Wednesday, 13 November 2019|چهارشنبه، 22 آبان، 1398|يا حي و يا قيوم|افراد آنلاین: 49 نفر

مروری بر گذشته

اولاش تونا بازیگر نقش طاهر دیوانه زیادی در نقشش فرو رفته!
اولاش تونا بازیگر نقش طاهر دیوانه زیادی در نقشش فرو رفته!
اعتراف جالب ادا اجه بازیگر نقش ییلدیز در سیب ممنوعه!
اعتراف جالب ادا اجه بازیگر نقش ییلدیز در سیب ممنوعه!
فال امروز یکشنبه 12 آبان 1398
فال امروز یکشنبه 12 آبان 1398
فال امروز پنجشنبه 16 آبان 1398
فال امروز پنجشنبه 16 آبان 1398
عناوین روزنامه های ورزشی یکشنبه 19 آبان 1398
عناوین روزنامه های ورزشی یکشنبه 19 آبان 1398
رونمایی از چهره قجری پریناز ایزدیار + عکس
رونمایی از چهره قجری پریناز ایزدیار + عکس
بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!
بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!
درخواست غرامت 100 هزار لیره سرنای ساریکایا به دلیل تهمت!
درخواست غرامت 100 هزار لیره سرنای ساریکایا به دلیل تهمت!
بیش از 1 میلیون تماشاچی در 3 روز اول اکران برای رجب ایودیک 6
بیش از 1 میلیون تماشاچی در 3 روز اول اکران برای رجب ایودیک 6
مایکل جکسون زنده شد؟ + عکس
مایکل جکسون زنده شد؟ + عکس
حضور پرکار پارسا پیروزفر با سه فیلم
حضور پرکار پارسا پیروزفر با سه فیلم
فال امروز جمعه 17 آبان 1398
فال امروز جمعه 17 آبان 1398
تمجید AFC از ۱۰۰۰ امتیازی شدن استقلال
تمجید AFC از ۱۰۰۰ امتیازی شدن استقلال
«شایان» از کرمانشاه و «ثنا» از تهران؛ افشاگری‌های لایو اینستاگرام آقای وزیر
«شایان» از کرمانشاه و «ثنا» از تهران؛ افشاگری‌های لایو اینستاگرام آقای وزیر
عناوین روزنامه های ورزشی دوشنبه 20 آبان 1398
عناوین روزنامه های ورزشی دوشنبه 20 آبان 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 16 آبان 1398
عناوین روزنامه های پنجشنبه 16 آبان 1398
با نحوه دریافت رمز دوم یکبار مصرف کارت‌های بانکی آشنا شوید
با نحوه دریافت رمز دوم یکبار مصرف کارت‌های بانکی آشنا شوید
تصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شد
تصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شد
کشف دیوار ۱۱۵ کیلومتری در غرب ایران؛ نسخه ایرانی دیوار چین در کرمانشاه!
کشف دیوار ۱۱۵ کیلومتری در غرب ایران؛ نسخه ایرانی دیوار چین در کرمانشاه!
ماجرای کارگاه چندهمسری چیست؟
ماجرای کارگاه چندهمسری چیست؟

داستان "آخرین برگ" اثر او هنری

تاریخ انتشار: يکشنبه، 5 دي، 1395 سرگرمی ، داستان
+ A -

این هفته داستان کوتاه آخرین برگ که یکی از داستان های جذاب نویسنده آمریکایی او هنری هست ترجمه کرديم. اسم اصلی این نویسنده ویلیام سیدنی پورتر است که او هنری را به عنوان نام مستعار خودش انتخاب کرده.

در منطقه ای در غرب میدان واشنگتن خیابانی با جاده های خیلی باریک وجود داشت. این خیابان ها پیچ و خم های عجیبی داشتند چون چندین بار همدیگر را قطع می کردند. یک هنرمند قابلیتی بسیار ارزشمند در این خیابان کشف کرد. تصور کنید یک هنردوست که برای خرید نقاشی ها و بوم ها آمده است بدون این که هیچ پولی هزینه کند خودش را در حال بازگشت ببیند.

بنابراین خیلی زود هنرمندان زیادی به خاطر پنجره های شمالی، شیروانی های قرن ۱۸، اتاقک های زیرشیروانی هلندی و کرایه پایین روانه این روستای قدیمی گرینویچ شدند.

سو و جانسی در بالای ساختمان ۳ طبقه آجری یک کارگاه هنری داشتند. جانسی به جوانا معروف بود. یکی از آن اها اهل ماین و دیگری اهل کالیفرنیا بود. آن ها با هم در رستورانی به نام دلمونیکو در خیابان هشتم آشنا شده و متوجه علاقه مشترکشان در هنر شده بودند. در نتیجه با هم یک کارگاه هنری زدند.

آشنایی آن ها در ماه می اتفاق افتاد. در ماه نوامبر غریبه ای ناپیدا و سرد که پزشکان آن را ذات الریه می نامیدند به جامعه هنرمندان حمله ور شد و با انگشتان یخ زده اش جان چندین نفر را گرفت. این یغماگر گام های بلندش را در قسمت های شرقی شهر محکم تر بر می داشت و قربانیان بیشتری از خود به جای می گذاشت. اما در این کوچه های پر پیچ و خم آرام تر پیش می رفت.

جناب ذات الریه پیرمردی نجیب و جوانمرد نبود. اما برای زن جوانی که خونش با نسیم ملایم کالیفرنیا اخت گرفته بود نه بازی منصفانه ای بود و نه رقیب منصفانه. ذات الریه به جانسی حمله ور شد. او بیمار و رنجور روی تخت فلزی از پنجره دیوار آجری مقابل را تماشا می کرد.

یک روز صبح دکتر که سرش خیلی شلوغ بود سو را به راهرو دعوت کرد و به او گفت: شانس زنده ماندنش یک درصد، بگذار ببینم، در حالی که دما سنج در دستش تکان می داد ۱۰ درصد است. همان هم بستگی به خودش دارد که بخواهد زنده بماند. خیلی ها برای زنده ماندن به دارو پناه می پرند و این واقعا احمقانه است اما جانسی قبول کرده که قرار نیست زیاد زنده بماند. چیزی هست که توی ذهنش به آن فکر کند؟

جانسی، جانسی دوست داشت خلیج ناپل را نقاشی کند.

نقاشی؟ نه! چیزی که حداقل ارزش دو بار فکر کردن داشته باشد. مثلا یک مرد.

سو با حالت کنایه و تمسخرآمیز گفت: یک مرد؟ مگر یک مرد ارزشش را دارد؟ نه دکتر.

خب پس مشکل فقط ضعف اوست. من تمام تلاشم را کردم ولی وقتی بیمارانم شمارش معکوس را برای مرگشان آغاز می کنند دیگر کاری از دست من برنمی آید. اما اگر سعی کنی سوالی درباره مد پاییز از او بپرسی شانس زنده ماندنش بیشتر می شود قول می دهم.

وقتی دکتر رفت سو کمی گریه کرد و سپس با بوم نقاشی در حالی که سوت می زد وارد اتاق جانسی شد.

جانسی روی تخت دراز کشیده بود وصورتش به سمت پنجره بود. سو فکر کرد جانسی خوابیده دیگر سوت نزد و شروع کرد به کشیدن نقاشی داستان مجله. جوانان نقاش برای هموار کردن مسیرشان به سمت هنر باید نقاشی داستان های مجله ای که نویسندگان جوان برای هموار کردن مسیرشان به سمت ادبیات می نوشتند می کشیدند.

سو در حالی که داشت شلوار یک سوارکار و عینک یک چشمی قهرمان نقاشی اش که یک گاوچران بود را می کشید چندین بار صدای ضعیفی به گوشش خورد. سریع به سمت تخت جانسی رفت.

چشم های جانسی کاملا باز بود و داشت از پنجره به بیرون نگاه می کرد و به شمارش معکوس می شمرد.

دوازده، کمی بعد یازده، ده، نه و هشت و بعد هفت.

سو با نگرانی به بیرون پنجره نگاه کرد. چه چیزی را آنجا می شمرد؟ آنجا فقط یک کوچه خلوت و دلگیر دیده می شد. و ۲۰ قدم آن طرف تر دیوار یک خانه آجری و یک درخت مو که شاخ هایش با برگ های خشکیده تا نیمه های دیوار بالا آمده بود. باد سرد پائیز برگ های درخت مو را که شاخه هایش به دیوار چسبیده بود خشکانیده بود.

سو پرسید: عزیزم اونجا چی هست؟

جانسی با صدای ضعیفی گفت: پنج، الان دیگه خیلی سریع تر دارن میوفتن. تا دیروز نزدیک به صد تا بودند به حدی که با شمردنشون سر درد می گرفتم ولی حالا… یکی دیگه هم افتاد فقط چهار تای دیگه باقی مونده.

چهار تا چی عزیزم؟ به سو بگو.

برگ ها، برگ های روی پیچک مو. وقتی آخرین برگ بیفته من هم می میرم. ۳ روزه که اینو میدونم. دکتر به تو چیزی نگفت؟

تا حالا چنین حرف احمقانه ای نشنیدم. برگ های مو چه ربطی به خوب شدن تو داره؟ پس احمق نباش چون دکتر امروز صبح به من گفت که شانس زنده موندنت ۱۰ به یک هست. درست مثل همون روزایی که توی خیابونای نیویورک رانندگی می کردیم. پس سوپتو بخور و بزار سودی نقاشی شو بکشه تا اونو به یه ویراستار بفروشه و با پولش شراب قرمز برای این کوچولوی مریض و استیک برای خودش بخره.

جانسی همانطور که چشم هایش را به پنجره دوخته بود گفت: دیگه لازم نیست شراب بخری. یکی دیگه از برگ ها افتاد. نه دیگه سوپ نمی خوام. فقط ۴ تا برگ دیگه مونده. می خوام آخرین برگ رو قبل از این که هوا تاریک بشه ببینم. اونوقت دیگه منم مردم.

سو به سمت جانسی خم شد و گفت: جانسی عزیزم به من قول بده که چشماتو ببندی و تا من کارم تموم نشده به بیرون پنجره نگاه نکنی. باید تمومش کنم و برای این کار به نور احتیاج دارم.

میشه بری یه اتاق دیگه؟

نه میخوام کنار تو باشم. دوست ندارم دیگه به اون برگا نگاه کنی.

جانسی در حالی که مثل مجسمه سرد و رنگ پریده چشم هایش را می بست گفت: پس هر وقت کارت تموم شد بیدارم کن می خوام آخرین برگ رو ببینم از انتظار خسته شدم از فکر خسته شدم می خوام همه چیزو رها کنم و مثل اون برگ های خسته آزاد شم.

سو گفت: سعی کن استراحت کنی می خوام آقای برمان رو صدا کنم تا مدل نقاشیم به عنوان معدن چی بشه. یک دقیقه ای برمی گردم تا بیام از جات تکون نخور.

برمان پیر نقاشی بود که توی طبقه همکف زندگی می کرد. او بیش از ۶۰ سال سن داشت و ریش های بلند و مجعدی داشت. برمان یک هنرمند شکست خورده بود. چهل سال بود که قلم نقاشی اش نتوانست او را به رویایش برساند. او همیشه دوست داشت یک شاهکار هنری خلق کند اما هرگز موفق به انجام آن نشد. چندین سال بود که اصلا نقاشی نمی کرد فقط چند نمونه برای تبلیغات. او با مدل شدن برای هنرمندان جوانی که پول کافی برای یک مدل حرفه ای نداشتند مخارج زندگی را در می آورد. برمان در نوشیدن الکل زیاده روی می کرد و هنوز هم درباره همان شاهکاری که هرگز نتوانسته بود خلق کند می گفت. او پیرمرد کوتاه قدی بود که ملایمت مردم را به باد تمسخر می گرفت و خودش را محافظ دختران جوانی که در کارگاه هنری طبقه بالا زندگی می کردند می دانست.

سو برمان را در حالی که در خلوتگاه کوچکش بوی تند مشروب می داد. بوم نقاشی در گوشه اتاقش در انتظار شاهکاری بود که سال ها برمان رویایش را در سر می پروراند. سو درباره توهمات جانسی گفت و درباره ترسش از ضعیف و بی جان شدن او و از این که همانند آن برگ ها از دست برود.

برمان پیر با چشم های قرمزش فریاد زد و آن تصورات احمقانه را تمسخر کرد.

اوه خدای من تو دنیا آدم های احمقی هستن که فکر کنن با افتادن برگ ها می میرن؟ تا به حال چنین چیزی نشنیده بودم. من نمی تونم برای چنین موضوع احمقانه ای مدل بشم. چرا گذاشتی چنین افکاری به ذهنش خطور کنه؟

سو گفت: جانسی خیلی مریض و ضعیف شده. تب زیاد باعث شده ذهنش پر از این توهمات عجیب بشه. بسیار خب آقای برمان اگه نمی خواید مدل من بشید اجباری نیست. فکر می کنم شما فقط یه پیرمرد پرحرف هستی.

برمان پیر فریاد زد: مثل زن ها می مونی. کی گفت که من مدلت نمیشم؟ بریم باهات میام. نیم ساعته که سعی دارم بهت بگم آماده هستم. خدای من چرا خانم جانسی باید اینجا مریض بشه؟ یه روز شاهکارم رو می کشم و از اینجا میریم.

وقتی صبح روز بعد جانسی بعد از یک ساعت خواب بیدار شد جانسی رو دید که چشم هاشو باز کرده و به پرده های سبز نگاه می کنه.

جانسی با صدای خیلی آرومی گفت: پرده رو بکش کنار می خوام بیرونو ببینم.

سو که واقعا خسته بود اطاعت کرد.

خدای من بعد از یک شب بارانی و طوفانی هنوز یک برگ روی شاخه های پیچک موی روی دیوار باقی مانده بود. یه برگ سبز که به ساقه چسبیده بود. آخرین برگ روی شاخه ها بود. رنگش هنوز سبز تیره بود اما لبه های برگ زرد و خشکیده شده بود و با شجاعت تمام در فاصله ۶ متری زمین به شاخه چسبیده بود.

جانسی گفت: این دیگه آخرین برگه، مطمئنم کهتا آخر شب میفته و من هم همون موقع خواهم مرد.

سو در حالی که صورتش را روی بالش گذاشته بود گفت: جانسی عزیزم اگه به خودت فکر نمی کنی حداقل کمی به من فکر کن من بدون تو چکار کنم؟

اما جانسی جواب نداد. تنهاترین چیز در دنیا روحی است که خودش را آماده سفر اسرارآمیزش می کند.

روز به پایان رسید اما هنوز آخرین برگ روی شاخه باقی مانده بود. باد می وزید و قطرات باران به شیشه های پنجره می کوبید.

وقتی صبح شد جانسی دوباره خواست که پرده ها کنار برود.

برگ مو هنوز سر جایش بود.

جانسی ساعت ها به برگ نگاه کرد و سپس سو را که داشت سوپ برای جانسی آماده می کرد صدا زد.

جانسی گفت: سو، من دختر بدی بودم. اون برگ اونجا محکم سر جاش مونده تا به من نشون بده که چقدر آدم ضعیفی بودم. گناه بزرگیه که بخوای بمیری. برام سوپ بیار و کمی شیر، نه اول یک آیینه بیار و چند تا بالش که بتونم بشینم و آشپزی کردنتو ببینم.

بعد از چند ساعت گفت:

سودی دوست دارم یک روز بندر ناپل رو نقاشی کنم.

بعد از ظهر آن روز دکتر آمد و سو به بهانه ای همراه دکتر به راهرو رفت.

دکتر در حالی که دست های ظریف و لرزان سو را در دست گرفته بود به او گفت میتونه شانس بیاره با پرستاری خوب می تونی برنده بشی. الان باید بیمار دیگه ای که طبقه پایینه ببینم. اسمش برمان اون خیلی پیر و ضعیفه و ذات الریه گرفته باید به بیمارستان منتقل بشه فکر نکنم دووم بیاره.

فردای آن روز دکتر به سو گفت که جانسی کاملا حالش خوب شده و پرستاری و مراقبت های او تاثیر خودش را گذاشته.

بعد از ظهر آن روز سو کنار تحت جانسی رفت. او را در آغوش گرفت و گفت:

می خوام یه چیزی بهت بگم. آقای برمان امروز به خاطر ذات الریه در بیمارستان فوت کرد. دو روز بود که ذات الریه گرفته بود. روز اول سرایدار اون رو توی اتاقش در حالیکه مریض بود پیدا کرد. کفش ها و لباس هاش کاملا خیس شده بودن. هیچ کس نمیدونست توی اون شب مرگبار آقای برمان کجا بوده. بعدا یک فانوس که هنوز روشن بود و یک عدد نردبان و چند قلموی رنگی با پالتی که ترکیبی از رنگ های زرد و سبز روی آن بود پیدا کردند. عزیزم بیرون رو ببین به اون برگ روی دیوار نگاه کن. اصلا تعجب نکردی که چرا اون برگ از جاش تکون نخورده؟ اوه عزیزم این شاهکار آقای برمنه. آقای برمان اون رو شبی که آخرین برگ از شاخه افتاد نقاشی کرد.

منبع: بدونيم

گردآوري: كلك دانش

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

نمایش مجدد فیلم جنجالی/ خانه پدری رفع توقیف شدنمایش مجدد فیلم جنجالی/ خانه پدری رفع توقیف شدفردوسی‌پور به دوبله پیوست/ پیوند مجری پرحاشیه با مارادونافردوسی‌پور به دوبله پیوست/ پیوند مجری پرحاشیه با مارادوناتلاش خانم بازیگر برای افزایش وزن، لاغری بیش از حد هوادارانش را شوکه کرد!تلاش خانم بازیگر برای افزایش وزن، لاغری بیش از حد هوادارانش را شوکه کرد!بیش از 1 میلیون تماشاچی در 3 روز اول اکران برای رجب ایودیک 6بیش از 1 میلیون تماشاچی در 3 روز اول اکران برای رجب ایودیک 6توصیف جان یامان از همسر رویاهاش در مصاحبه با مجله Helloتوصیف جان یامان از همسر رویاهاش در مصاحبه با مجله Helloپاسخ حادیثه به بی احترامی هواداران آصلی انورپاسخ حادیثه به بی احترامی هواداران آصلی انورپاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکسپاسخ های جذاب بورجو اوزبرک در مصاحبه با مجله MAG + عکسدمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!دمت اوزدمیر با وجود پارتی بازی باز هم نتوانست تخفیف ویژه بگیرد!ساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولاناساخت فیلم "مولانا" در فرانسه/حضور بازیگر بین‌المللی در نقش مولانااعترافات آنجلینا جولی درباره وابستگی به برد پیت!اعترافات آنجلینا جولی درباره وابستگی به برد پیت!اطلاعات سینمای پیش از انقلاب بطور کامل حذف شد!اطلاعات سینمای پیش از انقلاب بطور کامل حذف شد!سینمای ایران « قاتل بروسلی » را در هنگ کنگ می سازد!سینمای ایران « قاتل بروسلی » را در هنگ کنگ می سازد!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (276)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (276)مجید اوجی، تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون درگذشتمجید اوجی، تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون درگذشتحمایت رامبد جوان از بهروز وثوقیحمایت رامبد جوان از بهروز وثوقیحکم یک سال زندان برای مجری مشهور تلویزیون!حکم یک سال زندان برای مجری مشهور تلویزیون!تصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شدتصاویری از پشت صحنه فیلم مست عشق منتشر شدنظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!نظر آجون آلیجالی در مورد جدایی پر سر و صدای مورات بوز و آصلی انور!بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!بعد از دورهمی و عصر جدید، یک برنامه کپی شده دیگر در صدا و سیما به روی آنتن می رود!کامنت پاریس هیلتون در اینستاگرام محمدرضا گلزار حاشیه ساز شد!کامنت پاریس هیلتون در اینستاگرام محمدرضا گلزار حاشیه ساز شد!اعتراف جالب ادا اجه بازیگر نقش ییلدیز در سیب ممنوعه!اعتراف جالب ادا اجه بازیگر نقش ییلدیز در سیب ممنوعه!پوستر «مطرب» کپی پوستر یک فیلم آمریکایی از آب درآمد!پوستر «مطرب» کپی پوستر یک فیلم آمریکایی از آب درآمد!درماندگی برن سات از سوالات عجیب و غریب خبرنگاران!درماندگی برن سات از سوالات عجیب و غریب خبرنگاران!ژست پیروزمندانه آصلی انور چه پیغامی برای مورات بوز دارد!ژست پیروزمندانه آصلی انور چه پیغامی برای مورات بوز دارد!هولیا اوشار: کیوانچ با استعداده ولی جان یامان خوشتیپه!هولیا اوشار: کیوانچ با استعداده ولی جان یامان خوشتیپه!
نقد تند و گزنده رضا صادقی به تهیه کنندگان موسیقینقد تند و گزنده رضا صادقی به تهیه کنندگان موسیقیماجرای افسردگی خواننده مشهور/ شکیرا از بزرگترین بحران زندگی‌اش گفتماجرای افسردگی خواننده مشهور/ شکیرا از بزرگترین بحران زندگی‌اش گفتمحسن یگانه سرگرم شغل دوم شدمحسن یگانه سرگرم شغل دوم شدافشای رابطه عاطفی کایلی جنر با خواننده مشهور جنجالی شد! + تصاویرافشای رابطه عاطفی کایلی جنر با خواننده مشهور جنجالی شد! + تصاویرعایشه گل آلدینچ: من سالها خودمو دوست نداشتم!عایشه گل آلدینچ: من سالها خودمو دوست نداشتم!۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشی۳۰واقعیت جالب درباره محسن چاوشیادعای تازه خواهر مایکل جکسون/ پسرم از جکسون بهتر است!ادعای تازه خواهر مایکل جکسون/ پسرم از جکسون بهتر است!اعلام تاریخ انتشار آلبوم "بی‌نام" محسن چاوشیاعلام تاریخ انتشار آلبوم "بی‌نام" محسن چاوشیمایکل جکسون زنده شد؟ + عکسمایکل جکسون زنده شد؟ + عکسآموزش موسیقی به کودکان محروم توسط خواننده مشهورآموزش موسیقی به کودکان محروم توسط خواننده مشهوریاس: آلبوم و مستند زندگی‌ام در راه استیاس: آلبوم و مستند زندگی‌ام در راه استبرنامه کامل کنسرت های پاپ و سنتی تهران در آبان ۹۸برنامه کامل کنسرت های پاپ و سنتی تهران در آبان ۹۸خواننده سیلا با سر آشپز مشهور ترک ازدواج میکندخواننده سیلا با سر آشپز مشهور ترک ازدواج میکندخبر بد برای حادیثه/مادرش پیشنهادش را رد کرد!خبر بد برای حادیثه/مادرش پیشنهادش را رد کرد!هولیا اوشار: هنوز برای ازدواج زوده!هولیا اوشار: هنوز برای ازدواج زوده!اعترافات گلشاه ساراچ اوغلو بعد از 25 کیلو کاهش وزن /از حال خودم خنده ام میگیرهاعترافات گلشاه ساراچ اوغلو بعد از 25 کیلو کاهش وزن /از حال خودم خنده ام میگیرههدیه غافلگیر کننده برای ایوانا سرت چند روز بعد از تولدش!هدیه غافلگیر کننده برای ایوانا سرت چند روز بعد از تولدش!گوکچه بهادیر ترانه های محبوب سزن آکسو را بازخوانی میکندگوکچه بهادیر ترانه های محبوب سزن آکسو را بازخوانی میکندکیهان کلهر مرد سال موسیقی جهان شد + عکسکیهان کلهر مرد سال موسیقی جهان شد + عکسامینا جاهوویچ خواننده برای ازدواج آماده میشود!امینا جاهوویچ خواننده برای ازدواج آماده میشود!روانکاوی پسا‌مدرن «سحر تبر»: اکسپرسیونیسم نمایشی شاخ اینستاگرامروانکاوی پسا‌مدرن «سحر تبر»: اکسپرسیونیسم نمایشی شاخ اینستاگرامآهنگ جنجالی سلنا گومز منتشر شد/ تو را از دست دادم تا عاشقم شوی!آهنگ جنجالی سلنا گومز منتشر شد/ تو را از دست دادم تا عاشقم شوی!شعر بنی آدم سعدی در آلبوم پرفروش ترین گروه بریتانیایی!شعر بنی آدم سعدی در آلبوم پرفروش ترین گروه بریتانیایی!محسن یگانه به کانادا مهاجرت کرد + تکذیبمحسن یگانه به کانادا مهاجرت کرد + تکذیبهمسر کیم کارداشیان به جنجال‌ها پایان دادهمسر کیم کارداشیان به جنجال‌ها پایان داد
دیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرندیوید بکهام بازیگر شد/حضور در سریال خانواده مدرنانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزانطباق DNA کریستیانو رونالدو با اسناد رسوایی لاس وگاس و اعتراف او به تجاوزجنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!جنجال عکس‌های فوتبالیست و مدل معروف/محمد صلاح زیر تیغ انتقاد!خشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت دومخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولخشن ترین و خونین ترین ورزش های رزمی مدرن | قسمت اولروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردروزی که جکی چان از بروس لی کتک خوردسیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!سیاوش یزدانی؛ غوره نشده، مویز هم نمی‌شوی!او حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مرداو حسن یزدانی است؛ مردِ مردانِ مردپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندپوپک بسامی، اولین دختر وزنه‌بردار ایران در رقابت‌های جهانی تایلندهادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹هادی چوپان؛ شگفتی بزرگ مسترالمپیای ۲۰۱۹میشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آوردمیشائیل شوماخر بعد از درمان از طریق سلول های بنیادی هوشیاری خود را به دست آورد۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارند۸ پیرمرد فوتبال ایران که قصد خداحافظی ندارنداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟