Sunday, 18 August 2019|يکشنبه، 27 مرداد، 1398|يا ذاالجلال و الاکرام|افراد آنلاین: 53 نفر

مروری بر گذشته

چگونه بدون آنلاین شدن در واتساپ به پیام ها پاسخ دهیم؟
چگونه بدون آنلاین شدن در واتساپ به پیام ها پاسخ دهیم؟
افشاگری جنجالی هادی چوپان، بدن‌ساز معروف درباره فوتبالیست‌ها!
افشاگری جنجالی هادی چوپان، بدن‌ساز معروف درباره فوتبالیست‌ها!
پدر طبیعت ایران درگذشت
پدر طبیعت ایران درگذشت
صفحه های اجتماعی ظریف توسط آمریکا بسته خواهد شد
صفحه های اجتماعی ظریف توسط آمریکا بسته خواهد شد
رژیم غذایی گیاهی احتمال مرگ ناشی از سکته قلبی را تا 32 درصد کاهش می‌دهد
رژیم غذایی گیاهی احتمال مرگ ناشی از سکته قلبی را تا 32 درصد کاهش می‌دهد
حسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!
حسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!
بیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکس
بیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکس
16 روز تا حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا
16 روز تا حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا
واکنش رامبد جوان به قضاوت هایی که شد
واکنش رامبد جوان به قضاوت هایی که شد
فال امروز پنجشنبه 24 مرداد 1398
فال امروز پنجشنبه 24 مرداد 1398
نقد سریال هیولا؛ قسمت پانزدهم
نقد سریال هیولا؛ قسمت پانزدهم
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)
تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)
شماره‌گذاری پراید از سال آینده متوقف خواهد شد
شماره‌گذاری پراید از سال آینده متوقف خواهد شد
سرطان سینه را با میوه و سبزیجات درمان کنید
سرطان سینه را با میوه و سبزیجات درمان کنید
فال امروز پنجشنبه 17 مرداد 1398
فال امروز پنجشنبه 17 مرداد 1398
بیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکس
بیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکس
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 26 مرداد 1398
عناوین روزنامه های ورزشی شنبه 26 مرداد 1398
لباس عجیب بهاره رهنما در سالگرد ازدواجش سوژه کاربران فضای مجازی شد + عکس
لباس عجیب بهاره رهنما در سالگرد ازدواجش سوژه کاربران فضای مجازی شد + عکس
کتاب عجیبی که تمام صفحات آن خالی است!
کتاب عجیبی که تمام صفحات آن خالی است!
فال امروز سه شنبه 22 مرداد 1398
فال امروز سه شنبه 22 مرداد 1398

مداح معروف تهران: تتلو پسر خوبی است

تاریخ انتشار: شنبه، 17 مهر، 1395 سینما، هنرمندان و ورزشکاران ، هنرمندان ایران
+ A -

روح الله بهمنی از مداحان معروف تهران در گفتگویش از همه چیز صحبت کرده است، از ورود مداحان به مسائل سیاسی گرفته تا اظهارنظر جالبش درباره امیر تتلو. گزیده ای از حرف های او را می خوانید.

* معتقدم مداحان در مسائل روز آنقدر دخیل نیستند که بتوانند فضای عمومی جامعه را به یک سمت و سویی برگردانند. مداحان معمولا در بحث های کلان جامعه وارد می شوند مباحثی که شاید سرنوشت مملکت و سیاست های کلان کشور در آن باشد. حضرت آقا فرمودند "هیأت ها نباید سکولار باشند". جوانانی که پای منبر مداحی می آیند باید خوراک فرهنگی و فکری دریافت کنند و متوجه شوند در جامعه چه می گذرد و نیازهای آن جامعه چیست؟ به نظر من مداح باید در همین حد به مباحث باید ورود پیدا کند، نه اینکه در ریزترین مسائل بخواهد دخالت کند.

* الان مردم ما به یک بلوغ فکری کامل رسیدند یعنی این طور نیست که یک مداح به شخصه روی ذهن جوان یا کسی که در مجلس‌اش حضور پیدا می کند تأثیر بگذارد، پیش آمده با خیلی از مستمعینی که پای منبرهای ما هستند ساعت ها سر یک موضوع سیاسی نشستیم با هم بحث کردیم، این نیست که صرفا مداح یک حرفی بزند و مردم کور کورانه از آن حمایت کنند و بخواهند آن عمل را انجام دهند.

* سرلوحه و تابلو همه حرکت ها و سیاست های ما فرامین مقام معظم رهبری است، می توانم بگویم مداحان تنها قشری هستند که واقعا لغزش نداشتند. من مداحی ندیدم که بخواهد جناحی عمل کند.

* مداحان بیشتر به اصولگراها نزدیکند تا اصلاح طلبان، بالاخره حرف هایی که اصولگرایان می زنند نزدیک تر به افکار و اهداف انقلاب اسلامی است. من خودم بارها با افرادی که در جلساتم شرکت کردند، بحث کردم آنها می خواستند به کاندیدای مورد نظر خودشان رأی بدهند بعد هم رفتند رأیشان را دادند. امام حسین برای شخص یا جناح خاصی نیست. امام حسین برای آحاد مردم است.

* اینکه حالا مداحان یا رجال سیاسی یک روزی از کسی حمایت کردند دلیل ندارد تا آخر عمرشان ملزم به حمایت از او باشند. همان طور که گفتم کسی که در مسیر انقلاب و فرامین رهبر حرکت کند من و سایر دوستان مداح از او حمایت می کنیم اما اگر روزی لغزش کند حتما متذکر می شویم. آقای احمدی نژاد محسنات زیادی داشت، معایب هم در زمان ریاست جمهوری اش داشت. حرف و سلیقه شخصی ام برای خودم است حالا یکسری آقایان یک تصمیم گیری ها و نظراتی داشتند که این هم به خودشان مربوط است که چرا زمانی از آقای احمدی نژاد حمایت کردند و بعد حمایت نکردند یا چند دسته شدند.

* بالاخره هر کسی از فضایی که در اختیارش قرار گرفته باید استفاده کند. یک بازیگر چه طور می تواند در فضاهای مجازی و محافلی که حضور پیدا می کند همه را به حمایت از فلان نامزد انتخاباتی دعوت کند، پس مداح هم می تواند از تریبونی که در اختیارش است استفاده کند، البته استفاده درست چون تریبونی که در دست ما مقدس است، ما همه جوانب را می سنجیم چند فاکتور از جمله عمل، سیاست، تدین، افکار، شعارها و نوع خط و مشی افراد را کنار هم می گذاریم. به طور مثال زمان آقای احمدی نژاد یک مداح را پیدا نمی کنید که آقای احمدی نژاد هزار تومان به شخص او کمک کرده باشد

* مداح شاخص در کل ایران فکر نمی کنم بیش از 10 تا 15 نفر باشند. یعنی رده یک هایی که جلسات و مستمعان قوی دارند. جمع کردن اینها هم خیلی کار سختی نیست یا از طریق جلسات مستمر با هم در ارتباطند یا اگر امکان حضور در جلسات هم نباشد مسائل مهم جامعه را نیز با هم مطرح می کنند. همیشه سعی کردیم تصمیم گیری های درست را انجام دهیم.

*آقا فرمودند بهتر است با لباس سینه بزنید یعنی نهی نکردند یا فتوای شرعی ندادند. حتی یکی از ذاکران که شخصا نزد مقام معظم رهبری رفته بود، آقا فرموده بودند "شما نه به کسی بگویید لخت شود نه به کسی بگویید با لباس سینه بزند". الان حتی بخشی از جلسه را ما با لباس سینه می زنیم. البته به سمت و سویی داریم پیش می رویم که به طور کامل این صحبت آقا انجام شود. یک سبک و سیاقی که 150 سال به این رویه بوده، حالا تغییرش زمان می برد.

* من متأسفانه تاکنون سوریه نرفتم چون هنوز اجازه اش به ما داده نشده است. یعنی می خواستم چند بار بروم اما گفتند فضا ایجاب می‌کند تهران باشم و خدمت کنم. اگر بسترش فراهم باشد من هم شرکت می کنم.


* پدر من از کارگردان های ارزشی سینما است یک فیلم غیر از دفاع مقدس در کارنامه فیلم سازی او پیدا نمی شود. اتفاقا آهنگ هایی که اول فیلم شان می گذارند یا درباره اهل بیت است یا مداحی. آخرین فیلمی که در سینما ساخت درباره حضرت قاسم بود، آهنگ اولش هم به سبک مداحی بود. کسانی که در هیأت ما حضور پیدا می کنند سعی کردیم خوراک فرهنگی به آنها بدهیم. یعنی کسی که می آید عزاداری می کند بستری را فراهم کردیم که در اعیاد و موالید هم می آید شادی اش را انجام می دهد یعنی یک شوری در آنها به وجود می آید که نمونه اش را در کنسرت اصلا نمی بینند. الان می خواهی بروی کنسرت اجرای یک خواننده را نگاه کنی، حراست و انتظامات در سالن حضور دارند نمی گذارند کسی حرکت غیرمتعارفی انجام دهد.

* من کنسرت نرفتم اما دوستانم برای من مسائلی را نقل کردند که علاقه ای به حضور در کنسرت ندارم. البته کارهای چند خواننده را دوست دارم و آلبوم های آنها را دنبال می کنم. اسم نبرم بهتر است. بعد از ایام محرم می گویم. در مجموع برای آنها آرزوی موفقیت می کنم. باورتان نمی شود خیلی از خواننده ها ایام محرم در جلسات ما حضور پیدا می کنند. مثلا امیرعباس گلاب، رضا شیری، حمید عسگری و دوستانی هم که شاید مجاز هم نباشند.

* امیر تتلو هم پسر خوبی است. اتفاقا خیلی دوست داشتم مشکلش حل شود. حالا دیگر بنده خدا این مشکل برایش پیش آمد، پسر خوبی است او هم ائمه و امام حسین و امام رضا را دوست دارد. آرزو می کنم هر چه زودتر مشکلش حل شود و از دوستانی که متولی این امر هستند خواهش می کنم که کمک کنند با گذشت خود، مشکل امیر هم حل شود. در مجموع خیلی از خوانندگان، بازیگران، ورزشکاران و فوتبالیست ها دوستان صمیمی من هستند. من می گویم مرزبندی های سیاسی و حرفه افراد نباید مانع هدف اصلی که همان توجه به سیره اهل بیت است شود.

خبر آنلاين

لینک کوتاه مطلب:

 ارسال به دوست

نام شما:

ایمیل دوست شما:

ارسال نظر

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید ...

گیشه روزنامه

سینما، هنرمندان و ورزشکاران

بیوگرافی اوزلم یلماز بازیگر ترک + عکسبیوگرافی اوزلم یلماز بازیگر ترک + عکسسرطان جان بازیگر "ایزدی رایدر" را گرفتسرطان جان بازیگر "ایزدی رایدر" را گرفتتصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (264)بیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی مینه توگای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکسبیوگرافی آصلی تاندوغان بازیگر ترک + عکسممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟ممنوع التصویر شدن هانیه توسلی/ مشکل هانیه توسلی چیست؟رونمایی از کتاب جدید شیلا خداداد! + عکسرونمایی از کتاب جدید شیلا خداداد! + عکسساخت فصل هفتم خندوانه تایید شدساخت فصل هفتم خندوانه تایید شدبیوگرافی مرات آنلمیش و همسرش بیرجه آکالای + عکسبیوگرافی مرات آنلمیش و همسرش بیرجه آکالای + عکسبیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکسبیوگرافی کیوانچ تاتلیتوگ بازیگر ترک + عکسدعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لیدعوای دختر بروس لی با تارانتینو بالا گرفت/ پاسخ تند شنون لیحسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!حسام نواب صفوی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تهدید به شکایت شد!اولین قسمت برنامه شب‌ نشینی با حضور پیمان قاسم ‌خانیاولین قسمت برنامه شب‌ نشینی با حضور پیمان قاسم ‌خانیریحانه پارسا به عنوان اولین بازیگر فیلم راند چهارم معرفی شدریحانه پارسا به عنوان اولین بازیگر فیلم راند چهارم معرفی شدبیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی بوگرا گولسوی بازیگر ترک + عکسبیوگرافی تووانا تورکای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی تووانا تورکای بازیگر ترک + عکسبیوگرافی اوزگو نامال بازیگر ترک + عکسبیوگرافی اوزگو نامال بازیگر ترک + عکسبیوگرافی سلن سویدر بازیگر ترک + عکسبیوگرافی سلن سویدر بازیگر ترک + عکسشهلا ریاحی قدرت تکلمش را از دست داد/ وضعیت نامساعد بازیگر قدیمیشهلا ریاحی قدرت تکلمش را از دست داد/ وضعیت نامساعد بازیگر قدیمیواکنش رامبد جوان به قضاوت هایی که شدواکنش رامبد جوان به قضاوت هایی که شدنیکول کیدمن رکورددار جراحی زیبایی شد!نیکول کیدمن رکورددار جراحی زیبایی شد!بیوگرافی نازان کسال بازیگر ترک + عکسبیوگرافی نازان کسال بازیگر ترک + عکسسلبریتی هایی که باور نمی کنید امسال ۵۰ ساله شدند!سلبریتی هایی که باور نمی کنید امسال ۵۰ ساله شدند!تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (263)تصاویر جدید هنرمندان و بازیگران مشهور ایرانی در اینستاگرام (263)بازیگران شهرزاد پول‌های ناسالم را بازمی‌گردانند؟بازیگران شهرزاد پول‌های ناسالم را بازمی‌گردانند؟
بازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بازیگری که مورد تحسین قرار گرفت اما حالا منتظر اجرای حکم اعدام است!بیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی چیناره ملیک زاده خواننده و بازیگر آذربایجانی + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیلا گنچ اوغلو خواننده ترک + عکسامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگرامروز چیا بدونیم: گیر سه پیچ به کودکی بازیگران و چند خبر دیگربیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی ایرم دریجی خواننده ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسبیوگرافی بوراک اوزدمیر سرآشپز ترک + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسابراز احساسات انریکه به طرفداران ایرانی‌اش + عکسورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندورشکسته های مشهور؛ سلبریتی هایی که ثروت عظیم خود را بر باد دادندمورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟مورد عجیب پاشایی، حبیب، هاکان و صفوی/ این آهنگ‌ها از کجا می‌آیند؟اعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریاعتراض وکیل شجریان به منع تعقیب شریعتمداریپست تبلیغاتی در اینستاگرام ستاره های ایرانی، چند؟!پست تبلیغاتی در اینستاگرام ستاره های ایرانی، چند؟!محمدباقر منصوری درگذشت + بیوگرافیمحمدباقر منصوری درگذشت + بیوگرافیکیتی پری در دادگاه محکوم شدکیتی پری در دادگاه محکوم شدپلیس تایید کرد/همراه حامد زمانی اقلام ممنوعه داشته است!پلیس تایید کرد/همراه حامد زمانی اقلام ممنوعه داشته است!پارسا خائف پدیده موسیقی خواهد شد؟پارسا خائف پدیده موسیقی خواهد شد؟بیوگرافی علی پرمهر خواننده + زندگی شخصی و همسرشبیوگرافی علی پرمهر خواننده + زندگی شخصی و همسرشتکذیب دستگیری حامد زمانی به دلیل حمل مواد مخدرتکذیب دستگیری حامد زمانی به دلیل حمل مواد مخدرخانه احمد شاملو در آستانه تخریب شدن + عکسخانه احمد شاملو در آستانه تخریب شدن + عکسامروز چیا بدونیم: از گرونترین بازیکن ایران تا دلیل اخراج عادلامروز چیا بدونیم: از گرونترین بازیکن ایران تا دلیل اخراج عادلبیوگرافی گونل زینالوا خواننده ترک + عکسبیوگرافی گونل زینالوا خواننده ترک + عکسلغو کنسرت علیرضا قربانی بخاطر نخست وزیر عراقلغو کنسرت علیرضا قربانی بخاطر نخست وزیر عراقریحانا صاحب موزه شدریحانا صاحب موزه شدبیوگرافی سیمگه ساغین خواننده ترک + عکسبیوگرافی سیمگه ساغین خواننده ترک + عکسبیوگرافی حادیثه آچیق گوز خواننده ترک + عکسبیوگرافی حادیثه آچیق گوز خواننده ترک + عکسسلمان خان از فاطمه حمامی دختر نقاش ایرانی قدردانی کرد + عکسسلمان خان از فاطمه حمامی دختر نقاش ایرانی قدردانی کرد + عکس
از کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیداز کپا تا نیمار؛ گران قیمت ترین بازیکنان تاریخ فوتبال در هر پست را بشناسیدگلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!گلنوش خسروی؛ نیمارِ فوتبال زنان ایران!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!سردار آزمون: اگر خانواده عروس جواب بله بدهند ازدواج می‌کنم!ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟ادعاهای لیدا کاوه: پیوند قلب در خانه یا جذب فالوئر؟بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹بوکسورها و مبارزان پولساز رینگ؛ پردرآمدترین ورزشکاران رزمی سال ۲۰۱۹۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنان۱۰ ستاره درخشان جام جهانی فوتبال زنانازدواج  مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسیازدواج مسعود اوزیل و امینه گولشه + عکس های عروسینیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتنیکی لائودا راننده افسانه ای فرمول یک درگذشتکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخکریستیانو رونالدو، مالک گران ترین خودروی صفر کیلومتر تاریخآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویآشنایی با سهیل عیاری راننده موفق ایرانی فرانسویبهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!بهترین جایگزین های عادل فردوسی پور!علی انصاریان ازدواج کرد + عکسعلی انصاریان ازدواج کرد + عکسازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟ازدواج مسعود شجاعی | همسر مسعود شجاعی کیست؟بیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزبیوگرافی جورج لیکنز سرمربی باشگاه تراکتورسازی تبریزوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانوقتی که مجری شدن حساب و کتاب ندارد/جهان پهلوان علی آقا انصاریانعلی انصاریان مجری تلویزیون شدعلی انصاریان مجری تلویزیون شدواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانواکنش خداداد عزیزی به ماجرای جکی چانکلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!کلاهبرداری یک دختر از ستاره‌های فوتبال/ یکی را صدمیلیون تیغ زد، یکی را بیشتر!ایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتایرج دانایی‌فرد، اولین گلزن ایران در جام جهانی درگذشتبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی سجاد غریبی هالک ایرانی + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی مارتین فورد ترسناکترین مرد دنیا + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی امیر قلعه نویی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسبیوگرافی رایان تفضلی + عکسمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدمائده برهانی؛ دختر ایرانی که در ترکیه می‌تازدقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکسقتل ایمان رحیم پور قهرمان جهان پرورش اندام به ضرب گلوله + عکس