Friday, 23 February 2018|جمعه، 4 اسفند، 1396|اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم|افراد آنلاین: 35 نفر

پیست اسکی دیزین مهمترین پیست اسکی خاورمیانه

تاریخ انتشار: يکشنبه، 3 دي، 1396 گردشگری ، اماکن دیدنی ایران
+ A -

پیست اسکی دیزین با عنوان مهمترین پیست اسکی ایران و منطقه خاورمیانه است که در شهرستان کرج در استان البرز واقع شده است. این پیست زیبا در منطقه ای زیبا در شمال کوه‌های تهران واقع شده که همه ساله میزبان مهمان داخلی و خارجی میباشد. این پیست اولین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تأیید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین‌المللی به خود گرفت.

پیست اسکی دیزین مهمترین پیست اسکی خاورمیانه

اگر قبلا از جاده چالوس به سمت شمال رفته باشید حتما تابلوهای این پیست را مشاهده کرده اید . بعد از پیمودن ۶۵ کیلومتر از مسیر کرج – چالوس ، بعد از گچسر می‌توانید به جای ادامه مسیر شمال به دل کوه بزنید و به پیست اسکی دیزین برسید . آب و هوای بسیار مناسب زمستانی با دمای ۲۰- درجه و تعداد روزهای آفتابی زیاد و همچنین آب و هوای دلپذیر تابستانی با دمای حداکثر ۲۰+ درجه و امکانات فراوانی مانند هتل و رستوران و دسترسی مناسب ، دیزین را به دهکده توریستی کم‌نظیر زمستانی و تابستانی در خاورمیانه تبدیل کرده است .

پیست اسکی دیزین مهمترین پیست اسکی خاورمیانه

مجموعه پیست بین‌المللی اسکی دیزین در سال‌های ۱۳۴۱ و ۱۳۴۲ توسط یک گروه خارجی که به دنبال اکتشاف معدن در بخش البرز مرکزی بودند ، به سرپرستی آقای کاظم گیلانپور قهرمان و مربی اسکی وقت ، شناسایی شد . این منطقه برای اسکی مناسب تشخیص داده شد و در سال ۱۳۴۳ با نصب یک دستگاه تله اسکی سیار در گردنه دیزین به‌عنوان محل تمرین خارج از فصل برای تیم ملی وقت به‌کار گرفته شد. نصب و راه‌اندازی تله سی یژ برقی شمشک با بازدید رئیس فدراسیون اسکی وقت، در سال ۱۳۴۴ از منطقه دیزین و طرح این مورد در هیئت دولت وقت، این منطقه به‌عنوان یک مجموعه اسکی تعریف و کارهای زیر بنایی آن از جمله احداث جاده از سمت معدن زغال سنگ آرسین آغاز شد و بالاخره در سال ۱۳۴۶ عملیات اجرایی آن شامل نصب یک خط تله سی یژ به طول ۲۴۰۰ متر در قسمت دره تا پارکینگ بالا و ورود اولین تله کابین به ایران (تله کابین شاله) همزمان با ایجاد رستوران شاله و نصب تله اسکی مبتدی و راه‌اندازی آن شکل گرفت و تا سال ۱۳۴۷ و ۱۳۴۸ به طول انجامید .

پیست اسکی دیزین مهمترین پیست اسکی خاورمیانه

پیرو این فعالیت‌ها ، نصب تله کابین قله انجام شد و این مجموعه در سال ۱۳۵۱ پایان یافت و این منطقه اسکی برای اسکی‌بازان آماده شد . مرحله دوم توسعه این مجموعه درسال ۱۳۸۵ با سرمایه بخش خصوصی انجام گرفت و شرایط اسکی روی چمن در این مجموعه فراهم شد . پیست اسکی روی چمن دیزین ۶۵۰ متر طول دارد و همه ساله میزبان مسابقات جهانی اسکی روی چمن است . همزمان ، در مناطق دیگر دیزین از جمله منطقه پیست چمن، امکان فعالیت‌هایی از قبیل دوچرخه سواری کوهستانی، تیراندازی با کمان ، کایت سواری و غیره موجود است و گردشگران میتوانند از باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی بازدید کنند .

پیست اسکی دیزین مهمترین پیست اسکی خاورمیانه

شما با ورود به این مجموعه ورزش میتوانید از دو نوع سرویس برخوردار شوید . اگر ورزش اسکی را بصورت حرفه ای دنبال میکنید و مهارت های لازم را کسب کرده اید میتوانید از بخش پیست و پیست و شرایط حرفه ای این ورزش لذت ببرید اما اگر تخصص های لازم این ورزش را ندارید بهتر است از پیست مبتدی استفاده کنید تا کارکنان صبور این بخش راهنماییهای لازم را در اختیار شما قرار دهند و بتوانید در شرایط راحت تر و امن تری از ورزش اسکی لذت ببرید .

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

کد امنیتی:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

وضعیت آب و هوا