک ژاپنی

برای ماساژ انگشتان و هم آهنگ کردن انرژی در بدن کافیست انگشت مورد نظر را با دست دیگر بگیرید و تمام انگشت ها به همراه انگشت شست را دور آن بپیچید . انگشت را به مدت ۱ الی ۲ دقیقه بگیرید و زمانی که نبض را احساس می کنید تاثیر آن را هم متوجه می شوید . شما همچنین میتوانید برای آرام کردن ذهن خود ، کف دست را با انگشت شست دست دیگر به آرامی به مدت ۱ دقیقه فشار دهید .

اگر فقط میخواهید استرس خود را کاهش دهید کافیست روی صندلی صاف بنشینید و چند نفس عمیق بکشید . سپس با استفاده از انگشتان دست راست ، نوک انگشت کوچک دست چپ را فشار دهید . این حرکت را برای دست چپ نیز تکرار کنید . هر انگشت کوچک را به مدت ۵ دقیقه، یک ‌بار صبح و یک‌ بار شب فشار دهید واین تمرین رابه مدت ۳ ماه تکرار کنید .

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

کد امنیتی:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

وضعیت آب و هوا