Sunday, 25 March 2018|يکشنبه، 5 فروردين، 1397|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 15 نفر

مروری بر گذشته

تصاویری از بزرگترین آینه طبیعی جهان در بولیوی

تاریخ انتشار: سه شنبه، 18 مهر، 1396 گردشگری ، اماکن دیدنی جهان
+ A -

سالاردو ییونی Salar de Uyuni بزرگترین کویر نمک دنیاست که در نزدیکی رشته‌کوه آند در جنوب غربی کشور بولیوی در آمریکای جنوبی واقع شده‌ است . این دشت پوشیده از نمک در ارتفاع ۳۵۶۵ متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد و وسعت آن ۱۰٬۵۸۲ کیلومتر مربع است .

نقاط زیبا و طبیعی کره زمین همواره یکی از اهداف گردشگری برای گردشگرانی است که هزینه بسیار بالایی برای سفر به کشورهای دیگر صرف می‌کنند تا بتوانند محل های تاریخی و طبیعت بکر و دست‌نخورده آن را مشاهده کنند . کشور بولیوی از آن دسته از کشورهایی است که به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری بسیار، هرساله گردشگران بسیاری برای دیدن مناطق زیبا و طبیعی آن، به این کشور واقع در قاره آمریکای جنوبی می‌روند . یکی از جذاب ترین و زیباترین منطقه های بولیوی صحرای Salar de Uyuni است . این منطقه یک صحرای نمک بسیار وسیع محسوب می‌شود که در فصولی از سال با انعکاس آسمان در سطح این صحرا، جلوه های بسیار چشم نواز و خارق العاده شکل می‌دهد .

بولیوی کشوریست که در خشکی محصور شده است و ارتباطش با اقیانوس آرام را در جنگ آرام در سال ۱۸۷۹ از دست داد . کوههای آند به دو سلسه موازی تقسیم میشود که در میانشان گودال مواج وسیعی (التی پلاتو) است که در آن دریاچه تی تی کا کا مرتفع ترین دریاچه قابل کشتیرانی جهان جای دارد . در شرق و شمال شرق کشور زمینهای کم ارتفاع پهناوری هست که در آن جنگلهای بارانی (للانوس) ، جلگه های نیمه استوایی و علفزار های نیم کم آب , (چاکو) قرار دارد. بولیوی با مساحت (۵۸۰/۰۹۸/۱ کیلومتر مربع بیست و هشتمین کشور پهناور جهان است وسعت آن تقریباً برابر موریتانی و تا حدودی برابر ایالت تگزاس ایالات متحده است .

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

کد امنیتی:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

 

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

وضعیت آب و هوا